forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mehanizmi rušenja strip-scene u Hrvata
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/10/2006 : 22:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Rico

quote:
Originally posted by stinky

quote:
South will rise again



quote:
nije nikad ni pao;.)



hehe
kad se dva islužena ratna druga bodre proturjecno...dok barbari sa Sjevera nadiru i ruše stari Rim

Tako je govorio Zagortustra.



Hahaha, ovo (crveno) si dobro rekao, hahahahaha

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/



vidi li nam dado drugove pa jos crveno......
:))
oli si ti islužen, rico??
jel te zena isluzila skroz?:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 05/10/2006 : 22:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
iako bih radije ostao izvan ove rasprave nešto me ipak kopka pa moram pitati... zanima me slijedece; stinky, smeta li tebe stvarno što strip scena po tebi postaje sve više "elitisticka" u pogledu cijene ili ti smeta što se sustav vrijednosti uvelike promijenio otkako si ti dio njezine cjeline? ti si sam mnogo puta na ovom forumu istaknuo kako te ta skupa izdanja protiv kojih redovito protestiraš ni najmanje ne zanimaju te kako ceš uvjek ostati vjeran bonelliju, prije svega zagoru. sad, kad si ti poceo citati stripove (što je svakako davno prije mene) zagor je bio vrhunac vrhunaca, a bonelli više - manje glavnina ponude. sad se stanje znatno promjenilo, stasa jedna nova generacija stripofila koja ima mnogo širi izbor i bonelli im više nije nikakav vrhunac, a zagora ignoriraju više - manje potpuno (ovaj je zakljucak naravno stvoren na temelju mog vlastitog razmišljanja o stripu, da ne ispadne da ikom stavljam rijeci u usta).
dakle, što te stvarno muci: širenje strip scene u smjerovima koji ti se ne svidaju (kao što si nam više puta istaknuo) i samim tim potkopavanje tvojih heroja/idola (koje ti pretpostavljam daje nekakav osjecaj prevazidenosti) ili to takozvano sustavno uništavanje scene za koje optužuješ markosa, iako covjek radi vrhunski posao i duboko je zadužio cjelu jednu generaciju stripofila?

nadam se da ovo neceš shvatiti kao provokaciju jer nije napisano kao takvo, ali me stvarno zanima argumentiran odgovor

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 05/10/2006 : 22:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Stinky, ajde upri na http://rico.bloger.hr/ pa ceš vidit kako mornari sa sjevera karaju.

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/10/2006 : 22:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
dakle polako, opada potraznja stripova i u srba, koliko mogu da primetim, a topic se odnosi na hrvate, ali sta se ja uopste i mesam , ali ja volim stripove i tata ce mi sve kupiiittttiiii,,,

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 05/10/2006 : 22:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Rico

quote:
Originally posted by stinky

quote:
South will rise again



quote:
nije nikad ni pao;.)



hehe
kad se dva islužena ratna druga bodre proturjecno...dok barbari sa Sjevera nadiru i ruše stari Rim

Tako je govorio Zagortustra.



Hahaha, ovo (crveno) si dobro rekao, hahahahaha

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/



vidi li nam dado drugove pa jos crveno......
:))
oli si ti islužen, rico??
jel te zena isluzila skroz?:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Ima još špirita, nego, zar mi ne zastupamo ovdje kapitalisticki sustav tržišne ekonomije!?

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2006 : 22:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

bas lijepo....podsjeti nas da ste krivi za 1000 godina retardiranosti u razvoju:))))




kaj ti je? pa Rim se toliko koprcao u dreku, da su vam Naši Stari ucinili nemalu uslugu spalivši to grotlo neukusa... pa još bi dan danas otužno ležali na travi i cekali da vam smokva padne na glavu;))

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/10/2006 : 22:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
prošla me volja za karanjem, sad samo citam ...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/10/2006 : 22:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Curunir

bas lijepo....podsjeti nas da ste krivi za 1000 godina retardiranosti u razvoju:))))




kaj ti je? pa Rim se toliko koprcao u dreku, da su vam Naši Stari ucinili nemalu uslugu spalivši to grotlo neukusa... pa još bi dan danas otužno ležali na travi i cekali da vam smokva padne na glavu;))

Tako je govorio Zagortustra.



u dreku je samo john:))
s nekih aspekata rim mi jako pase, npr. s onih sjedala u areni, ali ne i arene same
rim je trajao jako dugo, dakle nije bio tako los, sigurno...
a poslije je bilo samo gore...
sto je tebi neukus meni je zabava:)zar vise ne volis trash horrore?

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/10/2006 : 22:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Rico


Ima još špirita, nego, zar mi ne zastupamo ovdje kapitalisticki sustav tržišne ekonomije!?

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/



ni slucajno!!

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/10/2006 : 22:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Rico

Stinky, ajde upri na http://rico.bloger.hr/ pa ceš vidit kako mornari sa sjevera karaju.

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/



joj kako jako! tu ni gen kameni ne prodire!

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 05/10/2006 : 22:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Rico

Stinky, ajde upri na http://rico.bloger.hr/ pa ceš vidit kako mornari sa sjevera karaju.

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/



joj kako jako! tu ni gen kameni ne prodire!

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Stinky bi to rješija, sigurno :) Ocistija bi je ka ribu, valjda je ispod organ?

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2006 : 22:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Constantine33

iako bih radije ostao izvan ove rasprave nešto me ipak kopka pa moram pitati... zanima me slijedece; stinky, smeta li tebe stvarno što strip scena po tebi postaje sve više "elitisticka" u pogledu cijene ili ti smeta što se sustav vrijednosti uvelike promijenio otkako si ti dio njezine cjeline? ti si sam mnogo puta na ovom forumu istaknuo kako te ta skupa izdanja protiv kojih redovito protestiraš ni najmanje ne zanimaju te kako ceš uvjek ostati vjeran bonelliju, prije svega zagoru. sad, kad si ti poceo citati stripove (što je svakako davno prije mene) zagor je bio vrhunac vrhunaca, a bonelli više - manje glavnina ponude. sad se stanje znatno promjenilo, stasa jedna nova generacija stripofila koja ima mnogo širi izbor i bonelli im više nije nikakav vrhunac, a zagora ignoriraju više - manje potpuno (ovaj je zakljucak naravno stvoren na temelju mog vlastitog razmišljanja o stripu, da ne ispadne da ikom stavljam rijeci u usta).
dakle, što te stvarno muci: širenje strip scene u smjerovima koji ti se ne svidaju (kao što si nam više puta istaknuo) i samim tim potkopavanje tvojih heroja/idola (koje ti pretpostavljam daje nekakav osjecaj prevazidenosti) ili to takozvano sustavno uništavanje scene za koje optužuješ markosa, iako covjek radi vrhunski posao i duboko je zadužio cjelu jednu generaciju stripofila?

nadam se da ovo neceš shvatiti kao provokaciju jer nije napisano kao takvo, ali me stvarno zanima argumentiran odgovor

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.



prvo, pa što bi ti ostao izvan rasprave? pa zar nije dražesna?

dalje, uglavnom si sve pobrkao. mislim, tvoja interpretacija je zaista samo tvoja i, kad vec neposredno pitaš mene, onda ti kažem: ne muci me ništa, a najmanje prevladavanje nekakvih fiktivnih idola. Ne znam je li takve ideje crpiš iz sebe (vrlo vjerojatno) ili do toga dolaziš sa ekipom na faksu (koju ne cijenim previše), no, ja ti ne funkcioniram na principu identifikacije sa trecim osobama, vec uvijek igram - glavnu ulogu.

Dalje, bonelli je zaista ono što me najviše zanima od stripa, no strip - ne cijenim previše. Kao ni vecinu ostalog.
Nikad ne bih rekao takvo što "ostat cu vjeran bonelliju", jer mi to zvuci bedasto, mislim, takav nacin i taj ton. Ponavljam, bonelli me najviše zanima, ali pravo govoreci - zaboli me za bonelli. (inace, Zagor mi nikad nije bio najzanimljiviji, premda je ok)

Eto, ozbiljni moj zabrinuti prijatelju, to je bio neophodan uvod, a tvoje izricito pitanje, za mene je prilicno besmisleno, tako da bi najpošteniji odgovor bio da napravim negaciju nebuloznog antecendesa, no, kako sam pravi heroj, spustit cu se na razinu pitanog te reci: ne smeta me ni jedno ni drugo u tom smislu u kojem si ti to implicirao, no, savakako sam protiv luksuznih izdanja i visokih cijena, sve robe, jer to je sve najobicnija industrijska roba

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2006 : 22:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Rico

Stinky, ajde upri na http://rico.bloger.hr/ pa ceš vidit kako mornari sa sjevera karaju.




dobra ti je ova, rico, baš prava za sjevernjaka

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 05/10/2006 : 23:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
konstantno gubi novac na njemu. Jesi li vidio na sto mu lici skladiste? Znas li u koliko se primjeraka Q strip prodaje? Necu ti ni reci, jer ces misliti da te lazem. Ti meni govoris da nisam realan, a



a zašto je to tako? jel si se zapitao? zato kaj na neke kioske ni ne dolazi. pitam covjeka na kiosku dal ima Q, kaže nema, narucit cu. dodem za par dana, kaže da ce doci tek slijedeci broj. zašto? zato kaj su glupi ko ku..c u tisku, distri pressu i ostalima. možda izdavaci ne inzistiraju. ak se može naci svaki šund od novina zašto se ne bi našao i strip, te bilo koji magazin vezan uz strip.

quote:
Originally posted by Curunir
a koji skriva spol??


markos skriva, on je to napisao i sada ti citaj strip, khm khm khm

---
http://www.paucina.com
http://www.sesvete-online.info/
http://www.infocor.hr/

Edited by - Spiderman on 05/10/2006 23:15:49
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/10/2006 : 23:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by Markos
konstantno gubi novac na njemu. Jesi li vidio na sto mu lici skladiste? Znas li u koliko se primjeraka Q strip prodaje? Necu ti ni reci, jer ces misliti da te lazem. Ti meni govoris da nisam realan, a



a zašto je to tako? jel si se zapita? zato kaj na neke kioske ni ne dolazi. pitam covjeka na kiosku dal ima Q, kaže nema, narucit cu. dodem za par dana, kaže da ce doci tek slijedeci broj. zašto? zato kaj su glupi ko ku..c u tisku, distri pressu i ostalima. možda izdavaci ne inzistiraju. ak se može naci svaki šund od novina zašto se ne bi našao i strip, te bilo koji magazin vezan uz strip.


Zasto se ne moze naci? Zato jer se ne tiska u jebenih 110.000 primjeraka kao Gloria. I sto moze Macan ako Tisak ne distribuira dobro njegov Q? Moze im ga vise ne dati i tako im se osvetiti? Ha ha. I sto moze ako je cak i distribucija dobra a teta na kiosku uopce ne izlozi strip? Znas li samo koliko se paketa vrati sa kioska NEOTVORENIH? Dosli su na kiosk, teta ih je stavila negdje u kut i nakon mjesec dana vratila nazad. I tako na x mjesta. I sto tu Macan moze? Koji izbor ima?

Ako mislis raspravljati sa mnom o ovome, pozeljno je da malo bolje poznajes materiju pa da onda razgovaramo ozbiljno.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 05/10/2006 : 23:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
kaze se "gradja". od materije je sazdan svemir.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 05/10/2006 : 23:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
inace se slazem s tobom, ali nisam mogao izdrzati s obzirom da je ovaj topic totalno u kurcu i iritantan. pa onda i moj mali (ne)doprinos svemu...

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Francois
New Member

Croatia
138 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/10/2006 : 00:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Francois a Private Message
Mogu li ja napisati koju?

E pa procitao sam kompletan topic i moram priznati da sam malo tuzan i zapanjen niskom razinom komunikacije. Ne poznajem osobno nikog s ovog foruma ali sam dosad zivio u zabludi da smo mi stripoljubci ipak neka drugacija vrsta, da smo iznad mediokriteta, kurvi i politicara.
Iskreno, ne da mi se pisati o mnogocemu, samo cu reci da podrzavam Markosa, posebno u njegovom novom projektu, da mu zelim da Fibra uspije, da se veselim Spaghetti Brothersima i ostalome sto ce uslijediti...
Iskreno, kad covjek prevali 40-tu, ako ga jos uvijek lagano trese neka strip-fibra mladosti, vise mu se ne da bacati novce (na jeftine stvari). Izgradio je svoj ukus, kupuje malo, ali birano.
Nisam kolekcionar, kupujem samo ono sto cu sa velikim zadovoljstovm procitati, i to ne samo jednom nego vise, pa cak i mnogo puta.
U tome sam vrlo zahtjevan. Ako ipak fulam u procjeni, toga se odmah rjesavam. Rekli bi snob (i sigurno ne bi pogrijesili).
I da, sebican sam i los covjek. Uopce me nije briga sto misli, hoce ili zeli vecina, ta glasna, prljava gomila koju su uvjerili da bi uvijek trebalo biti po njihovom. Velika zabluda je ta demokracija.
Da se mene pita... i bolje da ne.
Zasto Markos ne bi izdavao stripove u malom tirazu, za malobrojnu publiku ciji se ukus malo, ili mnogo, razlikuje od ukusa vecine?
Zasto Markos ne bi recimo izdavao strip-albume autora koji su ponikli i stvarali svoj izricaj u Fluide Glacialu, potpuno uvrnutom casopisu koji je razbucao francusku strip scenu u 70-tim godinama? Zasto mi ne bi citali Gotliba, Alexisa, Gimeneza, Meistera, Loba, i slicne uvrnute tipove koje bi ja najvise volio citati na svom materinjem jeziku?
Ne bi jer nije lud, jer bi isli u tirazi od 20 primjeraka ili jos manje i jer bi kostali k'o Sv. Petra kajgana...
A ja kazem, neka je samo skupo ako kvalitetom odgovara, a kome se ne svidja nek se duri koliko hoce.
Da bar jednom vecina bude zajebana...

Eto, tako, da znate da ni ja nisam nista bolji od vas, stripoljubci moji! Veseli mi bili!



F.Dargaudix
Go to Top of Page

Wooo
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 06/10/2006 : 01:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Wooo an ICQ Message  Send Wooo a Private Message
Prije negoli procitam svih 6 stranica ovog topica, zelim samo reci sljedece bez da se itko naljuti.Stinky care, brilijantno, zao mi je sto se jos nismo upoznali.A sad, idemo na citanje...pa onda mozda eventualno koji skromni komentar.Zivjeli.

Londo Mollari:
"There comes a time when you look into the mirror, and you realize that what you see is all that you will ever be. Then you accept it, or you kill yourself. Or you stop looking into mirrors."
Go to Top of Page

Wooo
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 06/10/2006 : 01:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Wooo an ICQ Message  Send Wooo a Private Message
Markos:

Mesija i Zvijer iz Bezdana u jednom.

Mesija za kolekcionare
Zvijer iz Bezdana za strip scenu u Hrvata.

P.S. Kolac je sladak, pa kako mu odoljeti?

Londo Mollari:
"There comes a time when you look into the mirror, and you realize that what you see is all that you will ever be. Then you accept it, or you kill yourself. Or you stop looking into mirrors."
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 06/10/2006 : 06:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by blueberry

quote:
Originally posted by seinfeld[/i]

Hajmo da okrenemo pitanje, sta bi bilo s strip scenom da vise nema izdanja Libellusa/Dade&Gastona ?


Hvala bogu da su tu...pružili su mi toliko zadovoljstva u duhovnom životu.
Samo što se sada kenulo masovno izdavati tj. imaš mjesecno 5 ili 6 kolekcjonarskih izdanja. To su vrhunski stripovi koje se mora imati...Blueberry,Magicni Vjetar,Alan Ford TEX Giganti strip se cita baš zbog ovih junaka i njihovih epizoda,ali previše izdanja u nekoliko mjeseci.

Za nas koji ne zaradujemo samostalno za svoj kruh to je previše. Npr stari je uvjek na mojoj strani što se stripova tice (uživa citajuci ih i uvijek mi ubaci kojih stotinjak kuna za isti) dok mama nema baš pretjeranog razumjevanja (rade za robu nego za strip).Kada kažem koliko sam za stripove potrošio uhvati je fras...zbog utjecaja drugih dolazi do nerazumjevanja.Ja imam 16 godina. tko u mojoj generaciji cita stripove?

Ništa se ne mora imati. Ne možeš sam sebi finansijski uništiti.

Aman jada kad' akšam ovlada, u minute kad' bulbuli šute, kad' bol sanja kraj dulova granja, a dert guši i suze osuši!
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 06/10/2006 : 09:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Stripovi su jednokratna roba. Tvrdouvezane posudis iz knjiznice, a meke kupis na kiosku, procitas, bacis ili das dalje.
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 06/10/2006 : 10:25:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Mesija i Zvijer iz Bezdana su zbilja ekstremne titule!:)Pošto znam da se Stinky zajebava evo mog odgovora: Mesija - upravo zbog ovog site-a koji je po mom skromnom mišljenju uvelike popularizirao strip! Nijedan izdavac ne može primiti bilo koju od ovih titula. Izdavaci nude, a ti kupuješ po volji! Druga je stvar ako je volja slaba (pa kupuješ više nego si možeš priuštiti ili odustaješ od kupnje zbog nekih vlastitih uvjerenja).
BTW svaki publicitet je dobar publicitet i vjerujem da Stinky posjeduje sva Libellusova izdanja pošto ih dobiva gratis zbog konstantnog reklamiranja!:)
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/10/2006 : 10:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ovom topicu fale još sam judejsko-masonske strip zavjere i bio bi potpun. Markos ti si Židov?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/10/2006 : 12:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon



Ništa se ne mora imati. Ne možeš sam sebi finansijski uništiti.





Voila, moral price, zveles ovo ti je kratak sadrzaj topica !

"Svake sedmice novi link za neki strip sajtu u signature. Ove sedmice,naucite crtati: http://www.polykarbon.com/tutorials/"
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000