forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Gde kupiti Ludensa u Srbiji?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 08/06/2007 : 12:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
Evo posto sam novi na forum jedno pitanje. Zivim u Krusevcu i veoma retko mogu doci do Ludensovih izdanja u mom gradu. Tacnije svega na par kioska se mogu naci Veliki Blek i Komadant Mark reprinti (distribucija Marketprint) i veoma retko Zagor Extra. Medjutim kako imam cini mi se 75% izdanja Zagora u okviru LMS i ZS, uglavnom sve ove epizode koje idu sada u okviru Zagora Extra imam i nemam potrebe opet ih kupovati. Medjutim ono sto me jako,jako interesuje jesu nova izdanja Zagora, Dilan Doga, Martija Misterije, Magicnog vetra i drugih junaka, a do njih nikako ne mogu doci. Normalno povremeno odem do Beograda u nabavki uglavnom kupim 5-10 stripova u Alan Fordu. Ono sto me interesuje da li Marketprint radi i distribuciju novih Ludensovih izdanja u Srbiji ili se ogranicio na reprinte. A ako distribuira i nove brojeve da li je moguce do njih doci na kioscima ili samo u strip klubovima. Ako ima neko odgovor molim da pomogne, jer vec par puta mi se desilo da sam obisao skoro sve kioske u gradu kako bih nasao da li ih negde ima ali bez uspeha. Mislim da u Srbiji upravo nedostaje ono sto ima Hrvatska, prodaja stripova na kiscima, jer izdanja Belog Puta iako su Extra namenjena su uzoj elitistickoj citalackoj publici (i sa malo dubljim dzepom), cinjenica je da u Srbiji nece moci da se formira nova citalacka publika bez pristupacnog stripa na kioscima,Politikin Zabavnik i Stripoteka jednostavno nisu dovoljni, a fantazijske stripove kao sto su Divlja Magija jednostavno ne varim.

Pozdrav svim stripoljupcima

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/06/2007 : 12:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ima u pojedinim trafikama izdanja Ludensa, ali samo Zagor extra, Blek i Mark.
Ostale Ludensove stripove imaš u Beogradu u strip klubu Darkwood na Zelenom Vencu i knjižari Alan Ford na Novom Beogradu!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25186 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/06/2007 : 13:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Dobrodošao na forum!

Najjednostavnije je da stupiš u kontakt sa nekim iz strip knjižare Darkwood
Darkwood Shop
Tržni centar "Zeleni Venac", ugao Lomine i Kamenicke
http://www.stripklub-darkwood.com

ili sa nekim iz AF

Alan Ford
Blok 24, Novi Beograd
www.alanford.co.yu
011/134758

pitaš ih da li hoce da ti prate nova izdanja i da ti ih, na primer, šalju jedno mesecno. A usput naruciš i nešto što ti nedostaje, cisto da ih odobrovoljiš..

Dios no juega a los dados

Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2927 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 09/06/2007 : 18:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message
Zna li iko kakve su cene u Darkwoodu i Alan Fordu. Mislim jesu li iste kao kad je strip na kioscima (npr Zagor 16 kuna ekvivalentno u dinara) ili su skuplji, ako jesu koliko.

They have money for wars, but can't feed the poor!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 09/06/2007 : 18:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by djukak

Zna li iko kakve su cene u Darkwoodu i Alan Fordu. Mislim jesu li iste kao kad je strip na kioscima (npr Zagor 16 kuna ekvivalentno u dinara) ili su skuplji, ako jesu koliko.

They have money for wars, but can't feed the poor!



U Alan Fordu su Ludensovi 175 dinara,Bone 990...
U Darkwoodu znam samo za Libellusova izdanja,a ona se razlikuju od knjige do knjige.

Kad ce Tex od prvog broja???
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 09/06/2007 : 19:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by djukak

Zna li iko kakve su cene u Darkwoodu i Alan Fordu. Mislim jesu li iste kao kad je strip na kioscima (npr Zagor 16 kuna ekvivalentno u dinara) ili su skuplji, ako jesu koliko.

They have money for wars, but can't feed the poor!

U Alan Fordu su Ludensi, Alan Fordovi( klasik, extra)- 175 din.
Specijalci su 275 din. Mali Rendžeri( Van Gogh) - 320 din.U Darkwoodu su recimo Mali Rendžeri 400 din., ali su zato ovi drugi Ludens, AF - 145 din. a specijali mislim da su 250 din.Ovi novi Marti Misterije, Mister no( Libellus) su od 800-1500 u zavisnosti od epizode( ima ih samo u Darkwoodu), a Teksovi ( Libellus) su oko 900- 1800 dinara u zavisnosti od epizode, prva dva su 1800 dinara( znam jer sam ih kupio)

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16877 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/06/2007 : 21:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Da, poskupili su prije par mjeseci, više mi se ne isplati kod njih nabavljati neke vece kolicine stripova.
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 09/06/2007 : 22:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
Libellus-ovi stripovi imaju samo u Darkwood-u

When I raise my flashing sword... and my hand takes hold on judgment,
I will take vengeance up on mine enemies. And I will repay those who haze me.
O Lord, raise me to Thy right hand... and count me among Thy saints.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 09/06/2007 : 23:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by William_Wallace

Libellus-ovi stripovi imaju samo u Darkwood-u

When I raise my flashing sword... and my hand takes hold on judgment,
I will take vengeance up on mine enemies. And I will repay those who haze me.
O Lord, raise me to Thy right hand... and count me among Thy saints.

Da, samo u Darkwoodu.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16877 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/06/2007 : 10:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Najjednostavnije je da stupiš u kontakt sa nekim iz strip knjižare Darkwood
Darkwood Shop
Tržni centar "Zeleni Venac", ugao Lomine i Kamenicke
http://www.stripklub-darkwood.com

ili sa nekim iz AF

Alan Ford
Blok 24, Novi Beograd
www.alanford.co.yu
011/134758


Ja licno sa obje knjižare nemam baš pozitivna iskustva. Sa ovim iz Darkvuda je preteško stupiti u kontakt (preskupo mi je da ih zovem sa fiksnog telefona). E-mail adresa im obicno ne radi ali i kad je radila nije se bilo lako sa njima dogovoriti. Jednom sam od njih dobio mail za koji je pisalo da je poslan 1997! yahoo mail je zbog toga sortirao taj mail kao prvi koji sam ikad dobio pa sam jedva nekako uspio da to pronadem i procitam. A onda sam pokušavao sa slanjem SMS poruka da provjerim imaju li neke stripove, pa oni kažu da bi trebalo da ima svega. Onda sam dogovarao sa nekim studentima da mi kupe tamo stripove i donesu ali teško je to išlo. Naravno, jer skoro ništa se od toga nije moglo pronaci u radnji. Bio sam dva puta u Darkvudu kad sam bio u Beogradu i nisam ni tada našao skoro ništa od stripova koje sam tražio, pa sam odustao od kupovine kod njih.

Sa Alan Fordom je mnogo lakše sve dogovoriti ali uvijek bi nešto pošlo kako ne treba. Evo zadnji put kad sam narucivao poslali su mi 6 pogrešnih stripova (zamijenili su brojeve extra i redovne serije) pa sam to morao da vracam itd. Problem je što oni nece da pošalju stripove poštom u Republiku Srpsku jer ne može se slati paket a oni šalju iskljucivo u paketu.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2927 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 10/06/2007 : 11:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message
Hvala ljudi na iscrpnim informacijama...

pozz

They have money for wars, but can't feed the poor!
Go to Top of Page

ComicBoy
New Member

Serbia
118 Posts

Member since 19/02/2007

Posted - 10/06/2007 : 23:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ComicBoy a Private Message
quote:
Originally posted by William_Wallace

Libellus-ovi stripovi imaju samo u Darkwood-u

When I raise my flashing sword... and my hand takes hold on judgment,
I will take vengeance up on mine enemies. And I will repay those who haze me.
O Lord, raise me to Thy right hand... and count me among Thy saints.



A u AF mogu i biciklom,samo 3 bloka od mene

Mao Cetung:U zivotu sve je sranje sem pisanja,a i pisanje je sranje kad pisas uz vetar
Go to Top of Page

wanton
New Member

Serbia
262 Posts

Member since 24/02/2004

Posted - 10/06/2007 : 23:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wanton a Private Message
market print je, koliko ja znam ugovorio otkup samo remintende iz hrvatske, zato ono što oni puštaju na kioske stiže s velikim zakašnjenjem, neredovno, ali i znatno jeftinije.
ove dve knjižare se tuku za tržište, bore za monopol nad izdanjima izdavackih kuca i slicno, kao što se, kolko vidim, oko tog - u suštini malog kolaca tuku i u hrvatskoj, a nama ostaje da se snalazimo kako znamo i umemo Zato ja stalno i pitam dali neko zna koji je od ona dva jarca na brvnu, pobedio

Edited by - wanton on 10/06/2007 23:59:53
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 11/06/2007 : 14:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message
E bas glup sto Marketprint nije otkupio i epizode iz redovne serije, sa zadovoljstvom bi ih kupovao.Znaci jedna od dve striparnice i to ti je, eh nasta se sveo strip u Srbiji na ilegalu, a secam se kada smo bili klinci nije bilo nikog da nije skupljao ili bar imao nekih 50-100 romana kuci. Za par meseci se selim USA, i bas me interesuje sta tamo ima da se kupi od stripova a da nisu oni sa superherojima, to ne podnosim.Ipak sam odrastao na retro stripu a ne na nabildovanim tipovima u helenkama.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 11/06/2007 : 14:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Moja iskustva su pozitivna sa obe striparnice!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16877 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 11/06/2007 : 15:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by tiberije

E bas glup sto Marketprint nije otkupio i epizode iz redovne serije, sa zadovoljstvom bi ih kupovao.Znaci jedna od dve striparnice i to ti je, eh nasta se sveo strip u Srbiji na ilegalu, a secam se kada smo bili klinci nije bilo nikog da nije skupljao ili bar imao nekih 50-100 romana kuci. Za par meseci se selim USA, i bas me interesuje sta tamo ima da se kupi od stripova a da nisu oni sa superherojima, to ne podnosim.Ipak sam odrastao na retro stripu a ne na nabildovanim tipovima u helenkama.


Probali su sa NN i Teksom, pa nije išlo.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000