forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 DD SP5 "Kuca izgubljenih" na kioscima
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

c64
Senior Member

Cuba
1694 Posts

Member since 15/03/2006

Posted - 25/12/2006 : 14:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send c64 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Subject and script-writer: Tiziano Sclavi
Artwork: Giampiero Casertano
Cover design: Angelo Stano
Enclosure: "La letteratura horror dalla A alla Z" (nažalost u našem izdanju toga nema, aha)
Prijevod: Ana Gaspar

Nema niceg unutar kuce Velascovih: samo tišina noci, slabi zvuci krckanja, igra sjenki po stepeništima. Trava recitira pjesmu vjetra oko drevnih nastambi vješticjeg arhitekta; sve drugo je tiho. Stanovnici Havena kao da su potpuno nesvjesni, nemaju pojma o prisutnosti koji prebivaju medu zidovima, koje vode u ludilo i smrt. No Dylan Dog mora razotkriti tajnu, mora osluškivati glasove koji odzvanjaju u sobama i dešifrirati njihovu poruku... Prije nego side s uma!



Eto, novi Dylan Dog koji se opet nalazi unutar neke uklete kuce! Ajme Sclavi, silo necista, pa nije Ukleta kuca jedina moguca tema za specijalac!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?




Super, pošto je danas Božic sve je zatvoreno
Ali surta trk na kiosk

DeeCay vidimo se u cetvrak

Sve što jesmo, rezultat je onoga što smo mislili.
Um je sve. Ono što mislimo, to postanemo.
BUDA
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1548 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 25/12/2006 : 20:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
Ajde Ludens i nekako,ali ostali,kao izdanja BP ili ovaj Tex koji košta 22 evra u Darkvudu...
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1581 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 26/12/2006 : 01:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
Btw bezveze mi bio ovaj specijal. Rasplet me razocarao.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7797 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 26/12/2006 : 13:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
ja sam bio uvjeren da ce biti bezveze pa i nisan baš nešto puno razocaran

Jel' tako šefe?
Go to Top of Page

KILLEX
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
56 Posts

Member since 02/01/2007

Posted - 02/01/2007 : 10:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send KILLEX a Private Message
Ma jebes stranice u bosnu nije stigao ni specijalac prije njega,bar ne u moje i par okolnih mjesta. UŽASSS!!!

Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 06/01/2007 : 20:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Kako se lako primecuje da je ovo rana faza Dilana. Vrlo dobar specijalac, da je izasao kod nas kad mu je bilo vreme mislim da bi vec imao status cenjene price. Barbatica je ovo morala imati u vidu kad je sklepala Uspomene iz podzemlja, mislim, price sa hilbilijima bi uvek trebale biti pun pogodak. Jos kad ti zapadne majstor Casertano. Uklete kuce su i za mene prava poslastica, pogotovo kad ih gledate iz druge perspektive
Posle ove price odmah sam se bacio na gigant#2 i Komsiju sa treceg sprata. I znate sta, odavno me nije drmnuo onaj post-Dilanovski efekat/osecaj potistenosti i teskobe. I napravio sam pauzu od citanja. Pa se prebacio na Ken Parkera. Ovo je jako zajebana prica, u biti veoma slicna sa specijalcem: ko je ko, sta je istina i gde je ona, dva lica istine, kome verovati (sebi?)
I izgleda da je ceo gigant u tom stilu, pa cu ponovo reci da je prava steta sto ove price nismo citale u vreme kad su izdane, jer iz danasnje perspektive Dylan fanova sok-efekti nisu tako spektakularni kao sto bi bili tada. (odlican primer je minijatura Taxi, koja je danas odmah provaljiva, nothing surprises me this days).
A tek me cekaju Teskoba i Margarita. I Ambrosini. U jeee.
Spec. je definitivno moj #1 kiosk strip, a gigant drzi jako drugo mesto na album listi. Ajd' odoh da glasam.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 07/01/2007 : 10:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Netko drugi, slabiji (poput Rujua ili Cjavija) bi zacijelo napisao klasicnu pricu o ukletoj kuci, no ne Sclavi koji je, naravno, ucinio to ipak drugacije... a i nitko tako dobro ne muci Dylana kao njegov "otac".

Vec sam dvaput procitao ovaj specijalac u razmaku od dva dana i uživao... a to mi se vec dugo nije dogodilo. Odlicno!

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 09/01/2007 : 21:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message
potpisujem gornja dva posta..
stvarno dobar stipitj...
btw,
[quote]Originally posted by delboj

Najviše takvih grešaka na DD izdanjima, poslije jedna cjelovita i još neobjavljena prica na maxiju,

ne znam jel bilo vec, al danas gledam u nicijoj prici reklamu za maxi i na njoj ispravno pise:) tri neob...i cjel...

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 09/01/2007 : 21:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message
i jel postoji ovdje itko blizak 'najvishoj instanci' pa da se zna zasto nema dodatka/dodataka!?
puno prevodilackog posla!??:)
il sta...
stvarno bezveze...

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/01/2007 : 08:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by tony starks

i jel postoji ovdje itko blizak 'najvishoj instanci' pa da se zna zasto nema dodatka/dodataka!?
puno prevodilackog posla!??:)
il sta...



Pa kao, pisani dodatak bi povecao cijenu prijevoda što bi možda rezultiralo vecom cijenom izdanja, pa se kao ne isplati. Obrana Dade, senke i još nekih je da su ti dodaci zaostali u svome vremenu...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 10/01/2007 : 10:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Obrana Dade, senke i još nekih je da su ti dodaci zaostali u svome vremenu...




...kao i cjelokupna bonelli produkcija(kod nas)!
onaj u mr.no crna magija je bas dobar(u toj svojoj 'zaostalosti')...

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/01/2007 : 10:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Meni je više žao dodataka iz Mystereovih specijalaca i almanaha pa koliko oni bili svojstveni onom vremenu i irelevantni u ovom.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16845 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/01/2007 : 10:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by tony starks

potpisujem gornja dva posta..
stvarno dobar stipitj...
btw,
quote:
Originally posted by delboj

Najviše takvih grešaka na DD izdanjima, poslije jedna cjelovita i još neobjavljena prica na maxiju,


ne znam jel bilo vec, al danas gledam u nicijoj prici reklamu za maxi i na njoj ispravno pise:) tri neob...i cjel...


Bilo je vec komentara o tome, neko je vidio da su napravili grešku, pa su se sjetili da isprave bar u tim reklamama.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/01/2007 : 12:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Pa kao, pisani dodatak bi povecao cijenu prijevoda što bi možda rezultiralo vecom cijenom izdanja, pa se kao ne isplati. Obrana Dade, senke i još nekih je da su ti dodaci zaostali u svome vremenu...




ma to su bezvezne isprike.
ti dodaci su baš takvi kakvi trebaju biti i ujedno ulaze u tu cijenu od 25kn. ostalo kupca nije briga.
najkrace receno, tu me lažu, kradu, uskracuju mi horor abecedu od A-Z... sve su to zvijeri iz bezdana

a sam strip, evo, napokon sam jucer procitao koji strip, i premda ne vidim taj kultni status kojeg Barker spominje, ok je stripic. Možda najviše zbog Casertana, lijepe slike, pa bar možeš gledati, unositi se, kontemplirati, prucavati, zanositi se... Sama prica, mješavina svega i svacega, ukletih kuca iz The Hauntinga ili Legend of Hell House, umetnutih u društvene odnose Psa od slame, te sve skupa križano sa starim Sclavijevim temama Zone sumraka. Samo, ovdje odlazi dalje u osjecaju "ovog-vrlog-strašnog-svijeta", pojacava distinkciju. Dok su u Zoni likovi bili samo sivi, besmisleno-egzistencijalni, izgubljeni, bez svrhe u ništavilu, uzaludni hodaci, obicni promatraci, ovdje, ovdje oni zagreznu u katransko crnu - tu su prljavi, ružni, zli i svijet pokazuje svoje pravo lice. Ne samo besmisleno egzistirati, vec nauditi, odstraniti, ukalupiti, srezati, uništiti. Sclavi se sad više boji svijeta i pribjegava onoj toliko videnoj formuli, inverziji. Ne ukleta kuca, nego ukleti svijet. I tako ostaje samo to jedno pribježište, utocište, povuci se u osamu, pobjeci negdje, daleko što dalje, dajte mi pojas za spasavanje, pjeva Sclavi Corba.
Ali, nema bijega stricek Sclavi, osim u položaju lotosovog cvijeta na štapu, i tu redovito padaš, jer - zašto ne zaplesati sa tim istim divnim-strašnim svijetom. Ništa nije ni tako strašno (a ni tako dobro) kako ti se cini.
Idemo dalje.

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6150 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 16/01/2007 : 10:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
@Stinky:odlican post.

Solidan specijalac,prije svega zbog odlicnog Cassertana kome je ovo sigurno jedan od najboljih radova.Sclavi je opet depresivan i mazohistican do boli a mislim da se rijetko srece autor koji toliko voli muciti svoj junaka.
Medutim,ona scena sa mackom koju je netko pribio na dasku je jad i bijeda i maksimalno srozava image ovog specijalca."Da je covjek,plakao bih manje"-koja pateticna izjava,kakva bljuvotina!Pokvarilo mi citanje.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 16/01/2007 : 13:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by tony starks

i jel postoji ovdje itko blizak 'najvishoj instanci' pa da se zna zasto nema dodatka/dodataka!?
puno prevodilackog posla!??:)
il sta...



Pa kao, pisani dodatak bi povecao cijenu prijevoda što bi možda rezultiralo vecom cijenom izdanja, pa se kao ne isplati. Obrana Dade, senke i još nekih je da su ti dodaci zaostali u svome vremenu...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?


Koji dodaci? Specijalu? Nisu. Ovde se radi o Almanahu strave, koja je svakako zanimljiva. Kod Martija je pak rec o Recniku misterija.

Almanasi su out of date.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/01/2007 : 14:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa znam, no vidjeli smo službeni stav nasprav tekstualnih dodataka... Puno koštaju, a nemaju efekta. Ja bi apsolutno dodatke!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 16/01/2007 : 14:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Pa i ja bih, u specijalima.
Ali ko kupca sta pita...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/01/2007 : 17:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Aco
Medutim,ona scena sa mackom koju je netko pribio na dasku je jad i bijeda i maksimalno srozava image ovog specijalca."Da je covjek,plakao bih manje"-koja pateticna izjava,kakva bljuvotina!Pokvarilo mi citanje.




to sa mackom je skinuto iz peckinpahovog Psi od slame. kao i atmosfera domoroci protiv pridošlice.
no, u pravu si - to je baš i meni bilo bezveze prilikom citanja, recenica teži šit. mislim, za koju je to publiku?

da je sclavi malo cvršci tip, epizode bi mu bile porasle za još par bodova. i ovako, sjeban i pogrbljen, uspjeva cesto fino pokazivati stvari, no, same zakljucke ili barem puteve koji se otvaraju, kud mu stvari vode, ja ne cijenim.

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/02/2007 : 13:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
solidna dilanova prica jos od prije 10 godina
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000