forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izložba "Slovenacki strip 1996- 2006"
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

ninel
Senior Member



Serbia
1583 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 29/11/2006 : 11:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message
U petak, 1. decembra ce biti u "Galeriji sodobne umetnosti" u Celju u 19 casova otvaranje izložbe "Slovenacki strip 1996- 2006". Sporedne izložbe su još u "Galeriji Racka" (erotski strip), te u "Likovnom salonu" (animacija).

Ucestvuje preko tridesetak avtora:
Žiga Aljaž
Matjaž Bertoncelj
Primož Bertoncelj
Matej de Cecco
Janja Gedrih
Ciril Horjak
Dani Kavaš
Saša Kerkoš
Dušan Kastelic
Jaka Klemencic
Marko Kociper
Andreja Kladnik
Matej Kocjan
David Krancan
Primož Krašna
Tomo Lavric
Matej Lavrencic
Izar Lunacek
Grega Mastnak
Ivan Mitrevski
Jure Meden
Olmo Omerzu
Jure Perpar
Miloš Radosavljevic
Gašper Rus
Iztok Sitar
Jernej Slak
Zoran Smiljanic
Damijan Sovec
Igor Šinkovec
Romeo Štrakl
Andrej Štular
Mina Žabnikar

Izložbu ce popratiti i jedan obimniji katalog na preko 150 stranica bonelijevskog formata te delimicno u boji.

Eto,Celje nije daleko od Zagreba, pa ako neko dodje...




Macon
Senior Member

Slovenia
1286 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 30/11/2006 : 11:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
U stvari too much. Mogu nabrojat minimalno desetak autora koji nisu zastupljeni. Organizator nije kontaktirao uredništvo Pil-a ili Cicibana (oboje izdaje Mladinska knjiga), da bi dobio kontakte ilustratora, koji rade korektne stripove za decu i imaju obimne opuse. Onda fale još neki koji su u poslednjih deset godina radili pasice u novinama i neke su opet bile sasvim ok.

Onda su tu svi Stripburgerovi "autori", koji su marili da urade nekih deset stranica. Svi zajedno zaslužuju jednu stranu u katalogu.

Stripburgeri opet prave svoju istoriju, u katalogu ce biti puno o kvaliteti i znacaju Stripburgera iako je to samo slepi pravac i mrtvi hod. I puno loših stripova i u domenu "alternative". Sami ce si napisati tekste u katalogu i hvaliti sami sebe.

Baš juce sam poceo citati Komikaze stripove, koje sam dobio sa CRŠ-ja. Tamo je sav odnos i kvaliteta sa kojom se hvali Stripburger a je u stvari samo naduven balon. Komikaze su ono, što Stripburger nije imao muda da bude. A i prljavi licni interesi nekih su uradili svoje.

Edited by - Macon on 30/11/2006 12:48:00
Go to Top of Page

Samorog
Starting Member



52 Posts

Member since 13/11/2006

Posted - 30/11/2006 : 12:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Samorog a Private Message
quote:
Originally posted by Macon

U stvari too much. Mogu nabrojat minimalno desetak autora koji nisu zastupljeni. Organizator nije kontaktirao uredništvo Pil-a ili Cicibana (oboje izdaje Mladinska knjiga), da bi dobio kontakte ilustratora, koji rade korektne stripove za decu i imaju obimne opuse. Onda fale još neki koji su u poslednjih deset godina radili pasice u novinama i neke su opet bile sasvim ok.

Onda su tu svi Stripburgerovi "autori", koji su marili da urade nekih deset stranica. Svi zajedno zaslužuju jednu stranu u katalogu.

Stripburgeri opet prave svoju istoriju, u katalogu ce biti puno o kvaliteti i znacaju Stripburgera iako je to samo slepi pravac i mrtvi hod. I puno loših stripova i u domenu "alternative". Sami ce si napisati tekste u katalogu i hvaliti sami sebe.

Baš juce sam poceo citati Komikaze stripove, koje sam dobio sa CRŠ-ja. Tamo je sav odnos i kvaliteta sa kojom se hvali Stripburger a je u stvari samo naduven balon. Komikaze su ono, što Stripburger nije imao muda da bude. A i prljavi licni interesi nekih su uradili svoje.


Licemerje, laži, uvlacenje u dupe kao pravilo za uspjeh. Slovenija.



Žalostno in resnicno! Ne morem, da se ne bi v celoti strinjal s tabo! Kot, da je to recept, ki "laufa" v vseh vejah umetnosti! Vsi so tako "alter" in tako samozadostni! Beda!!!

I love lasagna! :)
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 30/11/2006 : 13:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message
Macon!

Jaz bi na tvojem mestu iz protesta umaknil svoja dela z razstave!

Sandi

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1286 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 30/11/2006 : 13:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
Nisem vedel, kdo bo sploh zastopan na razstavi in nimam pojma, kako bo kdo zastopan na razstavi ali v katalogu. Z vso zadevo nimam nobene zveze.

Svojih del nimam kaj umikat, po 6 albumih (samizdatih), 100 tiskanih objavah, 60 razstavah in 750 narisanih straneh v zadnjih desetih letih si zaslužim sodelovanje na pregledni razstavi 1996-2006.


A ne, Sandi, da si zaslužim udeležbo?
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1286 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 30/11/2006 : 13:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
"Jaz bi na tvojem mestu iz protesta umaknil svoja dela z razstave!"


Zanimiva je ta perfidna logika, ki kar naprej zagovarja ene in iste = prijateljcke. Ko v bistvu nimaš kaj odgovorit. No, daj, ko imaš že toliko za povedat, komentiraj malo moje pismo.

Edited by - Macon on 30/11/2006 13:42:41
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 01/12/2006 : 04:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message
Macon !

Tujke me malce jebejo še iz srednje šole.
Ker se pri predmetu Samoupravljanje s temelji marksizma nisem hotel nauciti tujk, so me v drugem letniku Srednje elektro šole izkljucili.
Ne povej tega mojim otrokom!
Zato ne vem kaj pomeni perfidno.
Odgovoril sem ti že na naslovu Striparnica BUCH, pa sem telicek, kot ponavadi, pritisnil na napacen gumb, pa je šlo vse v maloro.
Urca je že prevec, zato o tem jutri (madona, pa ja že ni zopet toliko ura? Danes v Celju!).
Zato dajva na brzaka!
Moj predlog, da umakneš svoja dela iz razstave sem ti podal, ker te poznam kot nacelnega cloveka.
Trdega borca, ki ne popusti nikoli.
Do danes.
Pritožuješ se nad organizatorjem, pojma nimaš zakaj je takšen izbor, nikogar nic ne vprašaš, se še enkrat pritožiš, in razstavljaš.
Ker tebi to pripada.
POPOLNOMA SE STRINJAM S TABO !
TEBI TO PRIPADA !
Ampak zakaj se potem pritožuješ?
Navajaš avtorje, ki ne bodo razstavljali, ne navedeš pa KREPKO najbolj prodajanega slo. avtorja v tujini, za katerega so vsi tvoji navedeni (oprosti) ...
Tisto o prijateljckih ne bom komentiral, ker ne vem zakaj gre ...
Me pa majckeno grebe, ko si že omenil, saj veš, trgovska žilica ...
toliko narisanih strani, toliko razstav, toliko albumov ... koliko si jih pa prodal?
Prodal, ne poklonil?
Jaz sem namrec kupil vse tvoje albume.
Tudi vse tiste, ki si mi jih poklonil, sem jaz kupil še en izvod.
Ker podpiram slo. avtorje.
Vendar, cisto majckeno iz firbca ?
Macon, vidiva se cez par ur, v užitek mi bo s teboj urezati še kakšno hudomušno.
Joj, zopet sem pozabil na oni moj, saj veš zbrisani post ...
Še enkrat!
Vsi, ki boste razstavljali v Celju, ste za mene zvezde!
To ni kar tako!
Castim rundo, ce se mi vsaj malce dovolite posonciti v vaši senci!
Drži se in vsem nam, srecno!
Sandi


Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1286 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 01/12/2006 : 11:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
"Navajaš avtorje, ki ne bodo razstavljali, ne navedeš pa KREPKO najbolj prodajanega slo. avtorja v tujini, za katerega so vsi tvoji navedeni (oprosti) ..."

Kaj pa imam za navajati, saj je na spisku. In je samo eden, ki je najbolj prodajan v tujini, edini, ki je sploh prodajan v tujini. Navajam, da eni niso na spisku, v bistvu kar cel otroško-mladinski stripovski žanr.


"koliko si jih pa prodal?"

Nisem jih veliko prodal, par sto od izdaje, ker je bilo tiskanih po 500 vsakega. sicer pa nisem vedel, da drugi prodajajo po vec tisoc. A mogoce ti veš, kateri?

No, pa smo pri denarju.

V glasbi recimo razni turbofolkerji prodajajo veliko bolje kot kak normalen rock ali jazz band. Vendar se o njihovem pocetju ne govori kot o kvaliteti, ne podpirajo jih kulturne inštitucije, oni pac ZABAVAJO dolocen segment ljudi. Slovenski stripovski turbofolk je nasprotno velika kvaliteta, avtorstvo, pronicljiva družbena kritika, ki nekaj reflektira bla bla bla. Izmenicno me prijemlje bruhat ali pa se krohotat, ko kaj preberem o stripu v Sloveniji v kakem mediju. Slovenski strip je brez vsake kritike, obstaja samo novinarski PR.


"Ampak zakaj se potem pritožuješ?"

Enih pac na razstavi ni. Zakaj jih ni? Pojma nimam. Ne poznam jih osebno, vem pa da rišejo stripe in objavljajo. Ne rabim poznati ljudi, da lahko priznam njihovo delo. Zakaj se pritožujem? Izgleda, da je zame poskrbljeno in sem lahko lepo tiho. Logika, ki nas vse skupaj pripelje res dalec.

Organizatorju bi že poslal pripombe, ce ne bi videl spiska avtorjev 3 dni pred razstavo.


"Tudi vse tiste, ki si mi jih poklonil"

Verjamem v dajanje in v dejanja. A je s tem kaj narobe?


Spet ne razumem v cem se kaže moja nacelnost, ce me ni na razstavi. Zdi se mi, da bi morali biti prisotni še drugi, ne da bi moral kdo stran. Oprosti, tvoje razmišljanje malo šepa.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1286 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 01/12/2006 : 12:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
"za katerega so vsi tvoji navedeni (oprosti) ..."

Zanima me, kaj so vsi moji navedeni za KREPKO najbolj prodajanega slo. avtorja v tujini. Sandi, prosim.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1583 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 01/12/2006 : 12:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message
[quote]Originally posted by Macon

U stvari too much. Mogu nabrojat minimalno desetak autora koji nisu zastupljeni. Organizator nije kontaktirao uredništvo Pil-a ili Cicibana (oboje izdaje Mladinska knjiga), da bi dobio kontakte ilustratora, koji rade korektne stripove za decu i imaju obimne opuse.

Ovde se potpuno slažem s tobom. Naime, uopšte nema autora koji crtaju decje ili tinejdžerske stripove u slovenackoj omladinskoj štampi. Licno mi je baš žao što na listi izlagaca fali Damijan Stepancic, sjajan crtac, inace ilustrator, koji je nacrtao i par odlicnih tinejdžerskih stripova (poput Macanovih Svebora i Planene ili Štefovih Gluhih lasta).
Baš šteta...



Edited by - ninel on 01/12/2006 12:34:04
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
642 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 01/12/2006 : 12:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message
Macon !

- Ni res. Krepko najbolj prodajanega slo. avtorja (risarja) stripov ni na tem spisku. Imamo namrec (vsaj) dva v tujini mocna risarja!
- ... pomenijo, da ne bi rad bil napacno razumljen. Ti pa si jih prevedi sam.
- Cestitam, si med bolje prodajanimi slo. avtorji. Par sto (kar je najmanj dvesto) je pri nas že velik uspeh.
- Jaz si za razliko od tebe ne upam kritizirati te razstave, še predno jo vidim, predno mi povedo, zakaj je izbor tak, kakršen je. Ti pa se pritožuješ že vnaprej, ceprav sam zapišeš, da nimaš pojma o tem.
- Darila so super. Vsi jih imamo radi. Zapisal pa sem ti, da ceprav mi nekdo (v tem primeru ti), pokloni svoj strip, jaz še vseeno kupim en izvod.


Šibam na Sejem knjige, pa dobiš drugi del jutri.
LP

Sandi
-


Striparnica BUCH
Go to Top of Page

draw
Starting Member

Slovenia
53 Posts

Member since 14/11/2006

Posted - 01/12/2006 : 13:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send draw a Private Message
Koja je to bolest medu ljubiteljima stripova?
Prodaje se po nekoliko izvoda, domaca scena se trudi ali vecina autora nije komercialno uspješna, publike nije ne znam koliko, a svi se svadaju. da li hocemo koristiti stripu? posle ovakvih razgovora autori i strip više nisu bitni (o njima se baš malo prica a i sami se udaljavaju od takvih tema - a to je normalno) i možda je i to razlog da se kupuje manje stripova. kako ce biti publika pozitivna ako su vec stripari (autori, prodavaci, dugogodišnji ljubitelji itd.) - dobro, ne svi, negativni.
ajd, na citanje
uzmite koji strip u ruke i neka vas nasmije
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1286 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 01/12/2006 : 13:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
"- Ni res. Krepko najbolj prodajanega slo. avtorja (risarja) stripov ni na tem spisku. Imamo namrec (vsaj) dva v tujini mocna risarja!"

Kdo pa sta to? Mislil sem Tomaža Lavrica, njegov Dekalog je bil prodajan v vec kot 100k izvodih. Drugi so bili prodajani v za naše razmere sanjskih cifrah, ceprav mogoce za tujino malo manjših. V bistvu ne vem tocno.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1286 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 01/12/2006 : 13:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
Nije to bolest. Samo smo prešli podugi put od samo citanja stripova i od toga, da nas nasmiju. Više, bolje, dalje... i tako dalje.
:)

Edited by - Macon on 01/12/2006 13:13:08
Go to Top of Page

draw
Starting Member

Slovenia
53 Posts

Member since 14/11/2006

Posted - 01/12/2006 : 13:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send draw a Private Message
razumijem ja tebe a i sve druge. ako pljunemo istini u oci, jasno je da je strip, kao i svako drugo podrucje, biznis kad se stvar kod autora završi, a biznis zna biti dosta prljav. Samo je pitanje koliko je od koristi da se prljavi veš pere javno na ocima ljubitelja stripa - a posebno zato jer strip barem u bivšoj jugi više i nije neki jaki biznis.
Šta meni smeta u cijeloj prici je to, da se po nekim glupim i nikome jasnim kriterijima bacaju neka izdanja pod naziv umjetnost, underground itd., a druga pod komercijalna sranja, kic i slicno. Kome je sve to jasno, pitam se? a po drugoj strani prodaja je upitna, svi jadikuju itd. A rješenje? pa najlakše je onda plakati kako je i sa stripom isto kao i sa tako zvanim turbofolkom u muzici - e, i tu se pravi velika krivica stripu. Meni kao ljubitelju trebaju razliciti tekstovi napisani o stripu, razlicita mišljenja o tome, koliko je stvar kome dobra a nekome nije i zašto. treba nam više konstruktivnih razgovora o stripu jer i u svijetu pocinje strip dobivati sve višu vrijednost kao grana umjetnosti, a o toj ja uvijek volim ozbiljno pricati. O slici nekog slikara ne trljamo po forumima šta je ko kome uradio koliko je ovo sranje ili nije, vec postoje ljudi koji se barem trude utemeljiti svoju kritiku, mišljenje i slicno. Pored stripova koje procitam baš bi volio procitati i više takvih stvari, pa da saznam nešto o radu crtaca, zašto je nešto bolje od drugog i slicno.
Moram priznati, da mi puno puta nije bilo jasno zašto se neki strip uvelicava i govori o njemu kako je vrhunac stripovske umjetnosti i slicno. Nije mi bilo jasno zašto se vecinoma to prica za underground stripove itd. A kad sam pratio razgovore u vezi toga, uvijek premalo konkretnog razmišljanja, te u vecini primjera svada. I šta jedan citaoc onda o tome da misli?
I baš me interesira kako to da su uvijek neke prepirka u vezi Bucha te slovenskih autora ili kupaca.
Dosta toga
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1286 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 01/12/2006 : 15:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message
Prepirka je ovdje dosta i na druge teme. Kad se govori o kicu, alternativi i tako dalje, najviše se može govoriti o ekstremima koji su najocigledniji. Vecina je u sivinama i ne može se reci da je totalno sranje ili totalna komerciala ili umjetnost.

Kad nešto napišem, trudim se da navodim argumente. Gluposti kako smo svi i sve ok, ne pomažu nikome i nicemu.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000