forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Tajna Mozartovih kuglica :)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 08/01/2007 : 16:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
http://www.morecomics.hr/item/3349

Edited by - jang on 08/01/2007 19:58:07

zveles
Advanced Member



Croatia
3980 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 08/01/2007 : 16:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
sweet!

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 08/01/2007 : 16:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Opa, ovo se zove iznenadjenje!

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 08/01/2007 : 16:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Huraaaa!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2991 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 08/01/2007 : 17:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
lijepo!

"Zovu me Han Solo, bjelac sa velikom kitom
Zato sam i solo, niko ne bi ono vidno
Jedan klon me zajebavo, a majke mu svi su isti
Zgazio me space šatl jer sam zaspao na pisti"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 08/01/2007 : 17:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Super!

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

corpz
Starting Member

52 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/01/2007 : 17:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send corpz a Private Message
To, to! Odlichno!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 08/01/2007 : 17:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
ja sam ocekivao M.No speciala, ali izgleda da ce naizmjenice... isto OK
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26666 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/01/2007 : 17:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
jebi ga,kad nije u tvrdim koricama necu ga kupiti!

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 08/01/2007 : 17:41:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

jebi ga,kad nije u tvrdim koricama necu ga kupiti!

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!




Ni prva dva nisu,ja se jos nadam dvojci u HC

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 08/01/2007 : 17:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message
A ja vec mislio maxi Tex
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 08/01/2007 : 18:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Dobro si ti to "jang" nanjušio. Dobar nos . Piše u "Cetvrtoj karaveli" tromjesecno izdanje, ali moram priznati da sam bio skeptik. Ovaj put sam ostao bez teksta. Bravo!
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 08/01/2007 : 18:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message
Je... a nema niti dosta Markova i Blekova u HC... Niti DD Maxi... Zna li netko od dobro obavjestenih kada im se mozemo nadat?
Go to Top of Page

majmun
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 20/11/2003

Posted - 08/01/2007 : 19:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit majmun's Homepage  Send majmun a Private Message
Toooooooooo!!!!!!!!!!!!
Go to Top of Page

zVIR
Junior Member

Croatia
324 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 08/01/2007 : 19:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zVIR a Private Message
Ajde napokon

You have robbed our homes and fortunes, even drove us from our land, you tried to break our spirit, but you'll never understand, the love for dear old Ireland, that will forge an iron will, as long as there are gallant men, like young Ned of the hill
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 08/01/2007 : 19:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
pffff jaka vam fora, ja posmislio da je nesto stvarno do jaja, kad ono mucak...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 08/01/2007 : 19:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Odlicna vijest! Uskoro Oceukujem i M NO specijal!
Duše ne brini se, možda izade i novi LL! :-)

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7420 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/01/2007 : 20:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
Odlicno! Nikad dosta misterija. Cetvrta karavela mi je bila super pa se nadam da ce i ova!
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 08/01/2007 : 21:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Ma boli me za to! Ultra krajnje vrijeme je za Mister NO special!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/01/2007 : 21:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
valja li to ista? jel gore od karavele, koja mi je blagi proljev?

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25194 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/01/2007 : 22:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

valja li to ista? jel gore od karavele, koja mi je blagi proljev?

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Jeste, i to doooosta....

And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you."
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 08/01/2007 : 22:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Dobra je, da. Plus Zeleni vitez i to je to sto se specijala tice...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9372 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/01/2007 : 22:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
huraaaaaaaaaa!!!!!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/01/2007 : 23:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Dobra je, da. Plus Zeleni vitez i to je to sto se specijala tice...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



kad mi ova 2 Srbina cije misljenje dosta cijenim daju ovako suprotne odgovore najradije bih ih nabio na (cenzurisano)...
hvala vam, tek sad ne znam nista

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25194 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/01/2007 : 23:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by prozirna senka

Dobra je, da. Plus Zeleni vitez i to je to sto se specijala tice...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



kad mi ova 2 Srbina cije misljenje dosta cijenim daju ovako suprotne odgovore najradije bih ih nabio na (cenzurisano)...
hvala vam, tek sad ne znam nista

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Cccc, pa kako te nije sramota da govoriš tako?? Jel znaš da ovde ima i maloletnih na forumu??
Šta da ti kažem, meni se 4.karavela i nije nešto svidela, a Mocart...Pa ne znam, secam se da mi je bio strašno dosadan kad sam ga citao, još dosadniji nego karavele ili cuvena devojka iz torte. Ne znam šta da ti kažem, kupi!
A kome ceš više verovati, MENI vrsnom poznavaocu MM, ili pak ovom Ameru??

And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you."
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/01/2007 : 23:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by prozirna senka

Dobra je, da. Plus Zeleni vitez i to je to sto se specijala tice...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



kad mi ova 2 Srbina cije misljenje dosta cijenim daju ovako suprotne odgovore najradije bih ih nabio na (cenzurisano)...
hvala vam, tek sad ne znam nista

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Cccc, pa kako te nije sramota da govoriš tako?? Jel znaš da ovde ima i maloletnih na forumu??
Šta da ti kažem, meni se 4.karavela i nije nešto svidela, a Mocart...Pa ne znam, secam se da mi je bio strašno dosadan kad sam ga citao, još dosadniji nego karavele ili cuvena devojka iz torte. Ne znam šta da ti kažem, kupi!
A kome ceš više verovati, MENI vrsnom poznavaocu MM, ili pak ovom Ameru??

And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you."




recimo da mi se cini da imamo slicne prohtjeve glede MM, tj da nam sam tekst, koji moze biti sam po sebi dobar, nije dovoljan da to bude i strip...hvala!
ma hebes maloletn(ic)e

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000