forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mehanizmi rušenja strip-scene u Hrvata
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/10/2006 : 20:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Temeljem dugogodišnjeg iskustva u promatranju strip-scene u Hrvata, kombiniranog sa superiornim intelektom, iz moje umne vatre izlazi sljedeca tvrdnja:

Markos ruši strip-scenu u Hrvata!

Šokantno, rekli bi neki. Drugi pak ne bi mogli pohvatati konce reda filozofiranja i samo bi nehajno odmahnuli rukom.

Medutim,
sud je vrlo diskurzivan, pa cu ovdje ugrubo pojasniti njegovo izvodenje.

Prvo se treba vratiti na pocetke re-vitalizacije strip-scene i osnivanje izvrsne strip-stranice s.com. Utemljitelj: Markos. Kakva ironija.
Svejedno, stranica pocinje okupljati najžešce stripoljupce i razbuktavati staru strast. To se, naravno, odražava i na strip-izdavaštvo, koje pocinje pupati i rasti. Okupljena oko s.coma, ova mala vojska fanaticnih stripaša, proširuje svoja potraživanja i rada se vrlo zanimljiva vrsta - kolekcionari. Neko vrijeme, ta koegzistencija skladno funkcionira: kolekcionari ubrizgavaju financijsku injekciju, izdavaci daju željenu robu.
Ali, cijelo vrijeme je prisutan latentni problem - kupci stripova, ujedno su i kolekcionari. Medu to dvoje, mogli bismo staviti znak jednakosti.

I onda dolazi presedan: Markos lansira luksuzno izdanje Kena Parkera! Vremenom, pocetne salve oduševljenja kod publike pocinju polako tihnuti, jer ih sada svi! ostali izdavaci bombardiraju luksuznim --kolekcionarskim-- izdanjima. Hoce i oni biti spasitelji i mecene kolekcionara. Istovremeno i zagristi u sladak kolac.

A što cini kolekcionar? On hoce posjedovati strip. Imati ga na polici i uvrstiti u popis. Preslagivati po brojevima. Jednostavno, biti vlasnik istog.
No, uslijed eksplozije luksuznih izdanja, kolekcionar to više ne može pratiti (novcano). I tako dolazimo do mehanizma rušenja strip-scene:

Kolekcionar odustaje od kupovine nekog proizvoljnog izdanja! Da, ali u tom trenutku, on shvaca da može bez tog izdanja. Onda pocinje dvojiti, može li bez drugog. Pa odustaje od još jednog, koje mu se ni nije pretjerano svidalo. I hopa - kolekcionar se osjeca slobodniji, skacu noge lagane. Sad vec spekulira, je li zaista potrebno to sve skupljati. Krece domino-efekt. Stripovi se ruše u jednom kauzalnom lancu, vrlo determinirano. Na kraju otkriva antinomiju cistog uma, koja je promakla Kantu: da li me ogranicavanje zapravo oslobada, proširuje spoznaju ili zatupljuje? (o tom potom; više u knjizi Filozofija prirode skupljanja stripova, manji tiraž, HC, skuplja varijanta)

Kao što vidimo, ovim vrlo logicnim /i epohalnim/ scenarijom, predvida se ultimativno rušeje strip-scene u Hrvata. Jer, ljdi ako nece moci posjedovati sve, onda ce odustati i od onog što bi eventualno mogli i uperiti svoju motridbu prema necem drugom - modeliranju gline npr.

Markos to nije razumio, pa ni mnogi koji se kriju iza maksime - bolje išta nego ništa.
Ali, ovdje i sada, kažem ja: pogrešno vam rezoniranje, gospodo!
Bolje išta nego ništa je potpuno kriva percepcija, kako sam vrlo jasno pokazao, i moje izvodenje stoji i metafizicki i dijalekticki.

Uostalom, pogrešan tretman je lošiji od nikakvog, cemu svakodnevno svjedoci psihopatologija.

Pitanje se namece samo od sebe: Markos - Mesija ili Zvijer iz Bezdana?


napomena 1 - više o svemu u knjizi FILOZOFIJA PRIRODE SKUPLJANJA STRIPOVA (HC, manji tiraž, veca cijena)
napomena 2 - radi lakšeg razumijevanja i interakcije forumaša, ovdje koristim lakši jezik; terminološke egzibicije, te rijeci poput transeuntno, repulzija, dihotomija i sl. bit ce sadržane u knjizi FILOZOFIJA PRIRODE SKUPLJANJA STRIPOVA (HC, manji tiraž, veca cijena), tako da i oni intelektualno zahtijevni dodu na svoje



Tako je govorio Zagortustra.

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 04/10/2006 : 20:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Opet nestalo ljekova. Damn, zdravstvo nam je stvarno u kurcu.
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 04/10/2006 : 20:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message

Pitanje se namece samo od sebe: Markos - Mesija ili Zvijer iz Bezdana?


Logican odgovor: MESIJA. Zašto? u ovom trenutku padaju mi na pamet samo tri, od pretpostavljam bezbroj razloga.
1) Izlaze stripovi
2) Pošto su stripovi skupi, povecava se radna produktivnost
da bi ljudi više zaradili kako bi mogli kupovati stripove.
3) Ljudi se uce štedjeti kako bi u odredenom trenutku mogli
izdvojiti kojih 1000,00 kuna za kupnju stripa.

Ima to i svoju lošu stranu medalje. Npr. ljudi pocinju muljati svojim bliskima kako bi uštedeni ili zaradeni novac mogli potrošiti na dobar strip.
U konacnici, ni jedan MESIJA ne prode dobro.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 04/10/2006 : 20:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Stinky konacno briljira! U pravoj marksistickoj maniri!
Veseli me to...

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 04/10/2006 : 20:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Svaka cast na tekstu stinky, ostavi mi jedan primjerak HC knjige, cuo sam da košta samo 397 kn, s obzirom na kvalitet cijena je zadovoljavajuca, tu su i originalne fotografije clanova foruma pa i to ulazi u cijenu!

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas

Edited by - jasa on 04/10/2006 20:34:21
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/10/2006 : 20:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis

Logican odgovor: MESIJA. Zašto? u ovom trenutku padaju mi na pamet samo tri, od pretpostavljam bezbroj razloga.
1) Izlaze stripovi
2) Pošto su stripovi skupi, povecava se radna produktivnost
da bi ljudi više zaradili kako bi mogli kupovati stripove.
3) Ljudi se uce štedjeti kako bi u odredenom trenutku mogli
izdvojiti kojih 1000,00 kuna za kupnju stripa.

Ima to i svoju lošu stranu medalje. Npr. ljudi pocinju muljati svojim bliskima kako bi uštedeni ili zaradeni novac mogli potrošiti na dobar strip.
U konacnici, ni jedan MESIJA ne prode dobro.




okej
imamo jedan glas za Mesiju
idemo dalje

usput, koristim ovaj post da porucim johnudreku: pokušaj se ukljuciti u raspravu na jedan suvisao nacin, jer i ovo je dio tvoje terapije. dakle, nužno je svjesno sudjelovanje kako bih ti otklonio smetnje koje te tište

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

AZ
Average Member

Croatia
742 Posts

Member since 05/01/2002

Posted - 04/10/2006 : 20:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send AZ a Private Message
Bravurozno.

Samo temeljeno na pogrešnoj pretpostavci da ljudi žele sve.
Možda neki i žele, ali mnogi i ne žele.

Tako da se nece ništa urušiti, jedino što ce neka izdanja propasti, a neka nece.

Stinky, ako nadeš vremena otvori izdavacku kucu i ponudi nam stripove po jeftinim cijenama. Bit ceš naš mesija.
Ali opet ce netko biti nezadovoljan i pitace te je li to mora biti baš tako.
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 04/10/2006 : 20:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
stinky imaš pravo,
ovo pocrnjeno u prvom postu je upravo kako cijela ta stvar funkcionira,
tako sam se ja malo po malo riješio kolekcije DD-a,
malo po malo sve manje toga skupljam,kao uvjeravam se da mi ne treba,a ono k****!

The reward for honor will not come in this life...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/10/2006 : 20:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by AZ

Bravurozno.

Samo temeljeno na pogrešnoj pretpostavci da ljudi žele sve.
Možda neki i žele, ali mnogi i ne žele.

Tako da se nece ništa urušiti, jedino što ce neka izdanja propasti, a neka nece.

Stinky, ako nadeš vremena otvori izdavacku kucu i ponudi nam stripove po jeftinim cijenama. Bit ceš naš mesija.
Ali opet ce netko biti nezadovoljan i pitace te je li to mora biti baš tako.




ha, pretpostavka odgovara cinjenicama
skupljaci stripova, ako skupljaju texa npr, žele sve, pa i neobjavljene hc texove u luksuznom izdanju - no, problem nastaje kad se ne poklapaju prihodi i troškovi, tj. kad se pocne radati misao: pa moglo bi to i povoljnije

a kad se odustane od jednog, onda slijedi i drugo itd.

a što se tice Mesije - više nego tocno
no, ja sam heroj drukcije vrste i skromno nosim svoj križ

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/10/2006 : 21:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
U tome je stvar, ljudi zele sve imati. Ogranicimo se na stripove, koliko stripova sada izlazi to ne mozes ni kupiti ni da ti cak i zena skuplja stripove :-). Dakle moras birati, onda pocinjes s odbacivanjem onoga "sto ti ne treba" (naravno nista ti ne treba jer ipak su to samo "stripovi" ) ali hajde. Slijedeci korak je kriza, hocu kakim necu kakim,hocu kupim necu kupim. Onda dolazi faza razuma, vidi vidi pa ja mogu bez tih stripova. Onda dolazi slijdeci junak na red koji ti se ne svida ali ipak ga kupujes da ti se police napune dok ne skontas da na policama imas stripove koje ne citas i da ti dzabe trose mjesto :-).

Za ovo se slazem s stinkijem da to "moze" da srusi strip scenu ali jednu stvar si zaboravio stinky da zato treba biti imati jak karakter a vecina stripoljubaca/kolekcionara toga nema. Nisu svi jaki kao ja hehehe :-)))))))))).

"Svake sedmice novi link za neki strip sajtu u signature. Ove sedmice,naucite crtati: http://www.polykarbon.com/tutorials/"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 04/10/2006 : 21:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl

stinky imaš pravo,
ovo pocrnjeno u prvom postu je upravo kako cijela ta stvar funkcionira,
tako sam se ja malo po malo riješio kolekcije DD-a,
malo po malo sve manje toga skupljam,kao uvjeravam se da mi ne treba,a ono k****!





je da
ali na kraju, malo po malo skužiš da ti to sve ni ne treba
pa se okreneš necem drugom...i život ide dalje

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

AZ
Average Member

Croatia
742 Posts

Member since 05/01/2002

Posted - 04/10/2006 : 21:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send AZ a Private Message
Tko skuplja Texa želi sve Texove, ali strip kolekcionar ne želi sva izdanja svih junaka. Tex me veseli, ali npr. MV mi ništa ne znaci.

Mislim da ni mnogi drugi ne žele sve imati, a bar za sebe sam siguran da ne želim.

Drago mi je da imam priliku kupiti nešto što možda i necu kupiti.

Da netko te iste Texove ponudi jeftinije uz jednak kvalitet, pa cak možda i manji, uzeo bih jeftinije.

Imaš priliku nešto napraviti, jednostavno ponudi jeftinije i dokaži da si u pravu. Inace ti ostaje samo teorija, a izdavacima praksa.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/10/2006 : 21:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by stinky


ha, pretpostavka odgovara cinjenicama
skupljaci stripova, ako skupljaju texa npr, žele sve, pa i neobjavljene hc texove u luksuznom izdanju - no, problem nastaje kad se ne poklapaju prihodi i troškovi, tj. kad se pocne radati misao: pa moglo bi to i povoljnije

a kad se odustane od jednog, onda slijedi i drugo itd.

a što se tice Mesije - više nego tocno
no, ja sam heroj drukcije vrste i skromno nosim svoj križ

Tako je govorio Zagortustra.



Opet tacno, uzmimo moj primjer ja sam (naravno ) poceo s zagorom ZS i LMS, nostalgija je zafrkana stvar. Onda sam kupio Tutto zagor... Komplete naravno, onda sam isao da kupim SD i Ludensa i odjednom mi sinu da nijednog nisam otvorio. Nisam bas ispricao kronoloski ali stvar je da kolekcionari zele imati sve od jednog junaka pa makar bio i zagor cungalunga na kineskom. Ah naravno zaboravio sam stricia komplet od EF ili IF ne znam vise ni sam. Do danas mi nije zao sto sam ih prodao nekome kome vise znace a kako cujem ni on ih ne cita

"Svake sedmice novi link za neki strip sajtu u signature. Ove sedmice,naucite crtati: http://www.polykarbon.com/tutorials/"
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 04/10/2006 : 21:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

quote:
Originally posted by stinky




Opet tacno, uzmimo moj primjer ja sam (naravno ) poceo s zagorom ZS i LMS, nostalgija je zafrkana stvar. Onda sam kupio Tutto zagor... Komplete naravno, onda sam isao da kupim SD i Ludensa i odjednom mi sinu da nijednog nisam otvorio. Nisam bas ispricao kronoloski ali stvar je da kolekcionari zele imati sve od jednog junaka pa makar bio i zagor cungalunga na kineskom. Ah naravno zaboravio sam stricia komplet od EF ili IF ne znam vise ni sam. Do danas mi nije zao sto sam ih prodao nekome kome vise znace a kako cujem ni on ih ne cita

"Svake sedmice novi link za neki strip sajtu u signature. Ove sedmice,naucite crtati: http://www.polykarbon.com/tutorials/"


Pogodak!!!
Slicna situacija je i kod mene bila...na kraju sam utvrdio da sam puno-puno vise citao dok sam posedovao pedesetak stripova i njih menjazama vrteo u krug...sada samo slazem na police ali sve manje citam...prepostavljam da je sledeci korak zasicenje od stripova i prodaja kompleta?





"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"

Go to Top of Page

Rache
New Member



Croatia
196 Posts

Member since 31/08/2005

Posted - 04/10/2006 : 21:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Rache a Private Message
Ima i nekog smisla u tome sto stinky govori ali mislim da zaboravlja na jednu stvar a to je dolazak nove generacije kolekcionara koji ce biti othranjeni na luksuznim izdanjima i podojeni HC mlijekom :))

Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/10/2006 : 21:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Tako je, ja sam na primer nabavio i makedonske Zagore ( 24 komada, koliko je ukupno izdato u Makedoniji ) i onda sam se prosto zapitao dokle ide ta moja zaludenost sa stripovima ?
U pravu je stinky, stripovi su skupi ,tako da se sve ni ne može nabaviti, medutim, pojedine junake cemo kupovati i dalje, na primer Zagora !
Što se tice Ken Parkera Libellusovog, kupio sam prva dva broja i bilo mi je strašno krivo što nisam imao novaca da ih kupim sve, takode mi se desilo to i sa Magicnim vetrom ( systemovim ), dakle posle onih 7 komada što su izašli na trafikama, kupio sam još dva komada i onda odustao i sad ni ne pomišljam na njih, a Texove Gigante imam dvojku i trojku, prvi nisam kupio jer mi je bio preskup, više mi ne nedostaju ni cetvorka , ni petica, polako me prolazi strast za tim skupim izdanjima !
Naravno i dalje kupujem Ludensova izdanja u Darkwoodu, ali sad vec biram , ne kupujem sve, jer memam novca !

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 04/10/2006 : 21:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Jebote... stinky ti bi prošvikao da živiš u recimo - Francuskoj. Tamo ti izlazi na tisuce luksuznih albuma (citaj luksuz = HC). Katastrofa. I jadni francuski kolekcionari to sve kupe. Ili možda ne?

Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 04/10/2006 : 22:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl

stinky imaš pravo,
ovo pocrnjeno u prvom postu je upravo kako cijela ta stvar funkcionira,
tako sam se ja malo po malo riješio kolekcije DD-a,
malo po malo sve manje toga skupljam,kao uvjeravam se da mi ne treba,a ono k****!





je da
ali na kraju, malo po malo skužiš da ti to sve ni ne treba
pa se okreneš necem drugom...i život ide dalje

Tako je govorio Zagortustra.



Seksu npr. to bar ne košta ništa
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 04/10/2006 : 22:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Rache

Ima i nekog smisla u tome sto stinky govori ali mislim da zaboravlja na jednu stvar a to je dolazak nove generacije kolekcionara koji ce biti othranjeni na luksuznim izdanjima i podojeni HC mlijekom :))

Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.



Nece, jer ce rijetko ko od pedantnih kolekcionara-roditelja svojoj djeci dati takva izdanja u ruke. Netko je gore provalio nešto o štednji . Otišao na kvasinu ocito...
Go to Top of Page

Rache
New Member



Croatia
196 Posts

Member since 31/08/2005

Posted - 04/10/2006 : 22:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Rache a Private Message
Nisam ja mislio na to ce oni to vidjeti od roditelja nego ce privuceni pokojim kiosk izdanjem ili recimo knjiznicom poceti zalaziti u striparnice i izlozeni tom luksuzu ce zicati roditelje za pare a oni ce biti sretni da mali nesto cita (narocito nesto na cemu pise KNJIGA)i povuci ce ih to - mali broj njih ali dovoljan da se odrzi kriticna masa.

Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 04/10/2006 : 22:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Ja bih prepustio svakoj individui ponaosob da odluci što je dobro, a što loše za nju samu. Danas navijaci u Engleskoj jebu mater svom savezu zato što je nogomet u njihovoj zemlji postao elitan, i karta umjesto 10funti, košta 50 funti, jebiga. Prije se pilo, cipalo, deralo, a sad se pokazuju najnoviji silikoni... zamislite, na jednoj nogometnoj utakmici.
Strip definitivno ide u tom pravcu, jer gubi masu sljedbenika i postaje zabava, mogu reci... barem zaposlenih. Dica mogu pjevat borbene.
E sad, je li to realno? Mislim da jeste. Barem što se Hrvatske tice. Ljudi moji, govorimo o 1000 ljudi maximalno!!!!! Mislim da su Dado, Markos, Gaston, itd. korektni, realni i ok ljudi, i nimalo ne sumnjam u njihove dobre namjere i ljubav prema stripu. Ako su oni ukenjali scenu onda u picku materinu sve nek ide!!!!!

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26474 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/10/2006 : 22:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by zlatkob

quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl

stinky imaš pravo,
ovo pocrnjeno u prvom postu je upravo kako cijela ta stvar funkcionira,
tako sam se ja malo po malo riješio kolekcije DD-a,
malo po malo sve manje toga skupljam,kao uvjeravam se da mi ne treba,a ono k****!





je da
ali na kraju, malo po malo skužiš da ti to sve ni ne treba
pa se okreneš necem drugom...i život ide dalje

Tako je govorio Zagortustra.



Seksu npr. to bar ne košta ništa


kako kome?!
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 04/10/2006 : 22:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Rache

Nisam ja mislio na to ce oni to vidjeti od roditelja nego ce privuceni pokojim kiosk izdanjem ili recimo knjiznicom poceti zalaziti u striparnice i izlozeni tom luksuzu ce zicati roditelje za pare a oni ce biti sretni da mali nesto cita (narocito nesto na cemu pise KNJIGA)i povuci ce ih to - mali broj njih ali dovoljan da se odrzi kriticna masa.

Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.



Ideali
Nece se klinci, barem ne kao nekad, trsiti (ili maznuti iz torbe/novcanika) da dodu do love za stripove. Možda za lake droge, pivo, pizdarije.Za stripove sigurno ne. Možda za ove koji su trendi
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 04/10/2006 : 22:21:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by zlatkob

quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl

stinky imaš pravo,
ovo pocrnjeno u prvom postu je upravo kako cijela ta stvar funkcionira,
tako sam se ja malo po malo riješio kolekcije DD-a,
malo po malo sve manje toga skupljam,kao uvjeravam se da mi ne treba,a ono k****!





je da
ali na kraju, malo po malo skužiš da ti to sve ni ne treba
pa se okreneš necem drugom...i život ide dalje

Tako je govorio Zagortustra.



Seksu npr. to bar ne košta ništa


kako kome?!



A ja vala, i to što kažeš
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2359 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 04/10/2006 : 22:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message
Stinki unosi malo promaju na forum

"No vox populis,vox revolucionaris"-Che Guevara
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 04/10/2006 : 22:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
Previše izdanja u nekoliko mjeseci...Skupljam i citam samo stripove u HC izdanju te mi se dogodila sljedeca situvacija.

Ovaj mjesec kupio:
Blueberry-bookglobe 26
Blueberry-bookglobe 27
Alan Ford 4 komada
Komanca knjiga 1
Komanca knjiga 2
Torpedo 2 epizode
Jeremiah-opaki znak smrti (HC-polovan)
Magicni vjetar knjiga 1
+....

Kako idem drugi srednje i ne zaradujem sam svoj kruh treba mi oko mjesec dana da "nažicam" pare okolo+štednja.
Stari uskoci pa na placi pa doda 300-400kn

Problem je taj da za neke stvari znam što kupujem,dok neke kupim samo jednu epizodu da vidim hoce mi se svidati...
Tako je bilo i sa magicnim vjetrom.Kupio,oduševio se izdanjem, te cjelim stripom.Pocnem skupljat novac za sljedece tri knjige...,u meduvremenu izade neki Hermannov album (kao veliki fan kupim prvi dan), pa Ken Parker pa sada TEX-veliki sam ljubitelj,ali jednostavno previše vrhunskih izdanja i stripova u nekoliko mjeseci... neki ce stripovi morati cekati

Trebali bi smanjit broj izdanja godišnje...ne može se to financiski podnjet.Kupujem samo birane stvari,ali kako je situvacija sad trebao bi trošiti oko 1000kn mjesecno da bi kupio sve što me zanima...




Edited by - blueberry on 04/10/2006 22:24:53
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000