forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Friško
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/03/2007 : 23:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Jesi li to nešto loše pojeo? Zašto bi ja pljuvao. Umpah Pah i Martin Milan su mi super, a ostala dva OK.



Jebo nas i gluve telefone

Shvatija san one jezike kao aludiranje na brbljivost i primjedbe povodom Umpah Paha ( a i još nekih stvarcica zadnjih dana ). A znajuc' da si ti još gori, po pitanju dosljednosti, unificiranosti i želje da sve izgleda kako bi tribalo, od mene mislija san da triba ubaciti jedan smajlic za pljuvanje po izgledu izdanja koje se najavljuje

Obratite pažnju na podebljano, pri tome mislim na stvari kao što su dizajn, kronologija, ritam objavljivanja i sl. Jer tu uvik ima primjedbi a meni je uvik drago cuti i tuda mišljenja.

Nikada, ama baš nikada ne pljujem po nekom stripu po pitanju tekstualnog ili crtackog dijela. Moj stav je poznat. Za svaki strip uložen je trud autora. Zadržim se na onome "svida mi se ili ne". Stoga mislim da svaki strip zaslužuje i primjereno rješenje po pitanju izdanja. Od dizajna, kvalitete tiska i uveza, kronologije, distribucije, reklame...MAXIMUM.

Pa miša mu maloga, dajem(o) lovu za to!

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/03/2007 : 23:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

a kakvi su norbert i milan...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...



E vidiš... Martin Milan je sad u situaciji koja se naziva "na ledu"

Nekad, kad san bija klinac, bija mi je ok.
Nekad, bija mi je i duhovit.
Nekad, u nestašici takve produkcije bi ga kupija bez razmišljanja.

Sad, mislim da san prirasta takve stripove.
Sad, manje mi je duhovit ( jer znam za bolje ).
Sad, u ovoj hiperprodukciji, razmislit cu o kupovini.

Dobro, 98,7% cu kupiti ali sigurno nece ici u prioritete.

Nadam se dobroj sezoni, onda nece biti nikakve frke.

U stvari kad bolje razmislim...najviše me ljuti što primjecujem stvari koje mi se ne svidaju na izdanjima ( recentni Umpah pah i Mali Rendžer ) a opet cu kupiti. Ocito me smeta vlastita glupost ili možda bolje reci zasljepljenost stripovima.

PS
Vrlo slican stav mi je i po pitanju Norberta.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3834 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 06/03/2007 : 23:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message


Have you ever felt the future is the past, but you don't know how...?
A reflected dream of a captured time, is it really now, is it really happening?
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10252 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/03/2007 : 08:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Peyo

Imam francuska izdanja (3 albuma).

U prvom je prva epizoda + dodaci (10-ak stranica uvodnog stripa, skice, tekst).
U drugom epizode 2 i 3.
U trecem epizode 4 i 5.



Iz koje godine?
Originalno je bilo 60 + 30 + 30 + 30.

Koliko stranica po albumu? Tj. Koliko stranica stripa?
Kako god i Francuzi podilili to ne može izgledati dobro kao u originalu. Tj. premijernom objavljivanju.

Ne kažem da se ne može objaviti u 3 knjige nego da ce biti NELOGICNI krajevi i pocetci sa citackog a pogotovo crtackog gledišta.


www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr





Na ovom linku su izdanja i godine:

http://www.bedetheque.com/serie-8200-BD-Oumpah-Pah--3--(Albert-Rene).html

Prvi album ima 16 (koliko se sjecam) stranica uvoda + prva epizoda (30 stranica), a u broju 2 i 3 su po dvije epizode od 30 stranica.


16 stranica iz prvog albuma su:
2 stranice teksta o prvim idejama za Umpah Paha pocetkom pedesetih godina +
10-ak stranica (neobjavljenih kod nas stripa). Zatim slijede još 2 stranice teksta o kreiranju stripa krajem 50-ih godina + 2 stranice (portfolio) sa crtežima Umpah Paha i njegovog "brata", te još nekih likova.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15551 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/03/2007 : 08:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Peyo

Imam francuska izdanja (3 albuma).

U prvom je prva epizoda + dodaci (10-ak stranica uvodnog stripa, skice, tekst).
U drugom epizode 2 i 3.
U trecem epizode 4 i 5.



Iz koje godine?
Originalno je bilo 60 + 30 + 30 + 30.

Koliko stranica po albumu? Tj. Koliko stranica stripa?
Kako god i Francuzi podilili to ne može izgledati dobro kao u originalu. Tj. premijernom objavljivanju.

Ne kažem da se ne može objaviti u 3 knjige nego da ce biti NELOGICNI krajevi i pocetci sa citackog a pogotovo crtackog gledišta.


www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr





Na ovom linku su izdanja i godine:

http://www.bedetheque.com/serie-8200-BD-Oumpah-Pah--3--(Albert-Rene).html

Prvi album ima 16 (koliko se sjecam) stranica uvoda + prva epizoda (30 stranica), a u broju 2 i 3 su po dvije epizode od 30 stranica.


16 stranica iz prvog albuma su:
2 stranice teksta o prvim idejama za Umpah Paha pocetkom pedesetih godina +
10-ak stranica (neobjavljenih kod nas stripa). Zatim slijede još 2 stranice teksta o kreiranju stripa krajem 50-ih godina + 2 stranice (portfolio) sa crtežima Umpah Paha i njegovog "brata", te još nekih likova.




to mi se jedno sa drugim nekako ne slaže

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10252 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/06/2007 : 14:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
Ovo je prije svega informacija za ljubitelje francusko-belgijskih stripova, a odnosi se na albume Martina Milana i Norberta i Karija koje je izdao Bookglobe, a koje sam ovih dana kupio i procitao:

Martin Milan:
1. Eglantine moje mladosti – sadržava 3 kratke epizode po 7 stranica (koje je objavio vec zaboravljeni, a neprežaljeni Cak u brojevima 5 do 9), plus epizodu o lavici Eglantini na 20 stranica (koja je u Caku 38 objavljena na 16 stranica, 4 stranice su jednostavno bile izbacene tj. izrezane), plus jedna kraca epizoda na 5 stranica.
Ta zadnja epizoda je iz 80-tih godina, za razliku od ostalih koje su iz sredine 60-ih godina i meni osobno manje dopadljiva, ali to je stvar osobnog ukusa.

2. Odredište zasjeda – sadržava dužu i meni izvrsnu epizodu od 30 stranica, plus 3 kratke epizode, od kojih su dvije objavljene u vec spomenutim brojevima Caka. Prva duža epizoda mi se jako svidjela i ima hladnoratovsku špijunsku tematiku izmedu 2 sukobljene zemlje (Slavonia i Baltovija).

Norbert i Kari
1. Klaun i mali pobunjenici – Kradljivac dijamanta prerušen u klauna pridružuje se alanfordovskom cirkusu da bi pobjegao policiji. Ne smije skinuti kostim da ga ne prepoznaju, a mrzi kada mu se drugi smiju. Saveznike nalazi u trojici zlocestih patuljaka …
2. Gospodari ponora – U ovoj epizodi se pojavljuje uz Norberta i Karija, zlocesti naucnik, pohlepni biznismen, vlasnik cirkusa i jedan inteligentni delfin. Završetka je vrlo dojmljiv.

Oprema albuma:
Korice i uvez izvrsni, boje (unutar albuma) malo prejake, prijevod solidan.

Preporuka za kupnju
Preporucujem svakako Martin Milana.

Za probu preporucujem album „Odredište zasjeda“.

Kome se svidi Martin Milan, vjerojatno ce se odluciti i za Norberta i Karija koji je nešto drugaciji.

Ja sam ih sve kupio i jedva cekam slijedece albume, ali ja sam veliki ljubitelj francusko-belgijskih albuma tako da onima koji to nisu ili su to vrlo rijetko savjetujem da od prijatelja posude i procitaju te albume prije kupnje.

Rijec je o klasicima francusko-belgijskog karikaturalnog stripa, ali to nije Goscinny. Crtež je izvanredan, a što se tice scenarija podsjecam da je Godard scenarist Astera Blistoka, što znaci da je vrstan scenarist iako su ovo drugaciji stripovi.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000