forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Braca Hernandez : (
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 20/12/2006 : 09:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
Razmisljao sam da li da ovo napisem ovdje, posto su mi Markos, Macan i Melina simpaticni, pa ne bih zelio da ih uvrijedim ili pokvarim posao. Na forumu sam slucajno pronasao link sa uvodom u par stripova pa sam ih isprintao i procitao (u stvari jedan procitao, od drugog odustao).
Od brace Hernandez nista ranije nisam citao. Da sam ih citao u osamdesetim kada sam i ja bio mlad, mozda bi mi se to i svidjelo. Kad to citam sada i po prvi put, stvarno mi se ne svidja.

Gilbert Hernandez jos i moze proci, jer je prica interesantna (ali je ipak poredjenje sa Marquez-om pretjerivanje), ali je crtez katastrofalno los. Nije los pa da je zbog toga privlacan zbog svoje smotanosti, nego je jednostavno samo los. Ne znam je li kasnije ista naucio, ali tada je samo pokazivao odsustvo crtackog talenta.

Nekad davno izasao sam iz kina na pola filma "U ime naroda" pokojnog Zivka Nikolica. To je bio jedini film koji stvarno nisam mogao do kraja odgledatai (iako sam platio kartu, a bio sam student i nisam se mogao razbacivati : ).
Ko bi rekao da ce mi se slicna stvar desiti sa Mehanicarkom Maggie koju je uradio drugi bratac, Jaime Hernandez? To je jedan od rijetkih stripova od koga sam odustao ne procitavsi ni pola i koji me je u svojoj bezveznosti podsjetio na pomenutog Zivka.

Uglavnom, kod ova dva stripa najvise mi se svidio Macanov nadahnuti predgovor (vidi se da si profesionalac) i Melinin moderan dizajn, ali stripovi su me razocarali.

Nisam jos pregledao uvod za Spaghetti Brothers, ali to mi se svidja vec na prvi pogled i sigurno cu ga kupiti (da se malo iskupim za ovaj post ).

Eto sad mi je lakse.

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 20/12/2006 : 09:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Eto sad mi je lakse.

To je vazzno! :)

mcn

PS Hvala ssto si im dao ssansu - i ti si meni simpaticcan.

Pogledajte http://qstrip.blog.hr ! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp !

Edited by - mcn on 20/12/2006 09:38:48
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/12/2006 : 09:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nemas se zasto ispricavati, ne svidja ti se i gotovo. To stavljanje previewa na sajt upravo tome i sluzi. To su preskupe stvari da bi ih ljudi naslijepo kupovali, ovako se mogu uvjeriti sami da li im se svidja ili ne i odluciti hoce li kupiti ili ne. Nekome se svidi, nekom ne, to je normalno. Bar nisi morao kupiti kartu:)))

Mada, mislim kako im treba dati sanse, to su stripovi koje se "naucis" voliti, koji te uvuku nakon sto udjes dublje od njih. Kod Beta je to puno lakse jer je scenaristicki jaci, ali zato crtez malo sepa (mada, opet, tesko da je los), dok je Jaime slabiji scenarist (u pocetku, poslije i on krene briljirati), ali kao crtac rastura...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 20/12/2006 : 11:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Bar nisi morao kupiti kartu:)))






Preview je odlicna ideja (mada bih Spaghetti Brothers kupio i bez toga). Drago mi je da se niste naljutili.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 20/12/2006 : 13:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
kažu mi ljudi da je taj "univerzum" strašno kompleksan, i da se to tek kasnije razvije do neslucenih visina

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

smile
Starting Member

Croatia
37 Posts

Member since 14/12/2006

Posted - 20/12/2006 : 21:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send smile a Private Message
stripovi, koje još nisam imao prilike citati ali se slažen s Markosom, dosta je stvari, kojima je potrebno dati šansu i nisu na prvu loptu.

Da li je sa ovim tako, necu znati dok ne procitam. Ali do sada me više vuku špageti
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 21/12/2006 : 07:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
Ne mogu reci za taj strip , ali ovaj drugi koji spominješ Spaghetti Brothers, je barem meni fenomenalan,
jucer sam uzeo prvu knjigu i moram reci da sam oduševnjen , vec dugo nisam procitao nešto tako dobro...

http://guffy-stripovi.atspace.com/
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/12/2006 : 11:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> Drago mi je da se niste naljutili.

A gle, da je iza izdanja stajala ekonomska logika i glad sa zaradom, bilo bi mjesta i ljutnji jer negativna reklama ssteti. Ovako, kako je Markosov cilj prosvjetiteljski podijeliti s ljudima ono ssto ga veseli, svaka je reakcija dobrodossla i svaka je reakcija reklama.

Zamisli da si proccitao i slegnuo ramenima. To bi bilo losse. Ovako te strip dovoljno uzbudio da glasno kazzess kako te razoccarao, a to je gotovo jednako dobro (mozzda i bolje, kakvi smo svi naopaki) nego da glasno kazzess da ti se svidio. Tko zna koliki su pohrlili na www.fibra.hr pogledati ssto je etmgosuu uzrujalo toliko da progovori, tko zna je li se netko tako i navukao, posegnuo za novccanikom.

Enivej, hvala.

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr ! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp !
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 21/12/2006 : 13:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
meni se zaista svidja ova prva knjiga, mehanicarka maggie mi je malo cudna no macanov predgovor rula. sam me navuce na strip :P
Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 21/12/2006 : 14:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

> Drago mi je da se niste naljutili.

...tko zna je li se netko tako i navukao, posegnuo za novccanikom.




ja odmah vadim novcanik kada vidim da se etmgosa uzruje

jebem mu auto školu
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 21/12/2006 : 15:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
u magici je crtež fenomenalan
sadržaj onog prvog je opiceniji
rezultat
necu kupit za imat al bi rado procita
a magicu i jesam skeniranu
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 22/12/2006 : 11:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by Boyan.P


ja odmah vadim novcanik kada vidim da se etmgosa uzruje




Eto, sam se opet uzrujao!

(Vadi novcanik! )
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000