forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Oko 210 strip izdanja objavljeno u Srbiji 2006.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16797 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/12/2006 : 19:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by delboj


Pa ima valjda još i Ludensovih izdanja: Zagor extra, Blek, Mark što uveze Market print?




"..objavljeno u Srbiji"...



srdjandj je napisao šta se može kupiti na kioscima u Srbiji, znam da to nije objavljeno u Srbiji. A zaboravio je još i par izdanja Horusa.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 25/12/2006 : 19:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Zar Horus jos postoji?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16797 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/12/2006 : 19:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Stvarno je šteta što niko u Srbiji ne uzme da objavljuje Zagore, Dylane,Mister Noa i Marti Misteriju koji bi išli u prodaju na kioske, stvarno mislim da bi se to dobro prodavalo, ovako pocnu, objave po 6-7 komada i prestanu, ne znam zbog cega je to tako, ajde da poželim da se nešto dogodi u Novoj 2007-moj godini povodom toga !!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!


Teško je ocekivati tako nešto. Evo što se tice Dilana, System comics još ima prava i navodno razmišljaju da li da nastave sa redovnom serijom, znaci broj 16 bi bio Mozaik horora (objavio Horus i SD), a 17 Prikazanja (objavila SD). A pošto su u pitanju vec objavljeni brojevi nisu sigurni da bi se to dobro prodavalo. Nisu dobili dozvolu da nastave od originalnog broja 201 zbog politike SAF-a kojom se guše svi potencijalni izdavaci u Srbiji, a tome je vec bilo rijeci. Ranije sam ih jednom pitao na e-mail ima li šanse da pocnu da objavljuju Martija (preskocene epizode, da nastave tamo gdje je Vanini stao), ali to im nije u planu. Jedino su navodno razmišljali da krenu sa Zagorom od broja 1, ali su odustali. A za izdavace iz Srbije problem predstavlja i naplata potraživanja, posebno ako šalju u Crnu Goru. Kažu da je to bio jedan od glavnih razloga „propadanja” Horusa iako je prodaja onih prvih brojeva '96-97 bila dobra. Cijene su bile povoljne, distribucija odlicna, ali opet je izdavac propao. To je tako kako je i ostaju nam samo Bernijeva izdanja, prilicno visoka cijena i loša distribucija van Hrvatske.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16797 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/12/2006 : 19:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Zar Horus jos postoji?



Bilo je pocetkom godine par brojeva, možda bude i sljedece tako, ne znam.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 25/12/2006 : 19:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by srdjandj

Stvarno je šteta što niko u Srbiji ne uzme da objavljuje Zagore, Dylane,Mister Noa i Marti Misteriju koji bi išli u prodaju na kioske, stvarno mislim da bi se to dobro prodavalo, ovako pocnu, objave po 6-7 komada i prestanu, ne znam zbog cega je to tako, ajde da poželim da se nešto dogodi u Novoj 2007-moj godini povodom toga !!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!


Teško je ocekivati tako nešto. Evo što se tice Dilana, System comics još ima prava i navodno razmišljaju da li da nastave sa redovnom serijom, znaci broj 16 bi bio Mozaik horora (objavio Horus i SD), a 17 Prikazanja (objavila SD). A pošto su u pitanju vec objavljeni brojevi nisu sigurni da bi se to dobro prodavalo. Nisu dobili dozvolu da nastave od originalnog broja 201 zbog politike SAF-a kojom se guše svi potencijalni izdavaci u Srbiji, a tome je vec bilo rijeci. Ranije sam ih jednom pitao na e-mail ima li šanse da pocnu da objavljuju Martija (preskocene epizode, da nastave tamo gdje je Vanini stao), ali to im nije u planu. Jedino su navodno razmišljali da krenu sa Zagorom od broja 1, ali su odustali. A za izdavace iz Srbije problem predstavlja i naplata potraživanja, posebno ako šalju u Crnu Goru. Kažu da je to bio jedan od glavnih razloga „propadanja” Horusa iako je prodaja onih prvih brojeva '96-97 bila dobra. Cijene su bile povoljne, distribucija odlicna, ali opet je izdavac propao. To je tako kako je i ostaju nam samo Bernijeva izdanja, prilicno visoka cijena i loša distribucija van Hrvatske.

Da SAF guši izdavace u Srbiji onda Srbija nikada ne bi ugledala DD gigante na srpskom jeziku, no gle cuda, izašla su vec dva broja.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 25/12/2006 : 19:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by delboj


Pa ima valjda još i Ludensovih izdanja: Zagor extra, Blek, Mark što uveze Market print?




"..objavljeno u Srbiji"...



srdjandj je napisao šta se može kupiti na kioscima u Srbiji, znam da to nije objavljeno u Srbiji. A zaboravio je još i par izdanja Horusa.

Nisam zaboravio Horus, ali ništa od Horusa u poslednjih 6 meseci, a možda i više nije bilo da se kupi na kioscima, pa zato nisam ni napomenuo Horus, nego sam napomenuo šta trenutno može da se kupi u Srbiji na kioscima

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/12/2006 : 00:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Brojka je stvarno visoka.Gledao sam malo na sajtu i došao do brojke od nekih 80-ak komada.Vjerojatno dosta toga nije dodano.



To je brojka. Spisak na ovom sajtu, kao i bilo koji drugi spisak online nije ni blizu precizan.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 26/12/2006 : 01:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Dobro nam se vratio, Vuce!

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6136 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 26/12/2006 : 10:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

Spisak na ovom sajtu, kao i bilo koji drugi spisak online nije ni blizu precizan.




Naravno,ali mi se cini da su najbitnije stvari(dakle one koje se mogu kupiti u striparnicama)ipak popisane.

I da,dobro je što opet pišeš pod starim nickom.Kad bude neka novost od BP-a stavi neku najavu ili sl.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 26/12/2006 : 19:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Naravno,ali mi se cini da su najbitnije stvari(dakle one koje se mogu kupiti u striparnicama)

Meni se ipak mrvicu bitnije ccine stvari na kioscima jer su striparnice polagan naccin stvaranja novih kupaca i bitne samo upuchenim kolekcionarima.

Ali nema veze.

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr ! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp !
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/12/2006 : 20:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Naravno,ali mi se cini da su najbitnije stvari(dakle one koje se mogu kupiti u striparnicama)

Meni se ipak mrvicu bitnije ccine stvari na kioscima jer su striparnice polagan naccin stvaranja novih kupaca i bitne samo upuchenim kolekcionarima.

Ali nema veze.

mcn



Meni se cini da ovde ima neka logicka/stamparska greska, ali suvishe sam umoran da bih utvrdio gde tacno.
Sto, samo po sebi, tek nema veze.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000