forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MM - pitanja??????
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 05/06/2007 : 21:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Pratio sam raznorazne odgovore na mnogim topicima u vezi izdavanja MM od strane Libellusa i SA,i opet nisam ukapirao ama bas nista
Pa rek'o da pitam
Specijalce izdaje SA,ali je negde bilo reci da ce i Libellus da radi specijalce kad im dodje vreme (cini mi se da je senka rek'o da prvi ide negde izmedju 28 i 29 broja)?
Koja je razlika izmedju Specijalaca i Extra serije i sta ce ici ako uopste nesto ide?
Odakle izvukoste Generacije?
Da li ce i dalje da ide redovni MM od SA?
Da li ce Libellus ici i dalje sa MM kad dodje do ovih koje izbacuje SA(Curunir negde rece da hoce)?

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 05/06/2007 : 21:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
>>Specijalce izdaje SA,ali je negde bilo reci da ce i Libellus da radi specijalce kad im dodje vreme (cini mi se da je senka rek'o da prvi ide negde izmedju 28 i 29 broja)?

Nije senka kazao nista takvo. Koliko ja znam Libellus nema prava na Specijale, vec SA.

>>Koja je razlika izmedju Specijalaca i Extra serije i sta ce ici ako uopste nesto ide?

U Italiji su u Extra seriji reprintovani, pored specijala, i kratke price (njih tridesetak od ukupno cetrdesetak u cetiri sveske), almanasi i jedan bis.

>>Odakle izvukoste Generacije?

Specijalni broj povodom 20 godina MMa. Izasao kao one shot, iako je nosio oznaku MM Extra 25 bis.

>>Da li ce Libellus ici i dalje sa MM kad dodje do ovih koje izbacuje SA(Curunir negde rece da hoce)?

A sto ne bi isao?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25115 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/06/2007 : 21:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

Pratio sam raznorazne odgovore na mnogim topicima u vezi izdavanja MM od strane Libellusa i SA,i opet nisam ukapirao ama bas nista
Pa rek'o da pitam
Specijalce izdaje SA,ali je negde bilo reci da ce i Libellus da radi specijalce kad im dodje vreme (cini mi se da je senka rek'o da prvi ide negde izmedju 28 i 29 broja)?

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.



Možda si mislio na brojeve koje su izbaceni? Brojevi 25/26 ce biti prvi koji nisu izašli u LMS. I kasnije ce doci i takozvani "bis" brojevi koje LMS uopšte nije objavio.

Dios no juega a los dados

Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 05/06/2007 : 21:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Ma ja bi voleo da izadje sve od MM,i preskoceni i te kratke price,bis brojevi...
Ali neko jeste rek'o da ce Libellus raditi i specijalce od prvog kad budu na redu po onome kako su izlazili u Italiji
Mislio sam da je senka...kome inace hvala na pojasnjenjima

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 05/06/2007 : 21:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka



U Italiji su u Extra seriji reprintovani, pored specijala, i kratke price (njih tridesetak od ukupno cetrdesetak u cetiri sveske), almanasi i jedan bis.

>>Odakle izvukoste Generacije?

Specijalni broj povodom 20 godina MMa. Izasao kao one shot, iako je nosio oznaku MM Extra 25 bis.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



To su one kratke price od kojih je jedna izasla u stripoteci?
Ne mogu da ih nadjem na SBE sajtu.

Znaci od one shot izdanja MM na koje Libellus ima pravo nedostaje jos samo ovo
http://www.sergiobonelli.it/auto/scheda_speciale?collana=68&numero=5&subnum=

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/06/2007 : 22:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

I kasnije ce doci i takozvani "bis" brojevi koje LMS uopšte nije objavio.


A dobro, da im se to oprostiti, bisevi su bejaše krenuli pred kraj Dnevnikovog objavljivanja Martija.

Panova frula, pak...

Inace, da dodamo rekla-kazala, mislim da je Dado spomenuo na nekom topiku da LL nece raditi specijalce (što je greh).

Pravo pitanje nije hoce li ici one shotovi, kratke price i specijalci, pravo pitanje je hoce li ici... ZONA X?!!! ;)

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 05/06/2007 : 23:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
jel tu zonu beshe svojevremeno i kerac crtao?

****************
"It eats you starting with your bottom!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/06/2007 : 23:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ne bih znao, nisam je citao.

Senka?

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 05/06/2007 : 23:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Zašto ne izdaju team-upove sa dylanom? Ili ce to Ludens? Kako to da nije dosad?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/06/2007 : 23:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pa vec je receno da prava na to ima Ludens (ili bejaše STrip Agent?), ne LL.

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7349 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/06/2007 : 23:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
quote:
Originally posted by fantom

Zašto ne izdaju team-upove sa dylanom? Ili ce to Ludens? Kako to da nije dosad?



Cuo sam da bi to trebao Ludens. U biti da ima prava!
Sad jeli ta informacija tocna - ne znam.


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Q STRIP
Starting Member

79 Posts

Member since 12/04/2007

Posted - 05/06/2007 : 23:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Q STRIP's Homepage  Send Q STRIP a Private Message
>jel tu zonu beshe svojevremeno i kerac crtao?

Jest, barem jednu 94 str priccu.

{Q}

Q STRIP BLOG: http://qstrip.blog.hr
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 05/06/2007 : 23:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by Q STRIP

>jel tu zonu beshe svojevremeno i kerac crtao?

Jest, barem jednu 94 str priccu.

{Q}

Q STRIP BLOG: http://qstrip.blog.hr

Kako ti nije žao prodati onu Modesty?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/06/2007 : 23:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer
To su one kratke price od kojih je jedna izasla u stripoteci?
Ne mogu da ih nadjem na SBE sajtu.



Pogledaj kako kronološki idu svi brojevi na:
http://www.ubcfumetti.com/mm/schede.htm

Kratke price kao rb (racconte breve).

U vezi svih izdanja MM-a, mislim da je senka napravio potpuni spisak svih izdanim na podforumu popisi (ili to bješe na homeu?).

Specova ima još dosta neobjavljenih, tako da ce od SA Mm specovi još ici jedno vrijeme. Što se tice redovne serije, nadam se da ce ic kod SA.

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/06/2007 : 00:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
@ DeeCay
Hvala puno na ovim informacijama

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7349 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/06/2007 : 00:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
Ima cjelokupni kronološki popis MM na ovom site-u pod:
Home - Stripovi - Italija - Martin Mystere - arhiva - cjelovita bibliografija.
Najbolji popis na site-u

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 06/06/2007 00:29:26
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/06/2007 : 00:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer
Da li ce Libellus ici i dalje sa MM kad dodje do ovih koje izbacuje SA(Curunir negde rece da hoce)?



Pfffff....koliko do toga još ima. Zaboravljaš na 42 broja u izdanju SD. Dobro, ima nekoliko brojeva koji se preklapaju sa Dnevnikom ali svejedno, i to ce uzet par godina.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7349 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/06/2007 : 00:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Tex Willer
Da li ce Libellus ici i dalje sa MM kad dodje do ovih koje izbacuje SA(Curunir negde rece da hoce)?



Pfffff....koliko do toga još ima. Zaboravljaš na 42 broja u izdanju SD. Dobro, ima nekoliko brojeva koji se preklapaju sa Dnevnikom ali svejedno, i to ce uzet par godina.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr



Jedna epizoda se preklapa sa Dnevnikom i to nije do kraja objavljena u LMS.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/06/2007 : 17:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ne bih znao, nisam je citao.

Senka?

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"

Vidi stvarno. A taman sam hteo da pitam na kojim li je Dekara drogama Rec je o Zona X 17b: Smrtonosne igre. Nisam citao, Bereta je to Potpada pod grupu klasicnih prica Zone X.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/06/2007 : 17:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by prozirna senka



U Italiji su u Extra seriji reprintovani, pored specijala, i kratke price (njih tridesetak od ukupno cetrdesetak u cetiri sveske), almanasi i jedan bis.

>>Odakle izvukoste Generacije?

Specijalni broj povodom 20 godina MMa. Izasao kao one shot, iako je nosio oznaku MM Extra 25 bis.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



Znaci od one shot izdanja MM na koje Libellus ima pravo nedostaje jos samo ovo
http://www.sergiobonelli.it/auto/scheda_speciale?collana=68&numero=5&subnum=

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.

Da. A od NNa jos i ovo:
http://www.sergiobonelli.it/auto/scheda_speciale?collana=54&numero=1&pers=nathan

quote:
To su one kratke price od kojih je jedna izasla u stripoteci?
Ne mogu da ih nadjem na SBE sajtu.


Nisu. Sta je Extra, vec sam kazao ranije u postu, a link za potpuni spisak krtakih prica je ovde http://www.stripovi.com/ShowArticle.asp?Hero=MM&URL=asp/mm_popis_td.htm, bolji od onog sa SBEa. Bravo Thommo.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.

Edited by - prozirna senka on 06/06/2007 17:55:28
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 06/06/2007 : 17:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
meni nikad nije bilo sasvim jasno što je zona x? kakve se tocno price tu obraduju?

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/06/2007 : 18:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Prvobitni koncept je bio onaj koji upravo sad citamo u LL almanasima: o izmisljenim pricama tipa sta-bi-bilo-kad-bi-bilo. Uzor je tv serija Zona sumraka. Medjutim, posto je taj koncept prdeknuo posle 9 brojeva, onda su pored tih, tzv. klasicnih prica, uveli 4 mini serije: putnika kroz vreme Robinzon Harta (koji smara posle 2 epizode), fantazi seriju Pleme sa Elana, gde se preplicu svetovi Zemlje i Elana (koji je na tehnoloskom nivou naseg XVIII i XIX veka, ali ima magije, patuljaka...), spejs opera i moj ljubimac Zvezdana legija (nazalost i najkraca mini serija od svih) i naravno, ono sto MM fanove najvise interesuje je Magicna patrola koja prati desavanja u bazi Drugde.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/06/2007 : 20:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Tex Willer
To su one kratke price od kojih je jedna izasla u stripoteci?
Ne mogu da ih nadjem na SBE sajtu.




U vezi svih izdanja MM-a, mislim da je senka napravio potpuni spisak svih izdanih na podforumu popisi (ili to bijaše na homeu?).




ajde odluci se napokon

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000