forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 BELI PUT pitanja
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 14/06/2007 : 19:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
Da ne bih ja jurio kroz forum na sve strane i tragao za pitanjima koja se ticu Belog Puta, napravicu ovaj jedan topik pa tu možemo da progovorimo koju rec o tome.
Nemojte pitati za neke daleke najave, koje istina postoje i znam ih i rade se, ali je nova politika kuce da se o tome ne prica unapred ili ne mnogo unapred.
Ono što je trenutno u štampariji i što se može ocekivati na nivou nekoliko dana ili do kraja meseca su Metabaroni (devet albuma u dva toma) i jedan Torgal (sa epizodama 11-15), Propovednik 2, Sin City 4 i Konan 2... odmah zatim, sasvim sigurno na nivou jula ce biti Hellblazer "Dangerous Habits", 100 metaka 2 i Sendmen 1 i 2.

Gaston kao ogroman projekat je pretrpeo neke promene u odnosu na pocetnu ideju da sve bude u jednoj knjizi; bice u dve, cekali smo dosta dugo na digitalne materijale i još duže da se dobije dozvola da budu uvršteni i albumi 18 i 19 koji za razliku od prvih 17 definitivne edicije pripadaju drugom vlasniku autorskih prava. Namera je da se bar jedna od ovih knjiga pojavi za beogradski sajam knjiga u oktobru, ali zaista to ne mogu sa sigurnošcu da garantujem. U pitanju je definitivno izdanje sumanuto velikog tiraža, ogromnog broja stranica i ujednacavanje svega toga, te dovodenje u savršeno stanje, ne može imati alternativu.

Za sve one koji ne znaju, Beli Put nije samo strip izdavac i nije prevashodno strip izdavac, tako da su resursi i ljudski napor skoncentrisani oko mnogih projekata te otud povremeni utisak ljubitelja stripa da su zanemareni i zaboravljeni i da stvari oko stripa šepaju. Beli Put postoji zvanicno nepune dve godine i iamdosad preko 100 izdanja od kojih je 20 stripova.

www.beliput.co.yu

Edited by - Boban on 14/06/2007 19:15:33

manhunter
Moderator



Switzerland
25191 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/06/2007 : 19:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Jel može naslovnica od Thorgala, baš me zanima rešenje???

Dios no juega a los dados

Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 14/06/2007 : 19:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Lepo! Konacno su na red dosle "dvojke" koje cekam(o) odavno: Hellblazer, 100b, preacher, Sandman.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 14/06/2007 : 19:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
kada je planiran hogar dvojka
i da li ce druga knjiga gastona doci brzo poslije prve ako vec nece skupa...
kada se krece sa klasicima i koji su prvi u planu i kada
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1561 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 14/06/2007 : 19:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
Cena,pre svega Metabarona?Odlozio sam kupovinu ovih Libelusovih(mozda sam kiksnuo izdavaca,ako jesam jbg.) sve u nadi da ce biti jeftiniji ovi od BP.
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 14/06/2007 : 19:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
xex... imali smo malu havariju u studiju za pripremu, dvoje ljudi je na dva razlicita mesta, u istom danu slomilo nogu, tako da poslednjih mesec i po radimo prilicno smanjenim kapacitetom i nekako nam s rokovima baš i ne ide najbolje. Klasici su prvi platili cenu. Hogar 2 nece pre decembra.

__________ Nema povratka, nema predaje, nema oprosta.
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 14/06/2007 : 19:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
Metabaroni idu po cenama Integrala: 1880 dinara komad, postoji valjda 15% popusta ako se dode direktno kod izdavaca i to je to.

__________ Nema povratka, nema predaje, nema oprosta.
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1561 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 14/06/2007 : 19:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

Metabaroni idu po cenama Integrala: 1880 dinara komad, postoji valjda 15% popusta ako se dode direktno kod izdavaca i to je to.

__________ Nema povratka, nema predaje, nema oprosta.


To je vec prihvatljivije
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 14/06/2007 : 20:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Vidim ja da ce moj dobavljac da finansijski rikne: 2 Metabarona, Torgal, 2 Sendmena i Konan...

Xexexe

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 14/06/2007 : 20:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
Mislim da si neke svoje potencijalne resurse preusmerio na pogrešnu stranu.
Mogao si mnogo bolje da prodeš.

__________ Nema povratka, nema predaje, nema oprosta.
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 14/06/2007 : 21:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
Torgal, Sin City, Konan...al cu da puknem para za raspust!
Nema nista od mora, ima da me skalpiraju u kuci!

When I raise my flashing sword... and my hand takes hold on judgment,
I will take vengeance up on mine enemies. And I will repay those who haze me.
O Lord, raise me to Thy right hand... and count me among Thy saints.
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 14/06/2007 : 22:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

Metabaroni idu po cenama Integrala: 1880 dinara komad, postoji valjda 15% popusta ako se dode direktno kod izdavaca i to je to.__________ Nema povratka, nema predaje, nema oprosta.



gotov si kad te se dveri docepa
jeba si žutoga
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 14/06/2007 : 22:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
Tu sam ja Tonci,promatram i citam.-Boban je mislio,ako dodeš direktno,kupiš 200-300 komada jednog albuma,preko firme,legalno uvezeš u Hrvatsku i prodaješ(uz normalno placenu carinu).Na vece kolicine je normalno dogovarat i veci popust.Da li griješim?
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 14/06/2007 : 22:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
15% je za pojedinacne kupovine, za svakog ko se prošeta do prostorija Belog Puta, za jednu jedinu knjigu.
Za neke vece popuste i kolicine treba dogovarati sa ljudima koji to vode i koji znaju te stvari.

__________ Nema povratka, nema predaje, nema oprosta.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 15/06/2007 : 00:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
vazi li popust i za one koji naruce direktno i koliko je ovo tesko ili bolje postarina?


----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 15/06/2007 : 00:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

Tu sam ja Tonci,promatram i citam.-Boban je mislio,ako dodeš direktno,kupiš 200-300 komada jednog albuma,preko firme,legalno uvezeš u Hrvatsku i prodaješ(uz normalno placenu carinu).Na vece kolicine je normalno dogovarat i veci popust.Da li griješim?




je si ti bija onaj s hajdukovom majicom kad sam se javija dcarapu u makarskoj u kaficu nizbrdo od art caffea, petak popodne
ako jesi pizdo što ne rece
jerbo vas je bilo više a ja sam sramežljiv
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 15/06/2007 : 00:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

vazi li popust i za one koji naruce direktno i koliko je ovo tesko ili bolje postarina?


----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii

zaboravio sam jos nesto, moze li se napisati da je poklon zbog carine?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 15/06/2007 : 00:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
Mislim da postoji neki problem za narucivanja iz drugih država.
Dakako i problem placanja.
Popust sigurno postoji za direktnu kupovinu, a verovatno cak i redovni kupci dobijaju dodatni popust. Nacuo sam nešto takvo u prolazu, pokušacu sutra da se raspitam detaljno i oko toga.

Ovde postoje uputstva za neke slucajeve:
http://www.beliput.co.yu/kontakt/index.jsp


__________ Nema povratka, nema predaje, nema oprosta.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 15/06/2007 : 00:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

Mislim da postoji neki problem za narucivanja iz drugih država.
Dakako i problem placanja.
Popust sigurno postoji za direktnu kupovinu, a verovatno cak i redovni kupci dobijaju dodatni popust. Nacuo sam nešto takvo u prolazu, pokušacu sutra da se raspitam detaljno i oko toga.

Ovde postoje uputstva za neke slucajeve:
http://www.beliput.co.yu/kontakt/index.jsp


__________ Nema povratka, nema predaje, nema oprosta.

hvala. mogao bih poslati novce u vrijednosnom pismu.

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26660 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/06/2007 : 01:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Hoce li Thorgal(11-15)koštati isto 1880 dinara?

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 15/06/2007 : 02:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
To je teško reci, Beli Put ima najjeftinija izdanja u okruženju, ali da li ce ta cena od 1880 biti održiva za knjige koje sadrže 5 ili cak 7 albuma (Gospodari jecma) to ne da ja ne znam, to u ovom trenutku još ne zna niko. kada stignu knjige, kada se popiše koji su sve troškovi, onda ce se formirati cena, najniža moguca u datim uslovima.

__________ Nema povratka, nema predaje, nema oprosta.
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 15/06/2007 : 08:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

quote:
Originally posted by Pavel01

vazi li popust i za one koji naruce direktno i koliko je ovo tesko ili bolje postarina?


----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii

zaboravio sam jos nesto, moze li se napisati da je poklon zbog carine?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii


na knjige nemaš carine ni pdv-a sve prolazi slobodno!!!!!pa ako ti i otvore udariti ce ti pecat oslobodeno carine!!!!
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 15/06/2007 : 09:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by simi

quote:
Originally posted by Pavel01

quote:
Originally posted by Pavel01

vazi li popust i za one koji naruce direktno i koliko je ovo tesko ili bolje postarina?


----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii

zaboravio sam jos nesto, moze li se napisati da je poklon zbog carine?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii


na knjige nemaš carine ni pdv-a sve prolazi slobodno!!!!!pa ako ti i otvore udariti ce ti pecat oslobodeno carine!!!!

nadam se da to znaju i carinici. ima sam vec zanimljivih rasprava.

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/06/2007 : 09:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

To je teško reci, Beli Put ima najjeftinija izdanja u okruženju, ali da li ce ta cena od 1880 biti održiva za knjige koje sadrže 5 ili cak 7 albuma (Gospodari jecma) to ne da ja ne znam, to u ovom trenutku još ne zna niko. kada stignu knjige, kada se popiše koji su sve troškovi, onda ce se formirati cena, najniža moguca u datim uslovima.


Pa, za Metabarone ste uspjeli

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 15/06/2007 : 09:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

nadam se da to znaju i carinici. ima sam vec zanimljivih rasprava.

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
[/quote]
ja za knjige (stripove) nikada bez obzira na iznos cak sam imao situaciju kombiniranog paketa nešto knjiga /nešto DVD podijelili su vrijednost poštarine i carinili mi iznos dvd-a i pola poštarine ali su knjige i druga polovica S&H došle free...a bilo je i stvarno velikih paketa - recimo onaj calvin &hobbes box i tako to
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 15/06/2007 : 09:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

nadam se da to znaju i carinici. ima sam vec zanimljivih rasprava.

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
[/quote]
ja za knjige (stripove) nikada bez obzira na iznos cak sam imao situaciju kombiniranog paketa nešto knjiga /nešto DVD podijelili su vrijednost poštarine i carinili mi iznos dvd-a i pola poštarine ali su knjige i druga polovica S&H došle free...a bilo je i stvarno velikih paketa - recimo onaj calvin &hobbes box i tako to
a s druge strane opcija gift sve rjede i rjede prolazi....bolje ti je da ti napišu da ti šalje privatna osoba znaci od Bobasns Knreževica adresa ta i ta teb i na tu i tu adresu i da ne stavljaju nikakav racun u nutra i ne packung od firme beli put - znaci dve privatne osobe i to prolazi ako oni ne procijene da je nešto prevrijedno unutra npr kg zlata :)
u principu to prolazi isto brez carine
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000