forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MM GIG3 Ljudi u crnom
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/11/2006 : 13:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Velik je to strip, pa mislim da zaslužuje svoj vlastiti topic...

Procitao ga, i mogu reci da daje jednu sasvim novu dimenziju verzije price u MM-u. Porijeklo Ljudi u crnom, baze Drugdje, hijerarhije i frakcija LJUC-a, post-nulto vrijeme nakon 2. kataklizme, Adam, Eva, Korg... Iz ovoga bi se dalo izvesti cijeli jedan spin-off s Adamom i prekataklizickim razdobljem. Naravno, ne bi ga pisao Castelli nego Beretta, pošto sumnjam da bi ovaj nacin pisanja bio prihvatljiv Castelliju. Espositovci su napravili skoro pa identican svijet u NN "Spaljena zemlja" zvan Teritorija gdje ima golišavih motorista, zemlje pogodene katastrofom, i Adama koji je jako slican Nathanu. Ne bih se cudi da mu je ono bio uzor za ovog giganta. Medu monsterima mi se cinilo da vidim Goblina iz Spidermana, onaj General je isti Victor Doom iz Fantastic Four. Onaj admiral se obraca svome pomocniku sa Bones ko u Star Treku, izgubljeno vozilo Voyager - V'Ger. Analogija Adam, Eva, Korg (Kain?);

Povijest MIB-ovaca je odlicno napisana, mada mi je cudna ona tvrdnja o podijeljenosti na sekularnu i filozofsku stranu. Ono, sekularna je vladala Europom kroz stoljeca, a tu se misli na pape i svecenstvo valjda? Buduci da je crkva skrivala templarske tajne o eksploataciji Nove zemlje, to je filozofija Ljudi u Crnom, no to se baš i ne spominje u redovnoj. Vjerojatno tu frakciju nit ne možemo nazivat Ljudi u Crnom vec jednostavno - svecenstvo.

Sjetio sam se kad je Merlin pricao kako ce na Zemlju opet sici Wasteland, Anwn, oni monsteri zapravo, a to su samo ljudi pod utjecajem Vrila. Teorije o energetskim silnicama, Kraljevstvu vila, Kraljevstu ljudi s oblaka, Zemlja faraona, koliko toga ima...

Jedna bedastoca koja se mogla izbjeci je rijec koju izgovora Korg nekih 1000 puta - naime, u tal. je UIN, što znaci Uomini in nero, pa bi stoga moralo kod biti LJUC (Ljudi u Crnom). Marinic vjerojatno ovo nije niti skužio pa tako Korg prica i dalje talijanski.

Jesu vam svima u redu primjerci MM GIG3? Ne dupliraju vam se koje stranice?

Za sam kraj samo da velim da ne dijelim autorovo mišljenje... Koliko milijardi godina znanja samo da ode u nepovrat u tisucinki sekunde.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 28/11/2006 : 14:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
ne plaši me sad još sa dupliranim stranicama :(
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 28/11/2006 : 14:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Joj, da me sad ubijes (ne shvataj doslovce;)), ne mogu bas ruku u vatru da stavim, ali mi se cini da je ova epizoda trebala biti kao neki uvod u nikad realizovani spin off Atlantis Tales, koju bi radio Bereta. Kad odspavam partiju pokusacu da isceprkam info. Bas me kopka.

A za UIN nisam siguran da je bedastoca. Tacno je da je to skracenica od uomini in nero, ali nasta bi licilo da Korg ide naokolo i kljuca ko kvocka LJUC, LJUC, LJUC...?:-)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/11/2006 : 14:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Joj, da me sad ubijes (ne shvataj doslovce;)), ne mogu bas ruku u vatru da stavim, ali mi se cini da je ova epizoda trebala biti kao neki uvod u nikad realizovani spin off Atlantis Tales, koju bi radio Bereta. Kad odspavam partiju pokusacu da isceprkam info. Bas me kopka.


Evo pogledao i Djoletovu recenziju, i on piše da je trebala biti Atlantis Tales spin-off serija no nikad nije realizirana. Tako i na netu isto piše. No, gle, došao na sam na istu ideju ko i Beretta, da bi iz ovoga dalo svašta iznapisati. Šteta što nikad nije do kraja izvedeno. Jel bilo kakvih pocetaka scenarija?

Gle što pišu na nekom sajtu:
"Along with Alfredo Castelli, he created for Zona X Magic Patrol and Atlantis Tales (unpublished) mini-series, thus laying the foundations for the secret base of Altrove and Atlantide."

Pišu kreirao, no neizdavano? Strange!

quote:

A za UIN nisam siguran da je bedastoca. Tacno je da je to skracenica od uomini in nero, ali nasta bi licilo da Korg ide naokolo i kljuca ko kvocka LJUC, LJUC, LJUC...?:-)



Ili da UIN-ka ko prasac? ;) Jel te to ne podsjeca na OINK - onomatoperju glasanja svinje?

Ja sam za LJUC!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 28/11/2006 : 14:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
quote:Originally posted by prozirna senka

Joj, da me sad ubijes (ne shvataj doslovce;)), ne mogu bas ruku u vatru da stavim, ali mi se cini da je ova epizoda trebala biti kao neki uvod u nikad realizovani spin off Atlantis Tales, koju bi radio Bereta. Kad odspavam partiju pokusacu da isceprkam info. Bas me kopka.


Evo pogledao i Djoletovu recenziju, i on piše da je trebala biti Atlantis Tales spin-off serija no nikad nije realizirana. Tako i na netu isto piše. No, gle, došao na sam na istu ideju ko i Beretta, da bi iz ovoga dalo svašta iznapisati. Šteta što nikad nije do kraja izvedeno. Jel bilo kakvih pocetaka scenarija?

Gle što pišu na nekom sajtu:
"Along with Alfredo Castelli, he created for Zona X Magic Patrol and Atlantis Tales (unpublished) mini-series, thus laying the foundations for the secret base of Altrove and Atlantide."

Pišu kreirao, no neizdavano? Strange!


Spasio si me pretrage, pa mogu mirne duse na spavanje. Hvala

Sto se Atlantis Talesa tice, nije se bilo odmaklo od ideje. Dakle, htelo se ici sa spin offom, ali iz nekog razloga (bem mu misa, ipak cu morati da kopam) se odustalo. Mislim da je upravo timap MM&NN "krivac", ali me ne hvataj za rec.

quote:
quote:
A za UIN nisam siguran da je bedastoca. Tacno je da je to skracenica od uomini in nero, ali nasta bi licilo da Korg ide naokolo i kljuca ko kvocka LJUC, LJUC, LJUC...?:-)



Ili da UIN-ka ko prasac? ;) Jel te to ne podsjeca na OINK - onomatoperju glasanja svinje?

Ja sam za LJUC!


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/11/2006 : 15:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Spominju se i Dark Elfovi okrenuti prema tehnologiji jer kao nisu rodeni sa magijom kado ostali vilenjaci, i odmah tu se spominju neki crni brodovi koji su navodno videni. Jel se spominje ta rasa uopce negdje u MM?

Zanima me i onaj pretkataklizmicki znanstvenik Oduarpa i sudbina rase koju je stvorio, one ljude ribe. Spomenuo si vec da se spominje u Re Rosso, i da ima neke veze sa nekim planetom "Crveni kralj". Kakva je njegova prica?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 28/11/2006 : 15:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Mozda bi bilo najbolje da smo stavili (P)LJUC!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/11/2006 : 16:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

Mozda bi bilo najbolje da smo stavili (P)LJUC!




Kakav PLJUC, ti bolje dovedi Castellija na sljedeci MAFEST, moram ga pitati kad ce nerealizirani MM spin-off Atlantis Tales i dal bi Bonelli financirao izdavanje Storia Di Altrove i Zone X u RH! Sav sam se napalio na ovaj serijal. Ko grebe Klaru!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 28/11/2006 : 19:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Spominju se i Dark Elfovi okrenuti prema tehnologiji jer kao nisu rodeni sa magijom kado ostali vilenjaci, i odmah tu se spominju neki crni brodovi koji su navodno videni. Jel se spominje ta rasa uopce negdje u MM?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?


Eve mi kafe.

Jok, koliko ja znam.


quote:
Zanima me i onaj pretkataklizmicki znanstvenik Oduarpa i sudbina rase koju je stvorio, one ljude ribe. Spomenuo si vec da se spominje u Re Rosso, i da ima neke veze sa nekim planetom "Crveni kralj". Kakva je njegova prica?
Doslo je do eksplozije, koja je umalo u celosti unistila Atlantidu, mutanti koji su preziveli su se razbezali kud koji po okeanima i ostacima kontinenta, pa otuda i minotauri, sirene i ini kasnije...

A crveni kralj... paaaa, za to ces morati da se obratis Recagnu

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/11/2006 : 16:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Kaj još niko nije procitao treci gigant??? Znam da je malo poveci, no ipak se lako cita...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 29/11/2006 : 16:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ma ja jedva cekam, ali prvo sam uzeo Texove u ruke!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7312 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 29/11/2006 : 19:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Kaj još niko nije procitao treci gigant??? Znam da je malo poveci, no ipak se lako cita...




Cekamo da stigne u knjižnice!

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

acika
Junior Member



Trinidad and Tobago
381 Posts

Member since 04/02/2004

Posted - 29/11/2006 : 19:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit acika's Homepage  Send acika a Private Message
blago vama tamo kad mozete kupit to :(
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 29/11/2006 : 20:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message

Eto ja ga procitao i moram priznati da mi je najlošiji od prva cetiri giganta. Neznam jednostavno mi nije legao. Prica je zanimljiva i Castelli je to fino osmislio al mi to nije to. Braca Esposito su mi osrednji i osobnog sam mišljenja da je ovako važnu pricu iz MM svijeta trebao crtati neko drugi (Devescovi ili Filippucci). Fino si primjetio da jako vuce sve to na Nathana i Teritorij.
Što se tice sekularnoga ne bih rekao da sa time misli na Crkvu i Papu.
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 30/11/2006 : 09:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
Malo vuce na klišeizirani SF B-kvalitete. Ali nije ni loše.

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/11/2006 : 09:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by DeeCay

Kaj još niko nije procitao treci gigant??? Znam da je malo poveci, no ipak se lako cita...


Cekamo da stigne u knjižnice!




Pošteno...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/11/2006 : 09:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho

Što se tice sekularnoga ne bih rekao da sa time misli na Crkvu i Papu.



Pa i Vatikan i Crkva su najzaslužniji za skrivanje najvecih tajni u povijesti svijeta. I oni skrivaju "istinu" da ona slucajno ne bi naudila dogmama kršcanskog svijeta. Po nekoj odokativnoj filozofiji se slaže. Crkva se u srednjem vijeku nalazi u velikim problemima zbog nadolazecih bezbožnika pa inicira križarske ratove koji osim oslobodenja Svete zemlje imaju i skrivenu agendu. Pribaviti artefakte koji se cuvaju u Salomonovom hramu. Nažalost kovcega više nema, gral se nalazi u rukama asasina, no templari se ne vracaju praznih ruku te iz Svete zemlje donose antikne mape koje pokazuju položaj Novog kontinenta. Znamo kako prica ide dalje sa eksploatacijom, i nije li to zlouporaba tehnologija davne prošlosti? Naravno, držim se MM svijeta.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 30/11/2006 : 17:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Super prica! Eto, nakon više od dvadeset godina sam saznao kako je nastala ta tajanstvena organizacija. Imam samo jednu zamjerku, a to je da su trebali na pricu o Adamu potrošiti cijeli gigant, a onda za ostatak povjesti o ljudima u crnom napraviti potpuno novi strip (gigant, naravno). A što ce crteža tice, tko voli Nathanovu "Spaljenu zemlju", uživat ce u ovoj prici!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 30/11/2006 : 18:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by DeeCay

Kaj još niko nije procitao treci gigant??? Znam da je malo poveci, no ipak se lako cita...


Cekamo da stigne u knjižnice!




Pošteno...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

Pošteno, pa ko koga zajebe

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

chkuna
New Member



Croatia
192 Posts

Member since 26/09/2006

Posted - 01/12/2006 : 01:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit chkuna's Homepage  Send chkuna a Private Message
Kupio, procitao i imam samo jedan komantar: OOODDDDDDDDLLLLLLLLIIIICCCCNNNNNNOOOOOOOOO!!!!!!

Zapalit cu pol vugrada,
da zasadim vinograda!!!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/12/2006 : 12:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Eto, da ne velite da nema materijala o datoj temi. Djoletova recenzija je više nego opsežna...

http://www.stripovi.com/Recension.asp?hero=MM&StoryID=330

Opet sam jucer nešto išcitavao gigant buduci da sam dobio novi primjerak (u starom mi je falilo dvadesetak stranica)... Bio sam u krivu glede sekularne frakcije MIB-a. Nemaju veze sa svecenstvom, mada vuku razne veze sa svim istaknutim položajima. Crkva je ocito prica za sebe...

Nego, senka, nešto malo o povijesti Altrove. Maxwell je bio direktor sve do osamdesetih, a onda je vlast preuzeo Chiris Tower. U G3 piše da je to bilo u Zoni X 10. Što se tamo desilo? To je isto pisao Beretta?

Kako mi je sad logicno što ima vrlo malo ostataka tih drevnih civilizacija. Prva katastrofa, pa onda druga katastrofa vecih razmjera, totalna devastacija i povratak u animalni stadij. Kako onda objasniti prisustnost Egipatske civilizacije i faraona dok se ostatak svijeta razvijao ispocetka ko onaj prvi pracovjek? Ako su Adam i Eva oni Adam i Eva, onda je Uxlan onaj biblijski raj na zemlji? JOš bi Adam i Eva mogli funkcionirati kao Biblijski, al Mr. Long i Mr. White baš i ne, makar je to prica zli brat kokne dobrog, ona se dešava u sadašnjosti...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8226 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 01/12/2006 : 14:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Maksvel? Zar on nije riknuo negde po zavrsetku II rata?

Tauer se obracunao sa starim establismentom Drugde, to je tacno i preuzeo rukovodjenje baze 82 ili 83. I to se pominje u Zoni X #10. Ako si ocekivao da vidis neku akciju ciscenja Baze, toga nema. Samo se u jedno ili dva panela navodi da se Baza otela kontroli i vidis Tauera kako prima duznost upravitelja.

Pogledacu kasnije za detalje.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 01/12/2006 : 14:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
Jel ima još gdje za kupiti MM gigant 1
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/12/2006 : 14:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Bilo je, do prije par dana, ali po ludim cijenama....
http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=295255
http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=295256

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/12/2006 : 14:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Moga bi i ja svoja dva primjerka prodati za 800 kuna?!

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/12/2006 : 14:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
A tvoji su, tko ti brani.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000