forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MAXI TEX 3:ZLATO JUGA
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 24/04/2007 : 09:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

savrsen strip, kad ga samo ne bi prevela ilijana marin... o Bože, daj da nije...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

i ja drzim fige da je marinic
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 24/04/2007 : 13:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
kupio ga jutros!

nije ni Ilijana Marin ni Marinic nego Tamara Pliško.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 24/04/2007 : 13:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
A vjerojatno izlazu 2 na godinu. (5 & 8 mjesec) Kao i prošle godine tako i ove...

If I could be you I will take the world and hold it in my hand
If I could be you I will bring the sunshine after rainy day
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/04/2007 : 14:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

A vjerojatno izlazu 2 na godinu. (5 & 8 mjesec) Kao i prošle godine tako i ove...

If I could be you I will take the world and hold it in my hand
If I could be you I will bring the sunshine after rainy day




Pa dobro,ne mari...
Nego,utupi ga s gigantima,valjda od proslog mafesta?

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 24/04/2007 : 15:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

kupio ga jutros!


Di?
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2621 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 24/04/2007 : 18:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message
quote:
Originally posted by risbozg

to se ceka
tex - 40 kn a strana milijun

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --




Strana "samo" 263. Dakle, kao za nešto manje od dva i pol redovna, a i cijena je takva. U usporedbi s prva dva maxija - izgleda tanko.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 24/04/2007 : 19:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by mpavin

kupio ga jutros!


Di?


na privatnom kiosku

(i maxi zagora san isto.izgleda da samo maxiji ranije dodu u privatne kioske)
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/04/2007 : 20:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

quote:
Originally posted by Curunir

savrsen strip, kad ga samo ne bi prevela ilijana marin... o Bože, daj da nije...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

i ja drzim fige da je marinic



ja ne. zelim ipak hrvatski jezik

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/04/2007 : 20:43:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

kupio ga jutros!

nije ni Ilijana Marin ni Marinic nego Tamara Pliško.



ajde ok, alelujah...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 24/04/2007 : 20:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

ja ne. zelim ipak hrvatski jezik

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

cekaj, sad ne kuzim. hrvatski mi nazalost nije jaca strana. hoces reci da mozemo birati izmedju babelfish i "hrvatskog"?
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/04/2007 : 20:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

quote:
Originally posted by Curunir

ja ne. zelim ipak hrvatski jezik

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

cekaj, sad ne kuzim. hrvatski mi nazalost nije jaca strana. hoces reci da mozemo birati izmedju babelfish i "hrvatskog"?



ne. ocu reci da on bez lekture ne pise hrvatski.

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 24/04/2007 : 21:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
ah, zajebanti znaci upao sam u neke interne sale, magnus-bunker, marinic-lektor...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/04/2007 : 21:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
da
makar, prisjelo mi više od te "šale"...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 24/04/2007 : 23:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
dobro je što nisu ni gospodicne marin i gaspar, a ni doticni marinic. samo se nadam da u ovom slucaju ne prodemo još gore sa novopecenom tanjom pliško.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/04/2007 : 00:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
ako je to ona od mr noova maxija, bit ce jako dobro!

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/04/2007 : 08:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Pavel01

quote:
Originally posted by Curunir

ja ne. zelim ipak hrvatski jezik

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

cekaj, sad ne kuzim. hrvatski mi nazalost nije jaca strana. hoces reci da mozemo birati izmedju babelfish i "hrvatskog"?



ne. ocu reci da on bez lekture ne pise hrvatski.


Pretjerujes, kao i obicno.
Cak i da je to istina, a nije, njegovi su prijevodi i dalje miljama bolji od svih ostalih Ludens/StripAgent prijevoda jer nisu glupi, cesto promaseni i smisleno/stilski nejasni, dosadni i sterilni.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/04/2007 : 16:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message

Procitao maxija i ostao razocaran što scenarijem, a što na momente katastrofalnim prijevodom. Jedino je Ortiz ostao na visini zadatka.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/04/2007 : 18:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Meni je odoka strip izgledao dosta zanimljiv. I to prema sažetku radnje na zadnjoj strani.. Što je još radio Segura? (sad mi ne pada na pamet!)

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2534 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 25/04/2007 : 20:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Meni je odoka strip izgledao dosta zanimljiv. I to prema sažetku radnje na zadnjoj strani.. Što je još radio Segura? (sad mi ne pada na pamet!)

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



Hombre u Stripoteki (isto sa Ortizom), Krakena (sa Bernetom) i jos dosta drugih stripova u teamu sa Ortizom.

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 25/04/2007 : 21:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
I hajdemo sada uporediti ova dva zadnja Bernardova izdanja. Ako Chico zaslužuje dvojku, onda bi Tex trebao dobiti ocjenu 1298 ili 1299, tu negdje. Ako pak, Tex zaslužuje devetku, ode Chico u PM u minus.
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2621 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 25/04/2007 : 21:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message
Ali Chico ce se bolje prodavati.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 25/04/2007 : 21:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
A, da, zaboravio sam da je crtac Texa JOSE ORTIZ. Po mom ukusu, uz V.De la Fuentea najbolji, najmisticniji, naj...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/04/2007 : 22:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Pavel01

quote:
Originally posted by Curunir

ja ne. zelim ipak hrvatski jezik

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

cekaj, sad ne kuzim. hrvatski mi nazalost nije jaca strana. hoces reci da mozemo birati izmedju babelfish i "hrvatskog"?



ne. ocu reci da on bez lekture ne pise hrvatski.


Pretjerujes, kao i obicno.
Cak i da je to istina, a nije, njegovi su prijevodi i dalje miljama bolji od svih ostalih Ludens/StripAgent prijevoda jer nisu glupi, cesto promaseni i smisleno/stilski nejasni, dosadni i sterilni.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



od ove koja je prevela izvanredno mr no maxi i specijalac crnu magiju (bez katastrofe od teksta u dodatku) svakako nije. od onih ostalih nesreca svakako jest i nitko to nije doveo u pitanje, mada citajuci "magnusov" i "parlovljev" gigant mozemo i to mirno duse. ali ja zelim da hrvatski prijevod bude hrvatski, stoga ti kojeg "boli qrac" (da te citiram) za to nemas tu bas puno sto reci, a bome ni pokazati sto dokazujes i svojim prijevodom, koji cak i lektoriran nije hrvatski u nekim izdanjima. ajde, shvati vise da svoj vlastiti jezik ne znas, pa ne moras ni ti biti bas strucan u svemu. pusti mene da se brinem za pravopis izdanja koje radim, i o puno toga drugoga "stilskoga, nejasnoga i promasenoga...". znam sto govorim, dokaze imam svakodnevno na tapetu, a tebi hvala sto je u Libellusu jedan jezicni neznalica manje. imas fibru pa tamo pisi i kineski i daj si oduska svom neznanju.

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 25/04/2007 : 22:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
quote:
Originally posted by 76

Ali Chico ce se bolje prodavati.



To uopce ne pokazuje šta je bolje, nego samo o tomu tko kupuje. A naš nivo je jadan.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/04/2007 : 22:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Evo, jos malo materijala za citiranje: iskreno, ide mi na kurac (na nj, kako bi ti lektorirao) tvoje preseravanje o "pravom" hrvatskom jeziku. Jer, mene ne brine ima li neka rijec srpski prizvuk ili ne, mene interesira samo da konacan prijevod bude tecan, jasan, stilski ujednacen i, sto je najvaznije, primjeren stripu. Dozvola ili dopustenje? Jebe me se. Postaja ili stanica? Boli me kurac. U vecini cu slucajeva upotrijebiti hrvatsku rijec, ali tamo gdje mi bolje zvuci neka druga cu upotrijebiti tu drugu. Jezik stripa, pogotovo kad je o Bonelliju rijec, je uglavnom govorni, zivi jezik, a ne sterilno akademsko pametovanje prikladno enciklopedijskim clancima.
Nisam procitao prijevod MN maxija, ni Crne magije, ali siguran sam kako cu naci hrpu zamjerki na prijevod. Kao sto cu ih i naci u stvarima koje si ti lektorirao. Sreca pa nemam vremena za ici izvlaciti primjere. Naci cu ih i u svojim starim prijevodima, ali njihov kvalitet je debelo iznad strip prosjeka kod nas, o cemu uostalom govori i izostanak kritika.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000