forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Uskoro
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/04/2007 : 15:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Bio jednom jedan kralj, naravno, nije pocetak Maxmagnusa.


koji je pocetak?koliko je uopce izašlo toga?

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29273 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/04/2007 : 16:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Pocetak su dvostranicne epizodice koje su radili Magnus i Bunker, koje su izlazile u jednoj reviji, Eureka mislim... Nisam tocno siguran koliko toga ima, moram pogledati kuci, imam to u jednoj knjizi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/04/2007 : 16:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Pocetak su dvostranicne epizodice koje su radili Magnus i Bunker, koje su izlazile u jednoj reviji, Eureka mislim... Nisam tocno siguran koliko toga ima, moram pogledati kuci, imam to u jednoj knjizi.


eureke se sjecam,kroz maglu,ali dalje ništa...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 23/04/2007 : 16:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by Vega

Maxmagnus TO!!!!!

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.



GENIJALNO !!!!!!!!!!!
Pravi potez.Sve cestitke!!!!!
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 23/04/2007 : 17:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by Vega

Maxmagnus TO!!!!!

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.



GENIJALNO !!!!!!!!!!!
Pravi potez.Sve cestitke!!!!!
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 23/04/2007 : 17:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
-Ne dupliraj,pijanico, i što ti je tu genitalno?
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/04/2007 : 18:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Bravo Berni,ajd' sad Asterix i Modesty Blaise:-)

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 23/04/2007 : 19:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

-Ne dupliraj,pijanico, i što ti je tu genitalno?


Genitalno mi je Max sto ces uskoro videti
Kako cujem nisi ni ti bio cesto trezan u zadnje vreme
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 23/04/2007 : 20:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Modesty Blaise i ja cekam! ako mi financijski nece štimati prestajem s kupnjom svih stripova samo da imam za Modesty!:)

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3837 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 23/04/2007 : 20:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
quote:
Originally posted by Vega

Modesty Blaise i ja cekam! ako mi financijski nece štimati prestajem s kupnjom svih stripova samo da imam za Modesty!:)

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.






Have you ever felt the future is the past, but you don't know how...?
A reflected dream of a captured time, is it really now, is it really happening?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/04/2007 : 21:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

i meni 2. godisnjica braka :-))))

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."


Ima nešto u tom datumu.
Nama je danas 5 godina kako smo zajedno...
A sa brakom me šiješ nekih pola godine...

Mjenjam stripove, nudim druge stripove, knjige i sl.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 23/04/2007 : 22:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
I meni je recimo danas rodendan. Zbilja ima nešto u ovom datumu :))

Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 23/04/2007 : 22:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

Bravo Berni,ajd' sad Asterix i Modesty Blaise:-)



Auuuuu
pogodi me :-)
da bar to izabere...
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 23/04/2007 : 22:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
CESTITAMO!!!!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/04/2007 : 22:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
af u boji? magnus? velikan crnoga?...o Bože, katastrofa...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9934 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 23/04/2007 : 22:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Bio jednom jedan kralj, naravno, nije pocetak Maxmagnusa.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


Kako to mislis???
Zar je nije sve (od regularaca u Italiji) objavljeno kod nas u onih 25 komada?? Ili su to sto navodis nekakve table koje nisu izasle nigdje?
Ajde nabaci pokoje objasnjenje jer taj strip uopce nisam pratio na talijanskom pa nemam pojma o cemu pricas, a serijal mi je jedan od najdrazih.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 23/04/2007 : 22:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
te kratke u isel u Superstrip Maxi izdanju....

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1254 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 23/04/2007 : 22:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by Markos

Bio jednom jedan kralj, naravno, nije pocetak Maxmagnusa.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


Kako to mislis???
Zar je nije sve (od regularaca u Italiji) objavljeno kod nas u onih 25 komada?? Ili su to sto navodis nekakve table koje nisu izasle nigdje?
Ajde nabaci pokoje objasnjenje jer taj strip uopce nisam pratio na talijanskom pa nemam pojma o cemu pricas, a serijal mi je jedan od najdrazih.

Mrzim mrznju!



Maxmagnus je poceo sa kratkim pricama (recimo dve table po jednoj prici). Kasnije je tek izašlo tih 25 brojeva, koji su poznati kod nas. A ove kratke price su uglavnom sve motivi, koji se kasnije pojavljuju u tih 25 broja. Imaš nešto od toga u ZOV stripu.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29273 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/04/2007 : 23:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
http://it.wikipedia.org/wiki/Maxmagnus

Le prime apparizioni di Maxmagnus vedono la luce sulle pagine di Eureka, sottoforma di ventisei episodi (tutte sviluppate su due pagine, tranne una, spezzata in piu albi), tra il n.5 (marzo 1968) e il n.33 (giugno 1970).

Nel 1970 esce il libro cartonato intitolato Maxmagnus (sempre ad opera della Editoriale Corno), che ripropone (in bianco e nero) tutte le storie sviluppate su due pagine, che erano uscite su Eureka. Da notare che alle storie vengono aggiunti i titoli (prima non presenti), ma viene saltata l'unica storia "lunga", che ne aveva uno ('Il giorno dei bagordi').

-
Dakle, 26 epizoda po dvije stranice i jedna duza, ne pise od koliko.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 23/04/2007 : 23:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Kako nije?
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9934 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 23/04/2007 : 23:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
Hmm, sada mi je jos manje jasno:))
Po ovome pise da ima 25 epizodica od po dvije stranice i jedna koja je bila rasparcana u vise brojeva (ne pise koliko je ta imala stranica).
Kaze dalje da je 1970 izaslo izdanje u crno-bijeloj formi sa svih 25 epizodica sa originalnim naslovima za svaku epizodicu, osim one "poduze" sa nazivom " Dan pobunjenika" -(nisam siguran za ovaj moj prijevod).
Medutim nije mi jasno i dalje da li su te epizodice objavljene kod nas jer ono u Maxi-ju su isjecci prve epizode.
Jel znas da li su te epizodice objavljene kod nas ili cu morati gnjaviti talijane:))

Mrzim mrznju!

Edited by - mamlaz on 23/04/2007 23:15:38
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9934 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 23/04/2007 : 23:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
A jos mi je manje jasno sada kada sam procitao tekst na linku koji si pastao:))
Hehehe ipak cu morati malo informacija zicati talijane:(

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 23/04/2007 : 23:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
Gospodjica Mod je nesto za sto bih dusu dao da dozivim i volio bih da ne prodje bez mog ucesca - a izazov svim dragim mi izdavacima - mod je bilo puno...ALI NITKO NIKADA NIJE IZDAO SVE!!!!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7805 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 24/04/2007 : 13:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
koji je ovo Alan Ford u boji? koje su to epizode
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/04/2007 : 14:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by simi

Gospodjica Mod je nesto za sto bih dusu dao da dozivim i volio bih da ne prodje bez mog ucesca - a izazov svim dragim mi izdavacima - mod je bilo puno...ALI NITKO NIKADA NIJE IZDAO SVE!!!!



Masa stripova koji danas izlaze su bili sakaceni,preskakane epizode...pa evo sad ide kako treba.
Siguran sam da ce i Modesty ubrzodoci na red,onako kako treba...
A posle trazimo Nick Raidera i Texa od prve by Libellus(a mog'o bi nesto i Sistem Comics da odradi,nece valjda samo DD giganti sto se tice Bonellija).

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.

Edited by - Tex Willer on 24/04/2007 14:46:36
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000