forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ZG Almanah numero uno: "Bijelim" stazama
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 01/06/2007 : 00:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Pošto imam orginal, možda ce nekoga zanimati šta sve ima unutra osim stripa. Ima tu raznoraznih prica vezanih uz film, strip i povjesne dogadaje, pa tako imamo desetak stranica o avanturama u knjigama, clanke gdje se spominju razni dogadaji iz prošlosti, napisao je Boselli. Zatim imamo oko 16 stranica o avanturi na filmu, to je pisao Colombo, gdje možemo procitati kratke clanke i vidjeti slike iz mnogih poznatih filmova, a zatim slijedi strip.
Nakon stripa imamo opet Bosellijev clanak sa mnoštvom slika, o poznatim pobunjenicima iz Kanade (ako sam dobro preveo), na dvadesetak strana, a nakon toga ponovno piše Colombo, ovaj puta o Indiani Joneseu. (10 stranica)
Zadnjih 14 stranica popunio je Graziano Frediani, koji je napisao zanimljivi clanak o Robertu Ravioli Magnusu, sa mnogo slicica iz njegovih stripova.
I to je to...

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/06/2007 : 00:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Pošto imam orginal, možda ce nekoga zanimati šta sve ima unutra osim stripa. Ima tu raznoraznih prica vezanih uz film, strip i povjesne dogadaje, pa tako imamo desetak stranica o avanturama u knjigama, clanke gdje se spominju razni dogadaji iz prošlosti, napisao je Boselli. Zatim imamo oko 16 stranica o avanturi na filmu, to je pisao Colombo, gdje možemo procitati kratke clanke i vidjeti slike iz mnogih poznatih filmova, a zatim slijedi strip.
Nakon stripa imamo opet Bosellijev clanak sa mnoštvom slika, o poznatim pobunjenicima iz Kanade (ako sam dobro preveo), na dvadesetak strana, a nakon toga ponovno piše Colombo, ovaj puta o Indiani Joneseu. (10 stranica)
Zadnjih 14 stranica popunio je Graziano Frediani, koji je napisao zanimljivi clanak o Robertu Ravioli Magnusu, sa mnogo slicica iz njegovih stripova.
I to je to...

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'




ak se ne varam, izbaceno je dosta toga zato što više nije aktuelno. sve ovo što si ti naveo nema veze sa nekakvom " aktuelnom " situacijom iz tog doba, odnosno, bez beda su to mogli sad objaviti i tekst bi bio zanimljiv i interesantan

nije mi jasno...
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 01/06/2007 : 00:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by HC

jel se može ocekivat HC?


ne tako skoro,ali oce...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 01/06/2007 : 00:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Istina, ali opet ti tekstovi o Magnusu i o npr Indiani Jonesu stvarno nisu potrebni da budu u Ludensovom izdanju o Zagoru, kao i tekst o filmu, gdje se spominju filmovi tipa: Allarme rosso, Broken arrow, Prašcic babe, Ace Ventura itd... Tih 40 stranica samo bi dodatno poskupile strip.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/06/2007 : 00:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Mda, imaš pravo.

al ipak, ocekivao sam više od ovog almanaha
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 01/06/2007 : 10:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
hebeš tekstove, strip je odlican, kako boselli tako i fenomenalni della monica!

mi smo obojica skakaci. on skace po krovovima, a ja preskacem obroke.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16892 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 01/06/2007 : 10:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Pa kao je vec bilo neizvodljivo da se objavi cijeli originalni tekst, onda bi možda bolje bilo da su obajvili neke tekstove od domacim strip aktuelnostima.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/06/2007 : 10:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Mdah, ta stvar sa stripovima je ista kao i kod filmova. Zašto onda kupuju ljudi kolekcionarska ili obicna izdanja filmova na dvd-ima, sa izbacenim scenama, dodacima, intervjuima, svim žbrljovima i mrljovima? Doduše, uvijek mogu nabaviti i jeftinu alternativu, poput divxa.

Al ajde, Bernie je valjda napravio selekciju izmedu tekstova i odabrao najznakovitije. Ma, to je ionako Zagor, tako da nije šteta...

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!
Go to Top of Page

Stockbrooker
Junior Member



Slovenia
420 Posts

Member since 09/12/2006

Posted - 01/06/2007 : 14:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Stockbrooker a Private Message
Ja se osecam prevarenim!!!Veselio sam se tome almanahu baš i zbog toga što nije samo strip ko strip nego ima i "nešto više",bar bi trebao imati-to i jest bit almanaha.Šta ima netko da izbacuje?!!? koji ku..c!!Tako dobivamo još jednu obliku stripa o Zagoru(special,maksi,almanah,...)gdje je samo strip.JA hocu originalan Almanah i onda cu ja odluciti za sebe jel meni teks interesantan ili nije,a ne da to netko drugi odlucuje umjesto mene.Ako mi nije tekst interesantan onda ga necu citati ali to je moja stvar,a ne da netko to izbaci ma koliko god aktualan bio.Pa u tome i jest fazon almanaha da ponudi nešto više od samog stripa.A sad dobivamo još jednu obliku stripa o Zagoru i samo to,stvarno sam ljut!!!!Almanah možda nije za one kojima je samo za strip pricu,ali ima nas i onih koji volimo neke informacije u vezi stvari koje se dešavaju oko stripa,a to ce sad netko da izreže,pa f..k off!!!!

This is madnes!!??THIS IS SPARTA!!!!
Go to Top of Page

premujanin
Junior Member

Croatia
378 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 01/06/2007 : 15:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send premujanin a Private Message
Stockbrooker, slažem se s navedenim!!!
Go to Top of Page

sonic
Starting Member



51 Posts

Member since 09/11/2005

Posted - 01/06/2007 : 15:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonic's Homepage  Send sonic an ICQ Message  Send sonic a Private Message
Ja se baš ne slažem. Šta ce mi tekst o Indiana Jonesu u Zagorovom almanahu (ili neke 10 godina stare stvari..). Važno, da je u Almanahu tekst, koji se navezuje na Zagora.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 01/06/2007 : 17:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Mislin da se u ovom almanahu pojavljuju neki likovi iz "Povratka Kadraxa"

If I could be you I will take the world and hold it in my hand
If I could be you I will bring the sunshine after rainy day
Go to Top of Page

Stockbrooker
Junior Member



Slovenia
420 Posts

Member since 09/12/2006

Posted - 01/06/2007 : 17:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Stockbrooker a Private Message
quote:
Originally posted by sonic

Ja se baš ne slažem. Šta ce mi tekst o Indiana Jonesu u Zagorovom almanahu (ili neke 10 godina stare stvari..). Važno, da je u Almanahu tekst, koji se navezuje na Zagora.


Pa izbaceno je oko 60 strana!!Nije valjda sve samo o Indiani Jonesu

This is madnes!!??THIS IS SPARTA!!!!
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 01/06/2007 : 20:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
pa nemoj ga kupiti
ne zanima me ovaj almanah, ali u usporedbi s 75 kuna prema ostalim almanasima, ovo je mila majka. Cak ima nešto i tog originalnog teksta ( svi placu za tim tekstovima kao da ih je u najmanju ruku Umberto Eco pisao )

Vidio danas u MC-u. Ljubiteljima Zagora ce sigurno biti zanimljivo ( i to je to )

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/06/2007 : 22:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

pa nemoj ga kupiti
ne zanima me ovaj almanah, ali u usporedbi s 75 kuna prema ostalim almanasima, ovo je mila majka.


75 kuna za 2 almanaha! Stoga je razlika u cijeni, s obzirom na korice i papir kod Libellusa, zaista razumna.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

sonic
Starting Member



51 Posts

Member since 09/11/2005

Posted - 01/06/2007 : 23:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonic's Homepage  Send sonic an ICQ Message  Send sonic a Private Message
Em, koliko razumijem, almanah još nije na kioscima? Varam li se? Da ne trošim uzalud vrijeme sutra, jer po stripove moram u drugu državu. :)
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 01/06/2007 : 23:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Mdah, ta stvar sa stripovima je ista kao i kod filmova. Zašto onda kupuju ljudi kolekcionarska ili obicna izdanja filmova na dvd-ima, sa izbacenim scenama, dodacima, intervjuima, svim žbrljovima i mrljovima? Doduše, uvijek mogu nabaviti i jeftinu alternativu, poput divxa.

Al ajde, Bernie je valjda napravio selekciju izmedu tekstova i odabrao najznakovitije. Ma, to je ionako Zagor, tako da nije šteta...

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!




Sve si rek'o

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/06/2007 : 23:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Kako se u nas prevodi termin Mestizo? Mestis ili ima i neki drugi izraz? Kao to bi se rabilo kod miješanja Europljana i americkih domorodaca... Mestik je za bijelo-žutu rasu. Kako se kaže kombinacija bijelo-crvene rase?

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/06/2007 : 23:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Kako se u nas prevodi termin Mestizo? Mestis ili ima i neki drugi izraz? Kao to bi se rabilo kod miješanja Europljana i americkih domorodaca... Mestik je za bijelo-žutu rasu. Kako se kaže kombinacija bijelo-crvene rase?

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!




mislim da je melez
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/06/2007 : 23:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Mislim da je u almanahu spominjano mestis, mestisi...

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26657 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/06/2007 : 08:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Kako se u nas prevodi termin Mestizo? Mestis ili ima i neki drugi izraz? Kao to bi se rabilo kod miješanja Europljana i americkih domorodaca... Mestik je za bijelo-žutu rasu. Kako se kaže kombinacija bijelo-crvene rase?

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!


Panceta!

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 02/06/2007 : 08:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
u slovenskom jeziku su MESTICI
Go to Top of Page

Aftermath
Junior Member



Croatia
420 Posts

Member since 30/06/2006

Posted - 02/06/2007 : 11:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Aftermath a Private Message
jel tko procitao?
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 02/06/2007 : 13:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Procitao ja jutros. Cisti prosjek. Bitno da nismo više zakinuti za almanah...

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/06/2007 : 13:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by jang

u slovenskom jeziku su MESTICI



Nije li mestik za žuto-bijele? U Zagrebu ih je sve više...
Mulat je crna - bijela, Zambo crna - žuta.



Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000