forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MAC COY
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

WALTER
New Member

Slovenia
103 Posts

Member since 08/12/2002

Posted - 28/10/2006 : 17:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send WALTER a Private Message
Dali neko od vas poznaje taj strip i kako bi ga ocijenio?

Edited by - WALTER on 28/10/2006 17:56:10

Vid
Senior Member

Slovenia
1253 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 28/10/2006 : 18:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message
Ja sam procitao samo jednu epizodu u Biserstripu, no ta je bila odlicna.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 29/10/2006 : 12:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
I ja sam procitao par epizoda , Lovci na skalpove, mislim da se zvala epizoda u Biser stripou, po meni odlicna !!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

jimmy mcclure
Starting Member



Netherlands
8 Posts

Member since 27/10/2005

Posted - 29/10/2006 : 13:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jimmy mcclure a Private Message
Western strip Mac Coy je kreiran 1974 godine za mesecnik “Lucky Lucke 1”.
Tvorci stripa su Antonio Hernandez Palacios (crtez) i Jean-Pierre Gourmelen(scenario).
Palacios je spanski autor, rodjen u Madridu 1921.

Graficko resenje lika kapetana juznjacke vojske MacCoy-a je bazirano na Robert-u Redford-u. Prva epizoda prati zbivanja pri kraju americkog gradjanskog rata.

Strip je izlazio do 1999. U januaru 2000, preminuo je crtac Palacios.
Izdavacka kuca Dargaud je objavila 21 album sa pustolovinama Alexis-a MacCoy-a.

Ono sto ovaj strip odvaja od ostalih je predivan barokni crtez i neobicne boje.
Po meni, uz Blueberry-ja, jedan od najznacajnijih evropskih western stripova.

Kod nas je izlazio u ranim brojevima Eks Alamanaha, kasnije u Extra i u Biser Stripu. Vecina epizoda izasla je u Jugoslaviji.
Na zalost zbog kompleksnosti boja i lose domace stampe nasa publika nikada nije imala priliku da vidi ovaj strip u njegovoj punoj raskosi.
Go to Top of Page

WALTER
New Member

Slovenia
103 Posts

Member since 08/12/2002

Posted - 29/10/2006 : 17:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send WALTER a Private Message
Hvala za tvoj post Jimmy, veoma mi je drago da jos neko poznaje taj fenomenalan strip. Kako ti se svidja CARTLAND i koji strip tematikom westerna preferiraš najviše ?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7606 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/10/2006 : 19:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:

Ono sto ovaj strip odvaja od ostalih je predivan barokni crtez i neobicne boje.
Po meni, uz Blueberry-ja, jedan od najznacajnijih evropskih western stripova.

Kod nas je izlazio u ranim brojevima Eks Alamanaha, kasnije u Extra i u Biser Stripu. Vecina epizoda izasla je u Jugoslaviji.
Na zalost zbog kompleksnosti boja i lose domace stampe nasa publika nikada nije imala priliku da vidi ovaj strip u njegovoj punoj raskosi.



90 - ih je u Politikinom Zabavniku izašlo nekoliko novijih epizoda u vrlo solidnom koloru!

( Cini mi se da je i u Super Eksu bilo Mac Coya - cb)

Inace meni je Palacios, kao i Del Castillo sinonim za western i uz Girauda, Jesusa Blasca spada u najbolje.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 29/10/2006 : 19:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by jimmy mcclure
Kod nas je izlazio u ranim brojevima Eks Alamanaha, kasnije u Extra i u Biser Stripu.

Izlazio je i u Stripu 82.
Inace, meni je Mac Coy odlican strip, imam skoro sve epizode koje su kod nas objavljene.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 29/10/2006 : 20:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by WALTER

Hvala za tvoj post Jimmy, veoma mi je drago da jos neko poznaje taj fenomenalan strip. Kako ti se svidja CARTLAND i koji strip tematikom westerna preferiraš najviše ?

Meni je Cartland fantastican, i crtež i prica su za deset!

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 30/10/2006 : 10:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
U kojem je to Extra stripu izlazio MCCoy?
Inace što se tice kvalitete štampe i otiska,mislim da su prvi brojevi Eksa bili dosta dobri,kasnije dolazi do pada.Ovdje naravno mislim na raskoš boja.
Inace ovo je jedan od rijetkih stripova koji nida nije bio objavljen na starnicama Forumovih izdanja.
Uglavnom su ga cvrsto držale "Decje novine",izuzev nešto malo Politike,Strip 81 itd..
Ipak je to bio ne previše atraktivan strip.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26474 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/10/2006 : 13:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by chemako

U kojem je to Extra stripu izlazio MCCoy?
Inace što se tice kvalitete štampe i otiska,mislim da su prvi brojevi Eksa bili dosta dobri,kasnije dolazi do pada.Ovdje naravno mislim na raskoš boja.
Inace ovo je jedan od rijetkih stripova koji nida nije bio objavljen na starnicama Forumovih izdanja.
Uglavnom su ga cvrsto držale "Decje novine",izuzev nešto malo Politike,Strip 81 itd..
Ipak je to bio ne previše atraktivan strip.


Super Eks!
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 30/10/2006 : 13:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
Ma on govori o EXTRA,a ne o Superu.....
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26474 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 30/10/2006 : 17:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by chemako

Ma on govori o EXTRA,a ne o Superu.....


ma mislija je na to.
Go to Top of Page

jimmy mcclure
Starting Member



Netherlands
8 Posts

Member since 27/10/2005

Posted - 30/10/2006 : 18:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jimmy mcclure a Private Message
izvinjavam se zbog greske, napisao sam Extra, a zapravo sam mislio na Super…
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000