forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Korto-Balada o slanom moru
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

night
Senior Member



Serbia
1561 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 03/05/2007 : 19:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
Pre neki dan sam kupio navedeni strip,Komunino izdanje iz '96 ,pa me zanima da li su u svim primercima strane 169-176 lose isecene i naopako zalepljene ili je to samo kod mene.Ionako nije bio skup ali me cisto zanima.
Unapred hvala.

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 03/05/2007 : 20:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Jel to onaj felericni iz Darkwooda ???

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 03/05/2007 : 21:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
samo kod tebe, ali je svejedno komunin povez balade ocajan

Šar Kibrat Arbaim
Go to Top of Page

wanton
New Member

Serbia
262 Posts

Member since 24/02/2004

Posted - 03/05/2007 : 21:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wanton a Private Message
maler si. Kupi drugi
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 03/05/2007 : 21:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
izes povez, vazno je sta je unutra. A unutra je strip koji ostavlja bez daha!
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 03/05/2007 : 23:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
Komuna je te jadne Korte lepila shlajmarom Makse Catovica. Koliko je to jadan povez. No, ipak su izdali sve, tako da svaka cast za to. U krajnju ruku, svi stripovi ce se raspasti kad ih odnesem u grob (ili na lomacu, ne znam, videcu).
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/05/2007 : 23:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Nisu izdali sve, ali resenje za meki povez koji nije siven je da odneses album u neku privatnu knjigoveznicu i oni ti ga zalepe daleko bolje. Mozes da biras sa gazom sto je cvrsce, sa zasecanjem sto je jos bolje, ili da ti zasiju sto je vecito. Cena zavisi od odabranog postupka, ali u svakom slucaju su cifre male. Ako ne odes u neku fensi shmensi knjigoveznicu-atelje u centru grada.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 04/05/2007 : 01:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Da,kao sto je Marlowe vec rekao,Komuna je nazalost stala sa Cortom sa sedmim albumom Corto u Sibiru.Nikada nisam dobio odgovor zasto se tu stalo,a znam da su imali pripremljene jos neke albume za stampu.Sto se tice poveza,sem Balade koja je,verovatno i zbog obima,albumi su solidno uradjeni i nisu uopste tako losi kako vidim da neki u prethodnim postovima kazu.Imam ih sve,svih sedam,i zadovoljan sam kako su uradjeni.Malo su omanuli sa dimenzijama albuma,al eto,to u Srbiji nije nista novo...

...ah taj strip...
Go to Top of Page

bok
New Member

Croatia
142 Posts

Member since 09/01/2007

Posted - 04/05/2007 : 01:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit bok's Homepage  Send bok a Private Message
quote:
Originally posted by night

Pre neki dan sam kupio navedeni strip,Komunino izdanje iz '96 ,pa me zanima da li su u svim primercima strane 169-176 lose isecene i naopako zalepljene ili je to samo kod mene.Ionako nije bio skup ali me cisto zanima.
Unapred hvala.



Nije samo kod tebe. I moj je primjerak takav. To su rariteti!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 04/05/2007 : 07:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
I moja balada se raspada, i kad sam je kupovao se videlo da ce to tako ispasti. Ali, jednostavno sam je zeleo. A nije bas bila dzabe.
Ali marlowe je dao super predlog, knjigovezac je pravo ( a verujem i jeftino) resenje.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1561 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 04/05/2007 : 18:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Jel to onaj felericni iz Darkwooda ???

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."


Naravno da jeste,koji bi drugo bio ali mi ne smeta(mnogo).Jbg,nisam ga video odavno a ko ga i ima zaceni ga.Ipak je to Korto,makar i pogresno uvezan.A da je povez jadan-jeste,raspali su mi se Kelti pa cu nesto da vec radim sa njim,mozda i knjigoveznica.Koliko cujem Korta ce da izdaje neko iz Hrvatske.E sad kupovati sve iz pocetka bice malo teze.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 08/05/2007 : 18:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by night

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Jel to onaj felericni iz Darkwooda ???

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."


Naravno da jeste,koji bi drugo bio ali mi ne smeta(mnogo).Jbg,nisam ga video odavno a ko ga i ima zaceni ga.Ipak je to Korto,makar i pogresno uvezan.A da je povez jadan-jeste,raspali su mi se Kelti pa cu nesto da vec radim sa njim,mozda i knjigoveznica.Koliko cujem Korta ce da izdaje neko iz Hrvatske.E sad kupovati sve iz pocetka bice malo teze.



Ja sam kupio taj felericni

Bio je jedan totalno raspali uz koji us davali i jedan otpad bez naslovne strane-gratis, koštali su 550 dinara.

Ovaj felericni je bio 450. Ma kupio sam ga sa sto meraka iako je felerican. Tražim Komininu Baladu vec dve godine. Baš sada je gledam i gledam i volim je.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10252 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/05/2007 : 09:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
Moj primjerak je OK.

Kupio sam ga iako su mi te isprane boje u odnosu na one iz originalnih izdanja jadne.

Žao mi je što ce Bookglobe-ov izgleda biti crno-bijeli.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 09/05/2007 : 23:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Balada je u originalu crno-bela. Samo neka je urade kako treba. Ne znam ko ce da je prevodi, jer bitan je prevod. Pratt je vodio racuna o jeziku iz vremena u kome se strip dešava, pa u njemu ima puno pomalo arhaicnih izraza. Komuna je, cini mi se taj deo posla uradila vrhunski.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/05/2007 : 00:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Kolor Patricije Zanoti (Patrizia Zanotti) je fenomenalan i za mene integralni i neizostavni segment dela.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 10/05/2007 : 00:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
I meni se svida kako je obojena Komunina balada. Ma taj Komunin Korto je inace vrhunski, sve izuzev poveza. Doduše ja ne patim od toga da strip posebno cuvam, volim da ga citam i volim da se tako malo izgužva, pohaba, požuti, da se vidi da je u kuci Vasica služio svrsi i bio citan.
I kad bude izdat u perverzno lepoj opremi necu se odreci ovog Komuninog izdanja, previše sam emotivno sam vezan za njega. Ipak je Komunin Korto spomenik jednog vremena, ne najboljg, ali ne i najgoreg vremena. Baš sada gledam konacno kupljenu Baladicu i ne verujem da je posle dve godine traženja konacno posedujem. Sad mi fali jedini Tango u Artovom izdanju.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/05/2007 : 00:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Strip, kao i knjiga, treba da se cita, savija, guzva, pozajmljuje, prepricava, cita deci pred spavanje, nosi na plazu i - cuva kao oci u glavi.
Ako ovo nekom deluje kontradiktorno, to je samo na prvi pogled. Treba stremiti tamo gde pogled ne dopire.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 10/05/2007 : 01:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

Strip, kao i knjiga, treba da se cita, savija, guzva, pozajmljuje, prepricava, cita deci pred spavanje, nosi na plazu i - cuva kao oci u glavi.
Ako ovo nekom deluje kontradiktorno, to je samo na prvi pogled. Treba stremiti tamo gde pogled ne dopire.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.



Koji strip je Tamo gde pogled ne dopire. Citao sam ga tri, cetiri puta i svako citanje mi je bilo sve duže i duže, baš kako nalov i kaže. Uz njega mi je išao Balaševic i to oni kaksniji albumi.

U subotu sam kupio Sambrove. Sinoc sam stigao do knjige Revolucija i stao. Jebote kakav strip. Oni pogledi, oni petosmislene recenice, oni likovi.... Ludilo! Necu da ga pipam, bar neki dan kako bi sažvakao ovo što sam procitao danas. Uz sambrove sam slušao solo plocu Nikole Vranjkovica i mislim da bolji saundtrak ovom stripu ne treba.

Izvinjavam se na skretanju sa teme.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 10/05/2007 : 01:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
TO! Zaovdeilizaponeti!
Svaka cast na izboru soundtracka.

Ne znaci da mislim da dobro ide uz Sambrove (strip se cita u tisini!), ali je to stvarno super album.

She came from the grave much graver. First, he’ll kill her, then I’ll save her! Everything is turning out so dark. Going through the motions.
No, I’ll save her, then I’ll kill her! I think this line is mostly filler. What's it going to take to strike a spark? It's what they have inside.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 10/05/2007 : 07:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

TO! Zaovdeilizaponeti!
Svaka cast na izboru soundtracka.

Ne znaci da mislim da dobro ide uz Sambrove (strip se cita u tisini!), ali je to stvarno super album.

She came from the grave much graver. First, he’ll kill her, then I’ll save her! Everything is turning out so dark. Going through the motions.
No, I’ll save her, then I’ll kill her! I think this line is mostly filler. What's it going to take to strike a spark? It's what they have inside.




Šta god da pustiš posle tog albuma zvuci ti pomalo isprano.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10252 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/05/2007 : 13:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
Komunina "Balada ... " djeluje isprano u pogledu boja, nažalost (znam jer sam ju kupio)...

Dobar otisak puno znaci.

Imam talijansko izdanje "Indijanskog ljeta" od Pratta i Manare. Tamo su boje izvrsne. Americko izdanje nema tako dobre boje (djeluju tamnije) i zato ga nisam ni kupio. Ako netko ima americko izdanje zacudit ce se, ali preporucujem mu da ako ima mogucnosti kod nekog pogleda talijansko izdanje.

Kvalitetan tisak i prikladan papir ce biti važni i prilikom tiskanja najavljenog Kena Parkera u koloru (cetiri kratke epizode u koloru, bez rijeci). Jedna epizoda je objavljena u Comiconu ali tisak nije nažalost bio toliko kvalitetan ...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000