forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 fables
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

oce
New Member

Fyro Macedonia
153 Posts

Member since 09/03/2004

Posted - 26/05/2007 : 15:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send oce a Private Message
I sta tu nije u redu?Izrael ne treba postojati?Svakoj sili treba okrenuti drugi obraz?
I nije toliko besno odan.U stripu se samo na jednom mestu jasno pominje Izrael.Mislim da scenarista pokusava da njegov strip bude ozbiljnije shvacen.Malo jadni pokusaj ali to je to.

...but always he found the gold yielding before the coal.

Edited by - oce on 26/05/2007 15:33:25
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25157 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/05/2007 : 15:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

I manhunter, autor nije "naklonjen Jevrejima", nego je "bijesno odan" ideji i manifestaciji jevrejske države Izraela i kako svaku silu treba naplatiti stostruko.



Ne bih ulazio u politicke rasprave, ali svejedno ne vidim razlog da zbog ovakvog razmišljanja ne treba citati strip u kojem se to isto razmišljanje ne propagira(a i da se propagira).. Ne znam, možda sam isuviše liberalan, ili mi je nešto promaklo.


Don't worry. I didn't see it --- 'cause I
have no vision.

Edited by - manhunter on 26/05/2007 15:34:52
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 26/05/2007 : 15:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Oci, ti nisi procitao intervju, zar ne? To je rabidly pro- (glupog li izraza majko moja, on je scenarista...), sljedeci korak bi bio fanatizam i pristupanje u vojsku Izraela.
I ako ceš prozivati ono što sam napisao, onda makar procitaj šta piše.

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.

Edited by - Emir Pasanovic on 26/05/2007 15:37:26
Go to Top of Page

oce
New Member

Fyro Macedonia
153 Posts

Member since 09/03/2004

Posted - 26/05/2007 : 15:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send oce a Private Message
Nisam mislio na intervju vec na strip.Kao sto napisao.

...but always he found the gold yielding before the coal.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25157 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/05/2007 : 15:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
A scrappy little country full of stiff-necked bastards who, the only way we're gonna protect our existence is to make sure that anytime you do anything bad to us, we're going to make you pay horribly. I use that as a formal analogy for the existence of Fabletown and their relationships to the Empire. So that's a roundabout way of saying that yes, that was in there purposely.


Meni ovo više zvuci da on povlaci paralelu izmedju te dve stvari (strip/situacija u Izraelu), ali da ne opravdava Izraelske odgovore na arapse provokacije. Cak štaviše, zvuci mi da ih mali i ismejava? Ili mi je engleski zaribao sasvim??

Don't worry. I didn't see it --- 'cause I
have no vision.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 26/05/2007 : 15:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter
Ne bih ulazio u politicke rasprave, ali svejedno ne vidim razlog da zbog ovakvog razmišljanja ne treba citati strip u kojem se to isto razmišljanje ne propagira(a i da se propagira).. Ne znam, možda sam isuviše liberalan, ili mi je nešto promaklo.


Stripu ne bi smjela biti svrha da metaforicki objašnjava citaocu dnevnopoliticka pitanja. Ako neceš jasno reci svoj stav i onom koji je knjigu uzeo u ruke pružiti šansu da shvati u potpunosti ono u što se upušta, onda nemoj nikako ni pisati. Ali, da je on napisao stvar i fino rekao, izraelci su hrabri vitezovi a arapi gladni vukovi uokolo Kamelota koji bi da se napiju krvi jedinog Božijeg naroda, jasno je da ne bi imao citaoca koliko je Fables imao i imao.
Kao što vidite, ne ulazim u suštinu stripa jer ga svakako nisam nikako ni citao (planirao sam da skinem sve brojeve kada diplomiram da na miru iscitam, ali ovako mogu da predem i na druge zaostatke... cujem da je American Virgin jak...).

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25157 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/05/2007 : 15:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Stripu ne bi smjela biti svrha da metaforicki objašnjava citaocu dnevnopoliticka pitanja.


Tacno. Ali kako mi se cini, to i nije slucaj(polazeci od intervjua)

quote:
Originally posted by Emir Pasanovic
Ako neceš jasno reci svoj stav i onom koji je knjigu uzeo u ruke pružiti šansu da shvati u potpunosti ono u što se upušta, onda nemoj nikako ni pisati.


Da li to znaci da bi svi pisci morali, kada završe pisanje romana, da nam i objasne sve metafore u knjizi?? Ili je ipak bolje svakome dati slobodu da razume književno delo kako želi?


quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Ali, da je on napisao stvar i fino rekao, izraelci su hrabri vitezovi a arapi gladni vukovi uokolo Kamelota koji bi da se napiju krvi jedinog Božijeg naroda, jasno je da ne bi imao citaoca koliko je Fables imao i imao.


Zato što vecina ljudi ne voli Izrael or what??


quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Kao što vidite, ne ulazim u suštinu stripa jer ga svakako nisam nikako ni citao (planirao sam da skinem sve brojeve kada diplomiram da na miru iscitam, ali ovako mogu da predem i na druge zaostatke... cujem da je American Virgin jak...).



Eto, i ja ga nisam citao..

Don't worry. I didn't see it --- 'cause I
have no vision.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 26/05/2007 : 16:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic
cujem da je American Virgin jak...).



prve chetiri sveske... ostalo je uglavnom mestimichno do znatno sranje.

****************
"It eats you starting with your bottom!"
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 26/05/2007 : 16:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter
Tacno. Ali kako mi se cini, to i nije slucaj(polazeci od intervjua)

To smo onda protumacili sa suprotnih strana. Koliko sam ja shvatio, on je cijelu stvar posvetio Izraelu, tj. od pocetka primjenjivao teoriju o onom "donjem", potlacenom na najpotlaceniji narod u današnjem svijetu - izraelski. Što je ortodoksna glupost sama po sebi.
quote:

Da li to znaci da bi svi pisci morali, kada završe pisanje romana, da nam i objasne sve metafore u knjizi?? Ili je ipak bolje svakome dati slobodu da razume književno delo kako želi?

Ne, naravno da ne, ali jedno je metaforizirati politicke traktate o narodima jednog regiona kroz price za djecu i odrasle, a drugo napisati pricu o tom narodu i posvetiti je tom narodu. Vidiš šta hocu da kažem? Da su znali od pocetka o cemu se radi ovdje, mnogi ne bi knjigu ni uzeli u ruke - drugi bi je opet, uzeli iako inace stripove ne citaju nikako. A ovako je on igrao i jednu i drugu stranu s tim što je kada je valjda prodaja krenula opadati, odlucio da jasno i glasno pozove bracu s bliskog istoka da njegovu nesposobnost pisanja dobrih prica nadoknadi besplatnim reklamama.
quote:

Zato što vecina ljudi ne voli Izrael or what??

Vecina ljudi ne voli rat, bombardovanja i ubijanje civila. Trebaš stvarno biti "bijesno odan" da nazoveš državu Izrael potlacenim.

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 26/05/2007 : 16:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara
prve chetiri sveske... ostalo je uglavnom mestimichno do znatno sranje.


Jel ima nešto od Vertiga što bi preporucio? Citam trenutno samo Hellblazera i ful mi je OK (ovaj Bondovski Constantine u zadnjoj svesci je sjajan ).

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 26/05/2007 : 18:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
The sun on the meadow is summery warm
The stag in the forest runs free
But gathered together to greet the storm
Tomorrow belongs to me

The branch on the linden is leafy and green
The Miljacka gives its gold to the sea (Miljacka u Bosnu, Bosna u Savu, Sava u Dunav, Dunav u Crno more)
But somewhere a glory awaits unseen
Tomorrow belongs to me

Now Fatherland, Fatherland, show us the sign
Your children have waited to see
The morning will come
When the world is mine
Tomorrow belongs to me
Tomorrow belongs to me
Tomorrow belongs to me
Tomorrow belongs to me
The babe in his cradle is closing his eyes
The blossom embraces the bee
But soon says the whisper, arise, arise
Tomorrow belongs to me
Tomorrow belongs to me
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 26/05/2007 : 18:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Miljacka se uljeva u Željeznicu, Željeznica u Bosnu... Šta je ovo?

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 26/05/2007 : 19:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Miljacka se uljeva u Željeznicu, Željeznica u Bosnu... Šta je ovo?

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.



Red je da objasnim. Zaboravih na Želju. Ovo je malo adaptirano.
To je pjesmica iz filma "Cabaret". Lijepa je, pomalo epska a nadasve nazi. Simbolizira ponos jedne rase i jednog naroda koji se sprema na progon Židova. Mnogo je vole i mnogi mladi Arapi, koji je iz inata pjevaju. Arapi koji vrše taj konacni pritisak za konacno rješenje židovskog pitanja.
Kada naidem na nekoga ko naginje malo ka neo-antisemitizmu onda mu ostavim lyrics nek mu se nade. Umjesto Miljacka u originalu ide Rhine.
Kontaš?

Edited by - zlatkob on 26/05/2007 19:03:13
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 26/05/2007 : 19:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
A što se antisemitizma tice to je ionako floskula. To bi znacilo da si i anti-arapski raspoložen. Anti-jevrejstvo je prikladnije.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 26/05/2007 : 19:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Ja sam nastrojen kontra fašisticke vlade Izraela. Ne jevreja. Problem tvoje moronske logike je da izjednacavaš djela lidera-predsjednika-premijera-poglavica sa cijelim plemenom-narodom. Ja to ne radim.

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Herr BIG BAD WOLF
Junior Member



Croatia
332 Posts

Member since 27/04/2007

Posted - 26/05/2007 : 20:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Herr BIG BAD WOLF a Private Message
nema moj post nikakve veze sa teorijom zavjere

stvar je samo u tome da politickih misli ima u svakakvim djelima (iz svih polja umjetnosti), uglavnom zakamufliranih u alegorije.

to nije ništa novo.

pitanje je samo percepcije krajnjeg korisnika tog djela (gledatelja, citatelja) da li ce uociti politicki kontekst, da li mu se taj kontekst svida, da li ga odobrava...

iako, logicno, cilj propagande je da prode neotkrivena: da djeluje i izaziva željene posljedice medu masom bez da ta masa shvati da se njome manipulira.

benigan primjer je, recimo, top gun.

film financiran od u.s. zrakoplovstva, zabavan i lak, gotovo revijalnog tona, koji je u vrijeme kad je izašao ogroman broj mladica inspirirao da se približe (ili pridruže) americkom air-forceu.



"Judo plesacu!"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47022 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/05/2007 : 20:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
samo dokaz da se svuda povlaci politika.i priko filma i priko stripa i sporta itd

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/05/2007 : 20:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Stripu ne bi smjela biti svrha da metaforicki objašnjava citaocu dnevnopoliticka pitanja. Ako neceš jasno reci svoj stav i onom koji je knjigu uzeo u ruke pružiti šansu da shvati u potpunosti ono u što se upušta, onda nemoj nikako ni pisati.


Stripu može biti svrha šta god njegov autor želi da mu bude svrha. Ako autor želi propagandu - super, nek' gura propagandu.

A na citaocima i kriticarima je da to kao propagandu i tretiraju, a ne kao remek delo 9. umetnosti.

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25157 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/05/2007 : 20:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Djole potpis ti je gramaticki pogrešan..

Don't worry. I didn't see it --- 'cause I
have no vision.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3493 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/05/2007 : 21:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
Citao sam samo The Last Castle, a to je sranje - i crtež i scenario.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 27/05/2007 : 02:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Ja sam nastrojen kontra fašisticke vlade Izraela. Ne jevreja. Problem tvoje moronske logike je da izjednacavaš djela lidera-predsjednika-premijera-poglavica sa cijelim plemenom-narodom. Ja to ne radim.

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.



Tumaciš nepostojece tude tvrdnje a izražavaš se kao neki maloumnik koji nikako da prežvace grupni i višestoljetni kompleks identiteta. Vjerojatno prve dvije epizode Dampyra citaš svaki dan i na nacin na koji to neki dobri ljudi ovdje cine sa Biblijom ili Kuranom.
Kakva god vlada bila u Izraelu ti i slicni cete izvoditi iste zakljucke, i biti isti kriptofašisti. Kada biste mogli vjerojatno biste ih sve spalili, a onda naknadno polagali cvijece i držali mediokritetske govore. I razmisli malo o toj suludoj podršci nekim kulturama koji su oha-haj daleko od južnoslavenske i europejske kojoj ipak pripadaš. Koliko god da si preuzeo te besmislene modele ponašanja, koji danas karakteriziraju sve one koji smatraju da se bore protiv Sotone sa Zapada (da se ne lažemo, svi smo mi njima isti, dokle god ne prihvatimo proroka), ipak si etno-genetski uglavnom NAŠ covjek. E, valjda je svima jasno zašto Srbi i Hrvati MORAJU ostati u granicama BiH i svojom prisutnošcu spašavati judeo-kršcanski i liberalno-demokratski poredak, slobodu seksualnosti, izražavanja i protoka kapitala. Istu bi ulogu trebao imati i Izrael na Bliskom Istoku. Da privede okolinu razumu, da im otvori puteve ka minicama i štiklicama, stripovima, filmovima i muzici bez cenzure, ožujskoj pivi i dobrom vinu, pravu na abortus, itd., itd.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 27/05/2007 : 02:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Stripu ne bi smjela biti svrha da metaforicki objašnjava citaocu dnevnopoliticka pitanja. Ako neceš jasno reci svoj stav i onom koji je knjigu uzeo u ruke pružiti šansu da shvati u potpunosti ono u što se upušta, onda nemoj nikako ni pisati.


Stripu može biti svrha šta god njegov autor želi da mu bude svrha. Ako autor želi propagandu - super, nek' gura propagandu.

A na citaocima i kriticarima je da to kao propagandu i tretiraju, a ne kao remek delo 9. umetnosti.

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"



Tak nekak...
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 27/05/2007 : 10:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by zlatkob
Tumaciš nepostojece tude tvrdnje a izražavaš se kao neki maloumnik koji nikako da prežvace grupni i višestoljetni kompleks identiteta.

A ti se ponašaš kao da nešto znaš dok u stvarnosti nemaš blage veze sa stvarnošcu. Nemaš ni prve ideje o meni a prozivaš me jevrejo-mrziteljem i maloumnikom, pa jesi ti normalan? I ocekuješ da nakon ovog vodimo kulturan razgovore? Ajd sad se lijepo strpi dok se neko od moderatora ne zadesi ovdje i razriješi te mogucnosti da dodeš na forum na par dana.
quote:

Kakva god vlada bila u Izraelu ti i slicni cete izvoditi iste zakljucke, i biti isti kriptofašisti. Kada biste mogli vjerojatno biste ih sve spalili, a onda naknadno polagali cvijece i držali mediokritetske govore.

Ti stvarno trebaš posjetiti par stotina lijecnika pa tek onda stupati u komunikaciju sa normalnim svijetom, jer ovakve imaginacije ne mogu ni da zamislim u kontekstu normalne osobe. Potraži najbliži sanatorij i dobrovoljno se prijavi, cujem da su ukinuli elektrošokove.
quote:
I razmisli malo o toj suludoj podršci nekim kulturama koji su oha-haj daleko od južnoslavenske i europejske kojoj ipak pripadaš.

Right back at ya. Jel ti uopšte znaš i prvu stvar o izraelskoj kulturi? I za šta se oni zalažu? Hajde, iscitaj par knjiga prije nego se pocneš razbacivati sa pameti koje nemaš. Koliko uopšte imaš godina, 7?
quote:
Koliko god da si preuzeo te besmislene modele ponašanja, koji danas karakteriziraju sve one koji smatraju da se bore protiv Sotone sa Zapada (da se ne lažemo, svi smo mi njima isti, dokle god ne prihvatimo proroka), ipak si etno-genetski uglavnom NAŠ covjek.

Ovdje mogu samo da se nasmijem. Dajte nek neko ovom covjeku pokaže par slika mog ponašanja, za divno cudo ne mogu da sam nadem nijednu gdje sam se ubio ko majka.
A inace, ovim si samo pokazao koliku zaista mržnju gajiš prema svim muslimanima i cestitam ti na tome. Idi lijeci se, o o o, idi lijeci se, u je...
quote:
E, valjda je svima jasno zašto Srbi i Hrvati MORAJU ostati u granicama BiH i svojom prisutnošcu spašavati judeo-kršcanski i liberalno-demokratski poredak, slobodu seksualnosti, izražavanja i protoka kapitala. Istu bi ulogu trebao imati i Izrael na Bliskom Istoku. Da privede okolinu razumu, da im otvori puteve ka minicama i štiklicama, stripovima, filmovima i muzici bez cenzure, ožujskoj pivi i dobrom vinu, pravu na abortus, itd., itd.


Gluposti i besmislice. I naravno, mržnja prema bošnjacima i svemu onome što mi jesmo. Ajde ti fino idi svom ustaškom tatici reci da BiH nece biti hrvatska ni za novih 700 godina svog postojanja a ni tada, i da se može fino koncentrisati na odgajanje svog mezimcica u jedinoj zemlji koju ce ovaj sa 8 razreda osnovne ikada imati priliku posjetiti.
Dobar dan, narode foruma, izgleda da smo opet tu!

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 27/05/2007 : 10:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
Stripu može biti svrha šta god njegov autor želi da mu bude svrha. Ako autor želi propagandu - super, nek' gura propagandu.

Sjajno, slažem se. Ali treba da obavijesti citaoca šta je i kako je nanijetio prije nego krene sa pisarijama. Ma sve je to glupost i kao što rekoh ranije, besplatna reklama tom stripu.
[/quote]

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/05/2007 : 11:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ne treba - to je posao kriticara. Ako publika vec i sama nije u stanju da to vidi.

(druga prica bi bila da recimo Mosad finansira Fables - onda bi ta obaveza svakako postojala. Posto to nije slucaj, sve je do slobodnog autorskog uverenja)

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000