forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mehanizmi rušenja strip-scene u Hrvata
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 08/10/2006 : 00:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Puno toga je napisano u ovom topicu ali mislim da se vrtimo uvijek oko istoga.

U ovoj raspravi,moram reci da sam na strani i jednih i drugih,znaci ne mislim da Dado,Marko ili bilo tko od izdavaca ruše strip-scenu ali isto tako mislim da su stripovi postali preskupi za,ajmo reci,obicnog stripofila(što opet nije krivnja izdavaca).


I još cemo se malo vrtiti oko istoga.
Privuklo me ovo "obicnog stripofila"... pa u tome i je kec!

Kad sam ja bio mali, svi su bili "obicni stripofili", jer "neobicnih" stripova nije bilo, pa time ni takvih stripofila.
U golemom broju slucajeva (barem od ljudi koje sam ja poznavao) onaj tko je citao Bonellija, citao je i Stripoteku, Spunk, Alana Forda...više-manje sve što je izlazilo.Pa i Mikijev almanah.
Danas je drugacije. Ukusi i ljudi se profiliraju. Jasno, zato jer je ponuda 100x bogatija, a tu su nešto zaslužni i naši izdavaci. Hocu da izlazi sve što nekome može pasti na pamet. Ono što nema produ na tržištu (iz bilo kojeg razloga: cijena, kvaliteta, broj poklonika...) propast ce samo od sebe. Ali hocu birati želim li biti "obican" ili "neobican" stripofil. I koliko to želim, pa može i u kunskom iznosu mjesecno.

Kad sam ja bio malo veci (ali još uvijek mali), Dnevnik je najavio da ce izdati Strip albume (HC) Zagora, Teksa, Marka, Bleka i Kita Tellera. Tata mi ih je obecao kupiti. Mjesec, dva, tri produ - ništa. Nazovem ih. "Odustali smo" kažu, "mali interes". Da su ih tada ipak štampali, do danas bi te knjižice procitalo barem 50% nas ovdje na forumu. Još sam i malo rekao. Ovako ih nije procitao nitko. Super. Barem se nije urušila strip scena.

Dajte nam te stripove.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/10/2006 : 01:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
loš primjer, brale....ti "hc albumi" su obicni bonelli jubilarci u boji, a jedan je i izasao (zagor 200), i pravi je primjer izvlacenja love iz narodnih masa usred socijalizma....cijenom peterostruko skuplji od standardnog stripa, a ocajne kvalitete i uzasog skena, ne moze se usporediti s LL izdanjima, ali su, ponavljam, loš primjer za cijelu ovu pricu - dobro je što nisu izasli, i steta tog jadnog jednog što jest....evo ga uskoro za 25 kn, makar i u prijevodu gasparove:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 08/10/2006 : 01:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
nisi ujitijo poantu ratnice
Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 08/10/2006 : 01:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

nisi ujitijo poantu ratnice


Bravo Toninho.
Citaj ponovo Curunire.
Go to Top of Page

jfk
Starting Member

46 Posts

Member since 07/11/2005

Posted - 08/10/2006 : 07:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jfk a Private Message
quote:
Skenirani strip nije strip.
Odvratno.


skenovima ništa ne fali naprotiv veoma kvalitetno su napravljeni a trend je sve više vremena provodimo pred kompom tako da smo se navikli gledanja u ekran
naravno da bi i ja volio citat stvari sa papira ali cene su ubitacne
naravno razumem izdavace (mali tiraž veca cena ...) ali zato ce se i izdavaci morati pomirit sa tim da ce sve biše ljudi stripove skenirat a još HC variantu je puno lakše skenirat nego SC
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/10/2006 : 09:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

pa i ja sam tako mislija
dok mi prijatelj nije skinija 25 GB amerikanaca
ima materijala do penzije
ko bi to sve pokupova




Elek. materijal i jeste da se smao gomila, i ja ih imam puno, no nema tu do prakticnosti i mirisa svježeg papira...

A elektronski stripovi i skenirani, ne ruše li oni takoder klasicnu strip scenu u Hrvata?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 08/10/2006 : 11:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
moram opet ponoviti, ljudi:
drago mi je da provociram (skromno, kao i uvijek) polemiku, no, inicijalno, nije uopce zamišljeno da se rasprava povede ovako profano

mene to sve zanima više
- filozofski
- sociološki
- psiho(pato)loški

dakle, nije naglasak u zbiljnosti problema (za koji ionako nikad necemo znati je li on zbiljski izvjestan ili ne), vec o spekuliranju u mogucnosti, svijetu ideja. Da tako kažem, ne zanima me konacno sadržajno rješenje (jer je ono samo trenutno, pa samim time i vrlo upitno), vec diskurs u kojem se otvara neki novi vid problema.

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

jfk
Starting Member

46 Posts

Member since 07/11/2005

Posted - 08/10/2006 : 12:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jfk a Private Message
quote:

A elektronski stripovi i skenirani, ne ruše li oni takoder klasicnu strip scenu u Hrvata?


mislim da se skenovi pojavljuju zbog skupoce a i promena navika elektronski strip bi bio cudan možda per 10 godina ali danas uz ovakvu razširenost kompjutera postaje zbilja
možda bi i izdavaci trebali malo razmisliti u tom smjeru pa ponuditi elektronske variante
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 08/10/2006 : 14:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Ja stvarno ne mogu da citam skenirani strip.Imam verovatno 20 GB skeniranih.Pokusavao sam i ne vredi.Verovatno stvar navike.Dok ne legnem na kauc i dobro se zavalim nista od citanja.
Ako bi vecina ljubitelja stripa citala skenirane stripove to bi bio kraj strip izdavastva.
Razumem potrebu da se skeniraju tesko nabavljivi stripovi ali skeniranje onoga sto ti je dostupno na trafici ili sto verovatno mozes posuditi na citanje od nekog prijatelja ili knjizare je iluzorno.
Kada bi izdavaci izdavali stripove u elektronskoj formi ja to ne bih kupovao jer ih jednostavno takve ne mogu citati.Mada nemam nista protiv da to koriste oni kojima ne smeta.Samo se stvarno plasim da bi to bio kraj stripa.
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 08/10/2006 : 15:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
quote:
Originally posted by dubac

Ja stvarno ne mogu da citam skenirani strip.Imam verovatno 20 GB skeniranih.Pokusavao sam i ne vredi.Verovatno stvar navike.Dok ne legnem na kauc i dobro se zavalim nista od citanja.
Ako bi vecina ljubitelja stripa citala skenirane stripove to bi bio kraj strip izdavastva.
Razumem potrebu da se skeniraju tesko nabavljivi stripovi ali skeniranje onoga sto ti je dostupno na trafici ili sto verovatno mozes posuditi na citanje od nekog prijatelja ili knjizare je iluzorno.
Kada bi izdavaci izdavali stripove u elektronskoj formi ja to ne bih kupovao jer ih jednostavno takve ne mogu citati.Mada nemam nista protiv da to koriste oni kojima ne smeta.Samo se stvarno plasim da bi to bio kraj stripa.


Skenirani stripovi ce kad tad doci u legalnu proizvodnju ili ce propasti (za 10-tak godina ako ne i prije).
Kako je Pc dio svakodnevnice bilo bi za ocekivat da se to pojavi.
Kada izdavaci shvate da im je jeftinije ponudit strip na cd-u nego štampat, te da im je zarada veca preci ce na elektronski oblik.

Tako je bilo i sa muzikom. mp3 je uništi industriju glazbe sve dok ga nisu legalizirali. Te za svega 1$ kupiš pjesmu.Racunaj da su na originalnom cd-u 20pjesama...skineš 20pjesama (hitova) to je 20$ ubiti isto prodeš samo što ti je drugacije "zapakirano".

Izdavacima se to isplati jer ne nemaju troškova štampanja cd-a,covera,kutijica...

Tako ce kroz neko vrijeme biti i sa stripom... i na taj ce se nacin privuci nova publika.

Nema troškova štampanja,papir...samo cd koji dode kupnjom na veliko 1kn+kover i kutijica=sve skupa 4kn troška po štampanom cd-u

Na kiosku neka se prodaju po 10kn...zarada 6kn od toga npr Bonelli dobiva 3kn a izdavac 3kn...

S time da bi se onda štampalo ne 500 primjeraka kao do sada vec u 5000,ako ne i više...

Kako je cd dobar medij za reklamiranje sigurno bi se moglo zaradivati i od sponzora...

Ovo je moje gledanje na skenirane stripove kao poduzetnik,a ne kao stripofil.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 08/10/2006 : 16:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by blueberry

quote:
Originally posted by dubac

Ja stvarno ne mogu da citam skenirani strip.Imam verovatno 20 GB skeniranih.Pokusavao sam i ne vredi.Verovatno stvar navike.Dok ne legnem na kauc i dobro se zavalim nista od citanja.
Ako bi vecina ljubitelja stripa citala skenirane stripove to bi bio kraj strip izdavastva.
Razumem potrebu da se skeniraju tesko nabavljivi stripovi ali skeniranje onoga sto ti je dostupno na trafici ili sto verovatno mozes posuditi na citanje od nekog prijatelja ili knjizare je iluzorno.
Kada bi izdavaci izdavali stripove u elektronskoj formi ja to ne bih kupovao jer ih jednostavno takve ne mogu citati.Mada nemam nista protiv da to koriste oni kojima ne smeta.Samo se stvarno plasim da bi to bio kraj stripa.


Skenirani stripovi ce kad tad doci u legalnu proizvodnju ili ce propasti (za 10-tak godina ako ne i prije).
Kako je Pc dio svakodnevnice bilo bi za ocekivat da se to pojavi.
Kada izdavaci shvate da im je jeftinije ponudit strip na cd-u nego štampat, te da im je zarada veca preci ce na elektronski oblik.

Tako je bilo i sa muzikom. mp3 je uništi industriju glazbe sve dok ga nisu legalizirali. Te za svega 1$ kupiš pjesmu.Racunaj da su na originalnom cd-u 20pjesama...skineš 20pjesama (hitova) to je 20$ ubiti isto prodeš samo što ti je drugacije "zapakirano".

Izdavacima se to isplati jer ne nemaju troškova štampanja cd-a,covera,kutijica...

Tako ce kroz neko vrijeme biti i sa stripom... i na taj ce se nacin privuci nova publika.

Nema troškova štampanja,papir...samo cd koji dode kupnjom na veliko 1kn+kover i kutijica=sve skupa 4kn troška po štampanom cd-u

Na kiosku neka se prodaju po 10kn...zarada 6kn od toga npr Bonelli dobiva 3kn a izdavac 3kn...

S time da bi se onda štampalo ne 500 primjeraka kao do sada vec u 5000,ako ne i više...

Kako je cd dobar medij za reklamiranje sigurno bi se moglo zaradivati i od sponzora...

Ovo je moje gledanje na skenirane stripove kao poduzetnik,a ne kao stripofil.



Ne kontam te baš najbolje!
Kako misliš da ce "skenirani stripovi doci u legalnu proizvodnju"? I kako bi stripovi na cd-u mogli zamijeniti intiman osjecaj citatelja dok u ruci drži papirnato izdanje zavaljen u fotelju sa cugom pri ruci? Ne samo da ce to biti teško izvedivo kada je u pitanju muzika, prije svega zbog velikih kartela i love koju ubire i država, vec ce biti skoro nemoguce izvesti u vezi stripova koji nisu ni približno zanimljivi i komercijalni u elektronskom izdanju. Elektronske dnevne novosti još i mogu proci kao osnovni oblik informiranja u buducnosti, no stripovi veci od jednog kaiša NE!
Go to Top of Page

jfk
Starting Member

46 Posts

Member since 07/11/2005

Posted - 08/10/2006 : 16:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jfk a Private Message
sacekaj još malo da nam svane elektronski papir pa ceš se moci lepo zavalit u fotelj i citat i nece biti potrebe da sediš pred kompom
sve to izgleda kao sf danas ali sutra ce to biti realnost
papirnati oblik ce mic po mic u penziju
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/10/2006 : 16:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

nisi ujitijo poantu ratnice




tesko. on zali sto nisu izasli. ja sam sretan sto nisu...
govorim samo o tom dijelu price...
kao stvorena za tvrdnju "necemo hc izrabljivanje" koja je poanta svega ovoga, dakle protuslovna afirmacija iznesenog ilitiga dere vodu na stinkyjev mlin....
osim ako ono "super, bar se nije urusila strip scena" NIJE ironija a "dajte nam stripove" JEST sarkazam....
ali jest ironija i nije sarkazam...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

Edited by - Curunir on 08/10/2006 16:31:54
Go to Top of Page

jfk
Starting Member

46 Posts

Member since 07/11/2005

Posted - 08/10/2006 : 16:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jfk a Private Message
evo malo pogleda u sadašnjost pa razmislimo o buducnosti
kad budemo nosili mobilca ili neku slicnu napravu u džepu sa 20G stripova
http://www.polymervision.nl/ProductsApplications/Vision/Index.html
Go to Top of Page

jfk
Starting Member

46 Posts

Member since 07/11/2005

Posted - 08/10/2006 : 16:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jfk a Private Message
na ovoj strani na samo dnu pod video clips možete pogledat kako to izgleda
http://www.research.philips.com/technologies/display/ov_elpap.html
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 08/10/2006 : 17:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by blueberry

quote:
Originally posted by dubac

Ja stvarno ne mogu da citam skenirani strip.Imam verovatno 20 GB skeniranih.Pokusavao sam i ne vredi.Verovatno stvar navike.Dok ne legnem na kauc i dobro se zavalim nista od citanja.
Ako bi vecina ljubitelja stripa citala skenirane stripove to bi bio kraj strip izdavastva.
Razumem potrebu da se skeniraju tesko nabavljivi stripovi ali skeniranje onoga sto ti je dostupno na trafici ili sto verovatno mozes posuditi na citanje od nekog prijatelja ili knjizare je iluzorno.
Kada bi izdavaci izdavali stripove u elektronskoj formi ja to ne bih kupovao jer ih jednostavno takve ne mogu citati.Mada nemam nista protiv da to koriste oni kojima ne smeta.Samo se stvarno plasim da bi to bio kraj stripa.


Skenirani stripovi ce kad tad doci u legalnu proizvodnju ili ce propasti (za 10-tak godina ako ne i prije).
Kako je Pc dio svakodnevnice bilo bi za ocekivat da se to pojavi.
Kada izdavaci shvate da im je jeftinije ponudit strip na cd-u nego štampat, te da im je zarada veca preci ce na elektronski oblik.

Tako je bilo i sa muzikom. mp3 je uništi industriju glazbe sve dok ga nisu legalizirali. Te za svega 1$ kupiš pjesmu.Racunaj da su na originalnom cd-u 20pjesama...skineš 20pjesama (hitova) to je 20$ ubiti isto prodeš samo što ti je drugacije "zapakirano".

Izdavacima se to isplati jer ne nemaju troškova štampanja cd-a,covera,kutijica...

Tako ce kroz neko vrijeme biti i sa stripom... i na taj ce se nacin privuci nova publika.

Nema troškova štampanja,papir...samo cd koji dode kupnjom na veliko 1kn+kover i kutijica=sve skupa 4kn troška po štampanom cd-u

Na kiosku neka se prodaju po 10kn...zarada 6kn od toga npr Bonelli dobiva 3kn a izdavac 3kn...

S time da bi se onda štampalo ne 500 primjeraka kao do sada vec u 5000,ako ne i više...

Kako je cd dobar medij za reklamiranje sigurno bi se moglo zaradivati i od sponzora...

Ovo je moje gledanje na skenirane stripove kao poduzetnik,a ne kao stripofil.


Ekonomska racunica je tacna.Tu nema spora.Ovde je problem nesto drugo.
U pitanju su dve razlicite forme medija.Strip jeste strip zato sto je u pitanju hartija.Specifican odnos koji postoji izmedju citaoca stripa ili nekog magazina ne moze zameniti njegov elektronski oblik.
Glazba je nesto drugo.Zvuk je isti na MP3 ili nekom drugom formatu.Svejedno ti je hoces li slusati glazbu na PC-u ili ploci.Gledaces da prodjes jeftinije.Mada i za ovu tezu ces naci mnoge koji se nece sloziti da je isto.
Kod stripa je drugacije.Papir ga cini takvim kakav jeste.Sken nije strip.On je samo sken stripa.Veoma bitna razlika.
Da se vratimo na jednu od tema topika novac.Ovde nece opredeljivati novac.Necu citati skenirani strip zato sto je jeftiniji.Evo ti prost primer.Imam prijatelja koji se zaklinje u skenirani strip.Samo sam kod njega primetio jednu bitnu stvar.Sve sto ima stripova koji su u papiru nema skenirano niti se trudi da ih skenira.Cak i on smatra da je citanje pravog stripa mnogo veci uzitak.
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 08/10/2006 : 17:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by jfk

evo malo pogleda u sadašnjost pa razmislimo o buducnosti
kad budemo nosili mobilca ili neku slicnu napravu u džepu sa 20G stripova
http://www.polymervision.nl/ProductsApplications/Vision/Index.html


Nazovi me staromodnim ali jednog dana ce verovatno tehnologija toliko uznapredovati da vise nece biti potrebe ni da se izadje iz kuce.Sve ces moci da uradis iz svog stana putem elektronike ili tehnickih pomagala.
Jebes takav zivot.
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 08/10/2006 : 17:19:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
Takoder sam citao da filmska industrija do kraja 2008 izbaciti vrpce koje šalju kinima za emitiranje nekog filma...jer troškovi su veliki

Svaka kompanija imati ce svoj satelit u svemiru za pohranu filmova u HDD formatu
Kino ce dobiti prije svakog emitiranja šifru ma mail da bi prikazivalo isti...
Kako ce do 2008 brzina interneta porasti biti ce trenutni prijenos podataka i reproducija u kinu

Prednosti ovakvog sustava su:
-Kompanije ce izbijeci ogromne troškove proizvodnje
-Svakom filmu biti ce vrhunska slika (a ne kao do sada da nakon nekoliko reprodukcija slova ne vidiš citat)
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 08/10/2006 : 17:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
quote:
Originally posted by dubac

quote:
Originally posted by blueberry

quote:
Originally posted by dubac

Ja stvarno ne mogu da citam skenirani strip.Imam verovatno 20 GB skeniranih.Pokusavao sam i ne vredi.Verovatno stvar navike.Dok ne legnem na kauc i dobro se zavalim nista od citanja.
Ako bi vecina ljubitelja stripa citala skenirane stripove to bi bio kraj strip izdavastva.
Razumem potrebu da se skeniraju tesko nabavljivi stripovi ali skeniranje onoga sto ti je dostupno na trafici ili sto verovatno mozes posuditi na citanje od nekog prijatelja ili knjizare je iluzorno.
Kada bi izdavaci izdavali stripove u elektronskoj formi ja to ne bih kupovao jer ih jednostavno takve ne mogu citati.Mada nemam nista protiv da to koriste oni kojima ne smeta.Samo se stvarno plasim da bi to bio kraj stripa.


Skenirani stripovi ce kad tad doci u legalnu proizvodnju ili ce propasti (za 10-tak godina ako ne i prije).
Kako je Pc dio svakodnevnice bilo bi za ocekivat da se to pojavi.
Kada izdavaci shvate da im je jeftinije ponudit strip na cd-u nego štampat, te da im je zarada veca preci ce na elektronski oblik.

Tako je bilo i sa muzikom. mp3 je uništi industriju glazbe sve dok ga nisu legalizirali. Te za svega 1$ kupiš pjesmu.Racunaj da su na originalnom cd-u 20pjesama...skineš 20pjesama (hitova) to je 20$ ubiti isto prodeš samo što ti je drugacije "zapakirano".

Izdavacima se to isplati jer ne nemaju troškova štampanja cd-a,covera,kutijica...

Tako ce kroz neko vrijeme biti i sa stripom... i na taj ce se nacin privuci nova publika.

Nema troškova štampanja,papir...samo cd koji dode kupnjom na veliko 1kn+kover i kutijica=sve skupa 4kn troška po štampanom cd-u

Na kiosku neka se prodaju po 10kn...zarada 6kn od toga npr Bonelli dobiva 3kn a izdavac 3kn...

S time da bi se onda štampalo ne 500 primjeraka kao do sada vec u 5000,ako ne i više...

Kako je cd dobar medij za reklamiranje sigurno bi se moglo zaradivati i od sponzora...

Ovo je moje gledanje na skenirane stripove kao poduzetnik,a ne kao stripofil.


Ekonomska racunica je tacna.Tu nema spora.Ovde je problem nesto drugo.
U pitanju su dve razlicite forme medija.Strip jeste strip zato sto je u pitanju hartija.Specifican odnos koji postoji izmedju citaoca stripa ili nekog magazina ne moze zameniti njegov elektronski oblik.
Glazba je nesto drugo.Zvuk je isti na MP3 ili nekom drugom formatu.Svejedno ti je hoces li slusati glazbu na PC-u ili ploci.Gledaces da prodjes jeftinije.Mada i za ovu tezu ces naci mnoge koji se nece sloziti da je isto.
Kod stripa je drugacije.Papir ga cini takvim kakav jeste.Sken nije strip.On je samo sken stripa.Veoma bitna razlika.
Da se vratimo na jednu od tema topika novac.Ovde nece opredeljivati novac.Necu citati skenirani strip zato sto je jeftiniji.Evo ti prost primer.Imam prijatelja koji se zaklinje u skenirani strip.Samo sam kod njega primetio jednu bitnu stvar.Sve sto ima stripova koji su u papiru nema skenirano niti se trudi da ih skenira.Cak i on smatra da je citanje pravog stripa mnogo veci uzitak.


To je razmišljanje današnjeg stripofila...U boducnosti neceš ni znati što je papir jer ce jednostavno biti neisplativ...Djeca koja tada budu citala stripove ili neki drugi (napredni oblik stripa) nece ni znati da su se nekada stripovi štampali na papiru...
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 08/10/2006 : 18:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Verovatno si u pravu.Ipak sam na stanovistu da postoje vrednosti koje vreme ne menja.Bitno je ljudima ostaviti mogucnost izbora.Neka bude i jednog i drugog.
Takav prelaz na elektronski format bi bio vrlo rizican pa cak mozda u pocetku i ekonomski neisplativ.Strip bi izgubio masu verne publike one stare a novu ne bi lako dobio.
No pokazace vreme.
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
848 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 08/10/2006 : 19:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message
Kao klinac sam znao ic u gradsku knjižnicu i izmedu svih onih ozbiljnih knjižurina mogle su se posuditi i epizode Bluberija, Spirua, XIII, Talicnog Toma...
Nedavno sam (nakon jaaako dugo vremena) bio u toj istoj knjižnici, i vidio sam da više nema uopce stripova koji su prije bili, umjesto toga su na to isto mjesto stavili malu kolekciju dvd filmova za posudbu...a stripovi nestali...
Zar nije i to jedan mali dio rušenja strip scene?
A kako ceš ti danas privuc nekog klinca da kupuje stripove ako mu ne ponudiš par besplatnih da ih procita? Sigurno nece kupit neko izdanje od stotinjak kuna samo iz ciste radoznalosti, šta ne?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 08/10/2006 : 20:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
citati strip u osami uz rashladeno pice je ritual,zavaljen u fotelju ili kauc koji automatski djeluju poput vremeplova i stvaraju svaki moguci zamislivi vremenski paradox..ne to nista ne moze zamjeniti,tu naprosto nema alternative,ni filozofski ni socioloski ni psiholoski,jer to je to ultimativno iskustvo stripomanijaka

i know assholes grow on trees but i"m here to trim the leaves!
Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 08/10/2006 : 20:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Toninho

nisi ujitijo poantu ratnice




tesko. on zali sto nisu izasli. ja sam sretan sto nisu...
govorim samo o tom dijelu price...
kao stvorena za tvrdnju "necemo hc izrabljivanje" koja je poanta svega ovoga, dakle protuslovna afirmacija iznesenog ilitiga dere vodu na stinkyjev mlin....
osim ako ono "super, bar se nije urusila strip scena" NIJE ironija a "dajte nam stripove" JEST sarkazam....
ali jest ironija i nije sarkazam...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Prvo je ironija, drugo nije sarkazam.
Sve ostalo si zamrsio.
Dajte nam te stripove ne znaci dajte nam neke konkretne stripove (npr. Dnevnikove strip albume) nego dajte nam stripove opcenito. Fusnota: to je parafraza Canjugine recenice: Dajte nam taj Manchester.
"Barem se nije urušila strip scena." je, naravno, ironija jer ovdje se prigovara ljudima koji izdaju stripove da ruše strip scenu...

Inace, potpuno je nevažno jesu li ti konkretni strip-albumi super ili su preskupo i precijenjeno sranje. Radi se o tome da ja hocu da "cvjeta tisucu cvjetova" pa ako sam dovoljno blentav da dajem skupe pare za trecerazrednu robu - pravo mi budi.
Ali hocu moci birati i imati izmedu cega birati.

Sad O.K. druže Sarumane?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26474 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/10/2006 : 22:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by Tiger Jack

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Toninho

nisi ujitijo poantu ratnice




tesko. on zali sto nisu izasli. ja sam sretan sto nisu...
govorim samo o tom dijelu price...
kao stvorena za tvrdnju "necemo hc izrabljivanje" koja je poanta svega ovoga, dakle protuslovna afirmacija iznesenog ilitiga dere vodu na stinkyjev mlin....
osim ako ono "super, bar se nije urusila strip scena" NIJE ironija a "dajte nam stripove" JEST sarkazam....
ali jest ironija i nije sarkazam...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Prvo je ironija, drugo nije sarkazam.
Sve ostalo si zamrsio.
Dajte nam te stripove ne znaci dajte nam neke konkretne stripove (npr. Dnevnikove strip albume) nego dajte nam stripove opcenito. Fusnota: to je parafraza Canjugine recenice: Dajte nam taj Manchester.
"Barem se nije urušila strip scena." je, naravno, ironija jer ovdje se prigovara ljudima koji izdaju stripove da ruše strip scenu...

Inace, potpuno je nevažno jesu li ti konkretni strip-albumi super ili su preskupo i precijenjeno sranje. Radi se o tome da ja hocu da "cvjeta tisucu cvjetova" pa ako sam dovoljno blentav da dajem skupe pare za trecerazrednu robu - pravo mi budi.
Ali hocu moci birati i imati izmedu cega birati.

Sad O.K. druže Sarumane?


jaka ti je baza bila na "derbiju":Anderson Costa.Ne.KOŠTA!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 09/10/2006 : 00:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by dubac
Glazba je nesto drugo.Zvuk je isti na MP3 ili nekom drugom formatu.Svejedno ti je hoces li slusati glazbu na PC-u ili ploci.Gledaces da prodjes jeftinije.Mada i za ovu tezu ces naci mnoge


e sinko ovdje si se malo zajebao. nažalost zvuk nije isti na ploci i na mp3 te na audio cd. ima i te kako VELIKE RAZLIKE. ocito nisi pažljivo slušao. a o ovome bi se moglo takoder raspravljati naširoko

---
http://www.paucina.com
http://www.sesvete-online.info/
http://www.infocor.hr/
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000