forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Naši crtaci i Bonelli (?)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

darkcult
Starting Member

Croatia
73 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 28/10/2006 : 14:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit darkcult's Homepage  Send darkcult a Private Message
Pozdrav!

Nekoliko pitanja...

-Koji su naši crtaci radili za Bonelli-a (i na kojim stripovima)?
-Dali neki naši ljudi trenutno rade za spomenutog izdavaca?
-Dali je naš covjek ikada crtao Zagora za cika Bonelli-a?

Toliko pitanja a tako malo vrimena....


EDIT: Otvoreno za raspravu i unaprijed hvala za odgovore.

Edited by - darkcult on 29/10/2006 02:42:00

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/10/2006 : 14:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Goran Parlov (Ken Parker, Nick Raider, Tex Willer, Magico Vento i trenutno Volto Nascosto) i Darko Perovic (trenutno Magico Vento).
Zagora nije crtao nitko nas.


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

darkcult
Starting Member

Croatia
73 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 28/10/2006 : 14:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit darkcult's Homepage  Send darkcult a Private Message
Nisam se uspio ni okrenuti a Markos je odgovorio. Thanks!

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7608 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/10/2006 : 15:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 28/10/2006 : 15:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
macan je crtao zagora i takoder napisao scenarij, to mu je bio životni san:)


strip je zakon
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 28/10/2006 : 19:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Goran Parlov (Ken Parker, Nick Raider, Tex Willer, Magico Vento i >trenutno Volto Nascosto) i Darko Perovic (trenutno Magico Vento).
>Zagora nije crtao nitko nas.

Bane Kerac nessto u Zoni X.

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr ! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp !
Go to Top of Page

darkcult
Starting Member

Croatia
73 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 28/10/2006 : 20:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit darkcult's Homepage  Send darkcult a Private Message
Znam da je Kerac neke naslovnice radio za Zlatnu Seriju i neke specijane brojeve ZS ...
Jesu li stripovi koje je Parlov crtao objavljeni u Hrvatskoj?
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 28/10/2006 : 21:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
darkcult, ilitiga Darko, ali si planira šta u svezi toga. Pozdrav!

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

darkcult
Starting Member

Croatia
73 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 28/10/2006 : 21:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit darkcult's Homepage  Send darkcult a Private Message
quote:
Originally posted by Rico

darkcult, ilitiga Darko, ali si planira šta u svezi toga. Pozdrav!

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/



Pozdrav Rico!!!
Nisan nista planira, nego san opet pocea citat stare Zagore, a kako dugo nisam bia doma samo me zanima sta se dogadja po tom pitanju.

P.S. pozdravi Damira kad ga vidis. ;)

Edited by - darkcult on 28/10/2006 22:22:29
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/10/2006 : 22:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by darkcult

Znam da je Kerac neke naslovnice radio za Zlatnu Seriju i neke specijane brojeve ZS ...
Jesu li stripovi koje je Parlov crtao objavljeni u Hrvatskoj?



System Comics je objavio Ken Parkera, Strip Agent Tex (Posljednja granica), a Libellus Magicni Vjetar (#11, Top - a za koji mjesec ce izaci i druge dvije - #16 Velika vizija i #22 Sijedi djecak)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

darkcult
Starting Member

Croatia
73 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 29/10/2006 : 00:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit darkcult's Homepage  Send darkcult a Private Message
quote:

System Comics je objavio Ken Parkera, Strip Agent Tex (Posljednja granica), a Libellus Magicni Vjetar (#11, Top - a za koji mjesec ce izaci i druge dvije - #16 Velika vizija i #22 Sijedi djecak)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Prva liga! Morat cu to onda nabavit.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26475 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/10/2006 : 00:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
a šta misliš pod tim"naši crtaci"???
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/10/2006 : 00:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
pa po mcn-u bane kerac:)))))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

darkcult
Starting Member

Croatia
73 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 29/10/2006 : 02:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit darkcult's Homepage  Send darkcult a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

a šta misliš pod tim"naši crtaci"???


A šta ti misliš šta ja mislim?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26475 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/10/2006 : 09:27:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by darkcult

quote:
Originally posted by jaki

a šta misliš pod tim"naši crtaci"???


A šta ti misliš šta ja mislim?


neman pojma,pa te zato i pitam.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 29/10/2006 : 10:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
...evo, kod mene "naši" strip crtaci znaci svi ex yu crtaci ( nemam pojma zašto ), a "naši" klubovi, firme, gradovi, rijeke i vjerojatno, sve osim crtaca, scenarista, znaci hrvatski. Pretpostavljam, da sam jedino na tom polju cist, i neopterecen geografijom, ali i poviješcu.

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

darkcult
Starting Member

Croatia
73 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 29/10/2006 : 11:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit darkcult's Homepage  Send darkcult a Private Message
Jaki: Ja sam lipo postavija pitanje, da se niko ne uvridi, a kako ce ko to pitanje shvatit to ostavljam njemu.
...
Back on topic
: Drago mi je da se Parlova objavljuje u Hrvatskoj i jedva cekam nabavit stripove na kojima je covjek crtao i jos uvijek crta. Nije mi jasno da Zagora (koji je ultra popularan kod nas) jos niko od Nasih nije crtao.
...
Ja volim Bonelli-a ali zasto nasi izdavaci nedaju prostora (i posla) Hrvatskim facama, jer sam siguran (i znam)da ima i u Hrvatskoj talentiranih crtaca i scenarista. Zar nebi bila fora da izmislimo neke junake sami koji bi mjesecno izlazili u stripovima pa ih onda mozemo mi prodavati Talijanima (a i sire). /jesan pametan, sam se sebi ponekad divim /

Edited by - darkcult on 29/10/2006 11:58:35
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26475 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/10/2006 : 13:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by darkcult

Jaki: Ja sam lipo postavija pitanje, da se niko ne uvridi, a kako ce ko to pitanje shvatit to ostavljam njemu.
...
Back on topic
: Drago mi je da se Parlova objavljuje u Hrvatskoj i jedva cekam nabavit stripove na kojima je covjek crtao i jos uvijek crta. Nije mi jasno da Zagora (koji je ultra popularan kod nas) jos niko od Nasih nije crtao.
...
Ja volim Bonelli-a ali zasto nasi izdavaci nedaju prostora (i posla) Hrvatskim facama, jer sam siguran (i znam)da ima i u Hrvatskoj talentiranih crtaca i scenarista. Zar nebi bila fora da izmislimo neke junake sami koji bi mjesecno izlazili u stripovima pa ih onda mozemo mi prodavati Talijanima (a i sire). /jesan pametan, sam se sebi ponekad divim /


nisi mi ogovorija šta ti to znaci "naši crtaci".
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/10/2006 : 13:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>pa po mcn-u bane kerac:)))))

Bio je "moj" kad sam bio mali i ostaje "moj". Bilo bi glupo da politika, koja je sama vrlo nestalna, mijenja stvari koje su susstinski bitne.

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr ! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp !
Go to Top of Page

darkcult
Starting Member

Croatia
73 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 29/10/2006 : 13:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit darkcult's Homepage  Send darkcult a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>pa po mcn-u bane kerac:)))))

Bio je "moj" kad sam bio mali i ostaje "moj". Bilo bi glupo da politika, koja je sama vrlo nestalna, mijenja stvari koje su susstinski bitne.

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr ! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp !



Moram priznat da je Kerac i meni bia jedan od najdrazih strip crtaca kad sam bia klinac. Kobra i Tarzan su sad vec legendarni (a i onda su bili) a i Cat Claw u starome EKS-u i Billy The Pljuc u Stripoteci.
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3821 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 29/10/2006 : 13:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by darkcult

Jaki: Ja sam lipo postavija pitanje, da se niko ne uvridi, a kako ce ko to pitanje shvatit to ostavljam njemu.
...
Back on topic
: Drago mi je da se Parlova objavljuje u Hrvatskoj i jedva cekam nabavit stripove na kojima je covjek crtao i jos uvijek crta. Nije mi jasno da Zagora (koji je ultra popularan kod nas) jos niko od Nasih nije crtao.
...
Ja volim Bonelli-a ali zasto nasi izdavaci nedaju prostora (i posla) Hrvatskim facama, jer sam siguran (i znam)da ima i u Hrvatskoj talentiranih crtaca i scenarista. Zar nebi bila fora da izmislimo neke junake sami koji bi mjesecno izlazili u stripovima pa ih onda mozemo mi prodavati Talijanima (a i sire). /jesan pametan, sam se sebi ponekad divim /


nisi mi ogovorija šta ti to znaci "naši crtaci".



š cin se ti pucaš?

It's in my hands, the sky, so bright
It's burning, it's for me to decide
If flames will reach heaven tonight
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 29/10/2006 : 13:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Evo, da se nadovežem na mcna i darkculta, slažem se skroz, "naši" su (tj. moji) i Lavric, i Parlov, i Rustemagic, i Perovic, i Kerac... itd. što ne znaci da vama moraju biti. I ne moramo sad ovo cipat na atome. Meni su moji, vama su njihovi, i zdrrrravo.

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

darkcult
Starting Member

Croatia
73 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 29/10/2006 : 14:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit darkcult's Homepage  Send darkcult a Private Message
Ipak je Murovic bio kralj. Da je Stari Macak Andrija ikada nacrtao epizodu Zagora, to bi se danas suhim zlatom placalo...

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000