forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip forumi - stvar prošlosti
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 10/04/2007 : 16:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
ma gluposti!

senilnom ljubitelju stripova bolje je nego ikome!

cijela kolekcija koju je godinama skupljao odjednom mu je nova i moze je ispocetka citati kao prvi put!

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 11/04/2007 : 00:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Ja sam za kompjutere inace potpuni duturum, znam da se njima služim onoliko koliko mi to u poslu treba i nemam nameru da u tom smeru još nešto preterano širima svoja znanja. Na ovaj sajt dolazim još od 2002 godine, ali do skoro nisam znao ni da forum postoji, niti šta je to, mislio sam da je to neki cat. U to vreme mi je bilo dovoljno da procitam nove recenzije, ciji se kvalitet danas ne može porediti sa onim predašnjim, da vidim nove stripove i to je bilo to. Nekako su mi one recenzije bile dovoljne i nisam imao interesovanje da nešto dalje kopam i cackam po sajtu.
Srecnom okolnošcu pred novu godiunu mi je u gostima bio jedan drugar koji sa racunarima barata kudikamo bolje od mene i on mi je otkrio šta se tu sve krije i uclanio me na form Stripovi. com.
Ja volim forum zato što se ovde kao i ostali obavestim o svemu što je novo izašlo. Otprilike znam koji formaš ima ukus slican mome i znam koji je strip kakav. Moje znanje o stripu se pre foruma kretalo u krugu Bonelijevih junaka i još ponecega što bi pukim slucajem sam otkrio. Bez foruma nikada u životu ne bio kupio recimo Špageti brotherse ili Sambrove. Zahvaljujuci forumu sam na primer otkrio gospodsku stvar da na Fibrinom sajtu možeš da procitaš uvodne stranice izdatog stripa, pa da ga tek onda kupiš.
Jedino žalim što za forum nisam ranije saznao pa da ne kupim onaj nesrecni komplet Kena Parkera u Dnevnikovom izdnju nego bi sacekao ova Markova remek dela, ali jebi ga sad. Kad vidim kako izgledaju ovi novi Ken Parkeri u onim rubrikama "moj dom za stripove" baš mi dode da pojedem one moje.
Ono što mi se na forumu ne svida je što svi nekako napišu po recenicu tipa " svida mi se-ne svida mi se" i to je sve. Nekako mi fali neka analizica, licni doživljajcic, tako nešto.
Bio sam okacio onu temu o Kortu Maltežaninu, stripu koji ima tu širinu u kojoj možeš i da se malo rasplineš i opet nekako kilavo. Valjda je vama tih tema pun kurac i verovatno ste za ovih pet godina sve te teme prežvakali i po sto puta.
To je što je, dragi moji prijatelji.

Suma sumarum, neka poživi nama ovaj forum, on je dobar i interesantan baš onoliko koliko smo mi sami dobri i interesantni.

Pozdravlja vas Dejan Vasic iz Kosovske Mitrovice, Republika Srbija-formalno.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 11/04/2007 : 00:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
P.S. Baš sam se ponadao da ce oko ove teme Markos i Marlow da se malo podžapaju. Volim kad se oni malo, tako potkace kao oko onih novih izdanja. Prvi put sam to tada video u života da se dvojica pickaraju, a da niti su u istoj prostoriji niti se vide niti se cuju, a možda se i ne poznaju. Neverovatna stvar, sajber, šta li?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/04/2007 : 14:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by DeeCay

Evo sad cu... Jedna je vec pala u meduvremenu dok ovo pišem. Sigurnost ZABE je na prvom mjestu, a onda tek recenzije!



al si ti u ZABI?



Si, taj sam... Trebaš neku insajdersku informaciju ili ti treba samo lokacija glavnog trezora?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/04/2007 : 14:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Ja sam za kompjutere inace potpuni duturum, znam da se njima služim onoliko koliko mi to u poslu treba i nemam nameru da u tom smeru još nešto preterano širima svoja znanja. Na ovaj sajt dolazim još od 2002 godine, ali do skoro nisam znao ni da forum postoji, niti šta je to, mislio sam da je to neki cat. U to vreme mi je bilo dovoljno da procitam nove recenzije, ciji se kvalitet danas ne može porediti sa onim predašnjim, da vidim nove stripove i to je bilo to. Nekako su mi one recenzije bile dovoljne i nisam imao interesovanje da nešto dalje kopam i cackam po sajtu.
Srecnom okolnošcu pred novu godiunu mi je u gostima bio jedan drugar koji sa racunarima barata kudikamo bolje od mene i on mi je otkrio šta se tu sve krije i uclanio me na form Stripovi. com.
Ja volim forum zato što se ovde kao i ostali obavestim o svemu što je novo izašlo. Otprilike znam koji formaš ima ukus slican mome i znam koji je strip kakav. Moje znanje o stripu se pre foruma kretalo u krugu Bonelijevih junaka i još ponecega što bi pukim slucajem sam otkrio. Bez foruma nikada u životu ne bio kupio recimo Špageti brotherse ili Sambrove. Zahvaljujuci forumu sam na primer otkrio gospodsku stvar da na Fibrinom sajtu možeš da procitaš uvodne stranice izdatog stripa, pa da ga tek onda kupiš.
Jedino žalim što za forum nisam ranije saznao pa da ne kupim onaj nesrecni komplet Kena Parkera u Dnevnikovom izdnju nego bi sacekao ova Markova remek dela, ali jebi ga sad. Kad vidim kako izgledaju ovi novi Ken Parkeri u onim rubrikama "moj dom za stripove" baš mi dode da pojedem one moje.
Ono što mi se na forumu ne svida je što svi nekako napišu po recenicu tipa " svida mi se-ne svida mi se" i to je sve. Nekako mi fali neka analizica, licni doživljajcic, tako nešto.
Bio sam okacio onu temu o Kortu Maltežaninu, stripu koji ima tu širinu u kojoj možeš i da se malo rasplineš i opet nekako kilavo. Valjda je vama tih tema pun kurac i verovatno ste za ovih pet godina sve te teme prežvakali i po sto puta.
To je što je, dragi moji prijatelji.

Suma sumarum, neka poživi nama ovaj forum, on je dobar i interesantan baš onoliko koliko smo mi sami dobri i interesantni.

Pozdravlja vas Dejan Vasic iz Kosovske Mitrovice, Republika Srbija-formalno.



E pa svaki cast na postu, lijepo kad se ljudi potrude pa razgale dušu... Imaš pravo glede onoga da je forumu dobar koliko su clanovi dobri u smislu kvalitetnih postova i volje za diskutiranjem. Jurica je baš negdje spomenuo da fali nekih clanova (mcn npr.) koji imaju neku širu strip dimenziju...

Buduci da sad uredujem recenzije, pa baš da te pitam, u kojem smislu su bile prije bolje?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/04/2007 : 14:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
I meni je drago vidjeti ovakve postove, hvala ti Dejane.

Problem je sto se izgubilo pocetno odusevljenje, ali to je nekako i normalno.
Kad smo pocinjali prije skoro 7 godina, bilo nas je malo i bili smo puni volje i entuzijazma. Stripova je bilo malo, a snova puno. A sad se snovi pocinju ostvarivati, ali onda i nisu vise toliko uzbudljivi. Najljepsi su oni neostvarivi, zar ne?
Sjecam se svog prvog ili drugog puta u Milano na sajam stripa. Nisam danima mogao spavati prije i poslije. Ove sam godine otisao i vratio se kao da idem u kino... itd itd...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/04/2007 : 15:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by DeeCay

Evo sad cu... Jedna je vec pala u meduvremenu dok ovo pišem. Sigurnost ZABE je na prvom mjestu, a onda tek recenzije!



al si ti u ZABI?



Si, taj sam... Trebaš neku insajdersku informaciju ili ti treba samo lokacija glavnog trezora?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



nisan zna.ja san u ST-banci.ko bi reka da je ovaj forum pun bankara

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/04/2007 : 15:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
wanderer je u PBZ-u, ti u ST, ja u ZABI, to su tri komada... Ala nas je puno!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/04/2007 : 15:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ima ih vjerojatno još.


Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 11/04/2007 : 18:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Kladim se u šta hocete da ovog foruma nije bilo, danas bismo u najboljem slucaju mogli da citamo stripoteku i ništa više (eventulano alan ford u ko zna kojem izdanju, i ponekog zagora). Ja nikad nisam mogao da sanjam da ce neko nekad izdavati Malog rendžera i više iz tuge sam pokrenuo topic "Koliko vas bi citalo/kupovalo Malog rendžera), a evo pogledajte sada samo home page ili topice o Malom rendžeru...
Nije tu ni neki zamor ni zasicenost, nego forum daje najbolje moguce rezultate!
A tek kad citate postove srdjanj, razora, Mladena Krstica, Senada7 i mnogih drugih, koji ne odišu nekom preteranom filozofijom, ali se u njima vidi cista ljubav prema stripovima, ili kad vidite koliko truda Delboj ulaže u popise, pa etmgosa da nam predstavi neke zanimljive stripove...forum itekako živi...
Cini mi se da nekome nedostaju filozofske rasprave (koje i meni cesto prijaju) ali i druženja na forumima, tipa pošalica, doskocica, offtopic rapsrava, ali za to mi je i drago što toga sve manje ima, jer je i logicno da onaj ko hoce (a i može) da se druži, to cini uživo.

quote:
Originally posted by Markos

I meni je drago vidjeti ovakve postove, hvala ti Dejane.

Problem je sto se izgubilo pocetno odusevljenje, ali to je nekako i normalno.
Kad smo pocinjali prije skoro 7 godina, bilo nas je malo i bili smo puni volje i entuzijazma. Stripova je bilo malo, a snova puno. A sad se snovi pocinju ostvarivati, ali onda i nisu vise toliko uzbudljivi. Najljepsi su oni neostvarivi, zar ne?
Sjecam se svog prvog ili drugog puta u Milano na sajam stripa. Nisam danima mogao spavati prije i poslije. Ove sam godine otisao i vratio se kao da idem u kino... itd itd...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 11/04/2007 : 19:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ne bojim se za buducnost foruma, jer broj posjeta i clanova stalno raste, trenutno imamo 2000 unique posjeta dnevno. Zamor je svakako prisutan i neki ljudi su jednostavno smanjili frekvenciju komunikacije na forumima, posto se, kao sto je travalijan rekao, ona nastavlja odvijati van foruma. Ali nikako ne bih rekao da su strip forumi izgubili razlog postojanja niti da su stvar proslosti, dapace.



Hmm...
Medutim Markose to je varljiva statistika...
Jer pazi,dabe što se registrira par clanova dnevno kad ne puštaju postove.I ne sudjeluju u baš ni jednoj raspravi.Niko s njima ne komunicira,a to znaci da niko ni nezna da su clanovi.
Kužiš problematiku?Na kraju opet pricaju samo stari clanovi i imaju osjecaj da se ama baš ništa ne dešava,cak štoviše broj aktivnih clanova pada("Progutao ih mrak...").

Zadnji novi clan kojeg sam zapamtio je jedino @supermark,kojega je ruku na srce teško ne primjetit sa prosjekom od 20-ak postova na dan.
A sjecam se da smo se tamo negdje prošle godine u drugom trecem mjesecu registrirali ja,sonor,npetros@htnet-dsl i jack 50...

Who's the fellow who owns this shithole?!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/04/2007 : 21:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
šta je najgore vec znam za neke rasprave šta ce ko napisat

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7101 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/04/2007 : 22:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
Problem je sto se izgubilo pocetno odusevljenje, ali to je nekako i normalno.
Kad smo pocinjali prije skoro 7 godina, bilo nas je malo i bili smo puni volje i entuzijazma. Stripova je bilo malo, a snova puno. A sad se snovi pocinju ostvarivati, ali onda i nisu vise toliko uzbudljivi. Najljepsi su oni neostvarivi, zar ne?
Sjecam se svog prvog ili drugog puta u Milano na sajam stripa. Nisam danima mogao spavati prije i poslije. Ove sam godine otisao i vratio se kao da idem u kino... itd itd...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Kao sto Oscar Wilde rece:
There are only two tragedies in life: one is not getting what one wants, and the other is getting it.


How monotonously alike all the great tyrants and conquerors have been:how gloriously different the saints.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/04/2007 : 22:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl

quote:
Originally posted by Markos

Ne bojim se za buducnost foruma, jer broj posjeta i clanova stalno raste, trenutno imamo 2000 unique posjeta dnevno. Zamor je svakako prisutan i neki ljudi su jednostavno smanjili frekvenciju komunikacije na forumima, posto se, kao sto je travalijan rekao, ona nastavlja odvijati van foruma. Ali nikako ne bih rekao da su strip forumi izgubili razlog postojanja niti da su stvar proslosti, dapace.



Hmm...
Medutim Markose to je varljiva statistika...
Jer pazi,dabe što se registrira par clanova dnevno kad ne puštaju postove.I ne sudjeluju u baš ni jednoj raspravi.Niko s njima ne komunicira,a to znaci da niko ni nezna da su clanovi.
Kužiš problematiku?Na kraju opet pricaju samo stari clanovi i imaju osjecaj da se ama baš ništa ne dešava,cak štoviše broj aktivnih clanova pada("Progutao ih mrak...").

Zadnji novi clan kojeg sam zapamtio je jedino @supermark,kojega je ruku na srce teško ne primjetit sa prosjekom od 20-ak postova na dan.
A sjecam se da smo se tamo negdje prošle godine u drugom trecem mjesecu registrirali ja,sonor,npetros@htnet-dsl i jack 50...

Who's the fellow who owns this shithole?!


To sto ne pisu puno ne znaci da ne postoje. Neki ce se ukljuciti, prije ili kasnije. U svakom slucaju, cinjenica da su se odlucili registrirati puno govori. Nije bitan kvantitet postova, nego kvalitet.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 11/04/2007 : 23:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
To sto ne pisu puno ne znaci da ne postoje. Neki ce se ukljuciti, prije ili kasnije. U svakom slucaju, cinjenica da su se odlucili registrirati puno govori. Nije bitan kvantitet postova, nego kvalitet.



Pricam ti pricu...
Baš ce oni sad pocet odjednom sudjelovat a nisu pustili 5 posta u godinu dana,možeš si mislit...
Naravno da forum nece nestat,ali nece više niko pisat po njemu...

Nije bitan kvantitet postova, nego kvalitet.
Hau najs...

Who's the fellow who owns this shithole?!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 11/04/2007 : 23:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl
Kužiš problematiku?Na kraju opet pricaju samo stari clanovi i imaju osjecaj da se ama baš ništa ne dešava,cak štoviše broj aktivnih clanova pada("Progutao ih mrak...").


Starim clanovima se ništa novo i ne dešava jer su oni pokupili svu pamet svijeta, pa onda nemaju potrebe da razgovaraju sa novim neznalicama. Ja sam o ovome govorio još prije dvije godine, i zaista samo najizdržljiviji novaci koji uoce kako bi izmedu silnih nipodaštavanja i drugih negativnih opaski mogli ovdje nešto i da naprave ili nauce, ostaju.
S druge strane imaš i one koji samo dolaze da se svadaju i vrijedaju, ali oni ostanu još krace.

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 11/04/2007 : 23:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic
Starim clanovima se ništa novo i ne dešava jer su oni pokupili svu pamet svijeta, pa onda nemaju potrebe da razgovaraju sa novim neznalicama. Ja sam o ovome govorio još prije dvije godine, i zaista samo najizdržljiviji novaci koji uoce kako bi izmedu silnih nipodaštavanja i drugih negativnih opaski mogli ovdje nešto i da naprave ili nauce, ostaju.



Slažem se tobom Emire,to sam i ja skužio.
Pa vec u ovih par postova u ovom topiku nazire se ta "ja sam sad prešao na nešto novo","nema se više tu šta pametno rec" ili "nema više tih i tih koji su jedini nešto znali" spika...

Who's the fellow who owns this shithole?!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/04/2007 : 23:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
tocno 400 razlicitih ljudi ostavilo bar 1 post u zadnja dva mjeseca (tocnije, od 11.2.)
Ja to smatram prilicno dobrom brojkom. 400 ljudi koji komuniciraju medjusobno se cak moze smatrati uspjehom, kad se uzme u obzir prosjecan tiraz novih strip izdanja kod nas.

I da, naravno da je bitan kvalitet, a ne kvantitet. Evo, Raspucin je ostavio stotinjak postova koji su uglavnom puno kvalitetniji od ... ajd dobro, necu imenovati, nije ni bitno, u biti od velike vecine. Netko pise pizdarije, netko pise nesto smisleno, ponekad prevladavaju prvi, ponekad drugi... Ali to ne znaci da ne znamo sto je vrijednije, kvalitetnije ili pozeljnije.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 11/04/2007 : 23:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
I da, naravno da je bitan kvalitet, a ne kvantitet. Evo, Raspucin je ostavio stotinjak postova koji su uglavnom puno kvalitetniji od ... ajd dobro, necu imenovati, nije ni bitno, u biti od velike vecine. Netko pise pizdarije, netko pise nesto smisleno, ponekad prevladavaju prvi, ponekad drugi... Ali to ne znaci da ne znamo sto je vrijednije, kvalitetnije ili pozeljnije.



A što je to kvalitet Markos?
I tko ima pravo odredivat dali je nešto kvalitetno?
Po cijim to kriterijima?
Dali je bolje napisat neki post u kojemu tobože palamudiš o necemu šta si procitao negdje na netu ili napisat neko svoje mišljenje,pa makar i laicki?(Jer budimo realni teško je da danas neko nešto zna zato jer ga je to zanimalo pa je išao u istraživanje.Svako može utipkat ime stripa u gugl i deri...)

Koliko ja znam,ovo nije "stranica za superpoznavatelje strip scene koji uvijek pišu pametne i nadasve smislene postove".Zar ne?
Nego mjesto za skupljanje svih ljudi koji vole strip.

Pa mi zato i nisu jasni ovi koji uvijek imaju neku svoju pametnu za rec o svemu na stranici,povlaceci za sobom onu uvijek prisutnu izlizanu i otrcanu "nije to ipak kao što je nekad bilo..."
Pa šta se onda uopce registriraju kad je ovo stranica ispod njihovog nivoa poznavanja materije i komunikacije(kao što i Emir kaže)?

Who's the fellow who owns this shithole?!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/04/2007 : 00:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nikome ja(niti bilo tko drugi) ne odredjujem sto je kvalitetan post, a sto ne. Ja o tome imam svoje osobno misljenje, ali svatko ima pravo napisati sto god hoce na forumu, nece mu biti zabranjeno ili izbrisano (sve dok se ne kosi s pravilima). Dakle, demokracija. Ali, opet, realno, znam cije cu postove citati, a cije necu. Jer, koliko je postova u zadnjih 6 mjeseci on-topic, o stripu, a koliko je internih sala, zajebancije, chata? Ne kazem da se trebaju pisati traktati i enciklopedijski tekstovi, vlastito misljenje, pa neka je i laicko, je sasvim dovoljno. Samo, i toga sve manje ima. Netko se ovdje dolazi zezati i zajebavati, netko dolazi pronaci informacije, netko dolazi razmijeniti misljenja i reci nesto konkretno o ovom ili onom stripu. Mozda je problem u meni, mozda starim, ali mi sva ta zajebancija polako ide na zivce. A razmjene misljenja, preporuka novih stripova, novih zanimljivih vijesti ni u tragovima.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 12/04/2007 : 00:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
Mozda je problem u meni, mozda starim, ali mi sva ta zajebancija polako ide na zivce. A razmjene misljenja, preporuka novih stripova, novih zanimljivih vijesti ni u tragovima.


Stariš.
I pogledaj Flight 4 topic za lijepu preporuku novog stripa.

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 12/04/2007 : 00:21:38  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Nikome ja(niti bilo tko drugi) ne odredjujem sto je kvalitetan post, a sto ne. Ja o tome imam svoje osobno misljenje, ali svatko ima pravo napisati sto god hoce na forumu, nece mu biti zabranjeno ili izbrisano (sve dok se ne kosi s pravilima). Dakle, demokracija. Ali, opet, realno, znam cije cu postove citati, a cije necu. Jer, koliko je postova u zadnjih 6 mjeseci on-topic, o stripu, a koliko je internih sala, zajebancije, chata? Ne kazem da se trebaju pisati traktati i enciklopedijski tekstovi, vlastito misljenje, pa neka je i laicko, je sasvim dovoljno. Samo, i toga sve manje ima. Netko se ovdje dolazi zezati i zajebavati, netko dolazi pronaci informacije, netko dolazi razmijeniti misljenja i reci nesto konkretno o ovom ili onom stripu. Mozda je problem u meni, mozda starim, ali mi sva ta zajebancija polako ide na zivce. A razmjene misljenja, preporuka novih stripova, novih zanimljivih vijesti ni u tragovima.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy




Pa uvijek postoji rješenje.Kao i uostalom za sve u životu.
Ako ti to smeta onda to nemoj više radit jer nema smisla.Potjeraj one koji tu po tebi nemaju šta tražit i otvori si svoju privatnu stranicu i na njoj sa nekolicinom odabranim raspravljaj o cemu želiš,zar ne?
Izi pizi dapanizi.

Nego je onda glupo da je stranica sa predznakom "Za sve..." ustvari specijalizirana...

To je ko da šeceš gradom i vidiš natpis na kojemu piše "Za sve ljubitelje košarke",i sad udeš unutra mada recimo neznaš kako se radi dvokorak ili pravilno šutiraju slobodna bacanja.I sad nakon nekog vremena navikneš se na to,svi ste ekipa ovo-ono i onda ti neko jedan dan kaže:"Marko žao nam je ti si jedan simpatican decko ali mi namjeravamo igrat Euroligu,stoga (kulturno) odjebi..."
I šta biš im onda reko?
"Pa šta ne kažete!"

Šta ne?

Who's the fellow who owns this shithole?!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/04/2007 : 00:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Pa ne. Ima mjesta za sve. Ja npr. biram sto cu i koga citati i tocka. To sto se ekipa na topicu do zajebaje, ok, super, ako je njima to zanimljivo, dobro. To sto se meni nesto vise ili manje svidja ne znaci da toga ne treba biti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 12/04/2007 : 00:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
Pa i ne baš.
Uskoro ce ostat samo ovi drugog tipa,jer su ovi prvi prepametni za to pa ce odustat,i onda ceš ti odjebat i ove druge jer te živciraju otprije,i onda baj-baj forum.
Srkl of lajf.

Who's the fellow who owns this shithole?!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 12/04/2007 : 01:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message


E pa svaki cast na postu, lijepo kad se ljudi potrude pa razgale dušu... Imaš pravo glede onoga da je forumu dobar koliko su clanovi dobri u smislu kvalitetnih postova i volje za diskutiranjem. Jurica je baš negdje spomenuo da fali nekih clanova (mcn npr.) koji imaju neku širu strip dimenziju...

Buduci da sad uredujem recenzije, pa baš da te pitam, u kojem smislu su bile prije bolje?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
[/quote]

Možda sam se pišuci tu recenicu malo subjektivnije izrazio, pokušacu da ti "ukratko" objasnim.
Problem pada kvaliteta recenzija je po meni u tome što su najbolji, klasicni i najpopularniji Bonelijevi stripovi vec recenzirani. Ima ih još nekoliko koji nisu, ali onošto predstavlja okosnicu ove izdavacke kuce je u ranijim recenzijama rašclanjeno i analizirano do najstnijeg detalja. Znaci prvi problem je pomalo zamor materijala. Od ovoga naravno ima izuzetaka kao, po meni brilijantan esej o prvom pojavljivanju Kandraksa koji je napisao cini mi se Sonor.
Druga stvar koja fali je Markosovo hronicno nemanje vremena da nastavi seriju svojih recenzija o Kenu Parkeru. Te recenzije su po meni, uz sve pohvale drugim recenzentima ipak autorski najviši vrhovi stripova.com. No, Markos je ipak "pod makazicama" jer ipak mislim da nam je Marko važniji kao izdavac, nego kao recenzent.
U zadnje vreme sam primetio nekoliko veoma uspelih recenzija serijala Marti Misterija, koje su po meni fenomenalne. Ne bih znao da kažem kakve su recenzije vezane za Natana Nevera jer taj strip nikad nisam citao. Isto tako ne znam kakve su recenzije Dilana Doga, jer mislim da osim par stripova da je ovaj serijal jedan od naj precenjenijih u Boneliju.
Pohvalio bi nekoliko recenzija ne-Boneli stripova i mislim da je to put kojim rubrika recenzije, kao i sam sajt stripovi.com treba da se krece. Momci, složicete se da je stripovi.com, kao i mi sami odavno prerastao Bonelijeva izdanja. Mislim da medu formašima i recenzentima itekako ima momaka koji ne bi trebali da troše znaje, talenat i energiju da poakažu da novi Zagor ne valja kurcu, svi mi i sami to znamo.Lepo bi bilo da se napiše ponešto o recimo Tamo gde pogled ne dopire, o ovom francuskom stripu koji je izdala Fibra, zaboravih kako se zove, o Metabarunima, o Crvenom plaštu, o nekom Kortu Maltežaninu...
Rekao bi i neku o rubrici "Kolumna". Mislim da je ona zamišljena odlicno i da je tako i krenula, ali je stala iz razloga što Markos, koji je pod makazicama, nema vremena da napiše po neku. Ta se rubrika pretvorila u novinarski receno "feljton", pa predlažem da se ona tako i nazove, da se u njoj nakon ove nastavi sa objavljivanjem drugih dela koje se stripom analiticki i teoretski bave.
No da budem iskren, sa ovim postom sam pomalo prekoracio i prostor i skrenuo sa teme zbog koje je topic i postavljen, pa vas više ne bi zadržavao, bar vas koji ste imali strpljenje da ovo citate.

Pozdrav iz Kosovske Mitrovice
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000