forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 HC pretjerivanje
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/05/2007 : 14:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Herr BIG BAD WOLF
E sad, zamisli da si mimo tih HC verzija imao još paperback verziju koja je duplo jeftinija i s vecom nakladom. Paperback za mase, HC za kolekcionare.

Strip je danas skup i poricanje toga nema smisla.
Ono što se promijenilo je, hvala bogu, da je danas na tržištu veci broj naslova. Ali publika je i dalje velika, ja bi rekao. Publika postoji, ljudi žele strip.

Nije strip poskupio zato što je otišla publika, nego upravo obratno.



Nije problem HC-SC nego naklada, puno ih je vec istaknulo da sa jednim gigantom u 2-3 tisuce primjeraka na kioske ne bi prošao, cija naklada je potrebna da bi strip bio jeftiniji. Tvoja opcija jednostavno ne prolazi, ako si duže na forumu vidio bi kako ide Berniju s tim naslovima koje izdaje libellus. Van Gogh je propao, vaninni, systemu baš ne ide, SD je davno otišla u zaborav. Ova HC + mala naklada opcija je vjerojatno jedina uspješna solucija po kojoj se nakladnicima isplati izdavati. Ja tako žalim za vremenima kad je strip koštao desetak kuna i nije bio tih "hC"-a...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 07/05/2007 : 14:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by lwood

zašto ti ne otvoriš izdavacku kucu i ne dokažeš markosu i libelusu i ostalima da to može ic jeftinije?




za takve kao ti...postoje stripovi po 150kn
pa ne moraš žicati okolo jeftine. i to od jedne takve velicine poput mene. ja da se bavim izdavaštvom? i to stripova? i tako da uskratim ljudskom rodu toliko toga...toliko toga imam za dati, a da bacam svoj bogomdani talenat na izdavanje? i to stripova? ti se šališ...

Tako je govorio Zagortustra.




No dobro. Ima lwood gore pravo. Zašto se oni koji se konstantno živciraju oko skupoce stripova ne bi udružili, otvorili izdavacku kucu i ponudili sebi i drugima povoljna softcover izdanja. Povratak u stara dobra vremena je nemoguc, jer je ekonomski sustav doba prije 90ih suprotan od ovog današnjeg. Ko bi danas izdvojio toliku lovu za tiraž 100.000? Ovi koji bi to i mogli bave se iskljucivo trendovima, a strip nije nimalo trendi.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/05/2007 : 14:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by zlatkob


No dobro. Ima lwood gore pravo. Zašto se oni koji se konstantno živciraju oko skupoce stripova ne bi udružili, otvorili izdavacku kucu i ponudili sebi i drugima povoljna softcover izdanja. Povratak u stara dobra vremena je nemoguc, jer je ekonomski sustav doba prije 90ih suprotan od ovog današnjeg. Ko bi danas izdvojio toliku lovu za tiraž 100.000? Ovi koji bi to i mogli bave se iskljucivo trendovima, a strip nije nimalo trendi.



Tiraž 100.000 komada? Tolko valjda ima Jutarnji...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 07/05/2007 : 14:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Tiraž 100.000 komada? Tolko valjda ima Jutarnji...




Ima malo više , ali shvatili smo poruku.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/05/2007 : 14:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel


Sve smo ovo davno apsolvirali, ali postoji jedna stvar. Ovakav format izdavanja kiosk stripova prvi je uveo Strip-Agent sa Dampyrom.Nakon toga je krenula poplava takvih izdanja i kako stvari stoje, uskoro cemo samo Alana Forda i Zagora moci kupiti na kiosku. To ipak znaci da im se taj posao jako dobro isplati jer inace ne bi kretala stalno nova izdanja.
Izdaju se serijali koji nikad nisu dosad izlazili na našim prostorima, što znaci da nisu namijenjeni nostalgicima koji ce dati neograniceno novaca za omiljeni serijal.Posljednji slucaj toga je posve bezrazložno izdavanje Damiena, mini serijala koji još ni u Italiji nije završen, pa se ni ne zna zapravo kakav ce ukupno gledajuci biti.
Nažalost, to više nije ni važno jer ce se uvijek naci dovoljan broj onih koji ce strip kupiti na temelju oslikanog hrbata.
Ne govorim ja ovo ni protiv izdavaci niti protiv kupaca, samo pokušavam razumjeti kako danas izgleda tržište.
U konacnici ce normalni ljudi kupovati koliko mogu i što mogu, a svi oni koji su navikli imati apsolutno sve što izade i dalje ce otvarati ovakve topike.


Mislim da je Ken Parker bio prvi. I mijesas dvije bitne stvari - Libellus i StripAgent/Ludens. Jedni zive od izdavastva, drugi ne. Da je izdavanje HC stripova tako isplativo, mislis kako bi ovi koji zive od izdavastva dozvolili "amaterima" da im uzmu tako veliki profit? Marti i Mister No reprinti su bili u Bernijevim rukama, koliko ja znam. Zasto nije odlucio to raditi na kioscima, nije tesko pretpostaviti. Zasto nije radio to u HC, ne znam. Tex je bio u rukama Van Gogha, pa su odustali. Nastavili su s Kitom i Julijom. Kad smo kod njih, evo sad mi pada na pamet lijepa ilustracija razlike u cijeni HC - SC. Van Gogh ce raditi Juliju u mekanom uvezu, 500 komada, 130 stranica, 40 kn. Libellus ce raditi Damiana, tvrdi uvez, 130 stranica, 50 kuna po epizodi.

quote:
Originally posted by Pavel
I da, ekipa koja govori da se stripovi ne prodaju jer su preskupi u velikoj je zabludi.
16 kuna je manje od kutije boljih cigareta, dva piva u obicnoj birtiji itd.
Svatko tko kaže da mu je 16 kuna mjesecno za npr. Nathana previše ili je teška sirotinja ili obicni lažljivac.


U zagrebu za 16 kuna mozes dobiti malo kvalitetnije malo pivo. Ili veliku zuju/karlovacko.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 07/05/2007 : 15:04:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by zlatkob


No dobro. Ima lwood gore pravo. Zašto se oni koji se konstantno živciraju oko skupoce stripova ne bi udružili, otvorili izdavacku kucu i ponudili sebi i drugima povoljna softcover izdanja. Povratak u stara dobra vremena je nemoguc, jer je ekonomski sustav doba prije 90ih suprotan od ovog današnjeg. Ko bi danas izdvojio toliku lovu za tiraž 100.000? Ovi koji bi to i mogli bave se iskljucivo trendovima, a strip nije nimalo trendi.



Tiraž 100.000 komada? Tolko valjda ima Jutarnji...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!

Najbolje se prodaje Gloria i ti slicni magazini, a poslovni magazini i opcenito što god je malo pametnije (a i stripovi su ipak jedan oblik umjetnosti) se prodaje na kapaljku. Pogledajte samo koliko košta jedna stranica reklame u više tiražnim novinama i sve ce vam biti jasno. Oni na kraju potpuno besplatno tiskaju novine jer se sve pokrije reklamama. I stripovi bi bili u vecim nakladama i jeftiniji da postoji veci interes i citatelja, a i sponzora.
Go to Top of Page

Wooo
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 07/05/2007 : 15:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Wooo an ICQ Message  Send Wooo a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel


Sve smo ovo davno apsolvirali, ali postoji jedna stvar. Ovakav format izdavanja kiosk stripova prvi je uveo Strip-Agent sa Dampyrom.Nakon toga je krenula poplava takvih izdanja i kako stvari stoje, uskoro cemo samo Alana Forda i Zagora moci kupiti na kiosku. To ipak znaci da im se taj posao jako dobro isplati jer inace ne bi kretala stalno nova izdanja.
Izdaju se serijali koji nikad nisu dosad izlazili na našim prostorima, što znaci da nisu namijenjeni nostalgicima koji ce dati neograniceno novaca za omiljeni serijal.Posljednji slucaj toga je posve bezrazložno izdavanje Damiena, mini serijala koji još ni u Italiji nije završen, pa se ni ne zna zapravo kakav ce ukupno gledajuci biti.
Nažalost, to više nije ni važno jer ce se uvijek naci dovoljan broj onih koji ce strip kupiti na temelju oslikanog hrbata.
Ne govorim ja ovo ni protiv izdavaci niti protiv kupaca, samo pokušavam razumjeti kako danas izgleda tržište.
U konacnici ce normalni ljudi kupovati koliko mogu i što mogu, a svi oni koji su navikli imati apsolutno sve što izade i dalje ce otvarati ovakve topike.

I da, ekipa koja govori da se stripovi ne prodaju jer su preskupi u velikoj je zabludi.
16 kuna je manje od kutije boljih cigareta, dva piva u obicnoj birtiji itd.
Svatko tko kaže da mu je 16 kuna mjesecno za npr. Nathana previše ili je teška sirotinja ili obicni lažljivac.




Kljucna rijec je boldana. Zivjeli!

Londo Mollari:
"There comes a time when you look into the mirror, and you realize that what you see is all that you will ever be. Then you accept it, or you kill yourself. Or you stop looking into mirrors."
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 07/05/2007 : 15:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message
quote:
Originally posted by Markos



Mislim da je Ken Parker bio prvi. I mijesas dvije bitne stvari - Libellus i StripAgent/Ludens. Jedni zive od izdavastva, drugi ne. Da je izdavanje HC stripova tako isplativo, mislis kako bi ovi koji zive od izdavastva dozvolili "amaterima" da im uzmu tako veliki profit?

[/quote]
U zagrebu za 16 kuna mozes dobiti malo kvalitetnije malo pivo. Ili veliku zuju/karlovacko.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
[/quote]

1.Tocno, Ken je bio prvi. Smeo sam ga s uma jer je on krenuo kao kolekcionarsko izdanje s tocno zadanim planom koliko ce se knjiga
izdati dok ovi ostali ocito imaju namjeru izlaziti dok ce ih ljudi kupovati.

2.Ne tvrdim da je izdavanje HC stripova isplativo jer se ne bavim time, ali mi to namece zdrav razum. Osim toga, da nije isplativo, ne bi mogli stalno povecavati paletu izdanja i otkupljivati prava za nove naslove.

3.Strip Agent/Bookglobe ima neku cudnu filozofiju koju usprkos svim naporima ne uspijevam prokužiti. Imam dojam kao da te stripove objavljuju za sebe. I nisu baš profesionalni jer nikad ne znaš što ce i kada izaci.Nova 4 albuma Spiroua cekali smo pune dvije godine...
Kod Libellusa se bar zna kad što izlazi i tu im treba cestitati.

A što se Žuje tice, ne izlazimo u iste birtije.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/05/2007 : 15:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Druga opcija bi bila nekakva koordinirana enormna intenzivna reklamna kampanja SVIH izdavaca da se klince zainteresira ili ponovo povuce starijeg citatelja koji možda ne može pratiti što se sve dešava. Vjerojatno ni vani nisu naklade ko nekad, naravno kad postoje ljepši, interaktivniji sadržaji od obicne hrpe papira zvane strip. Kad se pogleda, i sama knjiga je na margini...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

Herr BIG BAD WOLF
Junior Member



Croatia
332 Posts

Member since 27/04/2007

Posted - 07/05/2007 : 15:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Herr BIG BAD WOLF a Private Message
um...

imao sam 9 godina prije 13

e, i kruh nikad nije kostao kunu.

a uostalom, pa nisam ja rekao da su cijene drugih proizvoda realno cijenjene. sve je preskupo. to je upravo moj point. place rastu sporo, cijene brzo, a naklade se smanjuju. slucajnost?

i kako itko može tvrditi da casual, usputna publika koja bi tu i tamo kupila strip nije, barem velikim dijelom, otpala zbog cijene.

pa to je smiješno, reko' b' ja. cijena utjece na prodaju, to je jedan od temeljnih tržišnih zakona.

a što se tice tvrdnje da mlade generacije danas pile na playstationu i xboxu i kompu rade nego da citaju strip - to je tocno. apsolutno se slažem s tim.

ali zašto su onda u italiji naklade ENORMNE? zašto tamo ne pada interes za strip?

(doduše, ne znam kako su se tamo kretale cijene stripova u zadnjih 40 godina)


"Judo plesacu!"
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 07/05/2007 : 15:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
quote:
Originally posted by Herr BIG BAD WOLF


ali zašto su onda u italiji naklade ENORMNE? zašto tamo ne pada interes za strip?

(doduše, ne znam kako su se tamo kretale cijene stripova u zadnjih 40 godina)




enormne u kom smislu? jesi li uzeo u obzir cimbenike poput: broja stanovnika Italije u uspredbi s hrvatskom, standard, tradiciju (neka izdanja poput tex se vec kupuju po automatizmu jer ljudi imaju ogromne kolekcije pa ih ovih2 i nesto eura nece sprijeciti da ih zapuste), bonellijevu snagu da neka izdanja radi s nulom ili blagim minusom kako bi odrzao raznolikost ponude, dok nasi izdavaci zaradjuju na kapaljku (u usporedbi s Bonellijem kad vec trazis usporedbe s Italijom)...

a s obyirom da imam dosta starih talijanskih izdanja, mogu ti cim dodjem s posla dati opsirniji odgovor po pitanju rasta cijena u italiji, koji je, vjerujem, drasticniji nego kod nas

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/05/2007 : 15:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Zli vuce, sve što ide dobro, ide u velikoj nakladi SC na kioscima. Ono što nejde se postepeno gasi. A ide provjereno samo AF i Zagor, i DD donekle... Velim samo da jako dobra promocija i reklama može pomoci uzdizanju stripa, treba povecati mladi naraštaj citaca, al ih ne možeš privuci bez reklama. Prije to nije bilo tak važno je nije bilo previše drugih izvora zabave...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/05/2007 : 15:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
suludo je usporedivat Italiju s gotovo 60 milijuna ljudi i puno boljim standardom s Hrvatskom.a uvjeren san da i tamo prilicno opada naklada.evo i MR NO je ukinut.Lazarus je brzo završija...


Monster Factory Mertojak

Edited by - lwood on 07/05/2007 15:44:23
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/05/2007 : 15:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel
2.Ne tvrdim da je izdavanje HC stripova isplativo jer se ne bavim time, ali mi to namece zdrav razum. Osim toga, da nije isplativo, ne bi mogli stalno povecavati paletu izdanja i otkupljivati prava za nove naslove.


Da si moraju isplatiti place svaki mjesec iskljucivo od zarade koju ostvare putem izdavastva, nikad nijedno izdanje ne bi izaslo. Evo, taj famozni MM gigant. Zarada od MM giganta je na kraju bila jedva 10.000 kuna. Dakle, plus od 20.000 na prva dva giganta. Zvuci dobro? OK. Evo nesto sto ne zvuci dobro. Minus od prva 4 MV je 50.000 kuna. Nesto je u plusu, nesto u minusu, na kraju to ispadne neki sitan plus. Koji opet nestane, jer stalno rade nove serijale i koliko ja znam, jos uvijek moraju ulagati novac u Libellus. To sto su oni na to spremni i sto su navalili s tolikim brojem izdanja znaci samo da su dovoljno ludi, i nista drugo. Zarade mozda jednom dodju. Ali iskreno, ja nisam siguran kad ce uopce uspjeti povratiti ulozeno.

quote:
Originally posted by Pavel
3.Strip Agent/Bookglobe ima neku cudnu filozofiju koju usprkos svim naporima ne uspijevam prokužiti. Imam dojam kao da te stripove objavljuju za sebe. I nisu baš profesionalni jer nikad ne znaš što ce i kada izaci.Nova 4 albuma Spiroua cekali smo pune dvije godine...
Kod Libellusa se bar zna kad što izlazi i tu im treba cestitati.]


Kako mislis za sebe?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/05/2007 : 15:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Zli vuce, sve što ide dobro, ide u velikoj nakladi SC na kioscima. Ono što nejde se postepeno gasi. A ide provjereno samo AF i Zagor, i DD donekle... Velim samo da jako dobra promocija i reklama može pomoci uzdizanju stripa, treba povecati mladi naraštaj citaca, al ih ne možeš privuci bez reklama. Prije to nije bilo tak važno je nije bilo previše drugih izvora zabave...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



teško bi ih i pomocu reklame privuka u znatnom broju.
a knjige su odavno margina

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 07/05/2007 : 15:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Minus od prva 4 MV je 50.000 kuna.


Uau! Kako ste se uopšte usudili ici na sledece 4 knjige? Skidam kapu...

grupa za scanlation: groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 07/05/2007 : 16:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Druga opcija bi bila nekakva koordinirana enormna intenzivna reklamna kampanja SVIH izdavaca da se klince zainteresira ili ponovo povuce starijeg citatelja koji možda ne može pratiti što se sve dešava. Vjerojatno ni vani nisu naklade ko nekad, naravno kad postoje ljepši, interaktivniji sadržaji od obicne hrpe papira zvane strip. Kad se pogleda, i sama knjiga je na margini...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!


Potrebno je najmlade zainteresirati jer nije baš istina da oni ne vole stripove i imaju drugu zabavu vec oni ne znaju šta su to stripovi. Imam bratica koji ima 10 godina i bolji je od mene na kompjuteru sto puta. Kad sam pokaza Zagora nema dana kad ne dolazi u mene i ne prevrce police sa stripovima.
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 07/05/2007 : 16:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by tantus

quote:
Originally posted by Markos
Minus od prva 4 MV je 50.000 kuna.


Uau! Kako ste se uopšte usudili ici na sledece 4 knjige? Skidam kapu...


da, dobro rece tantus - wow!
RESPECT!!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/05/2007 : 16:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by zlatkob

No dobro. Ima lwood gore pravo. Zašto se oni koji se konstantno živciraju oko skupoce stripova ne bi udružili, otvorili izdavacku kucu i ponudili sebi i drugima povoljna softcover izdanja. Povratak u stara dobra vremena je nemoguc, jer je ekonomski sustav doba prije 90ih suprotan od ovog današnjeg. Ko bi danas izdvojio toliku lovu za tiraž 100.000? Ovi koji bi to i mogli bave se iskljucivo trendovima, a strip nije nimalo trendi.



hehe
nema lwood pravo (ni gore ni dolje te uglavnom nikad), jer se smije primjetiti da su stripovi skupi i ne biti izdavac niti to postati. te dvije stvari mogu sasvim dobro koegzistirati, a birtijaška dokazivanja su za sludene tipove, pa i te "koji se konstantno živciraju"...takvima, ako postoje ili postaju zbog stripa, teško ce pomoci bilo jeftini stripovi bilo brižno izmjereni u podrumima markosove radionice. možda jedino neke seks-kombinacije...

a povratak u dobra stara vremena, tak mi je svejedno jer ja vec živim u dobrim starim vremenima u nultoj konstelaciji zodijaka, i otuda me markos prizvao da mu oživim rasprave koje su zamrle ili se rastacu od crvotocine, malo se skicem višim razinama svijesti te prenosim što te više sfere kažu o tom "stripu-izbavitelju": strip je s pravom podcijenjen, i ovdje i kod vas, to je samo obicno štivo industrijskog tipa za ostarjele eskapiste - evo, tako to kažu više razine postojanja, a ja, skoro da bih se složio s tim plemenitim entitetima

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 07/05/2007 : 16:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Verovatno zato sto jedan deo kupaca ceka upravo naredne 4 knjige jer prve 4 ima u Sistemovom izdanju.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/05/2007 : 16:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Hocu reci sljedece: tvoja je tvrdnja da su stripovi preskupi i da bi se puno bolje prodavali da kostaju jeftinije, 5 kuna. Oko toga smo se sporili danima. Ja sam tvrdio da to nece puno pomoci jer ako ljude strip ne zanima, nece ga kupiti, koliko god on malo kostao. Svojim odgovorom hellou si si lijepo skocio u usta i potvrdio moju tezu.




razumio sam te i prvi put
ali ti nisi razumio odgovor
naime, jasno je da AKO me nešto ne zanima uopce = necu to ni kupiti (pa ni badava)
to nije sporno
ali gle sad fintu: AKO me nešto zanima, ali mi cijena nije prihvatljiva, necu uzeti, sve dok mi cijena ne bude prihvatljiva - ni ovo nije teško zamisliti
e sad, KOLIKO JE TIH KOJE ZANIMA I KOLIKA JE TA PRIHVATLJIVA CIJENA ZA SVAKOG OD TIH - to ostaje upitno i u polju spekulacija (i tog "sporenja danima" koje spominješ)

ovo je bilo opce

a ak baš oceš konkretno i poseban slucaj, dam ti i to: kit teler me ne zanima ni da mi ga pokloniš (kao ni klara, af, spiderman i vecina stripova). MV, pa to bih uzeo po kiosk cijeni, ali ne i po trenutno ponudenoj. itd...

dakle, odgovorivši hellou, nisam ni najmanje kontradiktoran, vec iznenadujuce i nadasve dosljedan (te plemenit, pošten i za svaku hvalu...)

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/05/2007 : 17:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by zlatkob

No dobro. Ima lwood gore pravo. Zašto se oni koji se konstantno živciraju oko skupoce stripova ne bi udružili, otvorili izdavacku kucu i ponudili sebi i drugima povoljna softcover izdanja. Povratak u stara dobra vremena je nemoguc, jer je ekonomski sustav doba prije 90ih suprotan od ovog današnjeg. Ko bi danas izdvojio toliku lovu za tiraž 100.000? Ovi koji bi to i mogli bave se iskljucivo trendovima, a strip nije nimalo trendi.



hehe
nema lwood pravo (ni gore ni dolje te uglavnom nikad), jer se smije primjetiti da su stripovi skupi i ne biti izdavac niti to postati. te dvije stvari mogu sasvim dobro koegzistirati, a birtijaška dokazivanja su za sludene tipove, pa i te "koji se konstantno živciraju"...takvima, ako postoje ili postaju zbog stripa, teško ce pomoci bilo jeftini stripovi bilo brižno izmjereni u podrumima markosove radionice. možda jedino neke seks-kombinacije...

a povratak u dobra stara vremena, tak mi je svejedno jer ja vec živim u dobrim starim vremenima u nultoj konstelaciji zodijaka, i otuda me markos prizvao da mu oživim rasprave koje su zamrle ili se rastacu od crvotocine, malo se skicem višim razinama svijesti te prenosim što te više sfere kažu o tom "stripu-izbavitelju": strip je s pravom podcijenjen, i ovdje i kod vas, to je samo obicno štivo industrijskog tipa za ostarjele eskapiste - evo, tako to kažu više razine postojanja, a ja, skoro da bih se složio s tim plemenitim entitetima

Tako je govorio Zagortustra.



stanje se pogoršava a?sad cuješ glasove jel?

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 07/05/2007 : 17:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Album stripovi (kakve izdaje Markos u Fibri, izuzev Kena Parkera) mislim da opravdavaju HC izdanje. Bonelli serijali nikako ne bi trebali izlaziti u takvoj opremi. Kupio sam prva dva Mister No-a, kupovat' cu i dalje ako mi bude financijski štimalo pošto mi je jedina prilika da procitam stare epizode. Upravo sam prodao na aukcijama prva dva MM giganta i prva dva NN giganta zato jer mi lova treba za nešto meni osobno važnije. Strip je razonoda i tako se treba prema njemu odnositi. Znam da je cijena HC izdanja realna, ali da je skupo - skupo je. Žalosno je samo to što netko ko uopce nije citao starije epizode MM i MN (ili bilo kojeg drugog Bonellija) a ima volju nece moci procitati (eventualno ako se pojavi u knjižnicama) jer takva izdanja kupuju ljudi koji vec te iste stripove imaju u ZS ili LMS. HC Stripovi (a hvala Bogu izlazi ih dosta) imaju ciljanu publiku - stare kolekcionare. Možete pricati kako vas volja, no zasigurno bi se našlo par tisuca citatelja spomenutih stripova u kiosk izdanju. Uostalom, Markos veli da je velik gubitak na prve cetiri knjige MV. Da li bi bio veci da je kiosk izdanje?!

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 07/05/2007 : 17:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Zabolje me glava...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/05/2007 : 17:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Kupila mi žena novi Ultimate X-men/Spiderman (kupi mi svaki broj, lijepa navika nema što :-) Obicno prvo procitam SMG newsletter i tu primjetih nešto vrlo zanimljivo...
Marvel knights Spiderman, knjiga 1. Izgleda vrlo lijepo i izdanje i crtež, ne sumnjam da ce mi se strip dopasti. Ali, nešto me grebe i kopka i ne da mi mira... Cijena.
Sada cu staviti usporedbu pa ce vam biti jasno na što mislim.
Broj stranica: kiosk izdanje 56, knjiga 112 (duplo).
Crtež: lijep u boji kod oboje.
Dimenzije: iste ili skoro iste.
Nakladnik: Bookglobe, znaci isti.
Cijena: kiosk izdanje 20 kuna, knjiga 129 kuna.

S obzirom da knjiga ima tocno duplo više stranica, namece se zakljucak o duploj cijeni od nekih 40 kuna. No do 129 nam ostaje još ogromnih 89 kuna.
Šta to košta tih dodatnih 89 kuna


Mjenjam stripove, nudim druge stripove, knjige i sl.

Edited by - Obi-wan on 07/05/2007 17:48:19
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000