forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MARVEL TREJDOVI U PRODAJI!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/05/2007 : 21:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Iskreno, poznavajuci povijest oba stripa, usudio bih se reci da je Spider-Man možda cak imao više kvalitetnijih scenarista/prica od svog postanka.


Teško, obzirom da je Batman DUPLO stariji strip od Spider-Mana. Pokušavaš porediti kultni strip na kojem je u jednom dijelu svijeta odraslo ihihihi generacija, sa tinejdžerom koji je tek prošle godine odrastao (ustvari, još nije, valja izdržati neizvjesnost hoce li ili nece teta May otegnuti papke, pa cemo tek onda vidjeti kakav to covjek PParker treba da postane, bljak).
A Spidermana nisu pisali ni Morrison ni Moore ako cemo krenuti po najuticajnijim piscima u posljednje vrijeme samo.


Nema to veze sa starosti ili popularnosti stripa. Samo kažem da ukupno gledajuci i jedan i drugi lik, kod Spider-Mana ceš naci puno više kvalitetnih prica. Govorim o kvantiteti.

Mogu ti dati hrpu primjera za Spideyja. Stan Lee, Roger Stern, Bill Mantlo, J.M. DeMatteis, Peter David, Kurt Busiek, pa cak i JMS (iako ce zadrti fanovi reci da ga je upropastio).

Od onih koji su obilježili Batmana na regularnom izdanju ostat ce najviše zapamceni Denny O'Neil, Steve Engelhart, Frank Miller i Mike Barr (ovi runovi su btw, vecinom dosta kratki u usporedbi sa onim Spideyjevih scenarista)). Kod Batmana zapravo regularno izdanje nije toliko jako koliko mini-serijali i one-shotovi, Arkham Asylum, Long Halloween, Killing Joke, Dark Knight Returns, Year 100, itd.

Ne kažem ja da je Batman išta bolji ili popularniji od Spider-Mana, ali brojcano gledajuci Spidey je imao puno više kontinuirano kvalitetnih prica i scenarista od Batmana.

________________________
There are few wars between good and evil; most are between one good and another good.

Edited by - Mr. Bushido on 18/05/2007 21:47:02
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 19/05/2007 : 18:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

E pa Emire nisam ocekivao od tebe da tako govoriš o Spider-Manu!? Sorry što nisam došao na Mafest, (previše posla i obveza) no ne može se biti svugdje. Možda dogodine. Javi se poslije a dotle ti uživaj za obojicu.


Ja nikada nisam ni rekao da mi je Spiderman drag, a pošto mi je Batman ipak od te ergele najviše prirastao srcu, onda da se zna gdje stojimo. Pa sjecaš se kako sam pricao za Ultimate Spideya (koji je tek za nijansu lošiji od ove rega serije) kad sam ga uzeo citati nekada davno kada ga je LMI poceo izdavati.
Inace, na MaFestu sam se proveo koliko je fizicki moglo i evo me nazad, spreman za novo putovanje. I meni je žao što nisi stigao, ali vidjecemo se nekom drugom prilikom. I da, ako te Berni pita kome ti ovo dijeliš knjige bez mog znanja, objasni mu kako smo se dogovorili jer mi je podijelio HC Marvele samo da mu se skinem s vrata.

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 19/05/2007 : 19:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Nema to veze sa starosti ili popularnosti stripa. Samo kažem da ukupno gledajuci i jedan i drugi lik, kod Spider-Mana ceš naci puno više kvalitetnih prica. Govorim o kvantiteti.

Mogu ti dati hrpu primjera za Spideyja. Stan Lee, Roger Stern, Bill Mantlo, J.M. DeMatteis, Peter David, Kurt Busiek, pa cak i JMS (iako ce zadrti fanovi reci da ga je upropastio).

Od onih koji su obilježili Batmana na regularnom izdanju ostat ce najviše zapamceni Denny O'Neil, Steve Engelhart, Frank Miller i Mike Barr (ovi runovi su btw, vecinom dosta kratki u usporedbi sa onim Spideyjevih scenarista)). Kod Batmana zapravo regularno izdanje nije toliko jako koliko mini-serijali i one-shotovi, Arkham Asylum, Long Halloween, Killing Joke, Dark Knight Returns, Year 100, itd.

Ne kažem ja da je Batman išta bolji ili popularniji od Spider-Mana, ali brojcano gledajuci Spidey je imao puno više kontinuirano kvalitetnih prica i scenarista od Batmana.


Koliko se ja sjecam, Killing Joke je izašao u redovnom izdanju. I možda iz mene progovaraju predrasude ali ja nijedan Spideyev storyarc nisam procitao da se može mjeriti sa najboljim stvarima drugih junaka, a kamoli Batmana i tih stripova i autora koje si pobrojao (a dosta ih i izostavio). doduše, nisam procitao ove Bookglobeove trejdove ali uskoro cu.

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 21/05/2007 : 12:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

što se tice opce popularne kulture, smišno je usporedivat dc i marvel, unatoc tomu što sad u kinima igra spiderman 3 itd.
superman je dio opce kulture vec jako dugo posvuda na svijetu... još uvik se sican da je bila vist u Slikon na sliku kad je Superman umra... batman nema status supermana, ali isto svi znaju ko je on...
spiderman je, pogotovu od filmova, isto relativno poznat u nekakvoj opcoj javnosti, ali se, kao najpoznatiji marvelovac, teško može mjeriti sa supermanom i batmanom...

a i ako gledamo samo u okviru stripovske produkcije, mislim da se ne može u marvelu naci primjera kao što je Millerov ili Mooreov rad na Batmanu koji bi bio poznat kao "nešto više" od obicna stripa o Batmanu (ili nekom drugom junaku)... jasno da ima kvalitetnih stripova u Marvelu, ali ja bar ne znam da neki ima kultni status, tj. da je postao "graficka novela" bla bla Tu se isto vidi po meni razlicit status DC-a i Marvela što se tice opceg utjecaja...



U potpunosti se slazem sa gore navedenim. Da li je to zbog bolje reklame, boljeg osecaja za posao, ali fakat je da su DC junaci daleko kompleksnije predstavljeni. Naravno, to je zasluga sjajnih scenarista koji su radili na njima, ali ipak je fakat i to da su popularniji, sto je odabir publike. A tu vec nema puno filozofije...
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 21/05/2007 : 14:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by beli luk

quote:
Originally posted by mifugo

što se tice opce popularne kulture, smišno je usporedivat dc i marvel, unatoc tomu što sad u kinima igra spiderman 3 itd.
superman je dio opce kulture vec jako dugo posvuda na svijetu... još uvik se sican da je bila vist u Slikon na sliku kad je Superman umra... batman nema status supermana, ali isto svi znaju ko je on...
spiderman je, pogotovu od filmova, isto relativno poznat u nekakvoj opcoj javnosti, ali se, kao najpoznatiji marvelovac, teško može mjeriti sa supermanom i batmanom...

a i ako gledamo samo u okviru stripovske produkcije, mislim da se ne može u marvelu naci primjera kao što je Millerov ili Mooreov rad na Batmanu koji bi bio poznat kao "nešto više" od obicna stripa o Batmanu (ili nekom drugom junaku)... jasno da ima kvalitetnih stripova u Marvelu, ali ja bar ne znam da neki ima kultni status, tj. da je postao "graficka novela" bla bla Tu se isto vidi po meni razlicit status DC-a i Marvela što se tice opceg utjecaja...



U potpunosti se slazem sa gore navedenim. Da li je to zbog bolje reklame, boljeg osecaja za posao, ali fakat je da su DC junaci daleko kompleksnije predstavljeni. Naravno, to je zasluga sjajnih scenarista koji su radili na njima, ali ipak je fakat i to da su popularniji, sto je odabir publike. A tu vec nema puno filozofije...


Na CNN-u je bila nedavno vijest kada je Captain America umro. Kod nas su to prenjele sve dnevne novine, a ako eventualno nije bilo na TV, onda je to propust urednika, a ne znak da je Cap manje popularan od Supesa.

Inace, usporedjivati DC i Marvel bilo bi kao usporedjivati Dargaud i Glenat. Svaka od tih tvtki ima svoju izdavacku politiku i cilja na svoje potrosacke skupine koje se samo laiku mogu uciniti iste. Osobno vise kupujem DC-jevih stripova, pogotovo Vertigo i Wildstorm, ali u zadnjih 5 godina Marvel je taj koji drzi primat na americkom trzistu. Marvelovi stripovi se duplo vise prodaju od DC-jevih, a slozit cete se da je prodaja jedino OBJEKTIVNO mjerilo popularnosti.

Takodjer, sto se tice izjave "da su DC junaci daleko kompleksnije predstavljeni", to drzi vodu samo do dolaska Quesade na urednicko mjesto Marvela. Quesada, Bendis i Millar su toliko "zakomplicirali" ove odprije jednostavne likove super-heroja, tako da danas imamo posebno razradjene likove, bilo u starim naslovima ili u Ultimate Marvel serijama.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 21/05/2007 : 16:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

Majicu poklanja Bookglobe. Bit ce i na Mafestu, naravno ukoliko ih ostane!
A bit ce i još mnogo novih izdanja od Bookgloba za Mafest.

Tally
http://marvelfanklub.blogspot.com




izdanja su super ali nisam vidjeo da je bilo majica...ili niko nije nabavio komplet?
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 21/05/2007 : 16:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Rasprodale se.

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 22/05/2007 : 00:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

quote:
Originally posted by beli luk

quote:
Originally posted by mifugo

što se tice opce popularne kulture, smišno je usporedivat dc i marvel, unatoc tomu što sad u kinima igra spiderman 3 itd.
superman je dio opce kulture vec jako dugo posvuda na svijetu... još uvik se sican da je bila vist u Slikon na sliku kad je Superman umra... batman nema status supermana, ali isto svi znaju ko je on...
spiderman je, pogotovu od filmova, isto relativno poznat u nekakvoj opcoj javnosti, ali se, kao najpoznatiji marvelovac, teško može mjeriti sa supermanom i batmanom...

a i ako gledamo samo u okviru stripovske produkcije, mislim da se ne može u marvelu naci primjera kao što je Millerov ili Mooreov rad na Batmanu koji bi bio poznat kao "nešto više" od obicna stripa o Batmanu (ili nekom drugom junaku)... jasno da ima kvalitetnih stripova u Marvelu, ali ja bar ne znam da neki ima kultni status, tj. da je postao "graficka novela" bla bla Tu se isto vidi po meni razlicit status DC-a i Marvela što se tice opceg utjecaja...



U potpunosti se slazem sa gore navedenim. Da li je to zbog bolje reklame, boljeg osecaja za posao, ali fakat je da su DC junaci daleko kompleksnije predstavljeni. Naravno, to je zasluga sjajnih scenarista koji su radili na njima, ali ipak je fakat i to da su popularniji, sto je odabir publike. A tu vec nema puno filozofije...


Na CNN-u je bila nedavno vijest kada je Captain America umro. Kod nas su to prenjele sve dnevne novine, a ako eventualno nije bilo na TV, onda je to propust urednika, a ne znak da je Cap manje popularan od Supesa.


Jel ti to ozbiljno??? Kapetan Amerika da je jednako popularan ka Superman? Je, bija je u novinan i on, ali pitaj babu na pijaci ko je Kap. Amerika i nece imat pojma, a valjda svaki covik na svitu osim možda ljudoždera iz duboke prašine na Novoj Gvineji ili bušmana iz Kalaharija zna ko je Superman... Superman vec odavno nije samo lik iz stripa...

quote:
Inace, usporedjivati DC i Marvel bilo bi kao usporedjivati Dargaud i Glenat. Svaka od tih tvtki ima svoju izdavacku politiku i cilja na svoje potrosacke skupine koje se samo laiku mogu uciniti iste. Osobno vise kupujem DC-jevih stripova, pogotovo Vertigo i Wildstorm, ali u zadnjih 5 godina Marvel je taj koji drzi primat na americkom trzistu. Marvelovi stripovi se duplo vise prodaju od DC-jevih, a slozit cete se da je prodaja jedino OBJEKTIVNO mjerilo popularnosti.


To je istina, Marvel je trenutno popularniji... Ali ne i bolji po meni...

quote:
Takodjer, sto se tice izjave "da su DC junaci daleko kompleksnije predstavljeni", to drzi vodu samo do dolaska Quesade na urednicko mjesto Marvela. Quesada, Bendis i Millar su toliko "zakomplicirali" ove odprije jednostavne likove super-heroja, tako da danas imamo posebno razradjene likove, bilo u starim naslovima ili u Ultimate Marvel serijama.



Hm meni ovo što sam citao u hrv. prijevoda od Ultimate-serije i nije baš nešto. Spiderman mi je posta bolji u zadnje dvi-tri epizode, a X-meni su mi dosadnjikavi... Ne bi baš reka da su ji jako produbili...

Koji bi bili Marvelovi ekvivalenti npr. DKR ili Strašnom vicu?
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 22/05/2007 : 01:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
problem sa watchmen i dkr je taj sto su ti stripovi izasli u (za njih jako zhvalno) vrijeme kada su se u americi sasvim drugacije pisali super-herojski scenariji. naravno da su ova dva dijela onda preko noci lansirala novi super-herojski senzibilitet i da su postali referecionalna tocka za buduce scenariste. ali, to nisu tako "bezgrijesni" radovi kakvima ih se danas slavi. cak ih je vec i vrijeme nacelo. moorovo remek dijelo je top ten, a ne watchmen, dok je millerov sin city miljama ispred dark knighta, no ovi stripovi nikad (ili jako dugo) nece doseci famu njihovih prvih uspjesnica.

opet tvrdim da bi direktno usporedjivati dc i marvel bilo kao mjeriti jabuke i kruske. a nemoguce je i usporedjivati stripove iz 80-ih sa danasnjim iz 2000-ih. danas marvel ima neke fantasticne stripove. milligan/allred x-force/x-statix je meni tisucu puta drazi (i bolji) od bilo kojeg drugog americkog stripa iz nedavne produkcije, bendisova alias ili daredevil su dvije vrhunske serije kojima je tesko parirati, ennisov punisher je brutalno zajebantski strip kakav sve do nedavno ne bi bilo moguce vidjeti u marvelu, ellisov nextwave je bio jedan od najzabavnijih modernih super-herojskih stripova, slottova she-hulk malo pretenciozna, ali nevjerojatno britka, brubakerov cap dramatican i nepredvidiv...

kada govorimo o ultimate liniji, spidey i x-men su posteno odradjeni i nemaju rupa u scenariju, a kasnije epizode (uskoro nakon ovoga sto je do sad kod nas izaslo) postaju puno zanimljivije. the ultimates su vrhunac ultimate linije i, neovisno o ukusima, za njih se nikako ne moze reci da su sablonski ili da nisu nadahnuto napisani. sve su to stripovi koji danas, a ne drevnih 80-ih pomicu granice medija. mogu razumjeniti ako se nekome ne svidja sto ovi stripovi granice pomicu prvenstveno u komercijalnom, a tek onda u "umjetnickom" smijeru. ali, kapu im treba skinuti zato sto oni to rade temeljito i promisljeno, a ne stihijski ili slucajno.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 26/05/2007 : 23:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
E vako, stigao sam i ja sad procitati sve knjige i par komentara:
- U cjelini, sve pohvale. Kvalitetne price (neke cak sjajne), sjajni crtaci (neki tek kvalitetni ) i perfektno koncipirano izdanje (osim u jednom broju "Zla koje cine ljudi" gdje je na par stranica Zlatan primjetio preljevanje boje uslijed štampe, nisam uspio pronaci cak ni gramaticku grešku) su garant da za ono koliko placate dobijete odgovarajucu vrijednost.
- E sada, sitnice, i to prvo Astonishing X-Meni jer bi ljudi mogli da me prozivaju zbog detalja koji se ne poklapaju, pa da odmah upozorim. Spoileri, dakle, od sada:
  • Nakon gledanja dnevnika o njihovom posljednjem podvigu, naravno da nisam stavio da novinari ostave price koje im se ne uklapaju "postrance" nego "po strani". Ne znam kojom igrom sudbine je došlo do te zamjene, ali eto.
  • Jeste vamte-tamte, ali sada listam pa šta mi prvo zapadne za oko: kada Scott govori s Reedom i Sue, naravno da on zna koliko je njegov tim puta spasio svijet. Ostatak svijeta ne zna njihov znacaj i zato izlaze da se promovišu, kao uostalom i u prvom trejdu.
  • Lomisvijet nije moja ideja. Sami procijenite koliko je uspjela kombinacija, ali mislim da je i Whedon kasnije požalio što je takvo ime nadio jednoj planeti.
  • Nakon lijecenja Wolverineov tekst bi trebao da zvuci: "ILI JE OPASNA SOBA PROGRAMIRANA DA NE USPIJE U TOM ŠTO RADI ILI NAM NEŠTO NEDOSTAJE."
  • Još gomila sitnih izmjena originalnog prijevoda, ali kada se sve svede, veoma sam zadovoljan. Cista 5ica.

- Zveles, ja koliko znam "cojones" je španski izraz za 'muda', a ne za hrabrost. Prosto ne mogu da vjerujem kako je Smith ovako uspješnu seriju uspio da stvori ni iz cega, i skidam kapu majstoru zanata. Naravno, velike sike su uvijek primarni razlog da se izdanje nabavi.
- Nisam vidio ni trenutak u cijelom Cableu gdje je boja odgovarala tonu price. Kordej samim tim nije došao do punog izražaja, ali nema mu se šta ni zamjeriti. Pricica je takode sasvim solidna, ali bi ovakve stvari ipak trebalo ostaviti po strani (sic!) dok se ne izda ono što svojom kvalitetom to stvarno i zaslužuje.
- Isto vrijedi i za Marvel Knightse. Dosta je više tih drama oko tajnog identiteta, treba prica i pricica o temama kao što je uradeno u Zlo koji ljudi cine - a i trunka humora ne bi bila loša. Dodsoni su tek solidni, ali ne treba tražiti zamjerke crtežu koji tako dobro prikazuje duboke dokeltee i zategnute vruce hlace.
Worth your time? Hell yeah. Worth your money? Damn right.

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 27/05/2007 : 02:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
je, ja sam ostavio "cojones", nisam prevadjao zbog atmosfere stripa. predpostavljam da je usljed mnogih precitavanja i kontroliranja prijevoda, tj. teksta, na kraju to zabunom otislo kao "hrabrost" (iako se nije lose uklopilo, a, konacno, i smisao je isti kao da pise "muda"). kao sto kazes, nema niti jedne gramaticke greske bas zbog toga sto smo tekstove/prijevode zajednickim snagama 100 puta precitali.

ps. smith je mozda i bolji na hrvatskom nego na engleskom. kad je malo zapizdio pred kraj i na jednom mjestu dvaput u scenariju koristio identicne recenice, mi smo si dali malo slobode u prijevodu i, nadam se, napravili manje suhoparan prijevod, a da se smisao ili njegova koncepcija price nista nisu dirali.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 27/05/2007 : 12:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

je, ja sam ostavio "cojones", nisam prevadjao zbog atmosfere stripa. predpostavljam da je usljed mnogih precitavanja i kontroliranja prijevoda, tj. teksta, na kraju to zabunom otislo kao "hrabrost" (iako se nije lose uklopilo, a, konacno, i smisao je isti kao da pise "muda"). kao sto kazes, nema niti jedne gramaticke greske bas zbog toga sto smo tekstove/prijevode zajednickim snagama 100 puta precitali.



Ne bi se baš složija, meni je prilicno zapelo za oko ono o "potapanju" lopte u koš (2 puta!), pa ono o "osjecanju u želucu" (!) (navodin po sicanju, cita san to prije 10-ak dana)... osim toga, bilo je još više slucajeva di se moglo prevesti malo slobodnije tako da se ne vidi baš da je s eng. prevedeno, ali ništa tako strašno... što se pravopisa tice, jednom se potkralo -je- umjesto -ije-, ali što se toga tice je bolje nego inace...
da nema toga potapanja i želuca, reka bi da je prijevod solidan...
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 27/05/2007 : 17:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
hvala, mifugo, shvacam tvoj komentar kao pozitivan.

stovise, draga mi je svaka slicna sugestija ili primjedba, jer ce onda biti jos lakse i kvalitetnije u buducnosti. osobno mi je bilo najiznenadjujuce to, dok sam prevodio, koliko je jednostavno neki strip "prevesti" (pogotovo ako poznajes likove i njihovu medjusobnu dinamiku), a koliko je onda zahtjevno taj prijevod prilagoditi nekom hrvatskom govornom standardu. ono sto na engleskom izgleda super-jednostavno i razumljivo, moze tako biti pravi pain-in-the-butt za prijevod. no, ne opravdam nista time, nadam se samo da ce izdanja u buducnosti biti jos bolja, a vjerujem i da se slazes da su ove opaske do sada ipak minorna varijanta onoga kako je moglo ili trebalo biti.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12906 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/05/2007 : 20:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

Koji bi bili Marvelovi ekvivalenti npr. DKR ili Strašnom vicu?


Vjeruj mi, i Marvel svoje konje za trku ima.

Npr. tu ti je Mark Gruenwaldov Squadron Supreme...



...zatim Fantastic Four: Unstable Molecules, Jamesa Sturma i Guya Davisa...



...rekao bih da tu spada i Jim Starlinov The Death of Captain Marvel...



...i možda najbolji, Marvels, Kurta Busieka i Alexa Rossa.



________________________
There are few wars between good and evil; most are between one good and another good.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000