forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Katakombe bez duha
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Humbert Coe
Average Member

Croatia
591 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 29/05/2007 : 02:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message
Eh, da...
Svatko tko iole poznaje socijalizirane, kulturne, pa usudim se ici i do šire granice te reci - obicne ljude, a sam rabi pozdrav, ili barem najklišejiziraniju gestu kojom pokazuje da je zamijetio drugu jedinku na užem prostoru, ne može se nacuditi subkulturi striparnica. Prevelik broj slucajeva ignoriranja posjetiteljevog ulaska, samim tim i nezamijecivanje njegova naivnog pozdrava od strane prodavaca koji vas ipak gada mutnim, cak ubojitim pogledima("skinutih", najvjerojatnije,iz kadra kakvog stripa), dok istovremeno razgovara s kolegom o seksualnim orjentacijama omiljenih strip junaka,zajedno razmišljaju o potencijalno boljim uvezima legendarnih im stripova ozbiljno spominjuci i armirani beton te o slicnim bitnim pitanjima, a sve s precool facama da bi se nasmijali- nije ništa neobicno. I ne samo u Lijepoj našoj.
I da, ogovaranje konkurencije, takoder.
Dakle,cudan zrak nije posljedica samo mracnih, skucenih prostora cije zidove vjerno cuvaju fiktivni likovi.
A možda i nisu krivi djelatnici. Što mislite da Vas vecinu vremena cuva lik u crvenoj uskoj majici bez rukava,esesovski vas pozdravlja loš izumitelj cije izreke(precesto nimalo duhovite) na majicama obožava mnoštvo kao da ih je samo smislilo, dok vas pak s polica vrebaju ljudi šišmiši i Vrane?! I Propovjednici.

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11081 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/05/2007 : 08:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message


www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 29/05/2007 : 08:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
Šta misliš što bi bio jedan od glavnih uzroka subkulturalnosti?
Ako prošetaš malo po velikim gradovima, od Vardara pa do Triglava, nerijetko ceš imati prilike vidjeti kako vecina ekipe, koja pokušava nekim signalima (majica sa Zagorovim, supermanovim i inim motivima) dati do znanja da spada med' stripomane, izgleda "freakovito", "geakovski", šlampavo, "bubuljicavo", vjecno studentski, aseksualno, odvojeno od svih trendova, itd.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 29/05/2007 : 09:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message
ja imam Lobo majicu :)

nego, odlicno zapažanje; ali nije ograniceno iskljucivo na striparnice. taj je fenomen prisutan gdje god se pojavljuje odnos kupac-prodavac.

"Here it is..! "Samsonite"! I was waaay off!"
Go to Top of Page

Mlaki
New Member

Croatia
139 Posts

Member since 18/05/2007

Posted - 29/05/2007 : 09:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mlaki a Private Message
meni je covjek koji radi u libellus striparnici dobar, drag i simpatican. na znam kako se zove, bio sam do sad 2 puta tamo, ali bih ga pohvalio da ne ispadne da se ovdje samo kritizira...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7313 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 29/05/2007 : 09:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Da vidim ak sam ja to dobro razumio... Humberto je tužan što smiješak što on ga dariva, njemu nije uzvracen istom, i to upravo od onih ljudi koji bi valjda trebali biti sretni što im još nešto sitno tih stripoljubaca ne samo da kupuje, vec i uopce dolazi u striparnice, te im posvetiti svo vrijeme svijeta, uzvratiti na smješak prporcionalno jednakim, ak ne i vecim smiješkom, dati na neki drugi nacin do znanja da je dobrodošao kupac ili barem hiniti da im je stalo...

still amazes...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 29/05/2007 : 09:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message
gle, meni se dešavalo da dodem u MC po povratku s mora (na kojem sam potrošio skoro ništa novaca da bih imao za stripove) ili tijekom slucajnog boravka u Zg, ostavim im par stotina kuna, a zauzvrat ni pozdrav ni hvala. kao da nisam ni bio, tip uzeo pare i nastavio citati/pricati/šta je vec u tom trenutku radio; nedajbože da sam nešto pitao.
doduše, zaboli me za pozdrav, dobio sam ono po cega sam išao; ali nekako se na kraju osjecaš glupo kad te ne doživljavaju.

(napominjem da se ovo dešavalo PRIJE, i bilo je vec spomena na forumu; u zadnje vrijeme se popravilo, koliko sam primijetio: ne znam nikog od zaposlenih ali se desilo da smo cak i, nicim izazvani, malo popricali:)

"Here it is..! "Samsonite"! I was waaay off!"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/05/2007 : 10:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ja u MC-u svaki mjesec potrosim vise od tisucu kuna, sto na filmove, sto na stripove, ali ponasanje im nije uvijek na nivou.
jedan od njih se uvijek ponasa kao: koji kurac si ti tu zalutao? ne znas ni sto tu radis, mali...

kiky, nije stvar u smjesku, ali malo ljubaznosti nikom ne smeta
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 29/05/2007 : 10:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
i sto mu dalje odnosis svoje pare? mazohist?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/05/2007 : 10:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ne nosim njemu, nego kupujem

osim toga, nisu svi koji rade tamo isti
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 29/05/2007 : 10:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
a kupujes. onda je to nesto drugo.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 29/05/2007 : 11:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
Pa sva su ta iskustva subjektivna i uglavnom izazvana preosjetljivošcu stripoljubaca . Ako nije preosjetljivost u pitanju onda je lažni hoch noble. Znate ono - imate lovice više nego što vam treba pa ste odlucili zaposliti kucnu pomocnicu. Mala vam navecer nešto prosipa po podu a vi joj ležerno objasnite da ne treba to pocistiti jer bu sutra ujutro došla teta koja je ionako za to placena. Teta se prehladila pa nemre doc', vi cupate kosu, psujete joj sve po spisku (Boga, oca, pramenove, možda i višak kila) i vicete da iz inata u svojoj kuci ne bute niš cistili dok se ova ne pojavi...dok vas mala istovremeno bicuje jer ocekuje da to sve netko drugi napravi. Ima se love pa se od drugih ocekuje svašta. Prašina stoji a teta je potražila posao kod neke obitelji koja brine o sebi koliko i o drugima.
Nedostatak ljubavi u djetinjstvu? Ili možda razmaženost kao kod ove male gore? Možda i sasvim validan stav na osnovu opceprihvacenih normi urbanog ponašanja?
Rješenje? Pored ovako slabe konkurencije otvaranje strip shopa bio bi super potez . Napokon bismo možda imali nekog dušebrižnika kod kojeg bismo kupovali stripove. "Moj naklon". "Ljubim ruke". "Danas posebno blistate". Od toliko striparnica imali bismo jednu u koju bismo svi išli po porciju tople bratske ljubavi

A prika Umberto Eco nije pojasnio svoje prave motive

Rješenje br.2? Odmah, na licu mjesta, reci što vas muci. Porazgovarati sa doticnima i bez straha otkriti da je s druge strane takoder covjek, u punom smislu te rijeci. Barem u svijetu stripoljubaca, na ovoj maloj sceni, ne postoji opasnost od prevelikog raspršivanja energije. Uostalom, vidjelo se to i u Makarskoj. Mnoge su predrasude pale u vodu, ne?
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 29/05/2007 : 11:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
cijenim svoj novac koliko i sebe. puno. bilo koji prodavac/izdavac koji mi se doslovno ne uvuce u dupe da dobije taj novac, isti nece vidjeti. tocka.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 29/05/2007 : 11:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

cijenim svoj novac koliko i sebe. puno. bilo koji prodavac/izdavac koji mi se doslovno ne uvuce u dupe da dobije taj novac, isti nece vidjeti. tocka.



Pa eto primjera

Zaboravih navesti da smatram da je svaki subjektivan stav (+ kritika) i koristan jer možebitno ukazuje na neke nedostatke drugoj strani, ne?
Ja recimo više brinem o tome je li stigla roba, hocu li uspjeti doci do željenog stripa, hoce li biti glancer , i sl. Hladnih i odbojnih situacija bilo je u obje trenutno centralne striparnice u Zagrebu. Pa kaj sad. Negdje je smiješak kiseli, negdje ga uopce i nema. Negdje doživiš klanovsku situaciju dok je drugdje to više nalik na galantnost familije Topalovic, ali to je sve ionako irelevantno. To je tak svejedno. Jedino mjesto na kojem je sve bilo ovak kak neki od vas iziskuju jest tam na Jarunu, u onoj garaži. A može biti da je uzrok tome bila super-ljubazna zaposleniCA
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 29/05/2007 : 11:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Ako vas netko ne ferma barem je iskren. Sto bi htjeli - trgovce tipa John Cleese iz Fawlty Towersa, ili recimo one tete iz Kauflanda koje imaju na blagajni papiric na kojima pise:

Pozdravi musteriju sa DOBRO JUTO (ako je jutro), odnosno DOBAR DAN / DOBRO VECE (ako je dan / vece). Ne zaboravite: TREBATE LI VRECICU? A na kraju najvaznije: HVALA! DODJITE OPET! Upotrijebiti osmjeh tip 5B (izbjegavati 3C zbog invalida!).

Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 29/05/2007 : 11:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
tete iz kauflanda. sto bi trgovci htjeli? pare ili slanje u 3pm?
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 29/05/2007 : 11:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

tete iz kauflanda. sto bi trgovci htjeli? pare ili slanje u 3pm?




Procitaj što napisah izmedu redova poviše gore. Imamo toliko striparnica da "možemo birati" gdje cemo ici.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 29/05/2007 : 11:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
ovo sto ja pisem ne moras citati izmedju redova. izabrao sam vocni kup na lijepoj terasi.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 29/05/2007 : 12:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

ovo sto ja pisem ne moras citati izmedju redova. izabrao sam vocni kup na lijepoj terasi.



E, kod mene imaš i tu mogucnost, uz izuzetne super-direkcije
A ja narandžadu u slicnom ambijentu.
Bilo bi interesantno kada bi striparnice imale bašticu u kojoj možeš popiti i pojesti nekaj
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/05/2007 : 13:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

a kupujes. onda je to nesto drugo.






Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
591 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 29/05/2007 : 13:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message
quote:
Originally posted by zlatkob

Šta misliš što bi bio jedan od glavnih uzroka subkulturalnosti?
Ako prošetaš malo po velikim gradovima, od Vardara pa do Triglava, nerijetko ceš imati prilike vidjeti kako vecina ekipe, koja pokušava nekim signalima (majica sa Zagorovim, supermanovim i inim motivima) dati do znanja da spada med' stripomane, izgleda "freakovito", "geakovski", šlampavo, "bubuljicavo", vjecno studentski, aseksualno, odvojeno od svih trendova, itd.




Cestitam!
Lijep dar zapažanja precizno istkan!
A fascinantno je kako isti (strip)likovi, u slovo identicni opisu gore, javno kukumavce kako svijet ne razumije stripaše, kunu se da su normalni i sebe smatraju tipicnim predstavnicima ljubitelja ove umjetnosti. Ne propuste priliku u nekoj petominutnoj reportaži pozdraviti i svoje potomke, Robina i Drunu.
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
591 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 29/05/2007 : 13:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message
Nerijetko u Zagrebu navracam u striparnice, a uljudnost redovito pokazuje samo jedan prodavac malo duže kose u podrumskoj Striparnici.
Ne smeta meni što su ostali cudni. Smeta njima kada to spomenemo. Neka.
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 29/05/2007 : 14:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
joj humbi kako ne shvacaš

pa ljudi su sramežljivi i ne razvaljuje ih sposobnost komuniciranja

zato su se i zabili u striparnice u podrume i na polukatove
a ne šetaju okolo sa usnicama punjenim kolagenom ko ciganovic

al nakon koje pivice

razmislimo malo o sebi (kako jedan rece kakav je prosjecni striper)
pa bumo shvatili i njih tj nas
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 29/05/2007 : 14:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
quote:
Originally posted by Humbert Coe

uljudnost redovito pokazuje samo jedan prodavac malo duže kose u podrumskoj Striparnici.



to ti je nas VJ


"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46522 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/05/2007 : 14:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by zlatkob

quote:
Originally posted by Pavel01

ovo sto ja pisem ne moras citati izmedju redova. izabrao sam vocni kup na lijepoj terasi.



E, kod mene imaš i tu mogucnost, uz izuzetne super-direkcije
A ja narandžadu u slicnom ambijentu.
Bilo bi interesantno kada bi striparnice imale bašticu u kojoj možeš popiti i pojesti nekaj





recimo npr. pecenu prasetinu pa usput citaš stripove da ih dobro izmastiš

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 29/05/2007 : 16:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Humbert Coe

quote:
Originally posted by zlatkob

Šta misliš što bi bio jedan od glavnih uzroka subkulturalnosti?
Ako prošetaš malo po velikim gradovima, od Vardara pa do Triglava, nerijetko ceš imati prilike vidjeti kako vecina ekipe, koja pokušava nekim signalima (majica sa Zagorovim, supermanovim i inim motivima) dati do znanja da spada med' stripomane, izgleda "freakovito", "geakovski", šlampavo, "bubuljicavo", vjecno studentski, aseksualno, odvojeno od svih trendova, itd.




Cestitam!
Lijep dar zapažanja precizno istkan!
A fascinantno je kako isti (strip)likovi, u slovo identicni opisu gore, javno kukumavce kako svijet ne razumije stripaše, kunu se da su normalni i sebe smatraju tipicnim predstavnicima ljubitelja ove umjetnosti. Ne propuste priliku u nekoj petominutnoj reportaži pozdraviti i svoje potomke, Robina i Drunu.





Da se dopunim. Taj "moj" opis je klasicna predrasuda trecih lica s kojima npr. sjediš na pivi, i koji ti bez imalo direktnog iskustva, ili ljubavi prema stripu koju vjerojatno ima ponosni nositelj takve majice, pocnu objašnjavati svoje videnje strip svijeta sa pozicije nekoga ko prati trendove i ko živi samo ono što je društveno opceprihvaceno. Uz osmijeh kažeš: "Gle, Zagor", a jedan od trecih lica ti pocne sa: "Daj, daj, ima tri banke a još se fura na to..." i onda uz lagani popizditis pocneš "pregovarati" o subkulturalnosti..
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000