forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Loš uticaj izdavanja stripova..?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

manhunter
Moderator



Switzerland
25190 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 12/06/2007 : 21:23:31  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Jedno pitanjce za sve novopecene izdavace: koliko vam je vaš posao promenio odnos prema stripovima?? Imate li još uvek vremena da sednete i procitate nešto, da nešto kupite/narucite što vam se svidja ili stripove sve više gledate kroz brojke(ovde ne mislim na novac, vec uopšteno!).
Znam da je tema malo, ali eto kad covek ima vremena na pretek svašta mu padne na pamet..
Daklem, rec imaju Gaston, Markos, Dekara, Marlowe i ostali(ne prozivam, ovi mi prvo pali na pamet).
Dado, ti nemoj da se javljaš ovde, meni možeš da se izjadaš na jednoj kafici

A vi ostali, izvolite pa teoretišite slobodno, samo da mi neko nije spomenuo HC,SC i slicno..

Dios no juega a los dados

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 12/06/2007 : 21:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
HC. Pardon, necu više. Obecajem!
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 12/06/2007 : 21:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter
rec imaju Gaston, Markos, Dekara, Marlowe i ostali

a kakve veze sa izdavastvom ima Marlowe???
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/06/2007 : 22:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne znam, raspolozenje i stav varira od srece uspjehom nekog izdanja i zadovoljstvom kvalitetno uradjenim poslom do "a sto mi to sve treba" cupanja kose, zivciranja i lupanja glavom u zid. S tim da ovo drugo prevladava. Problem je sto sam prevodio, prelamao, upisivao, uredjivao stripove, osmisljavao dizajn, ukratko, sudjelovao u gotovo svim fazama procesa nastanka nekog izdanja i znam kako stvari mogu biti bitno bolje ako se svaki dio posla prekontrolira nekoliko puta, kad se potrosi vise vremena i paznje svim detaljima. I onda me strasno nervira kad citajuci neki strip primjecujem te sitnice, kod kojih inace, prilikom uredjivanja zastanem i popravim. Ne mogu vise uzeti strip i neoptereceno uzivati u citanju. Mrzim to.

I da, sve manje vremena imam za citanje. Katastrofa. Pokusavam to nadoknaditi, ali ne ide bas.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/06/2007 : 22:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
... prevodio, prelamao, upisivao, uredjivao stripove, osmisljavao dizajn, ukratko, sudjelovao u gotovo svim fazama procesa nastanka nekog izdanja i znam kako stvari mogu biti bitno bolje ako se svaki dio posla prekontrolira nekoliko puta, kad se potrosi vise vremena i paznje svim detaljima. I onda me strasno nervira kad citajuci neki strip primjecujem te sitnice...


da, ali kome je to važno, osim par skroz-naskroz suludih fanatika... to su iskrivljene percepcije dotjerane do pedanterije par exellance, koja se vec teško može razlikovati od psihosomatskih poteškoca

otud je jasno ovo:

quote:
cupanja kose, zivciranja i lupanja glavom u zid


kao i ovo:

quote:
Ne mogu vise uzeti strip i neoptereceno uzivati u citanju. Mrzim to.



najvecu bi si uslugu napravio, optereceni moj markose, kad bi spalio vecinu svoje kolekcije, ostatak razbacao po sobi, uzeo godišnji, ožujsko, pustio dvotjednu bradu, legao u krevet s cipelama i uzeo neki dobri stari bonelli te poceo groznicavo citati, ne pazeci uopce na listove, koji bi postali zgužvani, a onda, baciš to o zid, uzmeš novu pivu i sljedeceg bonellija...



____________________________________
Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/06/2007 : 22:40:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
zaboravija si joint i slucajno opržene stranice žarom

Monster Factory Mertojak

Edited by - lwood on 12/06/2007 22:40:37
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/06/2007 : 22:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ma joint je pusi... možda jedino da žvace duhan i pljuje po sobi. recimo, na ovo novo izdanje metabaruna

____________________________________
Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/06/2007 : 22:48:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
puši joint i toliko se nadimi i onda pali face Zagorovin neprijateljima da progori stranica i umire od smija

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/06/2007 : 22:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ne, nego žvace duhan i toliko pljuje da pokrije face zagorovim neprijateljima, a na kraju sve te otpadke samo nagrne dlanom u metabarune i zaklopi

____________________________________
Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/06/2007 : 22:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
cudi me da nisi spomenija da sve to posli upakira u vrecicu?

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25190 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/06/2007 : 04:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer
a kakve veze sa izdavastvom ima Marlowe???



Ako se ne varam, Marlowe je saradnik Belog puta. Nisam mislio direktno na same izdavace, vec na sve koji imaju veze sa izdavanjem stripova..




quote:
Originally posted by stinky
najvecu bi si uslugu napravio, optereceni moj markose, kad bi spalio vecinu svoje kolekcije, ostatak razbacao po sobi, uzeo godišnji, ožujsko, pustio dvotjednu bradu, legao u krevet s cipelama i uzeo neki dobri stari bonelli te poceo groznicavo citati, ne pazeci uopce na listove, koji bi postali zgužvani, a onda, baciš to o zid, uzmeš novu pivu i sljedeceg bonellija...



stinky ovo nije tema topica, za svoja prepiranja sa Markosom slobodno otvori poseban topic, pliz


Dios no juega a los dados

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25190 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/06/2007 : 04:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ne znam, raspolozenje i stav varira od srece uspjehom nekog izdanja i zadovoljstvom kvalitetno uradjenim poslom do "a sto mi to sve treba" cupanja kose, zivciranja i lupanja glavom u zid. S tim da ovo drugo prevladava. Problem je sto sam prevodio, prelamao, upisivao, uredjivao stripove, osmisljavao dizajn, ukratko, sudjelovao u gotovo svim fazama procesa nastanka nekog izdanja i znam kako stvari mogu biti bitno bolje ako se svaki dio posla prekontrolira nekoliko puta, kad se potrosi vise vremena i paznje svim detaljima. I onda me strasno nervira kad citajuci neki strip primjecujem te sitnice, kod kojih inace, prilikom uredjivanja zastanem i popravim. Ne mogu vise uzeti strip i neoptereceno uzivati u citanju. Mrzim to.

I da, sve manje vremena imam za citanje. Katastrofa. Pokusavam to nadoknaditi, ali ne ide bas.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Eto vidiš, baš tako sam mislio(ne za tebe, vec za sve u globalu). Na žalost, šta god da pocneš da radiš iz ljubavi, vremenom se pretvori u suvo odradjivanje posla i ona pocetna ljubav prestaje..Skoro pa kao brak

Naravoucenije: ne pocinjite sa izdavanjem stripova, zamrzecete ih!!

Dios no juega a los dados

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/06/2007 : 09:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne, kad se pokaze kako to prijeti preci u puko odradjivanje posla, prekinut cu. Mislim, ova situacija koju sam opisivao se lako da rijesiti. Dam prijevod nekom drugom, dam prijelom i upis nekom trecem, lekturu nekom cetvrtom, samo na kraju odem u tiskaru i pokupis svjeze otisnuto izdanje i evo ti vremena koliko hoces za citanje. Ali to onda nije to.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/06/2007 : 10:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter
stinky ovo nije tema topica, za svoja prepiranja sa Markosom slobodno otvori poseban topic, pliz



a di ti vidiš prepiranje? ili te toliko uzbuduje psihoanaliza izdavaca da upadaš u pogreške razuma?
je, ak te to toliko kopka, onda ti evo naj-savjet: najbolje je da sam postaneš izdavac i promatraš to što te zanima (odnos izdavaca prema stripovima) na sebi. tako ceš se neposrednije i jace uvjeriti u sve šti ti sada ne da mira i golica maštu. sve ovo što kažu ostali je samo iz druge ruke i posredno...

____________________________________
Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 13/06/2007 : 13:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Markos
I onda me strasno nervira kad citajuci neki strip primjecujem te sitnice...


da, ali kome je to važno, osim par skroz-naskroz suludih fanatika... to su iskrivljene percepcije dotjerane do pedanterije par exellance, koja se vec teško može razlikovati od psihosomatskih poteškoca



pazi, Marko, ovo je stvarno istina.
mislim, jedno je slab dizajn, los prijelom, los prijevod, los upis slova, los uvez koji se raspada, konstantne gramaticke greske koje citatelja iritiraju...
a sasvim drugo par lapsusa u upisivanju slova koji se ni ne primjete ili neke druge nebitne greskice.
stvarno nema smisla citati strip koji si izdao i zivcirati se ako je negdje napisano npr. realtivnost umjesto relativnost. greskica u upisu slova ni na koji nacin ne umanjuje uzivanje u stripu.

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/06/2007 : 14:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
U principu jedan ili dva tipfelera na 100 stranica nisu nista strasno. Ne mislim toliko na to, to se moze tolerirati. Puno me vise smeta los prijevod/tisak/dizajn.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/06/2007 : 14:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
a u cemu je fora s dizajnom?

mislim, postoji izvorna naslovnica. staviš ovu i to je to...
eh sad, nije estetski, kažeš... ali to je onda nekakva meta-stripofilija... pokušaj stvaranja neceg više, što samo po sebi ni nije pretpostavljeno izvorno... ne vidim drukcije objašnjenje. jedino da mi objasniš, što je bit stripa? zašto voliš neki strip? nije li tu font slova irelevantan? ... ne cini ti se da "te" stvari igraju ulogu zaista mizernom broju strip-citaca ... ali ajde, može se reci da si ti "odgojio" jednu pod-grupaciju i prikeljio im željene "standarde" ... sada se toj vrijednoj grupici obracaš kroz fibru i hraniš naj-izdanjima, besprijekornim, sebe i njih

ali, pazi sad: zašto uopce stati na dizajnu naslovnice? ne bi li bilo još besprijekornije dizajnirati svaku tablu! unutar stripa... e, to bi bilo nešto

____________________________________
Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 13/06/2007 : 15:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

nije li tu font slova irelevantan?


nije.
pogledaj bilo koju stranicu Cerebusa i bit ce ti jasno zasto.

o vanjskom dizajnu bi se dalo raspravljati. kad malo razmislim, on stvarno jest irelevantan (na stranu komercijalnost - ono, ljepsa naslovnica mozda proda koji primjerak vise).
ali sve sto se nalazi na stranici stripa koju se cita, od fonta slova do eventualno nacina na koji su oznacene stranice i sl. nije irelevantno.

Art Spiegelman za Mausa inzistira da sam odobri rukopis covjeka koji ce upisivati slova u strana izdanja. nije da to dokazuje vaznost fonta, ali dokazuje da i nekima na koje Marko nije izravno utjecao to nesto znaci.

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/06/2007 : 15:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by jurica
nije.
pogledaj itd


dobro, ti si malo izvukao iz konteksta jednu stvar tako da se, iz tog kuta, može o tome raspravljati
premda meni osobno font slova u stripu ne igra nikakvu ulogu... nas dva razlicito vrednujemo strip, pri cemu sam ja onaj koji ga drži banalnim i ne upuštam se u detalje tipa fonta slova u ukupnom ugodaju, vec mi je ok svaki, razumljivi mi i lako citljiv, font... ovako stvar stoji, govoreci uopceno, premda uvijek postoji mogucnost polemiziranja oko nekog izricitog slucaja, pa, tko zna, možda se negdje skriva situacija, kad cu i sam cijeniti nekakav tocno odredeni font

no, moje je pitanje više bilo ovo, tj. više ovako mišljeno
taj font slova, na koji se ti pozivaš (ako vec pricamo o fontu) postoji ionako u izvornom izdanju. ne? nije li dovoljno primijeniti jednostavno baš taj font, umjesto "dizajnirati" tj. nakaciti neki novi dekor. zar jew to baš potrebno?
ovo se odnosi na cjelokupni dizajn - zašto dizajn, kad vec sve to postoji izvorno. ili ne?

____________________________________
Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/06/2007 : 15:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ok, ajmo raspravljati o smislu dizajna. Sto ti je bolje?

Crveni gospodar cover


ili crveni plast cover?


Metabaruni


ili Kasta Metabarona?


mogao bih nabrajati do u nedogled. Ako ti je potpuno svejedno kako ovi coveri izgledaju onda ok, ali ako ti je neki bolji/ljepsi/drazi, onda je to potvrda svrhe dizajna.
A o fontu koji se koristi za upis teksta u oblacice da i ne govorim.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 13/06/2007 : 15:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Fibrini coveri (kod Metabaruna pogotovo) izgledaju puno bolje, no bilo bi mi svejedno da su poput ovih slabijih.

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 13/06/2007 : 15:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
sve je stvar licno ukusa, kada sui u pitanju naslovne strane. Sa druge strane najvaznije je ono izmedju korica, u protivnom, ljudi bi pravili samo naslovne strane bez sadrzaja. By the way! Jel ovo Beli put izdaje u jednoj knjizi sve albume Matebarona?

Zalosno je kada covek ne zna sta hoce, a katastrofalno kada ne zna koliko moze!

Jovan Ducic
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 13/06/2007 : 15:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
meni osobno se vise svidja izgled naslovnice Crvenog plasta samo radi slike, font bolji kod Fibre...
a kod Metabarona, fibra ima puno bolje rješenje od Belog puta, iako da sam ja bio urednik tog izdanja, na cover bi stavio onu koku sa 4-og albuma - da se vide sise, mozda bi uspio koji komad vise prodati samo zbog tog elementa
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 13/06/2007 : 15:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
>>ali eto kad covek ima vremena na pretek svašta mu padne na pamet.

Pa kad je tako, sto ne pises onu recenziju Martija, a?;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 13/06/2007 : 16:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
po meni crveni plašt ima daleko bolju naslovnicu, dok mi je bolja ova od Metabaruna (Fibra)
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 13/06/2007 : 16:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Što mislite u rucnom upisu teksta za Bleka kod staroga "Porina stripa"
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000