forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD242 - U ime oca na web-u!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/10/2006 : 14:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Boje nisu loše, cak su mi i nekako nenametljive...

Barbatina namjera da konacno demistificira Dylanovo porijeklo je hrabar i hvalevrijedan potez, pošto ženska stvarno pokušava iskristalizirati Sclavijevu oniriju sa paralelnim univerzumima. Svi likovi su vrlo moralni i koliko vidim njihove sudbe za citatelja ce biti tragicne. Još cemo na kraju plakati za Xabarasom zbog njegovog nesebicnog dijeljenja života i ljubavi prema sinu? Ovo ide u pravu pravcatu melodramu sa fantasicnim i horror elementima bez kanibalizma...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/10/2006 : 15:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Da, rekla je da fakat da je Xabaras u prvom broju rekao da Dylan potice iz duge loze lovaca na cudovište, odnosno da se vec sretao sa njegovim dedom i ocem "nece biti zanemaren".

Šta to znaci, videcemo kroz par dana.

--
"I compromessi sono quelle cose che ti permetteranno di diventare vecchio, ragazzo."
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 24/10/2006 : 19:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
I, Djole, oce Paola proci tvoj ultimatum il nece, kakvu prognozu dajes?:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 24/10/2006 : 20:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Meni se ne svida "novi" Xabaras.
Ali svaka cast na izdanju, jedva cekam kraj.

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri! ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/10/2006 : 21:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Leo Charm

I, Djole, oce Paola proci tvoj ultimatum il nece, kakvu prognozu dajes?:)


Ako ne ubaci barem malo metafizike u drugi deo - nece.

A za to su male šanse...

--
"I compromessi sono quelle cose che ti permetteranno di diventare vecchio, ragazzo."
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 24/10/2006 : 21:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Hehe a dobro jbg, ja ipak mislim da je takvim momentima vise mesto u "Sa druge strane praga" (nije metafizika, ali je skroz neobican trip)ili "Prici o Nikome", nego u necemu sto je jubilarac. Dopada mi se ta jasnoca, normalizacija karaktera - posebno ako iz odgovora na neka stara pitanja istovremeno budu otvorena neka nova - a 'teske' i duboke price vise su mi za regularac.

U krajnjoj liniji, "svijetu se ne moze ugoditi": kad je Sclavi tripicno zamotao broj sto, vecina nije zelela da se pomuci i udje u stivo, a opet, kad je Barbatova napravila prilicno jasni broj 200, onda smo malo ostali uskraceni mi koji volimo da se duboko unesemo u nesto zamrseno, posebno u sklavijanske glavolomke:)
Ne'am pojma, meni ovo deluje oke. No, naravno, postoji jaka doza straha oko nastavka.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/10/2006 : 23:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ebiga, ja spadam u onih 1% kojima se broj 100 dopao. ;)

--
"I compromessi sono quelle cose che ti permetteranno di diventare vecchio, ragazzo."
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 25/10/2006 : 01:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Zato i pise u pluralu: "...mi koji volimo da se duboko unesemo u nesto zamrseno, posebno u sklavijanske glavolomke"

Dakle, dopao se i meni, cak veoma. Ali mi se dopao i broj 200.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4642 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 25/10/2006 : 02:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Bravo ekipa! Svaka cast!
Ovo je prvi e-strip koji sam procitao do sada. Cak sam i DD200 preskocio, jer imam original i koliko -toliko sam skapirao u cemu je stvar.

E sad, pitanje je koliko mi se ovo dopalo. Radnja je prespora, nista se ne desava : Xabaras bi da testira, maca ne da, Dilan i Kim caskaju neobavezno (dok doktorka nestaje bez traga) i to o njenom prebrzom starenju, i tako stizemo do klifhengera koji je vise nego solidan. Znaci, jedva cekamo nastavak. znaci, racunamo na vas ;)
I dalje tvrdim da je Brindisi fulao uveliko kod likova: Kim je, u poredjenju sa Picatovom verzijom, nikakva, Xabaras je mozda ostareo ali je mogao da zadrzi bar deo svoje arhetipske zlobe.
Plus, kako to da se Dilan uopste seca svog detinjstva i toga da su ga slikali roditelji(!) za maskenbal. Dali je moguce da za Bloka nije bilo mesta ni u jednom kadru u jubilarnom broju?
I jos, ja nikad nisam stekao utisak da Cagliostro mrzi Dilana. Koliko ga je puta izvadio iz govana do sada? Bas mi je glup ovaj Barbatin Dilan. Seronja. :(
Jedva 7, ako bih ocenjivao. Nastavak ce valjda spasiti stvar.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 25/10/2006 : 03:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Procitao jos jednom. Ima slabosti, ali mislim, kolega Barker, da to nisu te koje si ti istakao:)Moramo ukljuciti detalje iz bitnijih epizoda celog serijala da bolje sagledamo sta se ovde sve hoce.

Pa dobro, fora je da ga satro mrzi a pomaze mu, tako je i ranije bilo. To je oke. Dalje, Dilan se NE SECA, pa zato kaze da mu fotografija izgleda kao da su ga obukli za maskenbal - to mu je prvo palo na pamet, jer NEMA ideju zasto je tako obucen na slici. Bar nema svesno, naravno. Ona mala slika je stvar na koju mu se pali realni flashback. To je, dakle, takodje oke. Dalje, Sclavijev Dilan IMA gomilu secanja iz detinjstva, no uvek mu se pojavljuju parcijalno, nesredjeno - a pokazalo se za mnoga da su, zapravo, LAZNA secanja - prvenstveno ona koja se odnose na njegov odnos prema ocu.

Imajmo na umu da Barbatova pokusava sada sve dovesti u jednu ravan: ispostavice se, mozda, da je Dilan deo svog detinjstva proveo i sa Ksabarasom: u "Dugackom pozdravu", on kaze "...moji tada nisu imali novca.." i "...vec sam javio kuci..." - i eto prostora za spekulaciju. I to moze biti samo lazno secanje, ali moze i da se iskoristi. Barbatova sve to vredno proucava, to se vidi, lovi takve fore - no ostaje pitanje koliko se kome dopada tako "razreseni" Dilan. Ja ga volim nerazresenog, ali ta fora sa misterioznih trista godina, iskreno, meni ne spada u dobre fore serijala, i objasnjenje u broju sto nije me odusevilo. Ili se to ne dira i pusti da visi u vazduhu, ili se pojasni. U sustini, jedna od meni najvaznijih stvari bice upravo odnosenje nastavka prema radnji broja sto, hronologija desavanja, rasplitanje - a to i jeste ono sto najvise zabrinjava. Jako tanak led za hodanje.


Sto se Bloka tice, i ja bih voleo da ga vidimo u nastavku - ali mi ne smeta i ako ga ne bude, nije ga bilo ni u broju 100 jer radnja jasno nije to dopustala. Isto kao sto radnja nije dopustala Gruca u broju 121 (sem onog kratkog prvog susreta).Ne, vise sam za to da se likovi koriste svrsishodno. Ako realno nema mesta, nema mesta.

E, ali sta meni nije oke? U "Maelstromu", Kaljostro se Dilanu obratio recima, govoreci. Ako je Dilan sada u golemoj opasnosti, mogao mu je to, naporosto, reci. Jedino ako je pokusao da ga brani a da ga sacuva bolnih saznanja, pa je samo reagovao umesto da objasnjava. Mada, od svega sto taj macak moze - on uzeo da ga grebe...:) Ih, sad:) Dallje, tacno je da je radnja spora, bas bas spora, no videcemo da li je to bio dobar ili los potez. Brindisi je diskutabilan po pitanju Kim i Ksabarasa, svakako. Bila je jebozovnija kod Pikata:) Ali, njegov stil je realisticniji, pa valjda otuda njihov takav izgled (tu vise mislim na Ksabarasa).

Sve u svemu, tek ce biti diskusjie:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

priki
Junior Member

Wallis and Futuna Islands
424 Posts

Member since 08/02/2005

Posted - 25/10/2006 : 06:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send priki a Private Message
A jel postoji sansa da ekipa iz nama dragog Dusman Komiksa se baci na prevodjenje Dylan Dog 224 - Sul filo dei ricordi takodje tuto a colori broja.

Mister No rules!
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 25/10/2006 : 08:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by priki

A jel postoji sansa da ekipa iz nama dragog Dusman Komiksa se baci na prevodjenje Dylan Dog 224 - Sul filo dei ricordi takodje tuto a colori broja.

Mister No rules!



Imam taj broj, ali me nije nešto oduševio. Ne znam da li je vredan prevodenja...

grupa za scanlation: groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/10/2006 : 10:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ni meni se nije dojmio. Prica kilava, Freghieri kilav, koloring kilav. Ublažena verzija "Mementa"... možda kada odem u penziju. ;)

--
"I compromessi sono quelle cose che ti permetteranno di diventare vecchio, ragazzo."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/10/2006 : 10:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ne bih se složio da je radnja prespora, Barbato sasvim umjereno i sigurno kroci scenarijem. Onirizam niti nece koristiti jer to odvlaci od realiteta i zacrtanog puta kojim je namjerila krociti. Takoder, sugestiju nece koristiti kroz splatter elemente, vec jednostavnim dramaturškim razvojem radnje. A eto, više sapunicaste drame, manje metafizike, to je sigurno.

Nije mi jasno kakav sad brat ulazi u pricu? Isto tako, Djole veli da je potomak loze lovaca na cudovišta. Poput Hellblazera ili Buffy? Ovo otvara prostora za proširivanje serijala. Još malo i možda ce izbacivati spin-offove sa Dylanovim predacima

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/10/2006 : 10:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ummm... to sa bratom na zadnjoj strani je Duletova zajebancija. ;)

--
"I compromessi sono quelle cose che ti permetteranno di diventare vecchio, ragazzo."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/10/2006 : 10:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ummm... to sa bratom na zadnjoj strani je Duletova zajebancija. ;)



A šit, vodite nas u krivom smjeru! Znao sam da ste ludi, al do te mjere

Daj onda originalnu najavu, ako mogu zamoliti...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 25/10/2006 : 10:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ummm... to sa bratom na zadnjoj strani je Duletova zajebancija. ;)

--
"I compromessi sono quelle cose che ti permetteranno di diventare vecchio, ragazzo."



A šta bi sa onim da je Xabaras u stvari Dylanova majka?

grupa za scanlation: groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/10/2006 : 11:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ili da Kim nije imala odnose sa drugim mackama?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 25/10/2006 : 11:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Ehm, moram da priznam da je i mene ta prva slicica zbunila, kao, ma daaaj jok sad, zamena beba i te fore... ali kad sam pogledao i ostale dve slicice, bilo je jasno da ni prva ne moze biti za stvarno:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/10/2006 : 11:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ma kakva originalna najava, onaj baja kaže "Ne mogu da te pustim da prodeš", a Kim pita Kaljostra jel' zadovoljan time što je ostarela.

Ama baš ništa posebno.

--
"I compromessi sono quelle cose che ti permetteranno di diventare vecchio, ragazzo."
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 25/10/2006 : 11:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Btw, to sam isto hteo nekad da priupitam: zasto je 224 u boji??? Po cemu bi on trebalo da bude poseban?

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/10/2006 : 11:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
"Poklon citaocima", kaže matori Bonelli.

Koji se "slucajno" poklopio sa povecanjem cene.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/10/2006 : 11:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
"Svetog mi Haralampija!"



Vlastita kreacija? Vidjeh to u Karmi...

NO, gledam i gledam i ne mogu nac tvoj komentar Xabarasa?


Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

Edited by - DeeCay on 25/10/2006 11:35:15
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 25/10/2006 : 11:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Aha, 'fala. Eh, te Evropske fore...:) Taktika zvana "zavuci im na finjaka":) Btw Freghierija ne volim skoro uopste. On i njegov mackasto-zenskasti Dilan i ruzno nacrtani sporedni likovi:) A Marti tek sto mu ne lezi, posebna prica.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/10/2006 : 11:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Vlastita kreacija? Vidjeh to u Karmi...


Prevod za "Great googaly moogaly!". Vlastiti, naravno, uzrokovan traumama izazvanim citanjem Dositeja Obradovica u osnovnoj. ;)

quote:
Originally posted by DeeCay

NO, gledam i gledam i ne mogu nac tvoj komentar Xabarasa?


Pa tu je negde, u topiku 20 godina DD-a, valjda.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000