forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bumo spasili strip scenu u Hrvata...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 03/02/2007 : 11:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
... eto, tako kažu. sve je sranje osim njih. Anbilivbl!!!!!

http://www.javno.com/hr/kultura/clanak.php?id=16618#kom

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/

Edited by - Rico on 03/02/2007 11:43:19

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/02/2007 : 12:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15534 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 03/02/2007 : 12:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message


- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 03/02/2007 : 13:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
ajd makar izdaju "CD-je" i "uplouduju" sadržaj na net...

Kasnije veceras, izvještaj sa otvaranja izložbe, samo na: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 03/02/2007 : 14:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
>"Komikaze" su mreža za širenje virusa autorskog stripa.

hahahahahahahahahah... nevjerojatno.... a ja bio uvjeren da su komikaze govno :)

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 03/02/2007 : 15:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Meni licno se ovaj projekat svidja...Koliko sam ja shvatio radi se o ozivljavanju domace(HR) strip scene koja zaista nije na nekakvom zavidnom nivou.
Kako se po pravilu nema novaca za stampanje...distribuciju i ostala sranja koja pripadaju idavastvu...nije lose probati to isto uraditi daleko jeftinije...i dostupnije svim ljubiteljima stripa koji imaju kompjuter i prikopcani su na internet...

"Cilj "Komikaza" je umrežavanje strip aktivista balkanske regije i Europe te podizanje kvalitete stripa. Tako se stvara mreža elektronske distribucije, a izdavanje "Komikaza" u tisku je selekcija 1-godišnjeg materijala."

Mislim da u ovoj recenici lezi buducnost niskobudzetnog i nekomercijalnog stripa...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26564 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/02/2007 : 15:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
to su umjetnicka preseravanja netalentiranih craca!

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47024 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/02/2007 : 17:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

to su umjetnicka preseravanja netalentiranih craca!

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!







inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 03/02/2007 : 18:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

to su umjetnicka preseravanja netalentiranih craca!

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!




eto prilike za te!!

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47024 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/02/2007 : 22:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ajmo se svi prijavit

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 03/02/2007 : 22:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
e...blago strip-sceni sa vama...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47024 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/02/2007 : 22:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

e...blago strip-sceni sa vama...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"






misliš da ne bi uspili?

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 04/02/2007 : 08:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Meni licno se ovaj projekat svidja...Koliko sam ja shvatio radi se o ozivljavanju domace(HR) strip scene koja zaista nije na nekakvom zavidnom nivou.
Kako se po pravilu nema novaca za stampanje...distribuciju i ostala sranja koja pripadaju idavastvu...nije lose probati to isto uraditi daleko jeftinije...i dostupnije svim ljubiteljima stripa koji imaju kompjuter i prikopcani su na internet...

"Cilj "Komikaza" je umrežavanje strip aktivista balkanske regije i Europe te podizanje kvalitete stripa. Tako se stvara mreža elektronske distribucije, a izdavanje "Komikaza" u tisku je selekcija 1-godišnjeg materijala."

Mislim da u ovoj recenici lezi buducnost niskobudzetnog i nekomercijalnog stripa...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"





Sve što si napisao možda i stoji, možda, ali bez kenjanja po drugima. Sve drugo osim njih samih su smjestili u komercijalno smece. Tipicni primjer kvaziumjetnickog, pretencioznog preseravanja.

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15534 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 04/02/2007 : 10:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
tak je


- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 04/02/2007 : 11:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Rico

quote:
Originally posted by sdragan@

Meni licno se ovaj projekat svidja...Koliko sam ja shvatio radi se o ozivljavanju domace(HR) strip scene koja zaista nije na nekakvom zavidnom nivou.
Kako se po pravilu nema novaca za stampanje...distribuciju i ostala sranja koja pripadaju idavastvu...nije lose probati to isto uraditi daleko jeftinije...i dostupnije svim ljubiteljima stripa koji imaju kompjuter i prikopcani su na internet...

"Cilj "Komikaza" je umrežavanje strip aktivista balkanske regije i Europe te podizanje kvalitete stripa. Tako se stvara mreža elektronske distribucije, a izdavanje "Komikaza" u tisku je selekcija 1-godišnjeg materijala."

Mislim da u ovoj recenici lezi buducnost niskobudzetnog i nekomercijalnog stripa...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"





Sve što si napisao možda i stoji, možda, ali bez kenjanja po drugima. Sve drugo osim njih samih su smjestili u komercijalno smece. Tipicni primjer kvaziumjetnickog, pretencioznog preseravanja.

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/


Nisu uradili nista lose...prosto se ne razlikuju od drugih...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"

Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 04/02/2007 : 11:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
sad sam pogledao br. 14 na njiovoj strani... 2 su stripa ili što vec s crtežom koji ne izgleda ka osnovnoškolski, a jedan od nji je amer/englez ...

ne znan zašto sve da bi bilo "umjetnost" mora bit loše nacrtano, ružno, hermeticno i nerazumljivo i dakako teme mora biti veleucena (citaj: dosadna)...

Edited by - mifugo on 04/02/2007 11:29:04
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/02/2007 : 13:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

sad sam pogledao br. 14 na njiovoj strani... 2 su stripa ili što vec s crtežom koji ne izgleda ka osnovnoškolski, a jedan od nji je amer/englez ...

ne znan zašto sve da bi bilo "umjetnost" mora bit loše nacrtano, ružno, hermeticno i nerazumljivo i dakako teme mora biti veleucena (citaj: dosadna)...



pa da ih nitko ne bi volio ni skužio, a oni onda mogli reci "vi ste glupi jadnici koji ne kuze sto je dobro"...imas toga i na forumu koliko ti srce iste...jadnicki...no traljavo ostaje traljavo, a dosadno uvijek i samo nadasve dosadno, makar to bio i Proust (koji je, za razliku od tih ameboidnih tricarija, genijalan, ali dosadan)...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 04/02/2007 : 13:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Bogu hvala te nas ima ko prosvetliti i izvesti na pravi put...

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/02/2007 : 16:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Bogu hvala te nas ima ko prosvetliti i izvesti na pravi put...

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"





da, a srecom imamo i dezurne idiote...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 04/02/2007 : 16:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

makar to bio i Proust (koji je, za razliku od tih ameboidnih tricarija, genijalan, ali dosadan)...


ovo mi je super.

Proust je, jelte, genijalan (jer je to opci konsenzus, pa se i Curnir mora sloziti), ali je dosadan (sto je apsolutno i apriori tocno jer je tako Curnir odlucio).

ako ti je dosadan - odjebi ga i ne citaj. sto to znaci "dosadan i genijalan". malo mi to vuce na oksimoron, buduci da ne pricamo o filozofskom nego knjizevnom djelu.

ako meni nije dosadan - pusti me da ga citam i nemoj me uvjeravati kako je i meni dosadan i da se samo pravim kako mi je zanimljiv da bi ispao pametan. to te se ne tice.

konsenzus je da je Armanini (moja prijateljica i super osoba) seronja jer kaze da su stripovi koji se nekima ovdje svidjaju infantilno sranje, i kako to ona smije srati po svemu ostalom, a istovremeno se ono sto ona radi smije nazivati "ameboidnim tricarijama".

mislim, Rico je u pravu kad od Armanini trazi da ne odbacuje apriori sve sto je mimo njezinog ukusa, ali vecina ostalih komentara su upravo potvrdili njezinu tezu kako je strip citateljstvo kod nas potpuno zatvoreno za sve sto ne ukljucuje macisticki eskapizam u stripu.

_________________________
uz KUCU STRAHA, sada i svima omiljeno VESELO BILJE na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 04/02/2007 : 17:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
ne, strip citateljstvo kod nas je zatvoreno za pizdarije koje ne lice na strip... a to što je danas popularno biti alternativan i što si svaka netalentirana pizda može umisliti da je umjetnik i stvoriti svoj novi, "alternativni", drugaciji, ili, kako ga god ti htio nazvati, umjetnicki izražaj je potpuno druga stvar... jednostavno receno, komikaze ni sa umjetnošcu ni sa stripom veze nemaju

a što se tice prousta, on je jednostavno dosadan...

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 04/02/2007 : 19:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by sdragan@

Bogu hvala te nas ima ko prosvetliti i izvesti na pravi put...

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"





da, a srecom imamo i dezurne idiote...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.


Blago nama sa osobama poput tebe sa ugradjenim "cipom" za kvalitet...nemoramo mi obicni smrtnici razmisljati o tako sitnim stvarima...ima ko o tome da razmislja...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"

Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 04/02/2007 : 19:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by mifugo

sad sam pogledao br. 14 na njiovoj strani... 2 su stripa ili što vec s crtežom koji ne izgleda ka osnovnoškolski, a jedan od nji je amer/englez ...

ne znan zašto sve da bi bilo "umjetnost" mora bit loše nacrtano, ružno, hermeticno i nerazumljivo i dakako teme mora biti veleucena (citaj: dosadna)...



pa da ih nitko ne bi volio ni skužio, a oni onda mogli reci "vi ste glupi jadnici koji ne kuze sto je dobro"...imas toga i na forumu koliko ti srce iste...jadnicki...no traljavo ostaje traljavo, a dosadno uvijek i samo nadasve dosadno, makar to bio i Proust (koji je, za razliku od tih ameboidnih tricarija, genijalan, ali dosadan)...



meni je Proust dobar, makar dopuštam da može mnogima bit dosadan zbog stila...

quote:

mislim, Rico je u pravu kad od Armanini trazi da ne odbacuje apriori sve sto je mimo njezinog ukusa, ali vecina ostalih komentara su upravo potvrdili njezinu tezu kako je strip citateljstvo kod nas potpuno zatvoreno za sve sto ne ukljucuje macisticki eskapizam u stripu.


ne generaliziraj... ja jednostavno ne podnosim kvaziumjetnicka izdrkavana, pa bio to i "alternativni" strip... jednako tako mi idu na kurac "modernoumjetnicke" slikarske šarotine... a vecina onih tamo stripova je katastrofa...
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 04/02/2007 : 20:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
mislim, Rico je u pravu kad od Armanini trazi da ne odbacuje apriori sve sto je mimo njezinog ukusa, ali vecina ostalih komentara su upravo potvrdili njezinu tezu kako je strip citateljstvo kod nas potpuno zatvoreno za sve sto ne ukljucuje macisticki eskapizam u stripu.



Nisam baš uvjeren da su to njene rijeci, više mi izgledaju izjave nadobudnog, neupucenog, neinformiranog novinara. Zapravo, cije jesu da jesu, ne stoje. I da, pogodio si, upravo to me zasmetalo... ono, mi smo izabrani, dinamo naše Hrvatske i ta sranja, jbga. Ma radi svoje, uživaj, budi mal ispod zvijezda i normalan!!!!! Pun mi je kurac raznoraznih "spasitelja" sa svih strana!

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 04/02/2007 : 20:19:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
SVE što je drugacije je umjetnost. Prva eksplozija atomske bombe je bila umjetnost (krvava, ali ipak umjetnost). Priroda (Bog ako hocete) stvara najljepša umjetnicka djela i ljudi su tu samo da pokušaju i imitiraju. Sam pokušaj treba cijeniti i nikoga ne vrijedati samo zato što ti se ne svida ili ne razumiješ ono što su htjeli da kažu.
E sada, ima osnova ono što govore Komikaze - strip koji mi citamo je komercijalizacija vizualnog izražaja, pretvaranje umjetnosti u zanat. Kontra pitanje koje se automatski postavlja jeste: da li je istinski strip ikada i bio nešto drugo? Može li se strip kao cjelina (a ne pojedinacni elementi - tekst, tabla crteža, jedna slicica unutar te table) uopšte posmatrati kao umjetnicko djelo? Svaki i najcjenjeniji strip u sebi sadrži taj element zanatskog, neki u vecoj (Bonelli i americki mainstream strip), neki u manjoj mjeri - da li je to razlog da ga se degradira i vrijedaju oni koji cijene to što im je prezentirano?
Ja mislim da ne. I zato se ne mrštim, Jurice, kada ljudi vrijedaju Armanini i to što radi iz prostog razloga što je ona (i njoj slicni) prva pocela.

Kasnije veceras, izvještaj sa otvaranja izložbe, samo na: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 04/02/2007 : 23:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
a zapravo ko zna šta je ona rekla, a šta je novinar izmislija, krivo svatija ili krivo reinterpretira... možda je stvarno tako rekla, a možda i nije... novinari cesto useru sve...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000