forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Da li je Grucho bas Sclavi-jev produkt?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 28/09/2006 : 08:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Jucer,listajuci eks-almanah br. 84 u kojem je premijerna 1. epizoda Shang-Chea,nisam mogao a da ne primjetim lika koji je izgledom cista kopija(da ne kazem original)Dylanovog Grucha.Cak bi se usudio reci da je i naracija doticnog lika vrlo slicna onoj na koju smo navikli od Grucha.(pokusava sa saljivim dosjetkama u bilo kojem trenutku).Eto to mi je pobudilo sumnju jel Dylanov pistoljonosac inspiriran samo likom i djelom Groucha Marxa ili je Sclavi ko mali citao Shang-Chea pa mu se u datom trenutku upalila lampica.
Nazalost nemam skener,al mozda neko ko ima doticni strip - ima.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/09/2006 : 09:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Nije mi logicno da krade od Shang-Chea kad je pravi Groucho postojao. Kako Bonellijevici uvijek traze inspiraciju u stvarnim osobama (Poe!?) siguran dam da je Dylanov Groucho upravo Groucho Marx. S obzirom da sam veliki fan doticne brace vjeruj mi . A ako se malo prisjetis u nekoliko epizoda se pojavljivao i ostatak obitelji.

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/09/2006 : 09:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ajde onda nek netko baci sken... Mada, Sclavi je jednostavno mogao kopirati Groucha od pravog Groucha, nema razlike

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 28/09/2006 : 10:01:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Pa postoje i dva Poea
jedan u Magicnom
drugi u Zagoru
što ne bi bilo i dva Groucha?
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/09/2006 : 10:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Pa postoje i dva Poea
jedan u Magicnom
drugi u Zagoru
što ne bi bilo i dva Groucha?


Onaj Poe u Zagoru je pravi Poe , a onaj u MV mu samo lici.

Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 28/09/2006 : 11:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Nije mi logicno da krade od Shang-Chea kad je pravi Groucho postojao. Kako Bonellijevici uvijek traze inspiraciju u stvarnim osobama (Poe!?) siguran dam da je Dylanov Groucho upravo Groucho Marx. S obzirom da sam veliki fan doticne brace vjeruj mi . A ako se malo prisjetis u nekoliko epizoda se pojavljivao i ostatak obitelji.






Ma krade je pre gruba rijec!
Samo sam htio usporediti Grucha s likom koji izgleda kao da mu je brat blizanac,javlja se takodjer u stripu,pa reko mozda je posluzio kao predlozak Sclaviju!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/09/2006 : 11:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Um, zar nije logicnije da mu je kao predložak poslužio pravi Groucho?

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 28/09/2006 : 14:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Pravi Groucho je savršen kao Dylanov side-kick jer su mu izjave u Dylanovom duhu. Apsurdan i logican, besmislen i smislen u isto vrijeme.

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 28/09/2006 : 15:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Ma naravno da je kopija pravog Groucha. Pa zar mu se ne pojave u jednoj epizodi braca? Ili se bar spominju? Tako mi je nesto ostalo u mozgu.

Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 28/09/2006 : 17:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message

Zar on nije samo dvojnik pravog Groucha Marxa? Sjecam se da je u jednoj epizodi bio na kongresu dvojnika slavnih osoba...
Bez obzira je li ga Sclavi maznuo ili ne on je ponajbolji sastojak stripa bez kojega ni Dylan ne bi bio isti.
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 28/09/2006 : 18:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Um, zar nije logicnije da mu je kao predložak poslužio pravi Groucho?

--
"Et maintenent, vite au Nile!"




Da, al ovaj mu je mogao biti vodilja kako bi Groucha Marxa koji je filmski lik, preselio u strip.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000