forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Martin Mystere Reprint
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 04/04/2007 : 11:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Pa to sa strip reprintima je meni nešto sasvim normalno, uobicajeno i dobro zbog par faktora vec prije nabrojanih ovdje... ono, gle kak se Dylan u Italiji reprintuje unedogled; prima ristampa, seconda ristampa, superbookovi, grande ristampa. A ipak je ovo na našim prostorima prvi reprint MM-a nakon više od 20 godina, ne? A reprintirat nešto jednom u 20 godina... pa to nije tak strašno.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/04/2007 : 11:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Osim toga, ti reprinti donose izdavacima novce, da, da...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

THeMiSFiT
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 02/07/2006

Posted - 04/04/2007 : 11:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit THeMiSFiT's Homepage  Send THeMiSFiT an ICQ Message  Send THeMiSFiT a Private Message
pa nek donose

Bilo nam je bolje kad nam je bilo gore
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/04/2007 : 12:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by THeMiSFiT

pa nek donose



Naravno, ja sam samo naveo još jedan "minorni" razlog izdavanja reprinata... Mene najviše raduju reprinti jer su na HR jeziku, eto, iz nikakavih patriotskih pobuda, nego jednostavno mi se više svida citati po domacem.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7375 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/04/2007 : 12:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by THeMiSFiT

pa nek donose



Naravno, ja sam samo naveo još jedan "minorni" razlog izdavanja reprinata... Mene najviše raduju reprinti jer su na HR jeziku, eto, iz nikakavih patriotskih pobuda, nego jednostavno mi se više svida citati po domacem.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



Najbitnije je da ce konacno imena pisati kako se stvarno pišu, a ne kako se citaju. To me strašno zbunjiva kod citanja starih stripova.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 04/04/2007 : 13:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by THeMiSFiT

pa nek donose



Naravno, ja sam samo naveo još jedan "minorni" razlog izdavanja reprinata... Mene najviše raduju reprinti jer su na HR jeziku, eto, iz nikakavih patriotskih pobuda, nego jednostavno mi se više svida citati po domacem.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



Najbitnije je da ce konacno imena pisati kako se stvarno pišu, a ne kako se citaju. To me strašno zbunjiva kod citanja starih stripova.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.




A ne "zbunjiva" te nepoznavanje pravopisa vlastitog jezika?
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/04/2007 : 13:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by THeMiSFiT

pa nek donose



Naravno, ja sam samo naveo još jedan "minorni" razlog izdavanja reprinata... Mene najviše raduju reprinti jer su na HR jeziku, eto, iz nikakavih patriotskih pobuda, nego jednostavno mi se više svida citati po domacem.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!

...e vidiš meni je svejedno na kojem je jeziku napisano, uopšte ni ne primecujem kad citam stripove, bitno mi je da strip imam, a sad patriotski razlozi, jooooj, koštace te puno novaca, uostalom.....

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/04/2007 : 13:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by DKoor

quote:
Originally posted by srdjandj

imamo reprinte :

Alan Ford Klasik
Zagor extra
Zagor klasik
Dylan Dog extra
Mali Rendžer
Mark
Blek
Ken Parker
Mister No
Marti Misterija
Tex extra zapoceo
Dakle sve se polako reprizira, doduše ja kupujem sva ta izdanja, ali stvarno je previše reprinta .

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Mislim da nije problem u previše reprinta nego u tome što ti to sve pratiš. Ako vec imaš neki serijal onda ne shvacam u cemu je poanta?
Ne želim da ispadne da ja sad tebe nešto napadam i sl. ali dosta ljudi nikada nije imalo cijele komplete i ovo im je u biti prilika da krenu ispocetka.


Texas


stvar je u tome što ja to skoro sve imam, uostalom i imam sve to, ali to je sakupljao stari, pre njega stripove je skupljao i pokojni deda, pa sad uvek se prica kako su ova nova izdanja kvalitetna, bolja i uopšte sere se po dnevnikovim izdanjima, slažem se da je ovo lepo i novo, ali je skupo, a ja koliko mogu toliko i pratim sve novo u hrvatskoj, do sad uspevam da pratim sve što izade, naravno uz pomoc cace, ali od sad, teško ide, ali videcemo.....

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/04/2007 : 13:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa ne znam, stariji MM-ovi u odlicno ocuvanom stanju nisu baš ni jeftini... A još ktome bi platio Gila, koji je iz ne znam kojeg razloga bi uparen sa Martinom?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/04/2007 : 13:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Pa ne znam, stariji MM-ovi u odlicno ocuvanom stanju nisu baš ni jeftini... A još ktome bi platio Gila, koji je iz ne znam kojeg razloga bi uparen sa Martinom?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!

pa ko zna ko je to spario, martija i dila, ali tako je to onda bilo, imam ja skoro ceo komplet, neke brojeve preko stotke sam poslao prijatelju iz hrvatske, zato mi sad fali tih 6 komada da kompletiram, ali dok libellus dode do stotog broja, nabavicu i tih par komada, a ove nove cu svakako da kupim.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 04/04/2007 13:34:48
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/04/2007 : 13:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Gle ti njega, buni se protiv reprinata, a i on ce ih kupovati! Imam i ja cijelu kolekciju, no neki brojevi su jednostavno grozno ocuvani, tako da bih svejedno nabavljao te brojeve.


Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/04/2007 : 14:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Gle ti njega, buni se protiv reprinata, a i on ce ih kupovati! Imam i ja cijelu kolekciju, no neki brojevi su jednostavno grozno ocuvani, tako da bih svejedno nabavljao te brojeve.


Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!

ne bunim se protiv reprinta, nego ih je mnogo, to kazem, procitao sam bas sad pre neki dan, juce ili prekjuce, mister no lms prva dva broja i libellus prva dva broja, isti kurac, drugo pakovanje, samo mi je lepo sto su ovi novi novcati, u tome je stvar, kupujem ih zbog toga sto je to postalo moda i kupio sam po dva komada od prva dva mister noa libellusa

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/04/2007 : 14:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Gle ti njega, buni se protiv reprinata, a i on ce ih kupovati! Imam i ja cijelu kolekciju, no neki brojevi su jednostavno grozno ocuvani, tako da bih svejedno nabavljao te brojeve.


Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!

moji su svi brojevi dobro ocuvani

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 04/04/2007 : 14:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Gle ti njega, buni se protiv reprinata, a i on ce ih kupovati! Imam i ja cijelu kolekciju, no neki brojevi su jednostavno grozno ocuvani, tako da bih svejedno nabavljao te brojeve.


Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



Evo, ja se ne bunim ali ih NECU kupovati
Go to Top of Page

ComicBoy
New Member

Serbia
118 Posts

Member since 19/02/2007

Posted - 04/04/2007 : 20:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ComicBoy a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

a gde to ima po 200 dinara, koliko znam u darkvudu su po 400 i više dinara ?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!



Najzad sam se nakanio da odgovorim...Oko nove godine bilo u Alan Fordu.Ja cim sam video poneo sam 2000 din i kupio.Bilo je i dva specijala(malo losije ocuvani,ali za pocetak je i to dobro).
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/04/2007 : 20:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by zlatkob

quote:
Originally posted by Curunir

tacno, ce da vidiš

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Svakom se izdanju može naci greška ili nešto neprihvatljivo odredenom dijelu publike/kupaca



povrsno i netocno relativiziranje makar ti je sama tvrdnja istinita.

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 04/04/2007 : 21:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by zlatkob

quote:
Originally posted by Curunir

tacno, ce da vidiš

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Svakom se izdanju može naci greška ili nešto neprihvatljivo odredenom dijelu publike/kupaca



povrsno i netocno relativiziranje makar ti je sama tvrdnja istinita.

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



To je tzv. super-brza upadica Niš nije univerzalno savršeno ili prihvatljivo, ne?
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/04/2007 : 22:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
ma naravno, osim nas samih nama samima
a kako se moj rad proteze na ovo monumentalno epohalno izdanje, nezabiljezeno dosad u vaseljeni, onda je i ono takvo



Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 04/04/2007 : 22:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by zlatkob



To je tzv. super-brza upadica Niš nije univerzalno savršeno ili prihvatljivo, ne?



Nish je savrshen,ko bi to znao bolje od Nishlije

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 04/04/2007 : 23:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
Znate kaj bum vam rekel za te reprintove? "Samo jednom se ljubi..."
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7375 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/04/2007 : 00:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
quote:
Originally posted by zlatkob

A ne "zbunjiva" te nepoznavanje pravopisa vlastitog jezika?



"Zbunjuje", pardon.
U nas se tako kaže. Pokušavan pisat književni hrvatski, ali mi digod pobigne koja ric! Evo sad imaš desetak grešaka

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15523 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/04/2007 : 00:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
jedva cekam 275 broj mm-a u hc izdanju
--- naravno ako bum još živ ---

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 05/04/2007 : 07:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by zlatkob

A ne "zbunjiva" te nepoznavanje pravopisa vlastitog jezika?



"Zbunjuje", pardon.
U nas se tako kaže. Pokušavan pisat književni hrvatski, ali mi digod pobigne koja ric! Evo sad imaš desetak grešaka

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.



E, ovo je vec puno bolje. Misli globalno, djeluj lokalno
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/04/2007 : 14:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by zlatkob

A ne "zbunjiva" te nepoznavanje pravopisa vlastitog jezika?



"Zbunjuje", pardon.
U nas se tako kaže. Pokušavan pisat književni hrvatski, ali mi digod pobigne koja ric! Evo sad imaš desetak grešaka

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

i kod nas se kaze / zbunjuje

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 05/04/2007 : 17:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by zlatkob

A ne "zbunjiva" te nepoznavanje pravopisa vlastitog jezika?



"Zbunjuje", pardon.
U nas se tako kaže. Pokušavan pisat književni hrvatski, ali mi digod pobigne koja ric! Evo sad imaš desetak grešaka

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

i kod nas se kaze / zbunjuje

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!



Hm. To vec zbunjuje. S obzirom da se u zvanicnom hrvatskom, koliko imam prilike vidjeti, više ne koristi rijec "dobija", vec samo "dobiva", možda "zbunjiva" u dogledno vrijeme zamijeni "zbunjuje". No, svejedno smisao ostaje prepoznatljiv
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000