forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Novi DD Zrcalo, duše
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/11/2006 : 09:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Origigi: Lo specchio dell'anima

Subject and Script-writer: Paola Barbato
Artwork: Nicola Mari
Cover Illustration: Angelo Stano

Brighton Whitaker bio je veliki pisac, a možda i samo reporter koji je radio u sjeni zvjerskih zlocina serijskog ubojice. Bez obzira što bje istina, Smrt obvezuje Dylana na sudjelovanje u cudnoj i uznemirujucoj igri: skenirati um cudovišta, obuc njegove cipele, apsorbirati njegovu osobnost... No protiv koga bi se Dylan trebo borit, ako ubojica nije ništa doli pukog odraza u "Zrcalu duše"?



Danas na kioscima... (a možda je bio i jucer)

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 20/11/2006 : 09:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Procitao. Zapravo prilicno nelos strip, na stranu sto Barbatova i dalje neda Dylanu pi... Zaplet za dlaku inventivniji i intrigantniji od uobicajenih. Zna ona pisati, ali odvlaci serijal u nekom svom smjeru, dalje od Sclavija. S obzirom da su je stavili za glavnog scenarista u Bonelliju smatraju da je to dobro.

Go to Top of Page

Matara
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 01/08/2006

Posted - 20/11/2006 : 17:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Matara an ICQ Message  Send Matara a Private Message
uf u ovom broju mi se dylan cini emo!ima našminkane oci!!

_______________________________

www.last.fm/user/Matara
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7755 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 20/11/2006 : 20:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
nisam još procita strip ali mogu reci da su naslovnica i crtež niškoristi
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 20/11/2006 : 22:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
zapravo po meni crtež jako dobro docarava atmosferu koju je barbatova nametnula ovoj epizodi... meni se osobno sve skupa svida kako je to ispalo

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

c64
Senior Member

Cuba
1694 Posts

Member since 15/03/2006

Posted - 21/11/2006 : 10:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send c64 a Private Message
Ja sam ga jucer kupio, crtez je ocajan
Nisam ga do kraja procitao ali cini mi se da je prica OK,

Dylan se smije Grouchevim vicevima e to još nisam vidio
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22423 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 21/11/2006 : 13:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by c64

Ja sam ga jucer kupio, crtez je ocajan
Nisam ga do kraja procitao ali cini mi se da je prica OK,

Dylan se smije Grouchevim vicevima e to još nisam vidio

E ovo je i mene iznenadilo, moram ga kupiti, kad dode u Srbiju.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/11/2006 : 14:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Matara

uf u ovom broju mi se dylan cini emo!ima našminkane oci!!



A tko ti veli da to je uopce Dylan?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/11/2006 : 15:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Inace, Mari mi nije nešto na Dylanu, no ovdje je baš pogoden i ugoden ugodaj price sa crtežom. Dylanova postupna metamorfoza u nešto strano i dijabolicno, poistovjecivanje i sumnja da postaje nešto protiv cega se oduvijek bori i strahuje. Da je stvarno previše gledao u ponor i konacno je došao do tocke kad ce ga taj ponor obgrliti, ne vlastitom krivnjom, ali... Doduše, fali mi zadnjih 15-tak stranica do kraja, pa eto, nestrpljivo išcekujem konacni rasplet. Cvrsti, odmjereni tijek razvoja radnje, prekidan Dylanovim flasbackovima što fino pokazuje kako naginje prema psihopatiji jednog serijskog ubojice. Dobro, dobro...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Matara
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 01/08/2006

Posted - 21/11/2006 : 15:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Matara an ICQ Message  Send Matara a Private Message
mislio sam,a misliti je drek znati,da :D

_______________________________

www.last.fm/user/Matara
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 22/11/2006 : 11:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Vrlo dobro i primamljivo gradi Barbatova pricu, ubacivši par scenaristicki vrlo jakih trenutaka (Dylan je vrlo dobar ovdje), no rasplet trpi neke neuvjerljivosti te dosta toga banalizira dotadašnje scenaristicke postupke (a i nekako ostadoh razocaran, ocekivah možda nešto više, drugacije s obzirom na razvoj price)... a i sam kraj vec dobrano prelazi u teatralnu litaniju (karakteristika Barbatinog djelovanja).

Ocjena; 6/10

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/11/2006 : 12:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Meni se svida sve
osim kraja
tipicno za Dylanove novije avanture....
Go to Top of Page

dejd
New Member

135 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 08/12/2006 : 14:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dejd a Private Message
Vidim da se u iducem broju opet pojavljuje Pearl iz "Skenera"... Jel itko kojim slucajem prije procitao broj na tal. pa ako može reci jel valja što? Skener mi je bio poprilicno dobar pa sam se ponadao...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/12/2006 : 14:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Mislim da je nešto lošije od Skenera... No to cemo tek moci provjeriti kad izade. na ubc-u 34%

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6087 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 10/12/2006 : 00:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Nakon Rijeke zaborava koju sam vec srecom zaboravio,u ruke mi došao i Zrcalo duše.Epizoda je zanimljiva,intrigantna,na kraju možda malo popušta ali sve u svemu - stvarno OK.Svida mi se kako Dylan postepeno gubi razum a i Mari je to odlicno docarao(posebno Dylanov pogled pun ocaja na kraju).Konacno da i njega vidim u nekom normalnom izdanju na Dylanu.Ne mogu vjerovati kako se srozao u usporedbi za prvim Nathanima koje je radio.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/12/2006 : 08:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Meni Mari na Dylanu nikad ni bio primjeren... Na Neveru mi prolzi, no na Dylanu ga nikad nisam provario.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7772 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 11/12/2006 : 20:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
a meni baš obrnuto. jedini NN kojeg je dobro nacrtao je "zabranjena zona/ljudi sjene". s druge strane, na dylanu djeluje odlicno i vidi se da mu je dylan ipak "first choice" jer se mnogo više trudi.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 12/12/2006 : 06:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Jebo mater ako mu je ovo kad se trudi, da izvines na kontra-misljenju. Jeboteeee, dokle vise, svaki put sve gore i gore! A tek posle broja dvesta (recimo u Masijerovom "Papirnatom demonu" ili neki slican naslov) - pa covek apsolutno "briljira". I meni je bio super pri pocetku Nathana, i vala bas bas se promenio. I ta slicica sa raspamecenim Dilanom, koja jeste najbolja u ovoj epizodi, isto mi jedva prolazi. A o tome kako tek izgledaju sporedni likovi, kod Marija ne vredi ni pricati. Onaj prosjak koji je davao izjavu policiji, onaj debeljuskasti... ne, to se stvarno ne moze gledati, sto se mog skromnog misljenja tice.

A Paola na momente ovako, na momente onako. I dalje sadrzajnija nego ostali u tom periodu, ali nisam se nesto raspametio bas. Fino tece prica, ali kako neko vec rece - pri kraju nije bas najsrecnije. Mislim na objasnjenje cele price, ne toliko na zavrsnu scenu. To je ono kad se u prici desava nesto neverovatno i nemoguce, a onda se pravi rasplet koji sve to objasni samo spletkom iz realnosti - i onda to objasnjenje ispadne nategnutije i fantasticnije milion puta vise nego da je ostalo na tome da tu prste mesa nesto natprirodno. Stajaznam, to mi uvek zasmeta kad ispadne takvo.

Ali nije losa prica, sve u svemu. Neka sedmica, recimo.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/12/2006 : 14:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ma ne znam, ja sam ocekivao slican rasplet... Scenarij mi izgleda kao da Sherlock Holmes u svojim dvadesetima ( kad je bio na hašišu)rješava slucaj. Pravi krimic sa twistom na kraju.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/01/2007 : 12:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ocajna epizoda od ocajne paole barbato
previše teksta, tj. dosadnog teksta. crtež dosadan. sve dosadno
to ja ne priznajem pod DD. nije fantasmagorija a nije ni slasher. nije ništa. a kako bi i bilo kad stavljaju ženu za pisca. ovakve epizode su dno dna. petparacka krimi prica sa urednim objašnjenjem. kilometrima je to od DD. 1.5/10

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/01/2007 : 15:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Procitao sam ga neki dan, odnosno zadnjih šest brojeva, jer sam bio u "malom" zaostatku! A što reci, svakako mi je najlošiji od njih. I nije mi baš neka prica, kao niti Marijev crtež samoga Dylana, ali uspjela me je zadržati da ju s guštom procitam do kraja, jer nije predvidljiva. Baš me je zanimalo što je to tako jako moglo utjecati na Dylana, da se toliko promjeni i postane druga osoba.
U zadnjih šest brojeva izdvojio bih odlicne price "Pasji otok" i "Meduza", koje necu tako brzo zaboraviti, dok su mi "Urlatorica" "Preživjeti u raju" i Rijeka zaborava" tek prosjecne dylandogovske epizode...

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6087 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 14/01/2007 : 12:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
@Stinky : mogao bi ti ovo recenzirati.Iako ti moram replicirati(hehe) da je Zrcalo duše OK epizoda,pogotovo jer ide nakon Rijeka zaborava,dno svih dna.


Bond.James Bond.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12751 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/01/2007 : 12:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ma ne da mi se recenzirati
a zrcalo duše - ha, gle, imalo je tu nesrecu da sam baš procitao ovaj spec. kuca izgubljenih, pa onda zrcalo, jedno za drugim. dvije, na neki nacin, slicne epizode - dylan odlazi u napuštenu kucu da bi istraživao itd- kuca je ipak puno bolja, i crtežom i sadržajno, tak da mi je ovo bilo dosadno. nema dušu, što bi se reklo. samo gomilanje rješenja, koje svako stoji posebno u lancu, skrpano na silu, ne tece. ma, loše je.

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4623 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 16/01/2007 : 05:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Da, zanimljiva je ta koincidencija sa kucama u nepunih mesec dana:
Kuca izgubljenih ---- ->Komsija sa treceg sprata------>Zrcalo duse
U sve tri price Dilan dolazi ziveti u tudjem prostoru, prezivljava fizicke i psihicke lomove, sumnja u samog sebe i u tome gde lezi istina.
I trebam li reci da je zrcalo daleko, daleko ispod ostalih prica. Lepo veli stinky, ovo nit je slasher, nit je fantasmagorija. Iako krene solidno, i dalje sa previse teksta u kojem se sve nesto objasnjava nadugacko i nasiroko, do kraja zapadamo u banalnost jednaku onoj Kjavijevim raspletima: kiselina u lice, dvojnik u USA, bla -bla, i jos bla -bla, i na kraju bla.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/01/2007 : 10:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ja bih prije rekao da je to rasplet ala krimi roman tipa Agatha Christie. Dakako da rasplet ocekujem da samom kraju, a sve ono što je bilo prije su samo citateljeve deluzije i nagadanja... S tekstom nemam problema.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4623 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/01/2007 : 04:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Mda, ali kako ne volem Agatu znaci da jos manje volem Detektiv Doga ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000