forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Vekovnici - novi srpski strip serijal
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/04/2007 : 10:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
U današnjem Politikinom zabavniku premijerno je poceo da izlazi novi serijal u srpskom stripu - Vekovnici. Mišljenja sam da to zavreduje posebnu temu, i nadam se da ce predvidenih 6 prica, ako se ne varam, kasnije biti objavljeno i u albumima. Autori na serijalu se menjaju, a prvu epizodu pod nazivom Rekvijem rade:
Scenario: Marko Stojanovic
Crtež: Srdan Nikolic Peka
Kolor: Milan Antanasijevic
Naslovna strana: Aleksa Gajic

Evo kako to za sada izgleda:





________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 27/04/2007 : 10:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Ja sam bio u prilici da pogledam dosta tabli iz narednih epizoda i mogu samo reci da izgleda svjetski! I prica i crtež! I kolor ;)

http://ekstragedza.tk http://larmadzije.tk
http://izrevolta.blogspot.com/

Edited by - Blek Stena on 27/04/2007 10:55:20
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/04/2007 : 11:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Da li je predvideno šest albuma ili više, i da li ce svaki crtati neki drugi autor? Da li je odredeno i poznato ko crta dalje nastavke?

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

no dice
New Member

Serbia
208 Posts

Member since 02/03/2006

Posted - 27/04/2007 : 11:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send no dice a Private Message
Prvi serijal Vekovnika, koji cini jednu pricu, treba da ima sest ili sedam albuma. To ni izdaleka nije kraj serijala, ako sve bude islo kako treba. Sledece albume (vec uveliko) crtaju Vlada Aleksic, Tihomir Celanovic, Aleksandar Sotirovski, Radomir Izgarevic, Milorad Vicanovic Maza, Nebojsa Pejic i Dragan Stokic Rajacki.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16843 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/04/2007 : 11:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Procitao sam ovaj dio u današnjem broju. Crtež je odlican, kolor takode, a što se tice same price nisam baš odušvljen, vjerovatno što ne volim posebno ovakve stripove. Ali sve je bolje nego da objavljuju stripove kao Plašt i ocnjaci.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/04/2007 : 11:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by no dice

Prvi serijal Vekovnika, koji cini jednu pricu, treba da ima sest ili sedam albuma. To ni izdaleka nije kraj serijala, ako sve bude islo kako treba. Sledece albume (vec uveliko) crtaju Vlada Aleksic, Tihomir Celanovic, Aleksandar Sotirovski, Radomir Izgarevic, Milorad Vicanovic Maza, Nebojsa Pejic i Dragan Stokic Rajacki.



To je sa Pekom osam autora. Da li su oni rasporedjeni svako na jedan album, ili se to odnosi na ovih predvidenih 6-7, pa ima nekih kolaboracija. Ako je tako, ko radi sa kime?

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 27/04/2007 : 12:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message

Ako je Sotirovski u igri onda je to sigurno dobro,
njega bi s guštom okacio na zid :)
Pejic obecava,baš me zanima što ce napraviti,
s ovima drugima nisam upoznat pa ne mogu ništa reci dok ne vidim.
A ako je gospodin Stojanovic sfuša scenarij bome ce se naplacati
piva da mi zacepi usta :))))))
Go to Top of Page

no dice
New Member

Serbia
208 Posts

Member since 02/03/2006

Posted - 27/04/2007 : 13:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send no dice a Private Message
quote:
Originally posted by veber


Ako je Sotirovski u igri onda je to sigurno dobro,
njega bi s guštom okacio na zid :)
Pejic obecava,baš me zanima što ce napraviti,
s ovima drugima nisam upoznat pa ne mogu ništa reci dok ne vidim.
A ako je gospodin Stojanovic sfuša scenarij bome ce se naplacati
piva da mi zacepi usta :))))))



Vazi, ako scenario omane, placam pivo i to jedno, posto ne znam koliki su ti kapaciteti.
Go to Top of Page

Mladen Krstic
New Member



Serbia
188 Posts

Member since 30/03/2007

Posted - 27/04/2007 : 22:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mladen Krstic's Homepage  Send Mladen Krstic a Private Message
nisam stigo da kupim novi broj kakva je radnja u stripu konkretno .mislim sadrzaj
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/04/2007 : 23:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Vekovnici... To je nešto kao Gaimanovi Beskrajni?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

no dice
New Member

Serbia
208 Posts

Member since 02/03/2006

Posted - 28/04/2007 : 01:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Send no dice a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Vekovnici... To je nešto kao Gaimanovi Beskrajni?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



Hm... Ne, ne bas.
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 28/04/2007 : 13:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
quote:
Originally posted by no dice

quote:
Originally posted by veber


Ako je Sotirovski u igri onda je to sigurno dobro,
njega bi s guštom okacio na zid :)
Pejic obecava,baš me zanima što ce napraviti,
s ovima drugima nisam upoznat pa ne mogu ništa reci dok ne vidim.
A ako je gospodin Stojanovic sfuša scenarij bome ce se naplacati
piva da mi zacepi usta :))))))



Vazi, ako scenario omane, placam pivo i to jedno, posto ne znam koliki su ti kapaciteti.



a bome neš tako jeftino proci
kapaciteti su takvi kakvi jesu ,uglavnom zavise od situacije i jesu li idealni atmosferski uvjeti ili nisu
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8123 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 28/04/2007 : 15:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
naslovnica izgleda odlicno
dajte koji sken iznutra

i svida mi se to da su srbi krenuli sa svojim serijalima, koji se cak i dobro prodaju
svaka cast, samo tako naprijed, faktor 4 nije za mene, ali ovo bi moglo biti
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 28/04/2007 : 17:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

naslovnica izgleda odlicno
dajte koji sken iznutra

i svida mi se to da su srbi krenuli sa svojim serijalima, koji se cak i dobro prodaju
svaka cast, samo tako naprijed, faktor 4 nije za mene, ali ovo bi moglo biti




evo ovde ima preview i narednih epizoda >>> http://www.upps.org.yu/phpBB2/viewtopic.php?t=2266

Inace, imao sam priliku da prociutam kompletnu prvu epizodu i mogu da kaze da je paljevina teska....

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/04/2007 : 11:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
A da li ima kolaboracija ili svako po album, i da li je to tacan redosled autora? Celanovic na trecem?

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

no dice
New Member

Serbia
208 Posts

Member since 02/03/2006

Posted - 29/04/2007 : 13:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send no dice a Private Message
Recimo ovako... Drugi album: Okvirna prica, Vlada Aleksic. Krace price u okviru drugog albuma: Tihomir Celanovic, Aleksandar Sotirovski, Radomir Izgarvic. Treci album: Milorad Vicanovic maza crtez, Dejan Sedlan kolor. Cetvrti album: S.N. Peka crtez, kolor Milan Antanasijevic. Peti album: Dragan Stokic Rajcki crtez, kolor (valjda) Dejan Sedlan. Sesti album oslikava Nebojsa Pejic... Ok?
Go to Top of Page

no dice
New Member

Serbia
208 Posts

Member since 02/03/2006

Posted - 29/04/2007 : 13:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send no dice a Private Message
quote:
Originally posted by veber

quote:
Originally posted by no dice

quote:
Originally posted by veber


Ako je Sotirovski u igri onda je to sigurno dobro,
njega bi s guštom okacio na zid :)
Pejic obecava,baš me zanima što ce napraviti,
s ovima drugima nisam upoznat pa ne mogu ništa reci dok ne vidim.
A ako je gospodin Stojanovic sfuša scenarij bome ce se naplacati
piva da mi zacepi usta :))))))



Vazi, ako scenario omane, placam pivo i to jedno, posto ne znam koliki su ti kapaciteti.



a bome neš tako jeftino proci
kapaciteti su takvi kakvi jesu ,uglavnom zavise od situacije i jesu li idealni atmosferski uvjeti ili nisu



Pricajmo ipak malo o tome sta dobija gospodin Stojanovic ukoliko ne sfusa scenario?
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 29/04/2007 : 19:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
Strip je golo g....!

Every man dies.
Not every man really lives.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 29/04/2007 : 20:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Mogu li postaviti jedno gramaticko pitanje? Kako bi se ovaj strip preveo kad nas? Vekovnici! Haj'mo gramaticari.
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 29/04/2007 : 20:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Mogu li postaviti jedno gramaticko pitanje? Kako bi se ovaj strip preveo kad nas? Vekovnici! Haj'mo gramaticari.


Stolecani!

Every man dies.
Not every man really lives.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 29/04/2007 : 23:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by William_Wallace

Strip je golo g....!

Every man dies.
Not every man really lives.



...i tvoj komentar na strip je golo g....!!!

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/04/2007 : 01:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Mogu li postaviti jedno gramaticko pitanje? Kako bi se ovaj strip preveo kad nas? Vekovnici! Haj'mo gramaticari.



Ja sam ih shvatio ko neki Vjeciti, ili Vjekovnici??!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 30/04/2007 : 22:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Da, i ja sam tako shvatio. Jedan prijatelj misli da je dobar prijevod stoljetnici, a meni je to bez veze, jer su stoljetnici oni sa oko 100 godina, a ne ni vjecni, ni vjekovnici. Meni je "vjekovnici" u redu, samo, to je ijekavski prijevod, a ne hrvatski, jer kod nas se koristi rijec stoljece. Eto, u svemu tome je kvaka, zato sam i stavio ovo pitanje, jer me zaintrigiralo, a ne mogu se sjetiti prijevoda.
Go to Top of Page

no dice
New Member

Serbia
208 Posts

Member since 02/03/2006

Posted - 01/05/2007 : 01:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send no dice a Private Message
Nisam ni slutio da cu stvoriti tolike prevodilacke probleme dajuci naslov serijalu... :)
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/05/2007 : 01:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
vijek je i hrv. rijec kad se ne koristi kao zamjena za stoljece, vec kao (ne)odredjen, najcesce veci broj godina ili cak i stoljeca. tako je i u hrvatskom srednji vijek, kao i zivotni vijek. u tom znacenju vjekovnici su ok.
ako se pak misli na "ljude kroz vekove", onda ide "stoljecari". malo ružno, ali tako je.
vjecni su nesto sasvim drugo, nije valjda autor fulao svoj naslov

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

no dice
New Member

Serbia
208 Posts

Member since 02/03/2006

Posted - 01/05/2007 : 02:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send no dice a Private Message
Ljudi stari stotinama godina. Nisam "fulao" svoj naslov :)
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000