forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hrvatsko izdanje Korta Malezanina
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 25/01/2007 : 22:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
renky mi je punio glavu s cortom...gaston isto...o magicu da ne govorim...ali ma kakvi...radnja mi je ajme,crtež ajme na kvadrat...
ako netko ima nešto protiv,njegov problem

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 25/01/2007 : 22:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Ma za tebe znamo da si nepopravljivi ZAGORelac

Pogledajte šta se novoga oko stripa dešava u BiH: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 25/01/2007 : 22:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
eh sta godine naprave od coveka...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 25/01/2007 : 22:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

eh sta godine naprave od coveka...


pa trebalo bi biti obrnuto,ali nije

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 25/01/2007 : 22:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Ma za tebe znamo da si nepopravljivi ZAGORelac


pa ja sam sin dalmatinske zagore,dakle,zagor je moja sudbina

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/01/2007 : 00:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ma dobro, cinjenica da se Corto nekome ne svida, nekome svida i gotovo. Tu nema sredine. Takav je strip i možda je stvarno poželjno poceti sa Baladom. Što se crteža tice samo cu reci, pokušajte ga kopirati, mislim na stil... he, he, he, ... Hvala Komuni na onim izdanjima. Sve ih imam ali nabavit cu i nova.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 26/01/2007 : 07:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
gotovo sam siguran da je to odlican strip kad ima toliko poklonika, morat cu nabavit i ostala izdanja pa cu onda znati reci nešto više, možda cak promijenim mišljenje kao Obi wan
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 26/01/2007 : 08:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
jedno ti je sigurno - kaj ga više proucavaš i citaš to ti se više svida i na kraju postaneš ovisnik

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 26/01/2007 : 08:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
Jedan je Corto_Maltese

Zalosno je kada covek ne zna sta hoce, a katastrofalno kada ne zna koliko moze!

Jovan Ducic
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29218 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/01/2007 : 10:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

Komunina izdanja su meni jako draga, a prevod je odlican.
Jel' ide izdanje u koloru Patricie Zanotti?


I meni su Komunina jako dobra, osim uveza, ali prijevod i tisak su odlicni.
Sto se kolora tice, kruze neke glasine kako ce ici prvo u c/b pa onda poslije u koloru, ali to je sve rekla-kazala.

Sto se samog Corta tice, strip zasigurno spada medju vrhunce devete umjetnosti, ali tocno je kako Prattov crtez slabi s vremenom da bi se na kraju sveo na "govorece glave". A i price su pri kraju otisle previse u metafiziku. U principu, kad malo bolje razmislim, jedino mi se Mu ne svidja, on ima te obje boljke - i losnjikav crtez i pretjeranu fantazmagoriju, ali sve drugo mi je odlicno do remek djelo.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47021 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/01/2007 : 10:38:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
meni se Corto uopce ne svida al volin integralna izdanja

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 26/01/2007 : 17:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

@HC koliko imas godina


daj, srusit cu se od smijeha.

jebote, pa bas su tebe (nepotrebno) kresali godinama umjesto argumentima, pa da sad ti nekog drugog...

_________________________
uz KUCU STRAHA, sada i svima omiljeno VESELO BILJE na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25157 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/01/2007 : 17:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

@HC koliko imas godina





And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you."
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 26/01/2007 : 19:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda
@HC koliko imas godina



22

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/01/2007 : 19:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by HC

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda
@HC koliko imas godina



22




Što se vidi i u profilu...

A young Jedi named Darth Vader, who was a pupil of mine until he turned to evil,
helped the Empire hunt down and destroy the Jedi knights. He betrayed and murdered your father.

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/01/2007 : 19:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Vorador

Super. Ali necu kupiti baš sve albume buduci da imam skoro sve u izdanju Antibarbarusa ( osim Balade o slanome moru) i Ceresa. Dakle uzimam samo ono što nisam citao. Corto je legenda. Uz Kena Parkera strip kojeg citam s najvecim guštom.


Što je Ceres?
Nema ga na popisu Antibarbarusa...

A young Jedi named Darth Vader, who was a pupil of mine until he turned to evil,
helped the Empire hunt down and destroy the Jedi knights. He betrayed and murdered your father.

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/01/2007 : 19:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Od mog prodavca stripova gospodina Miroslava iz Beograda sam doznao da je konacno doslo vreme da Korto Maltezanin, Huga Pratta dobije dostojno izdanje za prostore stare Juge. Iskren da budem ni ono sto je " Komuna " izdala nije za potcenjivanje. Izdali su Korta kada niko nije izdavao bilo kakve stripove. Jedina moja zamerka bi se odnosila na slabiji povez, ako se njihovom entuzijazmu iz onog vremena moze bilo sta zameriti.
Ali 2007. je... Voleo bi da konacno vidim, ne samo Korta, vec i sve druge stripove maestra Pratt-a u tvrdim koricama, na dobrom papiru.

Pozdrav stripadzijama iz Kosovske Mitrovice


Cija su dosadašnja izdanja bila.
Antibarbarus - Hrvatsko
Art 9 ?
Fenix ?
Komuna ?
Ako netko zna neka napiše...

A young Jedi named Darth Vader, who was a pupil of mine until he turned to evil,
helped the Empire hunt down and destroy the Jedi knights. He betrayed and murdered your father.

Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/01/2007 : 20:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Komuna (Srbija)
- Balada o slanom moru
- Karipska svita
- Pod gusarskom zastavom
- Korto uvek malo dalje
- Kelti
- Etiopljani
- Korto Malteze u Sibiru

ART 9 (Srbija)
- Tango
- Prica o veneciji

Antibarbarus (Hrvatska)
- Balada o slanom moru (3 albuma)
- U znaku jarca
- Keltske price (3 albuma)
- Etiopske godine (2 albuma)
- Zeleni kontinent (2 albuma)

Cerebus (Hrvatska)
- Korto u Sibiru

Feniks (piratsko)
- Helvetske price
- Mu
- Mladost
- Zlatna kuca Samarkanda

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 26/01/2007 : 21:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
bilo i u sloveniji nekih albuma, izdavac isto kao kod AF.
Etiopci i Zeleni kontinent cini mi se
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1581 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 27/01/2007 : 00:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Vorador

Super. Ali necu kupiti baš sve albume buduci da imam skoro sve u izdanju Antibarbarusa ( osim Balade o slanome moru) i Ceresa. Dakle uzimam samo ono što nisam citao. Corto je legenda. Uz Kena Parkera strip kojeg citam s najvecim guštom.


Što je Ceres?
Nema ga na popisu Antibarbarusa...

A young Jedi named Darth Vader, who was a pupil of mine until he turned to evil,
helped the Empire hunt down and destroy the Jedi knights. He betrayed and murdered your father.





Izdali su Corto Maltese u Sibiru.

http://www.morecomics.hr/item/33







Edited by - Vorador on 27/01/2007 00:03:06
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 27/01/2007 : 00:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Sto se kvaliteta prica tice i ja bi se u potpunosti slotzio sa Markosom. Izuzev Mu su mi sve dobre, ali necu reci da je Mu los, verovatno da ima ljudi koji ga vole. Ja tako od Bitlsa recimo najviše volim album Abey Road, a drugome se on uopšte ne svida. No to je druga tema.
Sto se prvog izdanja Korta tice, ja sam od gospodina Miroslava, iz Alan Forda cuo, da ce Balada biti crno bela, jer je takva bila i u originalu. Takodje da ce i sve ostale biti onakve kakve su u originalu izdate. Trebalo bi da je samo U znaju jarca u boji.
Mene, majku mu interesuje da li su oni uvodni tekstovi koje je Komuna objavila,bili u originalnim izdanjima ili izdavac zadrzava pravo da ih odredi sam. Mene je recimo onaj uvod Balade koji je napisao Umberto Eko odusevio podjednako koliko i strip.
Mozda je ne znate, a mozda i znate, ali ispricacu vam legendu, koju sam ja cuo od pomenutog gospodina Miroslava, o tome kako je do Komuninog izdanja, Korta došlo.
Vucela koji je u to vreme bilo u Slobinoj nemilosti, i nakon Dejtona smenjen, je sa svim novcima koje je postenim radom stekao, nasao privremeno uhlebljenje kod Makse Catovica u novosnovanoj Komuni, kao direktor.
Bila je to neka, rekao bih 96, 97, godina, studenti su protestovali mesecima zbog pokradenih izbora, policija ih je, takodje mesecima lemala, Sloba je na Teve-u rekao da voli i on nas, Pera Lukovic je poceo da izdaje X zabavu, tada su nam negde ukinuli sankcije na fudbal, pa je Mijat promasio onaj penal, promašim mu ga prvoj ženi.... Veselo vreme, slozice se moji ispisnici koji ga pamte.
Komuna je bila ambiciozno zamisljena kao izdavacka kuca koja nece po svaku cenu objavljivati svako sranje. Tako su izmedju ostalog objavili Rambov, najbolji album u karijeri-Titanik; bili producenti Kustinog Andergraunda; izdali prvi CD Vudu Popaja; izdali Colin, legendarni povratnicki album-Kad bi moja bila, poslednji koji mu je radio Brega, i sta sve ne drugo. Da ne zaboravim i piratsko reizdanje svih albuma Azre, sa sve prvi put objavljenom Polom Horvat i Analima koji je verovatno i nazvan Anali zato što je zvucao kao da je upravo izašao iz analnog otvora.Uglavnom je sve bilo probrano, i razlicito od dotadašnje SRJ produkcije.
Elem, da ne dužim kao Bane Bumbar, Vucela, koga poneko pamti sa pocetka price i Maksa Catovic, vlasnok Komune su mnogo voleli Korta Malteze, pa su otisli kod Italijana da otkupe prava na strip. Parafraziracu razgovor. Pita Maksa Italijana:
-Koliko?
Ovaj mu kaze sezdeset hiljada maraka.
Kaze Maksa zamisljenom Vuceli, koji se u to vreme zabavljao sa Vesnom Zmijanac:
-Sezdeset hiljada!
Vucela mu kaže:
Aaaa dobro, i otvori kofer sa ko zna koliko desetina hiljada maraka.
Kažu da se Talijan prvo zabezeknu, zacutao i kao metak poceo da bezi iz kafica, jer kao agent za prodaju prava na stripove nikad u zivotinije nije video toliki kes.
Eto to bi bilo to, dragi moji prijatelji.

Pozdrav svima od Dejan Vasica iz Kosovske Mitrovice
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10199 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/01/2007 : 00:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by HC

gotovo sam siguran da je to odlican strip kad ima toliko poklonika, morat cu nabavit i ostala izdanja pa cu onda znati reci nešto više, možda cak promijenim mišljenje kao Obi wan


Malo si oštro krenija s onin "negledljivin crtežom",ali cinjenica je da si moga bolje izabrat za krenit s citanjen Corta.Provaj bilo šta osin Mu(Ako ti se nisu svidili Helvecani ovo nece pogotovo),recimo Corto u Sibiru ili Etiopijske godine.

Edited by - NESVRSTANI on 27/01/2007 00:33:04
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 27/01/2007 : 10:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
Vidim da ste od svih izdanih epizoda najviše popljuvali epizodu MU. Meni je od svih Korta, MU najbolja epizoda, i uvijek je sa oduševljenjem procitam. Ujedno mi je i žao da je to posljednja izdana prica.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/01/2007 : 10:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Vorador

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Vorador

Super. Ali necu kupiti baš sve albume buduci da imam skoro sve u izdanju Antibarbarusa ( osim Balade o slanome moru) i Ceresa. Dakle uzimam samo ono što nisam citao. Corto je legenda. Uz Kena Parkera strip kojeg citam s najvecim guštom.


Što je Ceres?
Nema ga na popisu Antibarbarusa...

A young Jedi named Darth Vader, who was a pupil of mine until he turned to evil,
helped the Empire hunt down and destroy the Jedi knights. He betrayed and murdered your father.





Izdali su Corto Maltese u Sibiru.

http://www.morecomics.hr/item/33


Onda je gore pogrešno napisano Cerebus.
OK, hvala.

A young Jedi named Darth Vader, who was a pupil of mine until he turned to evil,
helped the Empire hunt down and destroy the Jedi knights. He betrayed and murdered your father.

Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/01/2007 : 11:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan
Onda je gore pogrešno napisano Cerebus.
OK, hvala.



M'da. Cerebus je nesto drugo. Ja sam u brzini pogresio, a onda vidim da nema ispravki.
Otkud to?

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000