forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Top 10 Zagorovih epizoda prema UBC-u
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Genij
New Member

Slovenia
195 Posts

Member since 31/08/2004

Posted - 28/09/2006 : 19:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Genij a Private Message
ako se pravi top 30 onda svakako treba ugurati stripove kao što su srebrni vodopad-žig srama drugo pojavljivanje kandaksa magicne oci-sablasti iz tvrdave, cudi me što nitko nije spomenuo plamenu lobanju-horde zla,...vidite zato ja pravim da je nemoguce ili nehvaležno praviti top ten ili top 30 ili bilo kakvi top.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/09/2006 : 22:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Koliko sam na forumu, najviše ljudi voli epizode Divovi dobra i zla. Drugo mjesto pripada prvom pojavljivanju Supermikea. Na trecem mjestu je vec krkljanac, ali ipak bih izdvojio 3 price koje najviše ljudi spominje : Zagor protiv Mracnog Gospodara, Zagor protiv Akronjana i nedavno izašla prica o Zimskoj Zmiji.

What we do here today, echoes for eternity...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7772 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 29/09/2006 : 00:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
sve je to relativno, jer postoje dvije grupe fanova-citatelja zagora, uzet cemo naprimjer raspon prve grupe od 7-18 god i od 18 pa naviše, i ovoj prvoj grupi su zanimljive (a meni tako glupe) epizode tipa supermajk, vampir i na taj fazon, dok su onim preko 18 bolje neke druge, ozbiljnije, kompleksnije, tipa divovi dobra i zla, velika urota, plamena lobanja i tako te. a u tim relacijama i korelacijama nikad nece biti kompromisa.


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 29/09/2006 : 03:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Onda je moja lista kao da imam 7 godina, to jest kao da sam mentalno ostao na nivou deteta od 7 godina
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 29/09/2006 : 07:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Supermike je najbolji
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 29/09/2006 : 08:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Treba nagovoriti Markosa da stavi TOP10 prica na sajt za sve junake. I onda da svatko ima jednom pravo glasa (kao kod onih anketa na naslovnici).

Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 29/09/2006 : 09:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Slažem se! Jedino tako cemo doci do najbolje epizode!
Go to Top of Page

hcm
Starting Member

Croatia
20 Posts

Member since 27/11/2005

Posted - 29/09/2006 : 14:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send hcm a Private Message
Po meni definitivno sva tri Zagorova susreta sa vampirom (po 3 epizode) te 4 nastavka "Tajanstveno krstarenje", Zarobljenici crvene vještice ..stvarno je teško odabrati naj-epizode...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7772 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 29/09/2006 : 15:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Onda je moja lista kao da imam 7 godina, to jest kao da sam mentalno ostao na nivou deteta od 7 godina



dejane, nemoj da relativiziraš.


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/09/2006 : 18:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Vec nekoliko ljudi je spomenulo Zarobljenike Crvene veštice. To je cuven i vrijedan strip svakako. Nedavno sam procitao, meni je to jedna sasvim (pod)prosjecna epizoda...

What we do here today, echoes for eternity...
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 29/09/2006 : 18:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
ooo, genijalna epizoda!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 29/09/2006 : 19:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by ---dp---

Onda je moja lista kao da imam 7 godina, to jest kao da sam mentalno ostao na nivou deteta od 7 godina



dejane, nemoj da relativiziraš.


"Experience is simply the name we give our mistakes"



Pa vidim da su ukusi jos mnogih drugih slicni mom

Edited by - ---dp--- on 29/09/2006 19:22:22
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7772 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 29/09/2006 : 19:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Vec nekoliko ljudi je spomenulo Zarobljenike Crvene veštice. To je cuven i vrijedan strip svakako. Nedavno sam procitao, meni je to jedna sasvim (pod)prosjecna epizoda...

What we do here today, echoes for eternity...



eh, i meni je bila odlicna kad sam je nabavio i procitao prvi put (jer znam koliko je vrijedila u to doba), a to je bilo kada sam imao 13 godina. a da je sad citam prvi put, rekao bih "okej, solidno, ali ništa posebno". miljama daleko i od top 30 liste.


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 29/09/2006 : 19:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Vec nekoliko ljudi je spomenulo Zarobljenike Crvene veštice. To je cuven i vrijedan strip svakako. Nedavno sam procitao, meni je to jedna sasvim (pod)prosjecna epizoda...

What we do here today, echoes for eternity...



Mnogi koji su tu epizodu stavili na top 10 listu (mislim da sam i ja) su taj strip citali sa velikim ushicenjem jer su ga verovatno svi nabavljali jako tesko (i skupo). Licno, ja sam taj strip nabavio u vreme kad se vecina vas sa foruma nije ni rodila, pa je cak i tad taj strip bio redak i bilo ga je tesko nabaviti. Tad sam bio pravo dete koje je uzivalo u svakom novom Zagorovom dozivljaju i u to vreme nisam ni znao koji stripovi u ZS i LMS su o Zagoru a koji nisu tako da mi je svaki novi strip u rukama donosio uzbudjenje kao da sam pronasao neko skriveno blago za koje nisam ni znao da postoji. Konkretno, "Zarobljenike 'Crvene vestice'" (mislim na taj prvi primerak kojeg sam i citao pre mnogo godina) nabavio sam bez prednje i zadnje korice, cak i bez prvog lista vec je pocinjeo tek od trece strane stripa, i sa tom trecom stranom zamuljanom ostacima golubijih govanaca jer je taj primerak ocito dogo stajao na nekom tavanu prepunom golubova. No, i takav, bio je jedini koji sam video u to vreme i dugo, dugo nisam ni znao kako izgleda korica tog stripa. Ali, zbog svih tih osecanja koja sam kao klinac imao prema stripovima, posebno prema Zagorovim, ja sam te stranice citao na takav nacin da sam bukvalno dozivljavao svaku scenu i svaku slicicu kao da sam, u najmanju ruku, sudionik dogadjaja.

Mozda ta prica i nije za top 10 ili top 30, ali meni jeste kako iz razloga koje sam gore napisao tako i zbog toga sto je zaista bila bolja od vecine prica koje sam do tada citao.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 29/09/2006 : 19:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Prema UBC-u je najbolje nacrtan "odissea americana", a najbolja naslovnica je "angoscia" tj. "Muka"
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 29/09/2006 : 19:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Treba nagovoriti Markosa da stavi TOP10 prica na sajt za sve junake. I onda da svatko ima jednom pravo glasa (kao kod onih anketa na naslovnici).





Koliko se secam, ja sam glasao za najbolju naslovnu stranu na ovom sajtu jos davno, a postoje glasanja i za druge junake za sve i svasta, treba samo potraziti...
Go to Top of Page

j.vitlic
Starting Member

Croatia
63 Posts

Member since 14/09/2006

Posted - 29/09/2006 : 23:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send j.vitlic a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by Obi-wan

Vec nekoliko ljudi je spomenulo Zarobljenike Crvene veštice. To je cuven i vrijedan strip svakako. Nedavno sam procitao, meni je to jedna sasvim (pod)prosjecna epizoda...

What we do here today, echoes for eternity...



Mnogi koji su tu epizodu stavili na top 10 listu (mislim da sam i ja) su taj strip citali sa velikim ushicenjem jer su ga verovatno svi nabavljali jako tesko (i skupo). Licno, ja sam taj strip nabavio u vreme kad se vecina vas sa foruma nije ni rodila, pa je cak i tad taj strip bio redak i bilo ga je tesko nabaviti. Tad sam bio pravo dete koje je uzivalo u svakom novom Zagorovom dozivljaju i u to vreme nisam ni znao koji stripovi u ZS i LMS su o Zagoru a koji nisu tako da mi je svaki novi strip u rukama donosio uzbudjenje kao da sam pronasao neko skriveno blago za koje nisam ni znao da postoji. Konkretno, "Zarobljenike 'Crvene vestice'" (mislim na taj prvi primerak kojeg sam i citao pre mnogo godina) nabavio sam bez prednje i zadnje korice, cak i bez prvog lista vec je pocinjeo tek od trece strane stripa, i sa tom trecom stranom zamuljanom ostacima golubijih govanaca jer je taj primerak ocito dogo stajao na nekom tavanu prepunom golubova. No, i takav, bio je jedini koji sam video u to vreme i dugo, dugo nisam ni znao kako izgleda korica tog stripa. Ali, zbog svih tih osecanja koja sam kao klinac imao prema stripovima, posebno prema Zagorovim, ja sam te stranice citao na takav nacin da sam bukvalno dozivljavao svaku scenu i svaku slicicu kao da sam, u najmanju ruku, sudionik dogadjaja.

Mozda ta prica i nije za top 10 ili top 30, ali meni jeste kako iz razloga koje sam gore napisao tako i zbog toga sto je zaista bila bolja od vecine prica koje sam do tada citao.



Prvi stripovi koje procitaš kao dijete uvijek najviše ostanu u sjecanju. Bitno je ushicenje koje imaš kao dijete. Tako su meni u najdražem sjecanju ostali: Hiljadu lica straha i Snježni sokolovi;I zato meni su te epizode najdraze.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/09/2006 : 01:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Tu je dakle u pitanju nostalgija.
Ja eto citam Zagora sada redom. Odraslo se, vidim gdje valja, a gdje škripi. Naravno da se s zadovoljstvom prisjetim nekih epizoda koje sam davno citao u ZS i LMS, ali prilicno sam objektivan što se tice videnja kvalitete. Zagor ima uglavnom uzlaznu putanju što se tice kvalitete price. To znaci - što starije to lošije (naivnije)...

What we do here today, echoes for eternity...
Go to Top of Page

j.vitlic
Starting Member

Croatia
63 Posts

Member since 14/09/2006

Posted - 30/09/2006 : 02:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send j.vitlic a Private Message
Slažem se u potpunosti. Htio sam reci da smo neke epizode citali prve kao djeca pa su nam možda zato najdraže. Upravo i ja mislim poceti citati Zagora ponovno od prvog broja pa cu ih moci usporediti i objektivnije!
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 30/09/2006 : 02:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Poneke epizode se gotovo plasim ponovo procitati.Ostavile su toliko dubok utisak na mene u decackom dobu da sad ne bih voleo da se razocaram.
Ne mislim pri tom samo na Zagora.To mi se vise desavalo kod nekih drugih junaka.
Izdvajam samo Demone ludila.Na prvo citanje mi je bio dobar ali ne nesto specijalno.Sta ces tako sam razmisljao kao dvanaestogodisnjak.
Na drugo vec mi je bio bolji.
Na trece pre par godina.....VAUUUUUUUUUU. Genijalno.Najbolji.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 30/09/2006 : 03:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Bez obzira na ushicenje, neke epizode kad ponovo procitas potpuno se razocaras, i to se meni desilo sa epizodama kao sto su: "Leteci manijak", "Zarobljenici Roksa", "Zuta sekira" i mnoge druge (koje, kasnije se ispostavilo, spadaju medju prve italijanske brojeve dok je i Zagor kao lik bio nerazradjen a i price su pisali drugi scenaristi (na primer, prve price je pisao sam Feri i one su katastrofalne, a i crtez mu je bio ocajan u pocetku) i nije bilo pomaka dok nije poceo da ih radi sam Serdjo Boneli (Nolita). No, "Zarobljenici 'Crvene vestice'" i mnoge druge su bile i ostale dobre cak i kad sam ih nakon 20 godina ponovo procitao.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1397 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 30/09/2006 : 10:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
Je li istina da je Zagor u Italiji u krizi?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12836 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/09/2006 : 11:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by night

Je li istina da je Zagor u Italiji u krizi?


Pa ono, prodaja nije tako velika kao što je nekad bila. Da citiram Markosa:

quote:
Za prodaju - koliko ja znam ide Tex, Dylan, Julia, Nathan. Cifre tocne ne znam, sve se vise manje bazira na spekulacijama... Tex oko 300.000. Dylan 200.000, Julia i Nathan 80-90.000. Zagor, Marti, Magico su oko 50.000.


________________________
You are already dead.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1397 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 30/09/2006 : 13:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
A mr.Noa su ugasili,rece mi onaj iz Alan Forda
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 30/09/2006 : 18:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Night, ti si ocito novi ovde pa ne znas za Mister Noa, potrazi topice o njemu "search" opcijom na forumu. Inace, odluka o gasenju je donesena jos pre dve godine ali poslednju pricu pise sam Boneli koja se sa prvobitno zamisljenih pet nastavaka produzila za sada na 11 ili 13 (nisam siguran) i jos uvek izlazi, tako da ne znam koliko ce to jos trajati. Svaki broj moze biti i poslednji, s tim sto su ostali pri tome da ce jednom godisnje izlaziti specijalci, tako da se ovaj junak, ipak, ne gasi u potpunosti.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000