forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 TRAPER KERI
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

chkuna
New Member



Croatia
192 Posts

Member since 26/09/2006

Posted - 01/12/2006 : 01:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit chkuna's Homepage  Send chkuna a Private Message
Sjetio sam se neki dan da sam u nekom starom stripu (LMS ili ZS) kao dodatak citao TRAPER KERIJA (ili kako je vec originalan naziv). Cak mi se cini da je tu epizodu koju sam procitao napisao Sclavi. Ako može netko napisati nešto o tom stripu (crtace, scenariste, da li još izlazi negdje i sl.), bio bih bu vjecno zahvalan!
P.S. Ne da mi se sam tražiti po netu! Jebi ga, lijen sam...

Zapalit cu pol vugrada,
da zasadim vinograda!!!

tantus
Senior Member

Slovenia
1646 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 01/12/2006 : 08:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by chkuna

Sjetio sam se neki dan da sam u nekom starom stripu (LMS ili ZS) kao dodatak citao TRAPER KERIJA (ili kako je vec originalan naziv). Cak mi se cini da je tu epizodu koju sam procitao napisao Sclavi. Ako može netko napisati nešto o tom stripu (crtace, scenariste, da li još izlazi negdje i sl.), bio bih bu vjecno zahvalan!
P.S. Ne da mi se sam tražiti po netu! Jebi ga, lijen sam...

Zapalit cu pol vugrada,
da zasadim vinograda!!!



Zanimljivo, baš sam juce citao biografiju Sclavija na ubc-u i tu sam prvi put cuo za taj strip. Evo ga pasus iz clanka:

1983| É l'anno del primo personaggio creato totalmente da Sclavi per la Bonelli: si tratta di Kerry il trapper, che appare in appendice al Comandante Mark, e prosegue fino al 1985. Il genere c il western, ma un western atipico e soprannaturale. Secondo molti critici, Kerry il trapper rappresenta per lo sceneggiatore la prova generale per Dylan Dog: in questa sede Sclavi sperimenta le diverse varianti del genere horror, dal grottesco all'ironico fino alla fantascienza.

1983. - godina u kome je Sclavi prvi put samostalno kreirao junaka za izdavacku kucu Bonelli. Traper Keri, koji se pojavljuje kao dodatak Komandantu Marku i nastavlja da izlazi do 1985. godine. Žanr je vestern, ali jedan netipican vestern sa elementima natprirodnog. Prema mnogim kriticarima, traper Keri predstavlja za scenaristu generalnu probu za Dilan Doga: u ovom serijalu Sclavi eksperimentiše za razlicitim varijantama horor žanra, od groteksnog do ironicnog, pa sve do fantastike.

grupa za scanlation: groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 01/12/2006 : 09:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Traper Keri
prvijenac majstora Sclavija
kod nas se pojavljivao u Zlatnoj Seriji
a poslije i u 6 piratskih sveski
(odvratno loše napravljenih)
Nije loše.Al nije ni za pamcenje.
Magicni Vjetar je bolji ;-)
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 01/12/2006 : 09:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Po meni je to bio najbolji dodatak nekom stripu (uz Rahana) u povjesti ZS i LMS-a. Vidio sam i te pirate; stvarno su ocajni.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12516 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 01/12/2006 : 09:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Po meni je to bio najbolji dodatak nekom stripu (uz Rahana) u povjesti ZS i LMS-a.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'




A Sveja?

Ich bin kein Man, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 01/12/2006 : 10:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Ej,Rahan!
To mi je zakon!
"Oni koji hodaju uspravno" :-)))
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/12/2006 : 11:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Svojedobno su išle neke integrirane piratske verzije sa cjelovitim epizodama. Mislim da ih je cetiri bilo...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 01/12/2006 : 13:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Svojedobno su išle neke integrirane piratske verzije sa cjelovitim epizodama. Mislim da ih je cetiri bilo...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?


O kom govoriš?
O Keriju ili Rahanu?
Ako je rijec o Keriju,bilo ih je 6.
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 01/12/2006 : 13:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
meni su bili dobri dodaci: Makis i traper Keri, par stripova s Makisom imam, pokušat cu nabaviti ostale

došlo vrijeme da je bolje imat' nego nemat'

Edited by - mladen13 on 01/12/2006 13:44:54
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/12/2006 : 15:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by kico

[quote]Originally posted by DeeCay
O Keriju ili Rahanu?
Ako je rijec o Keriju,bilo ih je 6.



Govorim o Kerryju... Znaci bilo ih je 6? To je dosta. Jel su to sve koje je Scalvi napisao ili je bilo još toga?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

chkuna
New Member



Croatia
192 Posts

Member since 26/09/2006

Posted - 05/12/2006 : 00:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit chkuna's Homepage  Send chkuna a Private Message
A tko su bili crtaci? Tko je nacrtao ove pirate koje spominjete?

Zapalit cu pol vugrada,
da zasadim vinograda!!!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 05/12/2006 : 01:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ti pirati su ti skenovi Trapera Kerija, pokupljeni iz stripova Zlatne Serije i spojeni u nekoliko piratskih izdanja.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 05/12/2006 : 01:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Po meni je to bio najbolji dodatak nekom stripu (uz Rahana) u povjesti ZS i LMS-a. Vidio sam i te pirate; stvarno su ocajni.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'



Podpisujem to sto si rekao.Samo zbog Kerija imam sve Markove u kojima se pojavljuje.Mislim da je Keri iako je bio veoma kratak zasluzio neko posebno izdanje jos u Dnevniku pa makar da su ga stavili kao nekakav specijalac.Pirati su ocajno uradjeni.Radije cu da citam one Markove
Go to Top of Page

zizanon
Senior Member



Croatia
1523 Posts

Member since 21/11/2003

Posted - 05/12/2006 : 01:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zizanon a Private Message
quote:
Originally posted by chkuna

A tko su bili crtaci? Tko je nacrtao ove pirate koje spominjete?

evo tu su ti autori + popis svih epizoda http://associazioni.monet.modena.it/glamaz/biblio/kerrycro.htm

motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness
Go to Top of Page

targon
stripovi.com suradnik



Croatia
113 Posts

Member since 10/07/2003

Posted - 05/12/2006 : 08:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send targon a Private Message
Traper Keri, covjece, otkad nisam cuo za to, daleko najbolji dodatak, barem meni, jako mi je bila fascinantna indijanska mitologija s kojom sam se tada sreo, danas ipak imamo Magicnog.

If it keeps on raining, levee's going to break, if it keeps on raining, levee's going to break, when the levee breaks, have no place to stay...
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 05/12/2006 : 09:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by targon

Traper Keri, covjece, otkad nisam cuo za to, daleko najbolji dodatak, barem meni, jako mi je bila fascinantna indijanska mitologija s kojom sam se tada sreo, danas ipak imamo Magicnog.


nije Magicni los, ali je Traper Keri daleko daleko bolji - Keri je odlican hororac iz pera jednog od najvecih majstora SB-a

Atmosfera je i vise nego jeziva, dok u Magicnom vise se stavlja teziste na akciju (barem sam takav dojam stekao u prvoj knjizi,dalje nisam jos stigao)
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 05/12/2006 : 10:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
traper Kerry je zakon bija! to je jedna od stvari koje bi tija procitat opet, a nemam ništa kuci, bar mislim...

eh kad bi se našlo sve to skenirano... ili da se objavi... to bi definitivno tija imat...

sican se one jedne epizode s vukodlakon, nikad nisan cita nastavak, a uvik san se pita što se dalje dogodilo... pa ona posvetat Hitchcockovim Pticama... pa Kuig...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/12/2006 : 10:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Znaci, Di Vitto i Bianchini su bili crtaci, a koliko vidim neke kasnije price su pisali Pellizzari i Toninelli. Koji su onih popisanih epizoda su bile objavljene kod nas? Sve? Ili samo Sclavijeve?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/12/2006 : 12:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Meni se cini da je sve ovo objavljeno.
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 05/12/2006 : 13:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

traper Kerry je zakon bija! to je jedna od stvari koje bi tija procitat opet, a nemam ništa kuci, bar mislim...

eh kad bi se našlo sve to skenirano... ili da se objavi... to bi definitivno tija imat...

sican se one jedne epizode s vukodlakon, nikad nisan cita nastavak, a uvik san se pita što se dalje dogodilo... pa ona posvetat Hitchcockovim Pticama... pa Kuig...



imam ti ja skenirane sve epizode koje su izasle u ZS, ako te zanima, javi mi se na mail
Go to Top of Page

chkuna
New Member



Croatia
192 Posts

Member since 26/09/2006

Posted - 09/12/2006 : 01:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit chkuna's Homepage  Send chkuna a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by targon

Traper Keri, covjece, otkad nisam cuo za to, daleko najbolji dodatak, barem meni, jako mi je bila fascinantna indijanska mitologija s kojom sam se tada sreo, danas ipak imamo Magicnog.


nije Magicni los, ali je Traper Keri daleko daleko bolji - Keri je odlican hororac iz pera jednog od najvecih majstora SB-a

Atmosfera je i vise nego jeziva, dok u Magicnom vise se stavlja teziste na akciju (barem sam takav dojam stekao u prvoj knjizi,dalje nisam jos stigao)

¸

I meni je Keri nekako bolji od Venta. Sclavi je prevagnuo...

Zapalit cu pol vugrada,
da zasadim vinograda!!!
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 11/12/2006 : 09:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by chkuna

quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by targon

Traper Keri, covjece, otkad nisam cuo za to, daleko najbolji dodatak, barem meni, jako mi je bila fascinantna indijanska mitologija s kojom sam se tada sreo, danas ipak imamo Magicnog.


nije Magicni los, ali je Traper Keri daleko daleko bolji - Keri je odlican hororac iz pera jednog od najvecih majstora SB-a

Atmosfera je i vise nego jeziva, dok u Magicnom vise se stavlja teziste na akciju (barem sam takav dojam stekao u prvoj knjizi,dalje nisam jos stigao)

¸

I meni je Keri nekako bolji od Venta. Sclavi je prevagnuo...



definitivno Sclavi
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 13/12/2006 : 13:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by mifugo

traper Kerry je zakon bija! to je jedna od stvari koje bi tija procitat opet, a nemam ništa kuci, bar mislim...

eh kad bi se našlo sve to skenirano... ili da se objavi... to bi definitivno tija imat...

sican se one jedne epizode s vukodlakon, nikad nisan cita nastavak, a uvik san se pita što se dalje dogodilo... pa ona posvetat Hitchcockovim Pticama... pa Kuig...



imam ti ja skenirane sve epizode koje su izasle u ZS, ako te zanima, javi mi se na mail



nešto me jebe to slanje priko foruma, nije mi više aktivan taj stari mejl, a nece mi ga prominit u profilu...
uglavnom, moj je mejl mifugo AT gmail.com
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 13/12/2006 : 14:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Originally posted by wanderer

imam ti ja skenirane sve epizode koje su izasle u ZS, ako te zanima, javi mi se na mail



nešto me jebe to slanje priko foruma, nije mi više aktivan taj stari mejl, a nece mi ga prominit u profilu...
uglavnom, moj je mejl mifugo AT gmail.com


stigao mi je tvoj mail iz Turske
situacija je slijedeca - imam 9 epizoda - 127 MB, s tim da zadnja 9-ta epizoda nije kompletna.
Trazilo me vec vise ljudi Kerija - pa mozda ne bi bilo lose da neko ga posalje na neki od mailova sa kojeg se skidaju stripovi?
pa ako ima neki kandidat, ja mu posaljem CD i svi sretni i zadovoljno
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 14/12/2006 : 02:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Originally posted by wanderer

imam ti ja skenirane sve epizode koje su izasle u ZS, ako te zanima, javi mi se na mail



nešto me jebe to slanje priko foruma, nije mi više aktivan taj stari mejl, a nece mi ga prominit u profilu...
uglavnom, moj je mejl mifugo AT gmail.com


stigao mi je tvoj mail iz Turske
situacija je slijedeca - imam 9 epizoda - 127 MB, s tim da zadnja 9-ta epizoda nije kompletna.
Trazilo me vec vise ljudi Kerija - pa mozda ne bi bilo lose da neko ga posalje na neki od mailova sa kojeg se skidaju stripovi?
pa ako ima neki kandidat, ja mu posaljem CD i svi sretni i zadovoljno



ja mogu slat s posla ako dobijem cd... ali to valjda u komadima, ha? na gmejlu je 10mb limit...
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 14/12/2006 : 16:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo
ja mogu slat s posla ako dobijem cd... ali to valjda u komadima, ha? na gmejlu je 10mb limit...


ako za vikend uhvatim vremena, onda cu i tebi napraviti jednu kopiju i poslati pa ti onda okaci na net
posalji mi na mail adresu
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000