forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Katakombe bez duha
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 12/09/2007 : 23:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

quote:
Originally posted by Pavel01

ekipa u libellusu je super. u mc cu zaci kad se preimenuje u "ovdje se krade".



A ja više necu citat tvoje postove dok ne promjeniš nik u "onaj koji kenja". :=)

sto?! svaki drugi stripofil se zali na mc. onako na mail: "joj narucio sam nesto iz mc-a, boze sacuvaj." ili "bio mc-u, nikad vise."

meni dosta da zaobilazim tu trgovinu. da sam izdavac ne bih im dao nista, ili samo sa velikim zakasnjenjem.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 13/09/2007 : 08:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

Ma ljudi, zbog kojih vi perifernih stvari pizdite! Ono, nije me pozdravio kad sam ušao!!! Ma nemoj, pa kolko te košto psihijatar da sanira duševnu bol.

Udem u ducan, ako me covjek pozdravi ja mu odzdravim, ako ne i onako me boli briga za njega. Ako znam što tražim, a u striparnici znam ("uobraženost", u ostalom nisam prepoznao :=)) bolje od bilo kojeg prodavca, šta ce mi on. E sad, ako me pljune - znam i ja hracnut.

Nije te pozdravio, joj! Pa u striparnicama rade frikovi (radio sam u MC godinama i ne brinite bio sam ljubazan s kupcima, pitajte Raula ako meni ne vjerujete), a ne majordomi iz ambasada. Nema covjek socijalnih vještina i zato je firma lopovska.

S druge strane ima i kupaca da su stipse na kub. Dolazio mi je jednan tip barem pola godine svaki tjedan i pitao "Jel' imate Gigerovu monografiju?". Bio frajer sto puta i svaki put ja se pušim od bijesa što moram reci da nemamo. Nema mongrafije u katalogu iz kojeg narucujemo, ali ima u Bud Plantu po cijeni (ne sjecam se tocno) blizu sto baksa plus transport. Narucim ja i cekam. Dolazi druškan. Pita. Ja vadim monografiju, ono, sav važan (neš' to držat na polici u ono doba, nestane dok si rek'o keks, kradu mušterije pozdravio ti njih ili ne), on ju ozbiljno uzme i lista. I lista. I lista. I lista. Ja kažem: "To bi bilo toliko i toliko." (zaboravio sam cifru, loš sam s brojkama, ali se sjecam da mu ju nismo puno digli, možda 10 -15% na onoliko koliko smo platili) A majstor ce meni:"Pa nisam ja pitao za knjigu da ju kupim nego da vidim kako izgleda. Bio sam u Algoritmu, ali pizde traže da platim pa da naruce. I ja onda pomislim da nadem drugu budalu koja ce to platit." I vrati mi knjigu. Meni ju odbiju od place, eno je na polici u dnevnoj sobi. A ne volim Gigera.

E sad, možete mislit kako sam tipu poželio dobar dan svaki sljedeci put kad je navratio.

Toliko od mene. Tko je shvatio - shvatio je. Tko nije, hebiga, nemrem mu pomoci.





Jel tebi psihijatar morao sanirati duševnu bol zbog tog Gigera?

Više ljudi se požalilo na jednu konkretnu stvar... Kad pitaju prodavaca u MC-u da li imaju neki odredeni strip, da mu ovi odgovore "Odi gledat po policama, ako ima, ima, a ako nema, nema"... Lijepo od tebe što si stao u njihovu obranu, ali svima je jasno da nisi i ne možeš biti objektivan po tom pitanju. Iz te price bih izdvojio Raula, koji je stvarno uvijek ljubazan i susretljiv.

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 13/09/2007 : 10:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
Nista meni ne moze sanirati dusevnu, a jos vise financijsku bol zbog Gigera. Mislim, nije covjek los, ali ne pali me taj njegov mrak.

Što se tice prodavaca, a mislim da se to odnosi samo na jednoga (dobro, mozda i na Bradu, ali cini mi se da je on dosta napredovao u posljednje vrijeme) razlog za takav odgovor je jednostavan. Covjek ne zna toliko o stripu i nema takav sistem razmisljanja (ja, recimo, kao i vecina ljudi ovdje, tocno znam gdje mi se nalazi na policama koji strip, knjiga ili DVD= da bi mogao popamtiti raspored desetak somova stripova. Moze to vama izgledati pusiona, ali ima takvih ljudi. Ne mozes ga zbog toga ubiti. Uzmes takvu stvar u obzir i (osim ako nisi zaista zlonamjeran) napravis neki kompromis.

Normalno, moze se postaviti pitanje zasto je MC zaposlio takvog covjeka, a ne nekog eksperta za strip. I na to je odgovor jednostavan: nema eksperta koji bi radio u prodavaonici stripa. Nije to radno mjesto za koje bi se Markos, ja ii netko drugi s ovog foruma pokidao da ga dobije. A i nije bas tako lako raditi. Dakle MC je, bas kao i svaka druga tvrtka, osudjen zaposljavati one koji su na trzistu. Decko ima drugih kvaliteta. Posten je i vrijedan, a vjerujte mi to je danas teze pronaci nego eksperta za strip - njih ima na svakom uglu. I opet kompromis: MC ce radije zaposliti nekoga tko mu nece stalno drzati ruku u kasi i odraditi ce zadatke najbolje sto moze nego nekog "strucnjaka" s ljepljivim prstima i navikom da 8 sati radnog vremena cita Zagora i cudi se sto netko trazi da odradi svoju placu.

Normalno, to musteriji ne mora nista znaciti ako je nezadovoljna, ali pitanje je koliko je stvarno nezadovoljnih, a koliko onih koji samo gundjaju bez veze.

Price o paketima su uglavnom lazi i zlonamjerne izmisljotine. Usluga je tu na razini bilo koje tvrtke u Hr., a posebno bilo koje striparnice.

Sto se tice objektivnosti, mislim da mogu biti objektivan i to prvenstveno zato sto poznajem obje strane posla, a uz to obisao sam striparnice u svim vecim europskim i americkim gradovima (vjeruj mi u Frobidden Planet u NY mozes i batina dobit ako si brezobrazan, a da ne kazem da kada postavis neko naivno pitanje odmah ti se skupe svi prodavaci i cere u lice jer si budala koja pojma o stripu nema; u Parizu me niti u jednoj striparnici nisu pozdravili, a u Munchenu frajer mi nije htio naplatiti dok nije zavrsio citanje stranice stripa koji je citao na kasi) i znam kakvi ljudi tamo rade. Dok sam radio trudio sam se i davao uputstva kako da se radi. Raul i Edvin se i dalje s tim gnjave svakodnevno.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 13/09/2007 : 10:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

...
Price o paketima su uglavnom lazi i zlonamjerne izmisljotine. Usluga je tu na razini bilo koje tvrtke u Hr., a posebno bilo koje striparnice.
...

price o paketima su vise nego opravdane i steta je sto nema ljudi da otvoreno napisu na forumu koga su za koliko zajebali, vec sute kao da ce im netko odgrist nos.
cemu zlonamjerne izmisljotine? kakva korist od toga?

narucivao sam stripove i knjige od najmanje 40-ak razlicitih striparnica/knjizara diljem svijeta i samo sa 2 imao problema:

tfaw - jednom se zajebali kolicinski i odmah ispravili
mc - zajeb kod svake narudzbe. nikad vise.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 13/09/2007 : 12:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
@ bookglobe

sve 5, argumentirano si obrazložio svoj stav i tu nemam više što reci, osim da prodavace u MC-u ne bi ubilo da se ponekad nasmiju i kažu "bok", eto...

offtopic, jel može par recenica o Kriminalu i Sataniku i mogucnosti da se nastave i dalje objavljivati kao trobroji? Recimo, za 30-35 kuna... ako mogu Blek i Mark, koji su na istoj razini kvalitete, zašto ne probati po bar jedan trobroj K&S? Možda bi to ljude privuklo, veliki broj stranica po povoljnoj cijeni? Bar jedan trobroj...

Diplomiraj brzo i bez puno truda:

http://studirajlukavo.blog.hr/
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 13/09/2007 : 14:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by realist

@ bookglobe

sve 5, argumentirano si obrazložio svoj stav i tu nemam više što reci, osim da prodavace u MC-u ne bi ubilo da se ponekad nasmiju i kažu "bok", eto...

offtopic, jel može par recenica o Kriminalu i Sataniku i mogucnosti da se nastave i dalje objavljivati kao trobroji? Recimo, za 30-35 kuna... ako mogu Blek i Mark, koji su na istoj razini kvalitete, zašto ne probati po bar jedan trobroj K&S? Možda bi to ljude privuklo, veliki broj stranica po povoljnoj cijeni? Bar jedan trobroj...



Kriminal i Satanik više ne dolaze u obzir. Naslovi se pokrivaju, cak nešto i zarade, ali toliko je vrijedanja i ismijavanja ovdje da mi više ne pada napamet izlagati se porugama budala. Naucio lekciju.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 13/09/2007 : 14:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe


Price o paketima su uglavnom lazi i zlonamjerne izmisljotine. Usluga je tu na razini bilo koje tvrtke u Hr., a posebno bilo koje striparnice.



Evo da se i ja ubacim, narucivao sam jedno 10-ak puta iz MC-a, svaki put preko njihove web stranice, pošiljku cekam oko 2 tjedna
U svakom paketu je barem jedan oštecen strip, najcešce oštecenje je izdubljena (izbrazdana, govorim o HC-u) naslovna strana. To nema veze sa poštom, takav strip u striparnici ne mogu nikome uvalit, pa ubace meni u paket.
Ne bi nikada kupovao iz MC-a da mogu negdje drugdje kupiti BGL-ova izdanja.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/09/2007 : 15:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Meni ne treba neki specijalni odnos sa vlasnicima striparnica, tako da ove dodatne stvari koje vam fale, uopce nit ne smetaju nit ih primjecujem... I u Libellusu i MC-u su isto blaženo nezainteresirani.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bookglobe
New Member

296 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 13/09/2007 : 15:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bookglobe a Private Message
quote:
Originally posted by HC

quote:
Originally posted by bookglobe


Price o paketima su uglavnom lazi i zlonamjerne izmisljotine. Usluga je tu na razini bilo koje tvrtke u Hr., a posebno bilo koje striparnice.



Evo da se i ja ubacim, narucivao sam jedno 10-ak puta iz MC-a, svaki put preko njihove web stranice, pošiljku cekam oko 2 tjedna
U svakom paketu je barem jedan oštecen strip, najcešce oštecenje je izdubljena (izbrazdana, govorim o HC-u) naslovna strana. To nema veze sa poštom, takav strip u striparnici ne mogu nikome uvalit, pa ubace meni u paket.
Ne bi nikada kupovao iz MC-a da mogu negdje drugdje kupiti BGL-ova izdanja.



I ti stvarno misliš da netko u striparnici baš tebi podmece oštecene primjerke? Ja sam paranoik, ali ovo...

Jesi li se žalio i vratio ošteceni proizvod? Prema zakonu na to imaš pravo, a dok sam ja tamo radio na svaku smo žalbu reagirali. Ne vjerujem da je sada drugacije.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/09/2007 : 15:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

Ma ljudi, zbog kojih vi perifernih stvari pizdite! Ono, nije me pozdravio kad sam ušao!!! Ma nemoj, pa kolko te košto psihijatar da sanira duševnu bol.

Udem u ducan, ako me covjek pozdravi ja mu odzdravim, ako ne i onako me boli briga za njega. Ako znam što tražim, a u striparnici znam ("uobraženost", u ostalom nisam prepoznao :=)) bolje od bilo kojeg prodavca, šta ce mi on. E sad, ako me pljune - znam i ja hracnut.

Nije te pozdravio, joj! Pa u striparnicama rade frikovi (radio sam u MC godinama i ne brinite bio sam ljubazan s kupcima, pitajte Raula ako meni ne vjerujete), a ne majordomi iz ambasada. Nema covjek socijalnih vještina i zato je firma lopovska.

S druge strane ima i kupaca da su stipse na kub. Dolazio mi je jednan tip barem pola godine svaki tjedan i pitao "Jel' imate Gigerovu monografiju?". Bio frajer sto puta i svaki put ja se pušim od bijesa što moram reci da nemamo. Nema mongrafije u katalogu iz kojeg narucujemo, ali ima u Bud Plantu po cijeni (ne sjecam se tocno) blizu sto baksa plus transport. Narucim ja i cekam. Dolazi druškan. Pita. Ja vadim monografiju, ono, sav važan (neš' to držat na polici u ono doba, nestane dok si rek'o keks, kradu mušterije pozdravio ti njih ili ne), on ju ozbiljno uzme i lista. I lista. I lista. I lista. Ja kažem: "To bi bilo toliko i toliko." (zaboravio sam cifru, loš sam s brojkama, ali se sjecam da mu ju nismo puno digli, možda 10 -15% na onoliko koliko smo platili) A majstor ce meni:"Pa nisam ja pitao za knjigu da ju kupim nego da vidim kako izgleda. Bio sam u Algoritmu, ali pizde traže da platim pa da naruce. I ja onda pomislim da nadem drugu budalu koja ce to platit." I vrati mi knjigu. Meni ju odbiju od place, eno je na polici u dnevnoj sobi. A ne volim Gigera.

E sad, možete mislit kako sam tipu poželio dobar dan svaki sljedeci put kad je navratio.

Toliko od mene. Tko je shvatio - shvatio je. Tko nije, hebiga, nemrem mu pomoci.





nisu to uopce periferne stvari (iako nisan ima problema jer san bija samo jednom u MC ).
red je da se covik pozdravi kad ude u radnju bez obzira jel uša u mesnicu,banku ili striparnicu.
nisu to javne kuhinje ili caritas di se nešto dili pa da te boli kita oce li neko dolazit ili ne.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 13/09/2007 : 15:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe


I ti stvarno misliš da netko u striparnici baš tebi podmece oštecene primjerke? Ja sam paranoik, ali ovo...


Ne meni, hocu reci da se ošteceni primjerak lakše proda putem pošte. Kad dodeš u striparnicu uvijek imaš priliku prije kupnje pogledati strip.

quote:
Originally posted by bookglobe


Jesi li se žalio i vratio ošteceni proizvod? Prema zakonu na to imaš pravo, a dok sam ja tamo radio na svaku smo žalbu reagirali. Ne vjerujem da je sada drugacije.


Žalio sam se, par puta prihvatili, više puta nisu, jer imaju problem sa poštarinom, a kad sam rekao da cu ja platiti poštarinu onda nije bilo šefa i tako....
Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 13/09/2007 : 19:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message
he ja mislim da bi u striparnicama trebale raditi samo zenske sa dubokim dekolteima, netrebaju nis pricat samo neka se njisu ljevo desno
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 13/09/2007 : 19:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Možemo se kladit.....

Ma. 120% se nitko ne bi žalio u tom slucaju.....

Npr. ti dodeš kao ideš se raspitati za neki strip a ona se onako nonšalantno nagne preko pulta zatrepce okicama, ibaci atribute i naravno maksimalno milozvucno odgovori "Izvoli(te)...?"
A ti; "Ja sam...mene zanima....eh..hm."



Pa ti onda dodi na forum da se žališ što onemogucuju normalnu komunikaciju u striparnicama

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/09/2007 : 21:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ja mislim da bi u svim striparnicama (i svagdje drugdje) trebali raditi roboti. Naravno, podvrgnuti trima zakonima robotike...A ljudi da po citav dan samo citaju stripove i jedu krem banane.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 14/09/2007 : 08:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ja mislim da bi u svim striparnicama (i svagdje drugdje) trebali raditi roboti. Naravno, podvrgnuti trima zakonima robotike...A ljudi da po citav dan samo citaju stripove i jedu krem banane.


Asimove, Asimove...

...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 17/09/2007 : 13:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by bookglobe

Sto se tice objektivnosti, mislim da mogu biti objektivan i to prvenstveno zato sto poznajem obje strane posla, a uz to obisao sam striparnice u svim vecim europskim i americkim gradovima (vjeruj mi u Frobidden Planet u NY mozes i batina dobit ako si brezobrazan, a da ne kazem da kada postavis neko naivno pitanje odmah ti se skupe svi prodavaci i cere u lice jer si budala koja pojma o stripu nema; u Parizu me niti u jednoj striparnici nisu pozdravili, a u Munchenu frajer mi nije htio naplatiti dok nije zavrsio citanje stranice stripa koji je citao na kasi) i znam kakvi ljudi tamo rade. Dok sam radio trudio sam se i davao uputstva kako da se radi. Raul i Edvin se i dalje s tim gnjave svakodnevno.



Ako je u New Yorku i Munchenu losije nego u MC-u to svejedno ne znaci da je u MC-u dobro.
Uvijek mozes naci neko mjesto gdje je gore nego u prethodnom, ali to ne znaci da je ono prethodno mjesto dobro... (ako nadem neku striparnicu u bangladešu gdje je gore nego u NY-u i Munchenu, znaci li to da su NY-u i Munchenu ipak dobre striparnice?)
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 17/09/2007 : 18:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Ma super je, išli smo u kupovinu i prošli bez batina!
To ja zovem dobrom kupnjom

Da hoce bar tako tuc' i u špeceraj radnjama, onda ženski dio populacije ne bi toliko žurio u njih

"Gdje je locirana tvornica koja proizvodi "Polzela" carape? Ne znaš, a..?"

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000