forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Aleluja - Tanguy i Laverdure Integral
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 05/06/2007 : 09:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
mozda je malo off topic, ali zna li se kad ce izaci Gaston integrali?

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 05/06/2007 : 09:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
mislim da je bilo rijeci negdje u studenom
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 05/06/2007 : 10:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
grazie ;-)

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29253 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2007 : 10:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey
E, tu sada dolazimo do BP i gospodina Vuletica. Ako im zarada nije u prvom planu (a znam da nije) i ako imaju love (a znam da imaju) i ako imaju fantasticna izdanja (a svi znamo da imaju), ZAŠTO onda klasici na nacin kako najavljuju? To mi je totalno van njihovog renomea. Da li je to necija fiks ideja, pa ide mimo logike ili je nešto drugo u pitanju, ne znam.

Zarada im mozda nije u prvom planu. Mozda. Ali je sigurno krajnji cilj. Nema drugog objasnjenja. Oni su velika izdavacka kuca, ne rade samo stripove nego i slikovnice za djecu ( koje cine puno veci udio njihove produkcije), g. Vuletic je ozbiljan i sposoban biznismen, voli strip, vidio je priliku u tom dijelu trzista i krenuo ozbiljno raditi biznis. Ne da je to nesto lose, dapace, on radi veliku stvar za strip u Srbiji, u prvom redu sto se promocije tice, ali ja sam se nadao nekoj drugoj varijanti. Onoj u kojoj bi Vertigovi serijali isli puno brze, onoj u kojoj bi se Integrali redali na traci, onoj u kojoj bi Rip Kirby bio objavljen u seriji knjiga. Ovako, "best of" u supermarkete - sto je to nego samo nova verzija "knjiga i dvdova na kioscima po 29 kn"? Najprodavaniji naslov im je Hogar best of, ljudi su zbrojili dva i dva i krenuli u tom smjeru, ista formula, novi junaci.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 05/06/2007 : 10:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by wiskey
E, tu sada dolazimo do BP i gospodina Vuletica. Ako im zarada nije u prvom planu (a znam da nije) i ako imaju love (a znam da imaju) i ako imaju fantasticna izdanja (a svi znamo da imaju), ZAŠTO onda klasici na nacin kako najavljuju? To mi je totalno van njihovog renomea. Da li je to necija fiks ideja, pa ide mimo logike ili je nešto drugo u pitanju, ne znam.

Zarada im mozda nije u prvom planu. Mozda. Ali je sigurno krajnji cilj. Nema drugog objasnjenja. Oni su velika izdavacka kuca, ne rade samo stripove nego i slikovnice za djecu ( koje cine puno veci udio njihove produkcije), g. Vuletic je ozbiljan i sposoban biznismen, voli strip, vidio je priliku u tom dijelu trzista i krenuo ozbiljno raditi biznis. Ne da je to nesto lose, dapace, on radi veliku stvar za strip u Srbiji, u prvom redu sto se promocije tice, ali ja sam se nadao nekoj drugoj varijanti. Onoj u kojoj bi Vertigovi serijali isli puno brze, onoj u kojoj bi se Integrali redali na traci, onoj u kojoj bi Rip Kirby bio objavljen u seriji knjiga. Ovako, "best of" u supermarkete - sto je to nego samo nova verzija "knjiga i dvdova na kioscima po 29 kn"? Najprodavaniji naslov im je Hogar best of, ljudi su zbrojili dva i dva i krenuli u tom smjeru, ista formula, novi junaci.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


ne kužim kako možeš zbrojiti dva i dva a ne isprobati sve mogucnosti...ko garantira da se hogar 2 i 3 npr isto ne bi prodali...ili klasicni novinski strip (jebiga ko o cemu a ja uvijek o istome) jer ruku na srce i nisu im baš pružili priliku...za gastona vjerujem da ce biti uspješan jer je ipak to potez hvale vrijedan pa možda on potakne na novo promišljanje o klasicima....u svakom slucaju moj prijedlog za best off epizode bi bio da uzmu epizode po redu pocevši od koga god broja tako da ako se odluce ipak na sve kasnije mogu lako nastaviti prije ili poslje od izdane knjige
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29253 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2007 : 10:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Pa, ako se ne varam, ili ako nisam nesto krivo shvatio, ide Hogar Best of 2.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25186 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/06/2007 : 10:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Zarada im mozda nije u prvom planu. Mozda. Ali je sigurno krajnji cilj. Nema drugog objasnjenja. Oni su velika izdavacka kuca, ne rade samo stripove nego i slikovnice za djecu ( koje cine puno veci udio njihove produkcije), g. Vuletic je ozbiljan i sposoban biznismen, voli strip, vidio je priliku u tom dijelu trzista i krenuo ozbiljno raditi biznis. Ne da je to nesto lose, dapace, on radi veliku stvar za strip u Srbiji, u prvom redu sto se promocije tice, ali ja sam se nadao nekoj drugoj varijanti. Onoj u kojoj bi Vertigovi serijali isli puno brze, onoj u kojoj bi se Integrali redali na traci, onoj u kojoj bi Rip Kirby bio objavljen u seriji knjiga. Ovako, "best of" u supermarkete - sto je to nego samo nova verzija "knjiga i dvdova na kioscima po 29 kn"? Najprodavaniji naslov im je Hogar best of, ljudi su zbrojili dva i dva i krenuli u tom smjeru, ista formula, novi junaci.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Je li to onaj koji je za vreme prezentacije na Mafestu neprestano žvakao žvakacu gumu otvorenih usta i sve nešto gledao na gore kada je trebao da odgovori na pitanje???

Dios no juega a los dados

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29253 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2007 : 10:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Dobro, svatko ima svoje dojmove o nekome, nekome se ne svidja ovo kod nekog drugog, nekom ono itd itd. No, na mene je Vuletic ostavio vrlo pozitivan dojam.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 05/06/2007 : 10:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen
Vrlo malo je onih koji uzimaju ama baš sve ili skoro sve. Samo za njih bi se moglo reci da su kolekcionari, i to ne samo kolekcionari, nego i veliki ljubitelji stripa, da se ne zaboravi, jer sakupljaš samo ono što voliš.


Ne bih se složio. Kolekcionar si ako imaš i jednu kolekciju, makar to bili Garfieldovi zabavnici, i ako tu kolekciju cuvaš i ne daješ drugima da citaju, i maziš je, i paziš, i ljubiš, i grliš...
Dakle, integralne kolekcije svih stripova nekog junaka, redane po hronološkom redoslijedu, bilo u HC ili SC, su san kolekcionara koji taj strip voli. Best off izdanje se može posmatrati u smislu kolekcije samo kao kolekcije izdanja, tj. svih knjiga iz te serije (Best of Hogar, Best of Mandrak i Best of štatigajaznamKonan su samim tim jedna kolekcija, ali sami za sebe kolekcionaru ne bi predstavljali ništa nego intro u cijelu kolekciju koju bi nekada želio da ima). Dakle, best of izdanja nikako nisu ciljana na kolekcionare, ali ne znaci da ih ovi nece kupiti.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 05/06/2007 : 11:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Markos

Zarada im mozda nije u prvom planu. Mozda. Ali je sigurno krajnji cilj. Nema drugog objasnjenja. Oni su velika izdavacka kuca, ne rade samo stripove nego i slikovnice za djecu ( koje cine puno veci udio njihove produkcije), g. Vuletic je ozbiljan i sposoban biznismen, voli strip, vidio je priliku u tom dijelu trzista i krenuo ozbiljno raditi biznis. Ne da je to nesto lose, dapace, on radi veliku stvar za strip u Srbiji, u prvom redu sto se promocije tice, ali ja sam se nadao nekoj drugoj varijanti. Onoj u kojoj bi Vertigovi serijali isli puno brze, onoj u kojoj bi se Integrali redali na traci, onoj u kojoj bi Rip Kirby bio objavljen u seriji knjiga. Ovako, "best of" u supermarkete - sto je to nego samo nova verzija "knjiga i dvdova na kioscima po 29 kn"? Najprodavaniji naslov im je Hogar best of, ljudi su zbrojili dva i dva i krenuli u tom smjeru, ista formula, novi junaci.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Je li to onaj koji je za vreme prezentacije na Mafestu neprestano žvakao žvakacu gumu otvorenih usta i sve nešto gledao na gore kada je trebao da odgovori na pitanje???




i lupao o sto na svakih par minuta.
da, to je taj.

****************
"It eats you starting with your bottom!"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25186 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/06/2007 : 11:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by manhunter

Je li to onaj koji je za vreme prezentacije na Mafestu neprestano žvakao žvakacu gumu otvorenih usta i sve nešto gledao na gore kada je trebao da odgovori na pitanje???




i lupao o sto na svakih par minuta.
da, to je taj.

****************
"It eats you starting with your bottom!"





Aha!! Fin neki gospodin...
Cak sam imao cast da razmenim par recenica sa njim posle prezentacije. I kaže mi covek na kraju svega da citam knjige... To valjda zbog toga što sam im kritikovao izdavacku politiku i rekao da im nisam kupac pošto sve što oni izdaju mogu jednostavnije i povoljnije da nabavim u originalu.. Fin neki gospodin..

Dios no juega a los dados

Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 05/06/2007 : 12:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Takvo "best of" izdanje svakako treba da postoji, i kupice ga mnogi kojima strip nije medu prvih deset prioriteta u životu.

S druge strane, na razvijenom tržištu, trebalo bi da postoje i integrali, za uži krug fanova.

Nadajmo se da ce Beli put, nekoliko godina posle best of izdanja, kada tržište bude jace i manje zasiceno nego sada, krenuti i sa integralima...

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"



Potpisujem. Tacno sam na to mislio.

A da i malo produžim sa nagadjanjem.

Evo, "našao" se koncept takvih the best of klasika. Negdje je vec nešto tako približno uradjeno. I ideja je tu. Da se isproba. I svaka im cast na tome. Da probaju, naime.

_______________________
onaj, koji ne cita stripove

Edited by - diderot2 on 05/06/2007 12:37:02
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 05/06/2007 : 12:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
quote:
Originally posted by simi

quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by simi

nikad necu prezaliti sto sam belom putu dao jedini primjerak ogromne i odlicne antologije koja je na kraju odbacena jer su oni svoj izgubili...a dao sam je u dobroj vjeri ocekujuci da ce ipak ici s time...


Nije se valjda odustalo od toga???!!?



ne da se odustalo - odbacili su cijeli koncept možda se samo koja prica pojavi u nekome od izdanja ali to više nije to



jaaah, no pošto je projekat ocito propao...
simi, da li bi možda htio sa nam podeliti utiske na tu antologiju, koju si imao i koju je duše tako uslužno preneo do redakcije Belog puta? Samo par reci, ako ti ne smeta.

Ej, duše, da li si uspio nešto procitati iz te antologije?
I kako je naš prijatelj Alan F.? Još uvek dobro? Dal rastura?

Edited by - diderot2 on 05/06/2007 12:35:20
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 05/06/2007 : 12:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
mislim da je dušman a ne duh primio knjižicu
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 05/06/2007 : 12:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Ostavite se Vuletica. Nije on tema ovog topica. I to ne samo zato, nego je covjek sasvim OK.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 05/06/2007 : 13:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by Dalen
Vrlo malo je onih koji uzimaju ama baš sve ili skoro sve. Samo za njih bi se moglo reci da su kolekcionari, i to ne samo kolekcionari, nego i veliki ljubitelji stripa, da se ne zaboravi, jer sakupljaš samo ono što voliš.


Ne bih se složio. Kolekcionar si ako imaš i jednu kolekciju, makar to bili Garfieldovi zabavnici, i ako tu kolekciju cuvaš i ne daješ drugima da citaju, i maziš je, i paziš, i ljubiš, i grliš...
Dakle, integralne kolekcije svih stripova nekog junaka, redane po hronološkom redoslijedu, bilo u HC ili SC, su san kolekcionara koji taj strip voli. Best off izdanje se može posmatrati u smislu kolekcije samo kao kolekcije izdanja, tj. svih knjiga iz te serije (Best of Hogar, Best of Mandrak i Best of štatigajaznamKonan su samim tim jedna kolekcija, ali sami za sebe kolekcionaru ne bi predstavljali ništa nego intro u cijelu kolekciju koju bi nekada želio da ima). Dakle, best of izdanja nikako nisu ciljana na kolekcionare, ali ne znaci da ih ovi nece kupiti.


Pa cuj, tocno, ne mogu reci ni da ti nisi u pravu. U pravu si. Ali mislim da su u ovom slucaju mislili na "moje" kolekcionare , tj. one koji kupuju sve, ili ajde, skoro sve . Moj je osvrt bio na to.
Go to Top of Page

Vid
Senior Member

Slovenia
1254 Posts

Member since 07/10/2004

Posted - 05/06/2007 : 14:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Vid a Private Message
quote:
Originally posted by simi

mislim da je bilo rijeci negdje u studenom



Mislim, da se govorilo o 2005. godini.
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 05/06/2007 : 15:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Ostavite se Vuletica. Nije on tema ovog topica. I to ne samo zato, nego je covjek sasvim OK.



Nema problema, prijatelju. Urednik Belog puta je izašao cist kao suza. Ljubitelj je, profesionalac, a u mnogim podrucjima i poznavalac. Covek je zbilja totalno O.K. Samo tolko, da se zna. Da me primi na posao, odmah idem. Covek je, kojeg je teško naci.

_______________________
onaj, koji ne cita stripove
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 05/06/2007 : 15:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
quote:
Originally posted by simi

mislim da je dušman a ne duh primio knjižicu



Baš sam kreten. I umišljat. Izvini nepravi duše, kako izgleda nisam dovoljno upoznat sa dogadjajima. Ali možda i zaboravljam takve stvari, kad tad Virtuelno sam besmrtan, znaš. Al ni umjetna inteligencja nije više ono što je nekad bila.

_______________________
onaj, koji ne cita stripove
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 05/06/2007 : 22:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by simi

ne da se odustalo - odbacili su cijeli koncept možda se samo koja prica pojavi u nekome od izdanja ali to više nije to


Šteta.
Prelistao sam to malo onomad kad sam ga nosio sa MaFesta prošlog i tamo je bilo baš dobrih kratkih stripova.
Baš šteta. Jel se zna zašto nece biti objavljen?

______________________
Freeeze! Vegan police!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6160 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 07/06/2007 : 09:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Procitao sam cijeli topic i moram reci kako je ovo jedna od najiteresantnijih rasprava u zadnje vrijeme i dokaz kako se može kulturno i argumentirano razgovarati cak i ako su stavovi razliciti.

Samo da se osvrnem na Rip Kirbyja.Razumijem obe strane,ali meni bi više odgovarao neki best off epizoda,po uzoru na Hogara.Nisam fan ni Ripa,još manje Hogara,ali jeftino izdanje za mase me svakako zanima u smislu provjere da li me taj junak uopce zanima ili ne.
Tako sam i Hogara kupio zbog cinjence da je na njemu radio Žiga što je samo po sebi govorilo da je radeno sa pažnjom te da se radilo o nekakvoj kolekciji najboljih stvari pa rekoh hajde da probam.Zadovoljan sam,procitao sam knjigu i to je to što se Hogara tice.Da li bi kupio eventualni nastavak?Sumnjam,dovoljan mi je jednom mjesecno na jednoj stranici u Stripoteci.

Isto vrijedi i za Ripa.Kupio bi to to nekakvo jeftino izdanje za supermarkete,na lošem papiru itd.Naravno,ako bi mi se svidio,vjerojatno bih poželio imati sve tako da razumem i npr. simija koji želi komplet.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 07/06/2007 : 23:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by simi

ne da se odustalo - odbacili su cijeli koncept možda se samo koja prica pojavi u nekome od izdanja ali to više nije to


Šteta.
Prelistao sam to malo onomad kad sam ga nosio sa MaFesta prošlog i tamo je bilo baš dobrih kratkih stripova.
Baš šteta. Jel se zna zašto nece biti objavljen?



Dakle nece biti objavljen!
A sad za nas sa jeftinijim ulaznicama - STA TO!!!!!
Ako je ta antologija nekih kratkih stripova(koliko sam uspeo skuziti, a mozda i gresim), ia ko je ZAISTA tako dobra, zasto o njoj cutati, zasto je ne ponuditi Markosu, mozda njega zainteresuje , pa se i mi ostali omrsimo
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/06/2007 : 00:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
U jbte, ja cilo vrime mislija izlazi Integral T & L... kad ono topic o Vuleticu i Bobanu. Jel' oni imaju nikove Tangi i Laverdir ili šta??????

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 08/06/2007 : 10:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
Best of izdanje je ok za one koje ne zanima sve živo od nekog junaka. Meni je npr. i Hogara i Rip Kirby-a dosta u best of izdanju. Previše toga ima da bi stigao sve živo pokupovati i još važnije- procitati.

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 08/06/2007 : 13:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
U svakom slucaju, citajuci poslednje godinu - dve topike na ovom forumu koji se bave temama "Šta bi trebalo izdavati" "Kakvo bi trebalo da bude izdanje" "Koji bi trebao da bude tiraž" itd., zakljucujem da nijednom izdavacu na ovim prostorima nije lako kreirati izdavacku politiku za stripove koja ce biti profitabilna i koja ce dugorocno funkcionisati. Jako mi je drago da im ipak uspeva .

grupa za scanlation: groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000