forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagor - Jugoslavija
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 20/04/2007 : 14:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message
Moze li mi neko reci,u koju epizodu je bila spomenuta Jugoslavija,mislim da je bilo u neki Zagor-SD,znam da sam to negde procitao,juce sam pretrazivao po stripovima,kako bih dokazao jednom prijatelju,ali ne mogu da nadzem,znam samo da mi je bilo jako cudno da Zagor spominje Jugoslaviju,posto u njegovo vreme ova drzava nije ni postojala.

Zivela Striposlavija!

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 20/04/2007 : 15:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
cini mi se da je rijec o onoj epizodi sa Rakosijem Princ noci/Vampir
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/04/2007 : 15:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by kerber

Moze li mi neko reci,u koju epizodu je bila spomenuta Jugoslavija,mislim da je bilo u neki Zagor-SD,znam da sam to negde procitao,juce sam pretrazivao po stripovima,kako bih dokazao jednom prijatelju,ali ne mogu da nadzem,znam samo da mi je bilo jako cudno da Zagor spominje Jugoslaviju,posto u njegovo vreme ova drzava nije ni postojala.

Zivela Striposlavija!



Zagor je bio u vremenskoj masini kad se borio protiv Hellingena 1980, dakle vidio je on YU iz svemira !

"Nous n'héritons pas la Terre de nos parents, nous l'empruntons a nos enfants!" --Antoine de Saint-Exupéry--
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26474 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/04/2007 : 15:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Zagor Ekstra 94:Zagor protiv vampira.

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26474 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/04/2007 : 15:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Talijani su falili dva puta i u Zagor Zenith i u Tutto Zagoru kad su prijašnje greške ispravljane.Cudi me ovakvi ogromni propust?

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 20/04/2007 : 15:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld
Zagor je bio u vremenskoj masini kad se borio protiv Hellingena 1980, dakle vidio je on YU iz svemira !


bolje bi mu bilo da je bacio pogled na kladionice ili stanje na burzi pa da i mi imamo neke koristi od toga
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/04/2007 : 15:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
A cekaj, zar nije bilo i u onoj epizodi sa Vukodlakom nešto u vezi sa Jugoslavijom?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 20/04/2007 : 18:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message
Valja uzeti u obzir da u vrijeme kad su te epizode bile objavljivane nije bilo interneta i ostalih nacina brzog pronalaženja informacija kakve imamo danas, a gosponu Noliti se nije dalo kopati po enciklopedijama (uostalom, zašto bi covjek morao znati kad je nastala Jugoslavija, vecina nas ovdje ne zna kad je nastala Italija) da bi provjerio.
Današnji scenaristi su mnogo precizniji i bolji u povijesnim podatcima.

Edited by - Pavel on 20/04/2007 18:17:01
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 20/04/2007 : 18:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Talijani su falili dva puta i u Zagor Zenith i u Tutto Zagoru kad su prijašnje greške ispravljane.Cudi me ovakvi ogromni propust?

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!




kakav propust????
u ono vrijeme se to zvalo Jugoslavija
mislim u vrijeme dok je Zagor vladao Darkwoodom



http://guffy-stripovi.atspace.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26474 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/04/2007 : 22:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl

Ne sjecam se više dobro te sa vukodlakom...

Ali onaj doktor Metrelevic je kao "Jugoslaven",mada ja ruku na srce nikad nisam cuo za to prezime,niti ga mogu zamislit u svojim najludim halucinacijama.
Ali ajde,"civiliziranim" Talijanima je cijeli ovaj blok izgleda jedno te isto,pa nema veze ako je Rakosi madarsko ime a ne Rumunjsko.Možda imaju neke poveznice radi povijesne povezanosti tih regija u sklopu Austro-Ugarske,mada mi to za Talijane izgleda presofisticirano.
Jer ako mogu izmislit neko prezime jednostavno dodajuci -ic na kraj(ajde,barem su to skužili,ipak smo mi krvolocni Slavi i zaslužujemo barem minimalnu identifikaciju),onda mi jako lako zamislit nekog iz Bonelli staff-a kako gleda film o vampiru Draculi kojega glumi Madar Bela Lugosi i tako "shvaca" da su vampiri iz Madarske...

Who's the fellow who owns this shithole?!


Transilvanija je bila u sklopu madarske države do 1918gkada dolazi pod Rumunjsku.I danas su vecina stanovnika Madari.A za Pavela:Italija je nastala 1871(tu negdje)i stvar je opce kulture znati tako nešto,pa i to kad je stvorena Jugoslavija.Bonellija u to doba kad su pisani ti stripovi nij zanimala tocna povijesna pozadina i obicaji tog doba,odjeca,oružje itd..nego je trebalo ispricati zanimljivu i napetu pricu.Ipak fulati to sa Jugoslavijom i to od susjeda

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26474 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/04/2007 : 23:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Izvinjavam se,nisu madari vecina u Transilvaniji ali ih ima dosta:http://www.geografija.hr/novosti.asp?id_novosti=812&id_projekta=0

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 21/04/2007 : 03:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Zagor Ekstra 94:Zagor protiv vampira.

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!



Ma nije u extra 94,prelistao sam ga nabrzinu,nisam nisto nasao.

Zivela Striposlavija!
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 21/04/2007 : 03:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

quote:
Originally posted by kerber

Moze li mi neko reci,u koju epizodu je bila spomenuta Jugoslavija,mislim da je bilo u neki Zagor-SD,znam da sam to negde procitao,juce sam pretrazivao po stripovima,kako bih dokazao jednom prijatelju,ali ne mogu da nadzem,znam samo da mi je bilo jako cudno da Zagor spominje Jugoslaviju,posto u njegovo vreme ova drzava nije ni postojala.

Zivela Striposlavija!



Zagor je bio u vremenskoj masini kad se borio protiv Hellingena 1980, dakle vidio je on YU iz svemira !

"Nous n'héritons pas la Terre de nos parents, nous l'empruntons a nos enfants!" --Antoine de Saint-Exupéry--


E za ovo sam vec znao

Zivela Striposlavija!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26474 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/04/2007 : 03:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by kerber

quote:
Originally posted by jaki

Zagor Ekstra 94:Zagor protiv vampira.

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!



Ma nije u extra 94,prelistao sam ga nabrzinu,nisam nisto nasao.

Zivela Striposlavija!


Prelistaj ga polako!

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 21/04/2007 : 04:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
ne vidim zašto bi itko od zagora ocekivao bilo kakvu razinu realnosti i/ili povijesne tocnosti... to jednostavno nije takav strip

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 21/04/2007 : 23:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Talijani su falili dva puta i u Zagor Zenith i u Tutto Zagoru kad su prijašnje greške ispravljane.Cudi me ovakvi ogromni propust?

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!




Ko im je falio/nedostajao?
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/04/2007 : 23:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Nemojte samo da se ovaj topic pretvori u nesto drugo...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 21/04/2007 : 23:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
pa sve je bolje od zagora

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3819 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 22/04/2007 : 03:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
quote:
Originally posted by kerber

quote:
Originally posted by jaki

Zagor Ekstra 94:Zagor protiv vampira.

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!



Ma nije u extra 94,prelistao sam ga nabrzinu,nisam nisto nasao.

Zivela Striposlavija!



je, tu je!

Have you ever felt the future is the past, but you don't know how...?
A reflected dream of a captured time, is it really now, is it really happening?
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 22/04/2007 : 08:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message
Sta mislite koju bi zemlju stavili kad bi italijani ispravili tu gresku? Po prezimenu se nemoze orijentisati jer je izmisljeno.Mozda bi samo izbacili ime Jugoslavija.



"Pupoljak"
$€N@D
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 22/04/2007 : 11:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message
Evo nasao sam,morao sam citati ponovo celi strip
http://img170.imageshack.us/img170/6890/zagorskenyubi2.jpg

Zivela Striposlavija!
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2359 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 22/04/2007 : 12:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message
I ja sam ovo pitanje postavio kerberu pre par godina kad sam procitao originalni taljanski Zagor

"No vox populis,vox revolucionaris"-Che Guevara
http://teretana.blog.com.mk/
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 22/04/2007 : 14:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by senad7

Sta mislite koju bi zemlju stavili kad bi italijani ispravili tu gresku? Po prezimenu se nemoze orijentisati jer je izmisljeno.Mozda bi samo izbacili ime Jugoslavija.



"Pupoljak"
$€N@D


Po meni prezime Metrelevic ne postoji kod nijednog južnoslavenskog naroda, ali mi opet zvuci kao južnoslavensko!
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 22/04/2007 : 14:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Postoji još jedan štos-proturjecje u Zagoru i to na samom kraju stripa "Streljanje"!!! gdje Chico kaže da mu zakletva bracom nevrijedi jer on brace nema. Medutim u drugim stripovima (novijeg datuma) nailazimo na informacije ne samo da Chico ima gomilu brace vec i gomilu sestara i ostale rodbine!!!
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 22/04/2007 : 15:56:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message
Imas pravo,i u epizodu "Cikovo djetinstvo" ciko ima braca,a vamo je rekao da nema.


Zivela Striposlavija!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 23/04/2007 : 10:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Pa može covjek nekad i da slaže majku mu... :))
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000