forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 dali western strip "umire"
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 30/05/2007 : 20:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
Western mi je omiljeni žanr u stripu ali i jedan od omiljenih na filmu.
I mislim da nece nestati sve dok ima neko ko ce to da cita/gleda.
Western rules!!!

Every man dies.
Not every man really lives.
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 30/05/2007 : 21:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
western je, nažalost, vec odavno mrtav... to što se godišnje (eventualno) pojavi jedan film, nije dovoljno da bi se govorilo o žanru, da je ne znam koliko dobar.
u stripu je situacija još gora. dobro, imate texa. koji mene vec odavno ne može zabaviti na onaj nacin na koji bi western trebao. tu i tamo iskoci neki album, kao bouncer, i to je to. najbolji western strip koji sam citao u posljednje vrijeme je loveless u izdanju dc/vertiga, a uostalom to je manje više sve što postoji. ako amerika, kao domovina westerna, bez obzira koliko se on poslije proširio, više ne njeguje ovaj žanr, nema smisla ocekivati da ce ga netko drugi uspjeli oživjeti

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 30/05/2007 : 22:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
PANTA REI!

Every man dies.
Not every man really lives.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 30/05/2007 : 23:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
DEADWOOD je odlicna western serija najnovijeg datuma....gruba, puno golotinje, pijanki... 36 zakon epizoda. šteta što nece snimati dalje
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25946 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/05/2007 : 00:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Jonah Hex,Lone Ranger...

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/05/2007 : 00:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Ima li mozda Deadwood za kupiti na DVDs?
Cini mi se da je to islo na HTVu nedavno?

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 31/05/2007 : 01:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Najbolji western je "High noon" ("Tocno u podne"). Svaka minuta u filmu je ekvivalentna s onom u stvarnosti, a film traje 01:45h (filmsko vrijeme od 10:40h do 12:25h). A tu je još i legendarna minuta prije podne kada svira napeta (gotovo pogrebna) glazba, a u isto vrijeme se vrtu scene koje predstavljaju sumu sumarum zbivanja u prethodnih sat i po vremena. Od svih vrlih gradana jedino su pijanica i djecak ponudili pomoc Willu Kaneu (Gary Cooper) u konacnom obracunu s bandom Franka Millera. Fim ujedinjuje i jedinstvo vremena i jedinstvo mjesta radnje.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 31/05/2007 : 01:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Malo sam se pozabavio odakle su crpljene ideje (barem elementi)za Texa.
TEX:
1)Topeka = Rio Bravo
2)Skriveni pištolj = Law and Jake Wade (u nas: "Zakon prerije")
3)Render u opasnosti = Komancerosi (uloga jednog Komancerosa me podsjeca na ulogu Lee Marvina)
4)Zlato juga = Dobar, loš i zao, Duh Konfederacije
5)Oluja na stjenovitom gorju = Posljednja kola
6)Nepobjedivi = Profesionalci, Divlja horda
7)Na stazi osvete = Hondo

Recimo i to da je Shane utjecao na NN "Izgorena zemlja" Na ZAG "Komanci" je ocito utjecao film Komancerosi. Na ZAG "Krv Apaca" je utjecao "Posljednji Apac"
(...)
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 31/05/2007 : 08:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Ima li mozda Deadwood za kupiti na DVDs?
Cini mi se da je to islo na HTVu nedavno?

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne


ima u more comicsu....
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/05/2007 : 09:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Ima li mozda Deadwood za kupiti na DVDs?
Cini mi se da je to islo na HTVu nedavno?



I prva i druga sezona se može kupiti u RH, treca je još prošle godine završila u SAD-u, pa se valjda izvan RH može nabaviti dvd. I to je kraj serije, buduci da ne ide dalje.

Btw. To mi je prava western serija... Sa ogromnom dozom vulgarnosti kojoj su ljudi s granice naklonjeni i prikaz jednog pravog divljeg skoro pravog neukrotivnog zapada. Blato, zlato, postanak demokracije i borba za preživljavanje u malom gradicu!

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 31/05/2007 : 11:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

quote:
Originally posted by dsormaz1

Western mi je bio i ostao najdrazi zanr u stripovima.

I meni...

I meni...
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 31/05/2007 : 22:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
Ljudi, nije western strip umro. Samo se poceo mješat sa hororom. Jonah Hex, koji je vec pomenut, njegova nova serija stvarno je novi horor western. Jedna je epizoda uzeta pravo iz serije Deadwood. Ili obratno, ko zna. Onda su tu Desperadosi. Šta znam tri, cetiri trade, odlicna, kažem vam. I jedna specijalka. Boljeg skoro nema. Pa IDW izdanja novog Cisca Kida i Wyata Earpa. Krajne realisticki westerni. A i John Severin je uradio još barem dva sjajna westerna. Jedan je imao junaka, koji je bio gay, pa su ga svi pljuvali. Ali strip je zbilja dobar.Pa ne zaboravimo Loveless. Opet mješanica western i horor. Kao da bi gledao Joe Lansdala, pisca ZF i horora u stripu.
Dakle, nije za ocajavat. Mada je nekad toga bilo mnogo više. Ne zaboravimo još Apache Skies od Marvela (max) ili radove Timothyja Trumana. Scout recimo. To su fenomenalne stvari. Ima i Snake od Bernetta, dobra western parodija.
No, najbolje od svega ovoga su sigurno Desperadoes. Potražite to, molim vas.

_______________________
onaj, koji ne cita stripove

Edited by - diderot2 on 31/05/2007 23:02:39
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46567 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/06/2007 : 08:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

quote:
Originally posted by fantom

quote:
Originally posted by dsormaz1

Western mi je bio i ostao najdrazi zanr u stripovima.

I meni...

I meni...

I meni...

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 01/06/2007 : 11:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Thommo

quote:
Originally posted by fantom

quote:
Originally posted by dsormaz1

Western mi je bio i ostao najdrazi zanr u stripovima.

I meni...

I meni...

I meni...

Monster Factory Mertojak



Amin!
Go to Top of Page

K.G. 21
Junior Member



Croatia
480 Posts

Member since 01/05/2006

Posted - 01/06/2007 : 13:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send K.G. 21 a Private Message
Dobar, los, zao mi je jedan od najboljih filmova uopce!

Jel se sjeca tko kako se zvala ona western serija koja je prikazivana na HRT- u prije par godina?

eh da ovo su bila vremena - http://www.youtube.com/watch?v=mJ0bZfvexLE
Go to Top of Page

DannyTrejo
Junior Member

344 Posts

Member since 20/09/2006

Posted - 01/06/2007 : 13:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DannyTrejo a Private Message
Deadwood?

Lonesome dove?

Poštenim putem ici bit' ce teško znaj
Al' samo ceš tako stici gdje je vjecni sjaj
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 01/06/2007 : 13:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

Najbolji western je "High noon" ("Tocno u podne"). Svaka minuta u filmu je ekvivalentna s onom u stvarnosti, a film traje 01:45h (filmsko vrijeme od 10:40h do 12:25h). A tu je još i legendarna minuta prije podne kada svira napeta (gotovo pogrebna) glazba, a u isto vrijeme se vrtu scene koje predstavljaju sumu sumarum zbivanja u prethodnih sat i po vremena. Od svih vrlih gradana jedino su pijanica i djecak ponudili pomoc Willu Kaneu (Gary Cooper) u konacnom obracunu s bandom Franka Millera. Fim ujedinjuje i jedinstvo vremena i jedinstvo mjesta radnje.

Svakako, jedan od najboljih vesterna uopce...Berardi ga je reciklirao u Kenu-br.6
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 01/06/2007 : 14:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

quote:
Originally posted by Inferno

Najbolji western je "High noon" ("Tocno u podne"). Svaka minuta u filmu je ekvivalentna s onom u stvarnosti, a film traje 01:45h (filmsko vrijeme od 10:40h do 12:25h). A tu je još i legendarna minuta prije podne kada svira napeta (gotovo pogrebna) glazba, a u isto vrijeme se vrtu scene koje predstavljaju sumu sumarum zbivanja u prethodnih sat i po vremena. Od svih vrlih gradana jedino su pijanica i djecak ponudili pomoc Willu Kaneu (Gary Cooper) u konacnom obracunu s bandom Franka Millera. Fim ujedinjuje i jedinstvo vremena i jedinstvo mjesta radnje.

Svakako, jedan od najboljih vesterna uopce...Berardi ga je reciklirao u Kenu-br.6


Mogao bi se ja baciti na Kena (kad skupim love). Jel dobar broj 6?
Go to Top of Page

Herr BIG BAD WOLF
Junior Member



Croatia
332 Posts

Member since 27/04/2007

Posted - 01/06/2007 : 17:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Herr BIG BAD WOLF a Private Message
ja sam taman bio malo ohladio od westerna (zadnjih par godina, što se stripova tice, žderem uglavnom SF i kojekakve Gaimane, Mystere i Hugo Prattove)...i onda sam u zadnjih 2 tjedna pogledao 3 filma od Sergia Leonea, Rio Bravo, ali i Deadwood (onu novu americku, HBO seriju koja je skroz naskroz ok, a izmedu ostalog zato jer je u njoj Wild Bill Hickock i Calamity Jane - na stranu što su povijesne licnosti, oni su bili u TEXU ludens br. 67 i 68, ako se ne varam, dakle WILD WEST SHOW).

Pa sam se bacio na Tex Gigante i Ken Parkera od system comicsa i ovo malo Blueberrya koje imam doma...

...i sve što mogu reci je da ja obožavam western.

"The sun is sinking in the west
The cattle go down to the stream
The redwing settles in the nest
It's time for a cowboy to dream

Purple light in the canyons
That's where I long to be
With my three good companions
Just my rifle, pony and me..."

"Judo plesacu!"
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 01/06/2007 : 17:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
Evo jednog malog linka, da vas prevedem žednog preko vode, pa da pogledate

http://www.idwpublishing.com/titles/desperadoes.shtml

jasno, to je desperadoes

izdavali su ga i DC comics

molim vas ko boga, da to pogledate

_______________________
onaj, koji ne cita stripove
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 01/06/2007 : 18:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Thommo

quote:
Originally posted by fantom

quote:
Originally posted by dsormaz1

Western mi je bio i ostao najdrazi zanr u stripovima.

I meni...

I meni...

I meni...

Monster Factory Mertojak



Amin!


Kaze se: "I meni..."
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 01/06/2007 : 18:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

quote:
Originally posted by fantom

quote:
Originally posted by Inferno

Najbolji western je "High noon" ("Tocno u podne"). Svaka minuta u filmu je ekvivalentna s onom u stvarnosti, a film traje 01:45h (filmsko vrijeme od 10:40h do 12:25h). A tu je još i legendarna minuta prije podne kada svira napeta (gotovo pogrebna) glazba, a u isto vrijeme se vrtu scene koje predstavljaju sumu sumarum zbivanja u prethodnih sat i po vremena. Od svih vrlih gradana jedino su pijanica i djecak ponudili pomoc Willu Kaneu (Gary Cooper) u konacnom obracunu s bandom Franka Millera. Fim ujedinjuje i jedinstvo vremena i jedinstvo mjesta radnje.

Svakako, jedan od najboljih vesterna uopce...Berardi ga je reciklirao u Kenu-br.6


Mogao bi se ja baciti na Kena (kad skupim love). Jel dobar broj 6?


To ti nece biti promasena investicija jer svaka epizoda je dobra. Neka vise, neka manje, ali dobra.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 01/06/2007 : 20:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Malo zanimljivosti...
Wild Bill Hickock je na dan vlastitog ubojstva igrao poker u saloonu. To je bio prvi put da je sjedio ledima okrenutim prema vratima, a razlog tome je slucjna gužva i popunjenost svih stolova u poledini (samo taj dan). Kad ga je ubojica upucao s leda pao je na stol. Legenda kaže da je u jednoj ruci držao futrolu i colt, a u drugoj 4 karte i to 2 asa i 2 osmice. Svjedoci su rekli da bi 5. karta, da je došlo do izvlacenja, bila as, koja bi s prethodnim kartama cinila full house (3+2). Zbog tog dogadaja danas imamo naziv za kombinaciju od dva asa i dvije osmice "Dead man's hand" ("Mrtvaceva ruka") iz razloga što je te karte Wild Bill Hickock držao u ruci nakon ubojstva. Evo malo i katarze... Ubojica Jack McCall je obješen zboh ubojstva Hickocka i njegovo ime je postalo sinonim za kukavicu (koja napada s leda - najgori tip kukavicluka)
Danas se imamo puno western prica koje pomalo preuvelicavaju neke dogadaje i karakteristike Divljeg Zapada. Takav je slucaj i s dvobojem. Jedini registrirani klasicni dvoboj izmedu dvije osobe na ulici koje moraju povuci revolver iz futrole brže od protivnika, veže se za dvoboj Bill Hickocka i još jednog tipa. Navodna svada je bila kockarski dug. Dakle, samo se jedan jedini dvoboj dogodio na Divljem Zapadu. Onaj obracun ("troboj") kojeg smo vidili u "Dobar, loš i zao" je meksickog podrijetla i zove se Mexican standoff ili šah mat. Oznacava, zapravo, situaciju u kojoj se nikome ne garantira pobjeda.
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 01/06/2007 : 20:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
http://en.wikipedia.org/wiki/Desperadoes

_______________________
onaj, koji ne cita stripove
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 01/06/2007 : 20:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by K.G. 21

Dobar, los, zao mi je jedan od najboljih filmova uopce!

Jel se sjeca tko kako se zvala ona western serija koja je prikazivana na HRT- u prije par godina?

eh da ovo su bila vremena - http://www.youtube.com/watch?v=mJ0bZfvexLE

Potpuno se slažem

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000