forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 VAN GOGH Julia i Mali rendžer u novom izdanju!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 17/01/2007 : 23:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
zasto izdavac ne porazgovara s vlasnikom autorskih prava, bilo bi korektno da se i oni malo smiluju
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 17/01/2007 : 23:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
i šta sad sa ovih prvih par brojeva koji su izašli?
mogu si jedino guzicu pobrisat s njima...

The reward for honor will not come in this life...
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 17/01/2007 : 23:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message
Ma neznam, ali ako se moze Tex za 150 kn prodati u 500 kn, onda se moze valjda i julia za 39 kn
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 17/01/2007 : 23:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
problem je da se julia nece prodati, to je to.... ako nije isla po 20 kuna nece ni po 39...
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 17/01/2007 : 23:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
dakle govorilo se o cifri od 300 prodanih primjeraka... ja znam 7 osoba + ja ofc koji smo kupili svih 5 brojeva julie.... mislim da ce samo jedna osoba od nas 8 nastaviti kupovati... a vise manje takva statistika ce biti svugdje
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/01/2007 : 23:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

dakle govorilo se o cifri od 300 prodanih primjeraka... ja znam 7 osoba + ja ofc koji smo kupili svih 5 brojeva julie.... mislim da ce samo jedna osoba od nas 8 nastaviti kupovati... a vise manje takva statistika ce biti svugdje

Znaci po tebi bi bilo bolje prekinuti sa izdavanjem
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 17/01/2007 : 23:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

dakle govorilo se o cifri od 300 prodanih primjeraka... ja znam 7 osoba + ja ofc koji smo kupili svih 5 brojeva julie.... mislim da ce samo jedna osoba od nas 8 nastaviti kupovati... a vise manje takva statistika ce biti svugdje


Tako je.
Takoder znam desetak ljudi koji su to kupovali.
Ovako em im je teže dostupno,em je skupo za popizdit,em nece pojma imat da ce to uopce još izlazit.
A najprije ce odustati od svega toga!
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/01/2007 : 23:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by VJ

quote:
Originally posted by hello
Ja ne znam kako vi zamišljate da izgleda SC. Pa nece se raspasti, bit ce ljepljeno i šivano, a korice ce biti deblje, plastificirane i lakirane. Znaš li ti koliko je to kvalitetno?



Iz svog dvogodisnjeg "podrumskog" iskustva mogu reci da danas imas uglavnom samo 2 kategorije kupaca stripova. Tako imamo one koji nemaju love ali hoce citati strip, nije im bitno kakve su korice vec sto je medju njima, nebitno dali je to Zagor, Corto, Blek, Super Siljo ili Nepobedivi, bitne su slikice i tekst u oblacicima. Ovi drugi su pak spremni platiti strip (iako cesto uz kuknjavu i trazenje popusta na kolicinu (a kolicinu cine po nekima vec i 2 stripa :)) i medju njima su i citaci (bogatija verzija onih prvih) i skupljaci koji ce strip samo sloziti na policu, ali svi vole vidit da im se isplatila lova "bacena" na papir i zele ravne hrbate, coskove pod pravim kutem, da nema "crte na naslovnici" (Damire! ;)), da su numeracije stripova iz iste serije kad ih posloze na policu u milimetar poravnate, da ima poneki tekstic, uvodnik (makar ga Markos pisao :P), odvodnik, razvodnik... ne tek prevedena biografija u kojemu vec godinama mrtav autor u domacem izdanju uskoro slavi rodjendan... da se indijanka sa naslovnice zaista pojavljuje u stripu i da je "auto" imenica muskog roda. Po sistemu Kena Parkera, 6 komada u paketu, dva put godisnje, sa "malo" truda i srca (kojeg ce malo ljudi vidjeti al' bitno je da vi znate koliko vam je stalo) Julia u HC za 70 kn ima sanse. Napravite istu stvar sa tvrdim koricama na systemcomicovski nacin i nema sanse, jer ovim drugima taj hrbat ne krasi dovoljno police, a ovi prvi ionako nemaju para. Ja bi iskreno rado sve ove druge zamjenio za prve i Juliu stampao na roto papiru sa "mekim" koricama, ali da bi to bilo isplativo trebaju se pojaviti i neki treci (koji ce mozda kupiti napokon i neki primjerak Zivotinjske abecede, jer ocito ni "reklama" u Feralu nije pomogla :P).



A jeste škrtice, ne bi djeci kupili poucnu knjigu, vec sve spickate na stripove
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 17/01/2007 : 23:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
iskreno neznam, nisam ni sam pametan, ali uvjeren sam da ce ovo biti totalni promasaj... nemoj ovo shvatiti kao kritiku, ali kao sto je netko rekao ( mislim curunir ) ovo nije izdanje ni za sc skupljace, ni za hc freakove :((
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 17/01/2007 : 23:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
mislim da bi mali rendzer mogao prezivjeti ako bi kostao 25 kn jer i glupi cikov specijalac kosta 25 kn pa se kupuje
da li bi trebao ici svaki drugi mjesec ili bi trebao biti dvobroj to bi trebalo vidjeti

Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/01/2007 : 23:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

iskreno neznam, nisam ni sam pametan, ali uvjeren sam da ce ovo biti totalni promasaj... nemoj ovo shvatiti kao kritiku, ali kao sto je netko rekao ( mislim curunir ) ovo nije izdanje ni za sc skupljace, ni za hc freakove :((

bi li ti osobno kupio Juliju u HC izdanju za 75,00 kn?
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 17/01/2007 : 23:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

mislim da bi mali rendzer mogao prezivjeti ako bi kostao 25 kn jer i glupi cikov specijalac kosta 25 kn pa se kupuje
da li bi trebao ici svaki drugi mjesec ili bi trebao biti dvobroj to bi trebalo vidjeti




Glupi Cikov specijal je najprodavaniji strip!
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 17/01/2007 : 23:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
da znam da ce je biti na recimo glavnom tisku u Rijeci, kupio bi je, mogu si mjesecno izdvojit 75 kuna za HC izdanje iako ga ne favoriziram. problem je sto ce vjerojatno julia krenuti od broja 1 ponovno, a to nebi kupovao... vec ih imam i glupo mi je potrositi 5 mjeseci skupljajuci strip koji imam....
najbolje ali mislim nemoguce rijesenje bi bilo hc.... da se izdaju brojevi od 1-5 i da postoji opcija da kupci koji imaju sc mogu zamijeniti + nekakva nadoplata... doduse to je nemoguce kako sam vec rekao
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 17/01/2007 : 23:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by Kruger

mislim da bi mali rendzer mogao prezivjeti ako bi kostao 25 kn jer i glupi cikov specijalac kosta 25 kn pa se kupuje
da li bi trebao ici svaki drugi mjesec ili bi trebao biti dvobroj to bi trebalo vidjeti




Glupi Cikov specijal je najprodavaniji strip!




neka, no cikove dogodovstine i one malog rendzera su na nekom slicnom nivou, samo meni je mali rendzer srcu drag a ciko bas i ne
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 17/01/2007 : 23:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Ciko je grozan,tu se slažem.
Blek necitljiv.
Mark podnošljiv.
Mali rendžer je tu negdje izmedu Bleka i Marka.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/01/2007 : 23:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

da znam da ce je biti na recimo glavnom tisku u Rijeci, kupio bi je, mogu si mjesecno izdvojit 75 kuna za HC izdanje iako ga ne favoriziram. problem je sto ce vjerojatno julia krenuti od broja 1 ponovno, a to nebi kupovao... vec ih imam i glupo mi je potrositi 5 mjeseci skupljajuci strip koji imam....
najbolje ali mislim nemoguce rijesenje bi bilo hc.... da se izdaju brojevi od 1-5 i da postoji opcija da kupci koji imaju sc mogu zamijeniti + nekakva nadoplata... doduse to je nemoguce kako sam vec rekao

Najveci problem kod HC-a su veliko ulaganje novca, dakle veliki troškovi, a neizvjesna situacija pogotovo zato što izlazi masa stripova u HC-u sljedece godine. Ovo me podsjeca na stvarni život: imamo bogate i siromašne, a Van Gogh pokušava stvoriti srednju klasu.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 17/01/2007 : 23:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Ako ce dolaziti do nekih promjena,opstanak je mogucan na sljedeci nacin:
Nastaviti istu kvalitetu,oblik,duzinu,visinu,nadmorsku visinu etc.kao do sada.
Juliu-povecati cijenu kako bi se moglo opstati znaci 29 kuna ne 30 jer zvuci odbijajuce.
Malog R. krenuti ponovo sa originalnim naslovnicama sa cijenom 29 kuna,stime da broj 1 kosta 19 kuna,to bi bilo jedno malo izvinjenje za citatelje sto su koristeni kao pokusni zecevi.Pokusati i vidjeti,hrabre sreca prati.
......i nemojte otavljati bijele listove a stavljati broj stranice,treba da bude bilo sta jer strip nije blok za crtanje da je totalno prazno a ko fol ima broj.

Porter
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 17/01/2007 : 23:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
hehe, da... i btw kako bilo da bilo daj se pls potrudi da dodje Julia u Rijeku jer mene uistinu trgovanje preko poste za 1 strip nervira :P

inace sto se tice porterovog komentara slazem se, ali stvarno sam uvjeren da Julia nebi isla preko 25 kuna, vjerojatno isto i MR...

no opet to je moje subjektivno misljenje
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 17/01/2007 : 23:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Porterova ideja nije loša, tako otprilike i ja razmišljam (bar za Juliu, MR ne uzimam pa me ni ne pogada). Smanjiti nakladu, povecati cijenu na 29 kn i probati tako.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7786 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 17/01/2007 : 23:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
pa, nije baš neko genijalno rješenje, ali meni je ovo ipak bolje nego ona opcija od 75kn/HC o kojoj toliko govorite.
vjerojatno cu kupovati obadva u ovakvom izdanju po 39 (34) kn(za Juliju sam siguran, a za MR cemo vidjeti).a van gogh neka se potrudi da mi pošalje po jedan primjerak od svakog na moj kiosk na otoku Ugljanu

a sad bi se moglo govoriti i o vracanju extra texa (isto ovakvo izdanje po 39 kn). bilo je govora da su prava sa SAF-om preskupa a ova cijena bi vjerojatno pokrila troškove. ja bih extra texa definitivno kupovao kad bi bio 40 kn. a vjerujem da bi i imao vecu prodaju od Julije

Jel' tako šefe?
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/01/2007 : 23:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Hello,ja ne govorim u ime 7-8 kupaca ali valjda i 4 nesto znace
Prvo,mislim da trebas da budes svestan da na ovaj nacin ciljas na odredjenu publiku,onu koja kupuje i Libellusova izdanja(taj sam).
Drugo,glavni razlozi sto kupujem Libellusova izdanja jesu tempo izlazenja(a ne recimo kvalitet izdanja ili jos manje cena) i postovanje redosleda,kao i sacuvane sve naslovne.
Ukoliko ovo ide istim tempom kao i dosad ja cu verovatno da prekinem s kupovinom,jer me strah dal' cu doziveti onaj 100 broj u boji.
Sto se tice trileme oko korica manje mi je bitno.
Steta bi bilo prekinuti s Juliom jer je jako dobar strip.
Trece,imate strasno losu distribuciju u Srbiji - ja ovde jedva dolazim do vasih stripova. Trebalo bi da imate neku vezu kao Libellus sa Slobom iz Darkwooda.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/01/2007 : 23:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

Hello,ja ne govorim u ime 7-8 kupaca ali valjda i 4 nesto znace
Prvo,mislim da trebas da budes svestan da na ovaj nacin ciljas na odredjenu publiku,onu koja kupuje i Libellusova izdanja(taj sam).
Drugo,glavni razlozi sto kupujem Libellusova izdanja jesu tempo izlazenja(a ne recimo kvalitet izdanja ili jos manje cena) i postovanje redosleda,kao i sacuvane sve naslovne.
Ukoliko ovo ide istim tempom kao i dosad ja cu verovatno da prekinem s kupovinom,jer me strah dal' cu doziveti onaj 100 broj u boji.
Sto se tice trileme oko korica manje mi je bitno.
Steta bi bilo prekinuti s Juliom jer je jako dobar strip.
Trece,imate strasno losu distribuciju u Srbiji - ja ovde jedva dolazim do vasih stripova. Trebalo bi da imate neku vezu kao Libellus sa Slobom iz Darkwooda.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.

redosljed i naslovnice ce biti kao kod orginala, tempo izlaženja bi trebao biti po dvije knjige od MR i Julije odjednom kao i reprint vec objavljenih epizoda tako da bi do kraja godine trebalo biti kompletirano prvih 12 Julija i ne znam koliko MR.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/01/2007 : 00:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
12 Julia do kraja godine je jos gore nego sto sam mislio s obzirom da je vec izaslo 5(koliko znam?).
Zadovoljavajuci ritam bi bio onaj koji je brzi od vasih suseda - znaci,minimum nekih 18 brojeva godisnje.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 18/01/2007 : 00:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
jebemu hello volio bi da uspijes Juliu sacuvati u zivotu
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/01/2007 : 00:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Ciko je grozan,tu se slažem.
Blek necitljiv.
Mark podnošljiv.
Mali rendžer je tu negdje izmedu Bleka i Marka.



moguce, ali mark i blek su mi cool, mali rendzer mi je losiji od mikija ali mi je takodjer ok
ciko mi nekako ne lezi, sve price se vode na istu foru
blek, mark i mali rendzer toliko i ne, na prvi pogled da ali tako bi se onda moglo reci i za teksa i zagora
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000