forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellus - izdanja do Mafesta
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 13/02/2007 : 08:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
quote:
Originally posted by Slovenac

I kud ste našli za iznenadjenje baš NR almanahe 93 i 95? A ja mislio Zagor.



a tko kaze da je to iznenadjenje?

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

kapetan
New Member



Croatia
202 Posts

Member since 28/09/2004

Posted - 13/02/2007 : 09:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kapetan a Private Message
Što se tice korica kod MV, samo vi ostavite ove mat-izdanje djeluje puno elegantnije nego Tex. U biti bi mogli razmisliti da i Texa stavite sa mat koricama
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/02/2007 : 09:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
apsolutno mat-izdanje

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 13/02/2007 : 09:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by kapetan

Što se tice korica kod MV, samo vi ostavite ove mat-izdanje djeluje puno elegantnije nego Tex. U biti bi mogli razmisliti da i Texa stavite sa mat koricama


mat izdanje je OK, ako ne moze drugacije, ali ona slika na hrbatu Magicnoga je apsolutni visak, daleko bi bilo ljepse da te slike nema, izdanje bi izgledalo puno luksuznije...

sto se texa tice, sve je super, samo jedino zamjerka na onu ljubicastu boju, bas bode u oci - kao da je daltonist slagao kontraste, na toj knjizi (zmajev povratak), Mefistov sin - sve savrseno

Go to Top of Page

DannyTrejo
Junior Member

344 Posts

Member since 20/09/2006

Posted - 13/02/2007 : 09:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DannyTrejo a Private Message
quote:
Originally posted by ozasloscena_sovuljaga



Drugi razlog se temelji na stvari koja mi se nikako ne svidja kod Texa. Kupio sam prve dvije knjige, poceo citati i to vrlo oprezno, kao da citam Ludensa, pazeci da ne dodje do odvajanja stranica radi losega uveza. Znaci, otvaram strip tek toliko koliko se treba da se vidi procitat (vrlo naporan nacin citanja).
I desilo se sljedece: Unatoc vrlo pazljivom citanju, vec nakon nekih 100 strana, na koricama, pri vrhu i pri dnu, pojavila se lagana crta na mjestu gdje se korica savija. Sada, meni izgleda da je stvar u tome da mjestimicno dolazi do laganoga odvajanja kartona od plastifikacije, pa se dobije taj efekt "crte".
Iskreno, moram priznat da mi je to pomalo cudno, jer iako se to ne vidi previse, kod Ludensovih HC izdanja koja su takodjer plastificirana (ako mi se dobro cini) nije bilo slicnoga efekta "odvajanja".
Posljedica toga jest, ako se stvarno zeli imat "glanc" kolekcija, (ili barem 5+ ), jednostavno se Texovi nesmiju citat.
Ili sam mozda bas ja nabasao na takva dva primjerka a ostali nemaju problema sa time?




Ima tu istine. Malo se Tex i pomaknuo - jedno milimetar-dva sad ide hrbat (a time i citav strip) ukoso (nadesno) nakon jednog citanja. Vjerujem da ce nakon par citanja izgledati kao knjige iz knjižnice :(

Poštenim putem ici bit' ce teško znaj
Al' samo ceš tako stici gdje je vjecni sjaj
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29218 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/02/2007 : 10:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Fibra ce ostati mat... osim u nekim slucajevima gdje tip stripa i izdanja prirodno zahtijeva sjaj.

Magicni, po meni, treba ostati ovakav kakav je, meni je to apsolutno najljepse dizajnirano izdanje uopce.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47022 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/02/2007 : 10:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Fibra ce ostati mat... osim u nekim slucajevima gdje tip stripa i izdanja prirodno zahtijeva sjaj.

Magicni, po meni, treba ostati ovakav kakav je, meni je to apsolutno najljepse dizajnirano izdanje uopce.
Kicking Squeeling Gucci Little Piggy




potpuno tocno.

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47022 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/02/2007 : 10:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
još da ga ubrzaju

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 13/02/2007 : 10:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

quote:
Originally posted by Slovenac

I kud ste našli za iznenadjenje baš NR almanahe 93 i 95? A ja mislio Zagor.



a tko kaze da je to iznenadjenje?

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."



Pa to je službena informacija ministra vanjskih poslova
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 13/02/2007 : 10:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
bas te je zajebalo to tvoje ministarstvo

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 13/02/2007 : 11:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

bas te je zajebalo to tvoje ministarstvo

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."



Pa nisam baš tako siguran
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 13/02/2007 : 11:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
ako si to zakljucio iz susjednog topica onda si se zajebao ;-)



"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 13/02/2007 : 12:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

ako si to zakljucio iz susjednog topica onda si se zajebao ;-)



"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."


Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 13/02/2007 : 13:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by zizanon

quote:
Originally posted by Dado

Nema nikakvih dizajnerskih promjena, sve ide kao i do sada...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne


a jel ima ikakvih šansi, da se kod magicnog krene umjesto mat sa sjajnim tipom korica, ko i kod svih ostalih libellusovih izdanja. ove mat su preosjetljive, predeš prstom preko njih i ostane trag. za samu kolekciju ne bi smetala promjena, pogotovo ako je na bolje, sve ostalo je dobro.
isto pitanje za markosa i fibru.


motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness


Zanima nas sto misle drugi i ovome?

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne


Meni odgovaraju mat naslovnice kod Magicnog, kao i sjajne kod Texovih knjiga. Samo da se ne pocne miješati, tj stavljati mat korice na Texove i sjajne na Magicnog, jer ce izgledati "manje lijepo". Što ceš kad sam picajzla!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 13/02/2007 : 13:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by DannyTrejo

quote:
Originally posted by ozasloscena_sovuljaga



Drugi razlog se temelji na stvari koja mi se nikako ne svidja kod Texa. Kupio sam prve dvije knjige, poceo citati i to vrlo oprezno, kao da citam Ludensa, pazeci da ne dodje do odvajanja stranica radi losega uveza. Znaci, otvaram strip tek toliko koliko se treba da se vidi procitat (vrlo naporan nacin citanja).
I desilo se sljedece: Unatoc vrlo pazljivom citanju, vec nakon nekih 100 strana, na koricama, pri vrhu i pri dnu, pojavila se lagana crta na mjestu gdje se korica savija. Sada, meni izgleda da je stvar u tome da mjestimicno dolazi do laganoga odvajanja kartona od plastifikacije, pa se dobije taj efekt "crte".
Iskreno, moram priznat da mi je to pomalo cudno, jer iako se to ne vidi previse, kod Ludensovih HC izdanja koja su takodjer plastificirana (ako mi se dobro cini) nije bilo slicnoga efekta "odvajanja".
Posljedica toga jest, ako se stvarno zeli imat "glanc" kolekcija, (ili barem 5+ ), jednostavno se Texovi nesmiju citat.
Ili sam mozda bas ja nabasao na takva dva primjerka a ostali nemaju problema sa time?




Ima tu istine. Malo se Tex i pomaknuo - jedno milimetar-dva sad ide hrbat (a time i citav strip) ukoso (nadesno) nakon jednog citanja. Vjerujem da ce nakon par citanja izgledati kao knjige iz knjižnice :(

Poštenim putem ici bit' ce teško znaj
Al' samo ceš tako stici gdje je vjecni sjaj



Ma to što se hrbat pomaknuo stvarno je minimalno i cesta pojava u slicnim izdanjima. Bacite svi malo pogled na police i vidjet cete da je to redovita pojava i kod mnogih drugih, starih i novih, izdanja.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 13/02/2007 : 14:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Ja isto mislim da su mat korice kod Magicnog vjetra puno otmjenije i ljepše. Ne bih volio da se promijene u "sjajne".
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 13/02/2007 : 14:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Šah-mat

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 13/02/2007 : 14:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Šah-mat




sorry, renky, ali ovdje je rijec o MV, a ne o starim zagorovim epizodama s mortimerom

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/02/2007 : 16:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Sto se tice tih nekih sitnih zamjerki mi naravno uvjek o tim stvarima pricamo sa tiskarom
i trazimo da se na takve stvari obrati jos vise pozornosti.
Kako smo prije svega kolekcionari pa tek onda izdavaci, i nama samima smeta svaka
sitnica i uvjek cemo nastojati da napravimo sto bolja izdanja.

U vezi matt ili sjajnih plastifikacija, nismo nista rekli da ce se mijenjati,
no svejedno nas zanima misljenje kupaca nasih izdanja.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 13/02/2007 : 16:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
Meni se baš i nesvida mat i to samo zbog osjetljivosti površine, ali nisam za to da se mijenja, neka cijela kolekcija bude istog izgleda. Izdanje MV-a je odlicno, nemojte eksperimentirati previše da nešto ne uprskate, cak i taj mat nije toliko loš, daje dozu otmjenosti.
Je li i vama kao i meni na omotu (sve cetiri knjige MV-a) uzdužne crte od tiskanja (pretpostavljam od nekih valjcica)? To se na polici ne vidi ali vidi se kad se knjiga okrene prema svjetlu.
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 13/02/2007 : 17:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

[quote]Originally posted by deangelis

Znam što je iznenadenje!!


I jesi bio iznenadjen?
------------------------------------------------------------------
Iznenadenje je da cu tijekom ove godine za Libellusova izdanja morati
pljunuti cca 5000,00 kuna, a bogami i više ako bude iznenadenja. Samo u prvoj polovici godine, prema planu što ste izbacili, racunam da cu morati iskeširati oko 2300,00 kuna (to su svi Texovi, svi MM, MV, Ken i Ridobradi + popust od cca 10% ako ga dobijem). A gdje su tek ostala izdanja? Bookglobe, Strip-agent, Fibra... Dakle, mjesecno ce trebati meni nakmanje 100 Eura za ljubav prema stripovima.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47022 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/02/2007 : 17:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
znaš da je ljubav skupa

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 13/02/2007 : 17:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
quote:
Originally posted by ozasloscena_sovuljaga
Ovako, meni se puno vise svidjaju mat korice kod Magicnoga nego recimo plastificirane kao kod Texa.
Prvi razlog je cisto subjektivne prirode... Izgledaju mi puno elegantije i luksuznije, i nekako je knjiga pod rukom, hmmm, "meksa"

Drugi razlog se temelji na stvari koja mi se nikako ne svidja kod Texa. Kupio sam prve dvije knjige, poceo citati i to vrlo oprezno, kao da citam Ludensa, pazeci da ne dodje do odvajanja stranica radi losega uveza. Znaci, otvaram strip tek toliko koliko se treba da se vidi procitat (vrlo naporan nacin citanja).
I desilo se sljedece: Unatoc vrlo pazljivom citanju, vec nakon nekih 100 strana, na koricama, pri vrhu i pri dnu, pojavila se lagana crta na mjestu gdje se korica savija. Sada, meni izgleda da je stvar u tome da mjestimicno dolazi do laganoga odvajanja kartona od plastifikacije, pa se dobije taj efekt "crte".
Iskreno, moram priznat da mi je to pomalo cudno, jer iako se to ne vidi previse, kod Ludensovih HC izdanja koja su takodjer plastificirana (ako mi se dobro cini) nije bilo slicnoga efekta "odvajanja".
Posljedica toga jest, ako se stvarno zeli imat "glanc" kolekcija, (ili barem 5+ ), jednostavno se Texovi nesmiju citat.
Ili sam mozda bas ja nabasao na takva dva primjerka a ostali nemaju problema sa time?

Naravno, mat korice kod Magicnoga nemaju taj problem.

Eto, to je moje misljenje...


--------------------------------------------------------------------
Uvijek sam tvrdio da ima više ludaka izvan ludnice nego u ludnici.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 13/02/2007 : 18:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Što se tice MV-a nemojte ništa mijenjati, ako ste onako poceli onda tako triba i završit...
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 13/02/2007 : 19:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by Dado
Zanima nas sto misle drugi i ovome?


Po mome NE. Mat korice su mi jako dobre.
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000