forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagor pomoc
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Mlaki
New Member

Croatia
139 Posts

Member since 18/05/2007

Posted - 18/05/2007 : 09:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mlaki a Private Message
Pozdrav svima na pocetku. Evo jednog novog forumaša koji je citao stripove kao mali, a sada se ponovno navukao i poceo mahnito kupovati sve što ima veze sa Zagorom, podosta zahvaljujuci i ovom sajtu.
Imam nekoliko pitanja, pa ako neko ima volje... Ispricavam se unaprijed ako je vec bilo - u tom slucaju može i link na topic.

1. Dnevnik - što uopce znace dvije serije (ZS i LMS), zašto je to napravljeno i zašto je Zagor na pocetku izlazio u obje serije?

2. Naslovi originala u Dnevniku - Citam Tonkino prokletstvo i sa strane piše naslov originala Terror, a to je totalno bila neka druga epizoda, ako se ne varam. Takoder u Zver iz Valoka piše neki naslov originala koji uopce nisam našao na popisu. O cemu se ovdje radi?

Zapravo dosta je za sada ova 2 pitanja i jedno retoricko: gdje je do vraga Prokleto blago?? Jucer sam obilazio nekoliko kioska bezuspješno

hvala vam!

jaki
Advanced Member



Croatia
26564 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/05/2007 : 10:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Bolje bi bilo da se nisi ponovo navukao na stripove,a pogotovo na Zagora.
Ali dobro.Dobrodošao na forum.Dnevnik je izdavao Zagora u pocetku u obe dvije edicije(ZS,LMS) a kasnije iskljucivo u ZS.Zašto?To treba pitati nekog u Dnevniku,ali i oni vjerovatno ne znaju.Šta se tice "nepostojecih naslova"koje si našao u Dnevniku na impresumu,vjerovatno se radi da je u Italiji u stripu bilo dvije epizode(kraj jedne i pocetak druge)a u dnevniku su stavili naslov koji je sa korice.
Evo ti link na usoredni spisak Zagora:http://striparna.com/stripofili/corto/

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16843 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/05/2007 : 12:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Mlaki

1. Dnevnik - što uopce znace dvije serije (ZS i LMS), zašto je to napravljeno i zašto je Zagor na pocetku izlazio u obje serije?

2. Naslovi originala u Dnevniku - Citam Tonkino prokletstvo i sa strane piše naslov originala Terror, a to je totalno bila neka druga epizoda, ako se ne varam. Takoder u Zver iz Valoka piše neki naslov originala koji uopce nisam našao na popisu. O cemu se ovdje radi?


ZS - Zlatna serija, LMS - Lunov Magnus Strip, ako si na to mislio Zašto je to napravljeno - to bi morao da ti odgovori neko ko je radio u Dnevniku.

Dnevnik je imao obicaj da izmišlja malo maštovitije naslove od originalnih, koji su prema mom mišljenju bili cesto bolje rješenje. Pogledaj popise, malo je naslova bukvalno prevedeno.
Go to Top of Page

Mlaki
New Member

Croatia
139 Posts

Member since 18/05/2007

Posted - 18/05/2007 : 12:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mlaki a Private Message
quote:

ZS - Zlatna serija, LMS - Lunov Magnus Strip, ako si na to mislio Zašto je to napravljeno - to bi morao da ti odgovori neko ko je radio u Dnevniku.

Dnevnik je imao obicaj da izmišlja malo maštovitije naslove od originalnih, koji su prema mom mišljenju bili cesto bolje rješenje. Pogledaj popise, malo je naslova bukvalno prevedeno.



jesam "starting member", ali ipak znam kako su se serije zvale
mislio sam na ovo - zašto su ih izmislili. izgleda je to teško pitanje, ko zna zašto je mene to uopce zainteresiralo.

a za naslove znam da je Dnevnik uljepšavao. bez obzira na to što su nekad bolje odgovarali ja sam pobornik doslovnog prijevoda jer to je autor tako zamislio. to mi je ono, kao da ti i ja sad kažemo da se knjiga od dostojevskog nece zvati "zlocin i kazna" nego joj bolje paše "prokleto blago" (još me muci što ga nema na kiosku). ko smo mi da mijenjamo autoru naslov? al ko zna, možda je Dnevnik imao i neku dozvolu od Talijana da to radi.

medutim - Terror se zvao Zagor broj 2. zato mi je bilo totalno cudno kad sam uzeo Tonkino prokletstvo i pod naslov originala vidio da to piše. možda je neka greška samo, ko zna...
Go to Top of Page

ljuso
Starting Member

Fyro Macedonia
91 Posts

Member since 26/06/2006

Posted - 18/05/2007 : 13:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ljuso a Private Message
Najpre su hteli da izdaju strip o Lunu na velikom formatu pa je tako nastao Lunov Veliki Strip (Lunov Magnus Strip). Najpre je samo on postojao a Luna nikada nisu izdali u njemu vec Sergio Bonelli junake medzu kojih i Zagor. Najpre nisu smatrali da ce biti mnogo popularan pa ponekad su ga stavljali na kraju kao dodatak.
Nakon godinu dve krenulo im je pa su izdali jos jednu ediciju Zlatna Serija. Malo kasnije su odlucili da podele junake pa su Zagora poceli da izdaju samo u ZS.
I 1992 sve je otislo u nepovrat.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 18/05/2007 : 14:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Što se tice Prokletog blaga, teta na kiosku mi je rekla da dolazi sutra ili najkasnije u ponedjeljak. Barem je tako u Splitu.
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 18/05/2007 : 16:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message
quote:
Originally posted by ljuso

Najpre su hteli da izdaju strip o Lunu na velikom formatu pa je tako nastao Lunov Veliki Strip (Lunov Magnus Strip). Najpre je samo on postojao a Luna nikada nisu izdali u njemu vec Sergio Bonelli junake medzu kojih i Zagor. Najpre nisu smatrali da ce biti mnogo popularan pa ponekad su ga stavljali na kraju kao dodatak.
Nakon godinu dve krenulo im je pa su izdali jos jednu ediciju Zlatna Serija. Malo kasnije su odlucili da podele junake pa su Zagora poceli da izdaju samo u ZS.
I 1992 sve je otislo u nepovrat.



Prvi broj Zlatne Serije je izasao 15.01 1968
Tri mjeseca kasnije izdaju LMS bolje reci 19.04.1968.
Prvi i drugi Zagor izlazi u ZS pod brojem 13 i 17 13.09 1968 i 20.12.1968.
Prvi Zagor u LMS izlazi 17.02.1969
Znaci prvo ZS pa tek onda LMS!!!

"Pupoljak"
$€N@D
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7392 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/05/2007 : 16:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
quote:
Originally posted by Mlaki

Pozdrav svima na pocetku. Evo jednog novog forumaša koji je citao stripove kao mali, a sada se ponovno navukao i poceo mahnito kupovati sve što ima veze sa Zagorom, podosta zahvaljujuci i ovom sajtu.




Tako sam se i ja navukao ponovno prošlog ljeta nakon 6-7 godina pauze, poceo kupovati samo Zagora, a sada mi je lakše kazat šta ne kupujem od stripova.
Dobrodošao

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/05/2007 : 17:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Mlaki

Pozdrav svima na pocetku. Evo jednog novog forumaša koji je citao stripove kao mali, a sada se ponovno navukao i poceo mahnito kupovati sve što ima veze sa Zagorom, podosta zahvaljujuci i ovom sajtu.
Imam nekoliko pitanja, pa ako neko ima volje... Ispricavam se unaprijed ako je vec bilo - u tom slucaju može i link na topic.

1. Dnevnik - što uopce znace dvije serije (ZS i LMS), zašto je to napravljeno i zašto je Zagor na pocetku izlazio u obje serije?

2. Naslovi originala u Dnevniku - Citam Tonkino prokletstvo i sa strane piše naslov originala Terror, a to je totalno bila neka druga epizoda, ako se ne varam. Takoder u Zver iz Valoka piše neki naslov originala koji uopce nisam našao na popisu. O cemu se ovdje radi?

Zapravo dosta je za sada ova 2 pitanja i jedno retoricko: gdje je do vraga Prokleto blago?? Jucer sam obilazio nekoliko kioska bezuspješno

hvala vam!


Dobrodošao...
ZS i LMS - hu givs a fak. Skupljaj ove nove, puno su ljepši i bolji. Dnevnik je sve radio dosta loše pa tako i prijevod. A Prokleto blago ce stici kada tad. Do tada ima toliko drugih stripova (mada priznajem da ga i ja nestrpljivo cekam...)
Inace moja je prica o ponovnoj zarazi stripovima slicna tvojoj, a i vecine ostalih clanova ovdje. Poceo sam sa Zagorom, zatim ostali Boneli, a poslije ide otkrivanje malo boljih stripova koji su malo teži za džep. Uglavnom, uživaj...
PS. Pogledah tvoj profil i vidi cuda, slicnih smo godina i oženjeni... Najviše nas je upravo tih godišta 73-78, klinci osamdesetih kada je bio najveci bum stripova kod nas...

Mjenjam stripove, nudim druge stripove, knjige i sl.

Edited by - Obi-wan on 18/05/2007 17:11:32
Go to Top of Page

Mlaki
New Member

Croatia
139 Posts

Member since 18/05/2007

Posted - 18/05/2007 : 18:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mlaki a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Dobrodošao...
ZS i LMS - hu givs a fak. Skupljaj ove nove, puno su ljepši i bolji. Dnevnik je sve radio dosta loše pa tako i prijevod. A Prokleto blago ce stici kada tad. Do tada ima toliko drugih stripova (mada priznajem da ga i ja nestrpljivo cekam...)
Inace moja je prica o ponovnoj zarazi stripovima slicna tvojoj, a i vecine ostalih clanova ovdje. Poceo sam sa Zagorom, zatim ostali Boneli, a poslije ide otkrivanje malo boljih stripova koji su malo teži za džep. Uglavnom, uživaj...
PS. Pogledah tvoj profil i vidi cuda, slicnih smo godina i oženjeni... Najviše nas je upravo tih godišta 73-78, klinci osamdesetih kada je bio najveci bum stripova kod nas...




nadam se ipak da cu se zadržati samo na zagoru. i ovako me vec žena cudno gleda i kad dolazim kuci s posla sakrijem vrecicu punu zagora. jebi ga, ne mora baš sve vidjeti

u pravu si da su novi bolji! prvo sam mislio - kupovat cu samo stare, to je moje djetinjstvo, bili su odlicni! i onda kad sam citajuci vaše postove postao svjestan što su radili s njima u dnevniku, prijevod, cenzura, rezanje... u meduvremenu sam poceo kupovati i nove epizode, polako se privikavam i na Chiarollu iako mi to najteže pada! kvragu zagora ne prepoznajem kaj mu je taj napravio.

i kao šlag na tortu - otidoh u striparnicu na trgu i kupih "zagor prica" u tvrdim koricama. to kad sam vidio - vidio sam sve!
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 18/05/2007 : 19:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
quote:
Originally posted by Mlaki

kvragu zagora ne prepoznajem kaj mu je taj napravio.




If I could be you I will take the world and hold it in my hand
If I could be you I will bring the sunshine after rainy day
Go to Top of Page

husker
Starting Member

Serbia
8 Posts

Member since 18/05/2007

Posted - 18/05/2007 : 19:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send husker a Private Message
Pozdrav svima.
Pre par dana sam kod jednog prijatelja video 2-3 Zagora uzeo sam da ih procitam i sada jurim na sve strane da ih pronadjem sto vise.Stripove sam citao kao klinac i ispao sam iz desavanja.Vidim da postoje i neka nova izdanja Zagor,Zagor extra itd.Da li su to reprinti starih izdanja ili su nove price?Bio bih zahvalan ako neko zna gde se mogu pronaci u srbiji,da li ih uopste ima u prodaji?
Hvala
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 18/05/2007 : 21:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Imas ih u Beogradu u strip klubu Darkwood i knjizari Alan Ford.
Zagor extra su reprinti starih Zagora iz ZS i LMS, a redovni Zagor je nastavak Zagora iz Zlatne serije.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 18/05/2007 : 23:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Kad sam krenia u srednju potpuno sam zaboravio stripove. Prije toga je bilo dobrih 5-6 godina stripofilije. Nisam procita ni jedan jedini strip u srednjoj niti sam prelistava vec do tada bogatu kolekciju stripova. To je sve bilo zbog novih zanimacija i nedostatka vremena. Medutim kad sam upisa fakultet stvari su se promjenile. Najvažnije je da sam poceo imati neku vrstu slobodnog vremena i da je prošlo ono srednjoškolsko neozbiljno doba u kojem se sve svodilo na prikazivanje što boljeg dojma u društvu. Upravo sam nedavno (prije 8 mjeseci)procita prvi strip nakon 5 godina. Naime ima sam neki ispit koji mi se nije dalo ucit, i izvucem ja iz police "Carsonovu prošlost". Listam ja, listam, i svatih da strip i nije baš za balavurdiju. Iako je prošlo 5 godina od zadnjeg procitanog stripa, ponovno sam znao sve o stripu i "filozofiji" u vezi njega. Na kraju svega mogu reci da mi je drago šta sam se ponovno navuka jer mi je citanje stripova ogroman užitak (za to sam trebao proci prijelaznu fazu od 3 mjeseca), a i draga mi je cinjenica da se slicno dogodilo i kod drugih clanova foruma.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7392 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/05/2007 : 06:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
Ne mogu virovat koliko novih clanova s istom pricom.
Ovo je neki virus poceo harat
Neka, neka

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 19/05/2007 : 11:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
I meni se desila potuno ista stvar. Ja sam se na stripove navukao posle punih 10 i više godina, i to od kakd sam se oženio. Valjda dok sam bio momak nisam imao vremena od silnog divljanja da se ponovo zaljubim u stripove, a i stripovi nisu izlazili.
Elem i ja sam u pocetku manijakalno kupovao stare Dnevnikove Zagore, sve mi je to liciloo na ponovno skupljanje nekih zaboravljenih slicica detinjstva. Zbirka stripova koju sam imao je nestala u Prištini sa svim ratnim sranjima pa sam krenuo da stvaram novu. Onda je krenuo Mister No, pa Ken Parker koga sam otkrio tek tada, pa onda stripovi Mila Manare, pa onda Hugo Pratt, pa onda stripovi.com... Tada sam odlepio.
Sada uglavnom ne kupujem Bonelija, kupim samo poneki strip kad me baš zaintrigira. Uglavnom kupujem ove "ozbiljnije" stripove. Odlepio sam za integralima Belog Puta, pa onda suludi Spagetti Brothersi, pa Bluberi.... ma kupujem "300 cuda", što bi rekao Blek.
Juce sam kod Darkvuda kupio i jednog Iznoguda, hocu da vidim o cemu se radi. Mislio sam se izmedu njega i Tin Tina, pa sam se ipak odlucio za Iznoguda.
Najviše mi se u zadnje vreme od svih stripova dopao Sambrovi, integral Belog Puta. Procitao sam jedan deo, i sada se psihicki spremam da ga nastavim. Sambrovi su ludilo. Uz Tamo gde pogled ne dopire ovo je jedan od najacih stripova koje sam u zadnje vreme citao.

I ono što je najvažnije, momci danas mi stiže M E R C E D E S C250 diesel. Samo moj, kupljen od mojih rodenih para. Velika stvar.

Živeli

Puno vas pozdravljam iz grotla predratne Kosovske Mitrovice.
Go to Top of Page

husker
Starting Member

Serbia
8 Posts

Member since 18/05/2007

Posted - 19/05/2007 : 15:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send husker a Private Message
Danas sam uzeo par Hrvatskih izdanja Zagora i moram reci da su odlicni.Stvarno mi je uzivanje citati mog omiljenog junaka ponovo.Moracu i ponekog Mister No-a nabaviti i da dodam sve pohvale za ovaj odlicni site i forum.
Pozdrav
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 19/05/2007 : 17:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Mlaki

quote:
Originally posted by Obi-wan

Dobrodošao...
ZS i LMS - hu givs a fak. Skupljaj ove nove, puno su ljepši i bolji. Dnevnik je sve radio dosta loše pa tako i prijevod. A Prokleto blago ce stici kada tad. Do tada ima toliko drugih stripova (mada priznajem da ga i ja nestrpljivo cekam...)
Inace moja je prica o ponovnoj zarazi stripovima slicna tvojoj, a i vecine ostalih clanova ovdje. Poceo sam sa Zagorom, zatim ostali Boneli, a poslije ide otkrivanje malo boljih stripova koji su malo teži za džep. Uglavnom, uživaj...
PS. Pogledah tvoj profil i vidi cuda, slicnih smo godina i oženjeni... Najviše nas je upravo tih godišta 73-78, klinci osamdesetih kada je bio najveci bum stripova kod nas...




nadam se ipak da cu se zadržati samo na zagoru. i ovako me vec žena cudno gleda i kad dolazim kuci s posla sakrijem vrecicu punu zagora. jebi ga, ne mora baš sve vidjeti

u pravu si da su novi bolji! prvo sam mislio - kupovat cu samo stare, to je moje djetinjstvo, bili su odlicni! i onda kad sam citajuci vaše postove postao svjestan što su radili s njima u dnevniku, prijevod, cenzura, rezanje... u meduvremenu sam poceo kupovati i nove epizode, polako se privikavam i na Chiarollu iako mi to najteže pada! kvragu zagora ne prepoznajem kaj mu je taj napravio.

i kao šlag na tortu - otidoh u striparnicu na trgu i kupih "zagor prica" u tvrdim koricama. to kad sam vidio - vidio sam sve!


Moja žena se toliko navikla da vec i ona ocjenjuje ocuvanost stripova, a neke edicije mi redovito kupuje u kiosku... Što se tice Zagora, ja sam prvo skupio sve extra i redovne, a usput još jednu kolekciju extra. Nemam pojma što sam s tim htio, a sada mi žao prodati. No, malo po malo i evo trenutno se spremam iskeširati 500 kuna za dvije knjige Metabaruna. SF u boji, tvrdi uvez, bit cu sretan ko prase kada ih ugledam. Jebiga, opasna je to zavisnost.

Mjenjam stripove, nudim druge stripove, knjige i sl.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 19/05/2007 : 18:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
quote:
Originally posted by Spock

Ne mogu virovat koliko novih clanova s istom pricom.
Ovo je neki virus poceo harat
Neka, neka

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.


moja prica je identicna, ponovo sam se navukao onog dana kad sam se registrirao na ovaj forum
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16843 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 20/05/2007 : 12:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Ja sam skoro bio prestao citati stripove prije 6 godina. Tada sam mislio da ih nikad vise necu citati, umro mi je najbolji drug sa kojim sa stalno razmjenjivao stripove. Ali nekako sam opet poceo poslije godinu dana.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16843 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 20/05/2007 : 12:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Dobrodošao...
ZS i LMS - hu givs a fak. Skupljaj ove nove, puno su ljepši i bolji. Dnevnik je sve radio dosta loše pa tako i prijevod. ][/purple]


A Ludensovi prevodioci dobro rade prevod?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/05/2007 : 18:33:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Nemam pojma, cini mi se da naslove bolje prevode.
Ne zamaram se s tim previše, više mi se svidaju ovi novi...

Mjenjam stripove, nudim druge stripove, knjige i sl.
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 20/05/2007 : 19:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message
quote:
Originally posted by Spock

[quote]Originally posted by Mlaki

Pozdrav svima na pocetku. Evo jednog novog forumaša koji je citao stripove kao mali, a sada se ponovno navukao i poceo mahnito kupovati sve što ima veze sa Zagorom, podosta zahvaljujuci i ovom sajtu.




Tako sam se i ja navukao ponovno prošlog ljeta nakon 6-7 godina pauze, poceo kupovati samo Zagora, a sada mi je lakše kazat šta ne kupujem od stripova.
Dobrodošao

I kod mene je slicna situacija samo što sam malo prije poceo skupljat Zagore, a sad mi trebaju tri posla da nabavim sva nova izdanja, al neka nama stripova a narocito Zagora


In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/05/2007 : 20:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Malo da se pohvalim.
Bio sam u Novom Sadu prijatelju na proslavu što je završio višu školu za pukih 13 godina studiranja... Malo smo šetali gradom i u centru naidemo na tržni centar Bazar koji (nekim cudom) radi i nedjeljom. Unutra je bio i IPS koji drži stripove. "Ženo koliko nam je novaca ostalo?" Za karte kuci + bijednih 50 eura. Uz dugo predomišljanje i odvagivanje stripova, izabrao sam Inkale 3,4,5,6 i prekrasan integral Bleksad (baš idem citati, crtež izgleda fenomenalno). Saranih tako tih zadnjih 50 što smo ponijeli, ali pjevušio sam od srece cijelim putem u autobusu.

Mjenjam stripove, nudim druge stripove, knjige i sl.
Go to Top of Page

Mlaki
New Member

Croatia
139 Posts

Member since 18/05/2007

Posted - 22/05/2007 : 12:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mlaki a Private Message
Zna li netko ljudi gdje se osim Italije i bivše Jugoslavije Zagor citao i gdje je bio popularan?

Citao sam negdje da u Americi nije prošao (uvijek su bili cudni ti Ameri :-)). Cuo sam i za neke filmove iz Turske o Zagoru, pa pretpostavljam da je tamo citan. Osim toga ne znam ništa...
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 22/05/2007 : 12:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
turska pa brazil

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000