forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Za ljubitelje klasike
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/12/2006 : 01:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Krajem 2006. izašlo je par izdanja za ljubitelje klasicnog, predratnog stripa "beogradskog kruga".
1. Žika Bogdanovic: Cardak ni na nebu ni na zemlji - radi se o svojevrsnoj istoriji beogradskog stripa - o njegovom nastanku u periodu 1934. - 1941. i autorima tadašnjeg "beogradskog kruga" - Kuznjecovu, Lobacevu, Jankovicu, Solovjevu, Navojevu, Sensinu...
Knjiga je velikog formata, tvrdih korica i ima 310 strana sa mnoštvom ilustracija.
[/quote]

2. Nikola Navojev: Tarcaneta - jedan od prvih stripova Navojeva i jedini ikada objavljen u koloru. Tarcaneta je izlazila 1935. i 1936. na stranicama beogradskog lista Strip, i bila je za to vreme prilicno avangardna kako izborom junakinje tako i neskrivenom seksualnošcu.
Album je A4 formata, u koloru, na 22 strane mekih korica, na luksuznom 170 gramskom kunstdrucku.



___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 31/12/2006 : 11:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
Neznam citati cirilicu

Mogu se oduprijeti svemu osim iskušenju
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 31/12/2006 : 12:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by no1

Neznam citati cirilicu



preveshtju ti ja.. za sitne pare

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 31/12/2006 : 12:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
Neznam citati cirilicu


pa što si radio u školi ?
u profilu ti piše da imaš 28, a vas s 28 je to kacilo

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47019 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/12/2006 : 13:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
šta se cudiš? moje 2 kolegice imaju po 28 pa nemaju pojma.

inner fear your worst enemy
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25155 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 31/12/2006 : 14:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Pošto je ovo??? "Cardak" zvuci kao zanimljivo štivo.

And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you."
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/12/2006 : 14:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Cardak je 1800 din.
Tarcaneta je 350 din.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 31/12/2006 : 17:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
šta se cudiš? moje 2 kolegice imaju po 28 pa nemaju pojma.


pa to je bila štreberija napamet i za dva mjeseca više ništa :)

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 01/01/2007 : 14:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

šta se cudiš? moje 2 kolegice imaju po 28 pa nemaju pojma.

inner fear your worst enemy



bem ti ja kolegice po minimalno 28 puta

--
http://www.sesvete-online.info
http://www.paucina.com/
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/03/2007 : 09:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
U izdanju Narodne knjige pojavilo se jos jedno teorijsko delo o stripu, studija U paukovoj mreži Branislava Miltojevica (Tragovi u plavoj ilovaci, Antologija niškog stripa).


U paukovoj mreži je studija o razvitku americkog stripa od vremena Princa Valijanta do danas. U njoj se govori o fenomenima Betmena i Supermena, Puka i Kapetana Amerike, o Osvetnicima i Derdevilu i sve tako mocnog Konana... Detaljno se razmatra razvoj strip žanra o super herojima, ali i kretanja u americkoj kulturi u poslednjih sedamdeset godina. U Paukovoj mreži je studija bez presedana u savremenoj srpskoj kulturi, jer se jedan dugovecni planetarni fenomen umrežava suptilnim analizama stripa, filma, videa, u hedinstvenu potku dominantnog medijskog stanja.

Vasa Pavkovic

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 24/03/2007 : 16:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message

Ovu povijest beogradskog stripa bih rado procitao.Kako da do nje dodem buduci da sam u Zagrebu???
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/03/2007 : 19:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by no1

Neznam citati cirilicu

Mogu se oduprijeti svemu osim iskušenju


lako se nauci....

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 24/03/2007 : 22:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
cirilica nije problem,možda bi me bunila pisana...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/03/2007 : 22:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

cirilica nije problem,možda bi me bunila pisana...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...

pa vi stariji sigurno znate cirilicu, ne

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 28/03/2007 : 15:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Vucete za jezik, pa cu vam reci. Album koji je otiskan cirilicom uopce i nije namjenjen za naše tržište (moje mišljenje), pa ako se to unaprijed zna, a ipak se tiska cirilicom, onda se ovdje i nece prodavati. Da se razumijemo, ima ljudi u Hrvatskoj koji se služe cirilicom bez problema (ja takoder), ali to inzistiranje na cirilici u stripu MORA rezultirati odbojnošcu u Hrvatskoj, jer se ovdje od 1990. ista ne uci i sada sracunajte koja je to generacija i koliko njih koji je uopce ne znaju. Utoliko baš i cudi tiskanje na cirilici unatoc tom saznanju, te, zakljucak, onaj koji to izdanje priredi, i ne namjenjuje ga našem tržištu. Zato se i ne treba cuditi. Ljudi koji ne znaju cirilicu, nisu tomu sami krivi. A sada, da je uce radi stripa...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47019 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/03/2007 : 15:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ja je citan bez problema ali se slažen ,da ovo vjerojatno nije namjenjeno našem tržištu.

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 28/03/2007 : 15:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Vucete za jezik, pa cu vam reci. Album koji je otiskan cirilicom uopce i nije namjenjen za naše tržište (moje mišljenje), pa ako se to unaprijed zna, a ipak se tiska cirilicom, onda se ovdje i nece prodavati. Da se razumijemo, ima ljudi u Hrvatskoj koji se služe cirilicom bez problema (ja takoder), ali to inzistiranje na cirilici u stripu MORA rezultirati odbojnošcu u Hrvatskoj, jer se ovdje od 1990. ista ne uci i sada sracunajte koja je to generacija i koliko njih koji je uopce ne znaju. Utoliko baš i cudi tiskanje na cirilici unatoc tom saznanju, te, zakljucak, onaj koji to izdanje priredi, i ne namjenjuje ga našem tržištu. Zato se i ne treba cuditi. Ljudi koji ne znaju cirilicu, nisu tomu sami krivi. A sada, da je uce radi stripa...



heh, nije album, ovo je teorijska ili kakva vec knjiga, i u pravusi nije namenjena za hrvatsko trziste, nego ju je Vuk postavio ako nekoga zanima, a sad sto neke zanima, a ne znaju cirilicu, jebiga... i mene zanima gomila francuskih albuma, ali ne znam francuski ...

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 28/03/2007 : 18:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Bravo, baš sam tako mislio, samo se nisam sjetio da uporedim sa francuskim. Jebi ga, kad je tako.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/03/2007 : 18:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Bravo, baš sam tako mislio, samo se nisam sjetio da uporedim sa francuskim. Jebi ga, kad je tako.


pa lakše je nauciti cirilicu, nego francuski

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 28/03/2007 : 18:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Nisi mi jasan. Koja usporedba! Pa, cirilica je pismo, a francuski je jezik. Zar ti ne znaš u cemu je razlika?
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/03/2007 : 19:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Nisi mi jasan. Koja usporedba! Pa, cirilica je pismo, a francuski je jezik. Zar ti ne znaš u cemu je razlika?


pa ti si sam rekao da se nisi setio da cirilicu uporediš sa francuskim, procitaj svoj post.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 28/03/2007 : 20:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Kada sam napisao "sa francuskim", mislio sam na francuske albume, a ne na jezik, što se može zakljuciti iz konteksta. Pobogu...
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 28/03/2007 : 22:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
aman, dosta vise rasprava o pismima. Ko da su praveci ova izdanja pravili i zaveru protiv hrvatskog naroda pa su stampali na cirilici. Uostalom to je zvanicno pismo ove drzave kao sto je tamo latinica, zbog koje se niko ne buni ovde

Šar Kibrat Arbaim
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 28/03/2007 : 22:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Nisi mi jasan. Koja usporedba! Pa, cirilica je pismo, a francuski je jezik. Zar ti ne znaš u cemu je razlika?



he,he, pa i francuski ima svoje pismo... imaju oni one silne kukice kod pojedinih slova, kao i x, y, w.... ma uzas....

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/03/2007 : 22:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by globinjo

cirilica nije problem,možda bi me bunila pisana...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...

pa vi stariji sigurno znate cirilicu, ne

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!


pa citaš li moj postcirilicu sam ucio prije 20 godina,znam je citati,ali mi malo teže ide pisana cirilica...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/03/2007 : 22:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by globinjo

cirilica nije problem,možda bi me bunila pisana...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...

pa vi stariji sigurno znate cirilicu, ne

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!


pa citaš li moj postcirilicu sam ucio prije 20 godina,znam je citati,ali mi malo teže ide pisana cirilica...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...

pa mogu ti reci da ni ja ne koristim cirilicu preterano, više koristim latinicu, a i mene bune pojedina pisana slova

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000