forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ucite se:)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 23/09/2006 : 16:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
http://www.byrnerobotics.com/forum/forum_posts.asp?TID=14432&PN=0&TPN=1

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 23/09/2006 : 16:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
oho ljepo, hvala


Strip je zakon
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/09/2006 : 21:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Cool

"Svake sedmice novi link za neki strip sajtu u signature. Ove sedmice, forum Okruzen Mrtvim i Nepobedivog:http://www.imagecomics.com/messageboard/viewforum.php?f=2"
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 24/09/2006 : 03:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message
Sjajno! Hvala!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 24/09/2006 : 03:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ah, pa ima toga dosta na netu...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/09/2006 : 09:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Sad si treba samo isprintati vinjete i precrtavati, tako pocinju majstori.

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1314 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 25/09/2006 : 09:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
Kompozicijski ovo nije baš nešto. Na prvi pogled vidim dve stvari = dva kontakta linija koja baš smetaju pogledu.

Jebiga, profesionalac. Sam ne zna, a uci druge.
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 26/09/2006 : 11:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
Inace ne volim ovakve stripove, a ovaj je iskristalisao u jednoj slici bas dosta toga sto u njima ne volim (na primjer skoro svi su samo u donjem vesu i cizmama ).
Cemu sve ovo? Pa nadrobio je u jednoj slici likova i pokreta koji bi tesko stali i na tablu, a da se ne guraju...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/09/2006 : 11:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Macon

Kompozicijski ovo nije baš nešto. Na prvi pogled vidim dve stvari = dva kontakta linija koja baš smetaju pogledu.

Jebiga, profesionalac. Sam ne zna, a uci druge.



Misliš na one pomocne linije? MOžda je pokazao školski primjer...

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 26/09/2006 : 11:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Cuj, superherojski strip je žanr koji ima neka svoja pravila. Od elementarnog kao u kaubojcima: "Crni šešir - negativac, bijeli šešir - pozitivac", možeš doci do Tragaca ili Deadwood-a, isto tako ovdje od tajica možeš doci do Watchmena ili Ultimatesa.

Najjaci su mi oni koji kad im se spomene SF kažu: "To je svemir, to je glupo", ekvivalentno "Superheroji, to je sve sranje".
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 26/09/2006 : 11:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Cuj, superherojski strip je žanr koji ima neka svoja pravila. Od elementarnog kao u kaubojcima: "Crni šešir - negativac, bijeli šešir - pozitivac", možeš doci do Tragaca ili Deadwood-a, isto tako ovdje od tajica možeš doci do Watchmena ili Ultimatesa.

Najjaci su mi oni koji kad im se spomene SF kažu: "To je svemir, to je glupo", ekvivalentno "Superheroji, to je sve sranje".



Eh, da, pravila. Kod Kena Parkera negativci ne nose crne sesire. Mozda ga zato i volim. I mozda mi se zato i ne svidjaju ovi gdje se mora slijediti neki cliche.
Superheroje sam obozavao dok sam bio skroz mali djecak. Sad su mi stvarno smijesni.
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 26/09/2006 : 11:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by JohnDrake

Cuj, superherojski strip je žanr koji ima neka svoja pravila. Od elementarnog kao u kaubojcima: "Crni šešir - negativac, bijeli šešir - pozitivac", možeš doci do Tragaca ili Deadwood-a, isto tako ovdje od tajica možeš doci do Watchmena ili Ultimatesa.

Najjaci su mi oni koji kad im se spomene SF kažu: "To je svemir, to je glupo", ekvivalentno "Superheroji, to je sve sranje".



Eh, da, pravila. Kod Kena Parkera negativci ne nose crne sesire. Mozda ga zato i volim. I mozda mi se zato i ne svidjaju ovi gdje se mora slijediti neki cliche.
Superheroje sam obozavao dok sam bio skroz mali djecak. Sad su mi stvarno smijesni.



Upravo si potvrdio sve što sam rekao.
Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 26/09/2006 : 12:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
quote:
-----------------------------------------------------
Inace ne volim ovakve stripove, a ovaj je iskristalisao u jednoj slici bas dosta toga sto u njima ne volim (na primjer skoro svi su samo u donjem vesu i cizmama ).
----------------------------------------------------------------

pa zašto nebi bili svi u donjem vešu i cizmama:)
a to ti je takav žanr, ne treba se svima svidjeti,
pa kao šta i zagor ima uvjek istu robu i da ne nabrajam i druge likove, DD,MM...
a i na to ne obracaš pažnju, jer je to da lakše lika prepoznaš, e a u principu i realnosti to je glupo kao i šta glupo po tebi super junaci u tajicama, ali to je strip i žanrovi,



Strip je zakon
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 26/09/2006 : 14:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by Boyan.P

quote:
-----------------------------------------------------
Inace ne volim ovakve stripove, a ovaj je iskristalisao u jednoj slici bas dosta toga sto u njima ne volim (na primjer skoro svi su samo u donjem vesu i cizmama ).
----------------------------------------------------------------

pa zašto nebi bili svi u donjem vešu i cizmama:)
a to ti je takav žanr, ne treba se svima svidjeti,
pa kao šta i zagor ima uvjek istu robu i da ne nabrajam i druge likove, DD,MM...
a i na to ne obracaš pažnju, jer je to da lakše lika prepoznaš, e a u principu i realnosti to je glupo kao i šta glupo po tebi super junaci u tajicama, ali to je strip i žanrovi,




MM vecinom nosi neko neutralno odijelo, on mi ne upada bas u oci. DD i Zagor (pogotovo bezmudi Zagor!) - upravo ta garderoba je nesto sto mi konstanto smeta kod tih stripova (da ne nabrajam ostale gluposti).

Zasto strip junak mora da nosi istu odjecu (ovo bi mogla biti dobra tema za novi topic!)? Rip Kirby (sjajni Alex Raymond) nosi odjecu prilagodjenu prilici - vecernji izlazak, igranje golfa i sl.

Par primjera:

http://profmendez.tripod.com/html/ripk3.htm
http://profmendez.tripod.com/html/ripk.html






I jos jednom da naglasim - ne ubjedjujem ja nikoga sta treba, a sta ne treba citati. To je pitanje licnog izbora i ukusa. Samo nabrajam onako iz glave sta mi smeta kod ovih stripova. Vi slobodno recite sta vama smeta i sta vam se svidja (kod ovih ili kod nekih drugih), pa ovaj Forum za to i sluzi na kraju krajeva.
A da je onaj crtez sa pocetka topic-a smijesan - smijesan je, bez dileme.





Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 26/09/2006 : 15:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
slažem se s tobom:)


Strip je zakon
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000