forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ludens i naljepnice na kompletima
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 13/08/2007 : 20:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
jedna od stvari koje me iritiraju vec godinama su one naljepnice na kompletima tipa "zagor komplet ljeto **** 23kn" ili "MM komplet zima **** 6km" koje su stavljane na prvi strip koji stoji u kompletu.
ove godine na moru sam bio pozitivno iznenadjen kada sam vidio da se naljepnice stavljaju na plasticnu foliju oko kompleta i to me je obradovali. ali avaj... kad sam se vratio kuci vidim komplete na kioscima u sarajevu i na moje veliko razocarenje naljepnice su opet na stripu }:-) :-((
ko stavlja te naljepnice? distributer ili oni u ludensu (berni ili ko vec radi s tim)?
sada se namece jedno pitanje: kako se skinu te naljepnice da se neprodati stripovi pakuju za iducu turu kompleta (zima - ljeto)? ne vjerujem da neko sjedi i skida ;-))) (doduse mozda ludens uposljava stotinjak kineza koji imaju zaduzenje da skidaju naljepnice :-D, a nevjerujem ni da se ti stripovi unistavaju. gdje oni zavrse i sta bude s njima na kraju?

nadam se da ce ljudi zaduzeni za komplete koji se prodaju u BiH vec jednom doci pameti i u redoslijedu "slaganje - naljepnica - pakovanje" obrnuti posljednja dva.


"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"

jimi
Junior Member



Croatia
349 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 13/08/2007 : 21:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jimi a Private Message
Pa ja u hrv. dosad nisam primjetil da je najljepnica na stripu. Uvijek je vani na foliji. Bilo bi super kad bi mogli sami birati na kiosku kaj nam treba. Moraš uzeti tri, al koja hoceš. Nekad mi se dogodi da mi jedan ili dva odgovara pa ne uzmem.

Only when all is lost, there is something to live for!
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 13/08/2007 : 21:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Pa ja u hrv. dosad nisam primjetil da je najljepnica na stripu. Uvijek je vani na foliji. Bilo bi super kad bi mogli sami birati na kiosku kaj nam treba. Moraš uzeti tri, al koja hoceš. Nekad mi se dogodi da mi jedan ili dva odgovara pa ne uzmem."

hmmm ne bih se mogao zakleti za hrvatske komplete jer se ne sjecam, ali za ove kod nas i slovenacke sigurno znam da su bili na stripu (nasi jos uvijek jesu).
eh to bi bila super stvar da mozemo birati. ali ko bi onda kupio one ostecene, lazaruse, nathana, itd ;-)

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7793 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 13/08/2007 : 22:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
verter, bilo je i na hrvatskim kompletima naljepnica na stripu, ali prije više od 2-3 godine kad san kupova komplete i popunjava ono što mi je falilo
sad ne znan kako je jer ne kupujen više komplete, možda više ne lijepe...

Bloody hell!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/08/2007 : 22:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ja sam nedavno kupovao komplete i ni na jednom nisam nasao naljepnice
mozda su ih prije lijepili na stripove, ali to vise ne rade...

The first rule of Fight Club is - you do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is - you DO NOT talk about Fight Club.
Go to Top of Page

jimi
Junior Member



Croatia
349 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 13/08/2007 : 22:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jimi a Private Message
quote:
Originally posted by verter

"Ali ko bi onda kupio one ostecene, lazaruse, nathana, itd ;-)

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"



I to kaj veliš, tak sam ja sad doma zaglavil sa dva ista broja Nathan Never 59 i nikak da ih se riješim!

Only when all is lost, there is something to live for!
Go to Top of Page

Daniel
Advanced Member



Croatia
4084 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 13/08/2007 : 23:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Daniel's Homepage  Send Daniel a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

ja sam nedavno kupovao komplete i ni na jednom nisam nasao naljepnice
mozda su ih prije lijepili na stripove, ali to vise ne rade...

The first rule of Fight Club is - you do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is - you DO NOT talk about Fight Club.

Nema naljepnica,ali su zato gotovo uvijek ošteceni od uvezivanja,a znaju imati i pošarane korice...
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 13/08/2007 : 23:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Na jednom kompletu, kisosk-teta je zbrajala i oduzimala!

----------------------------------
Last words are for fools who haven't said enough.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 13/08/2007 : 23:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Pa za to ti kompleti i služe! da prodavacice na njima broje novac, drže kavu ili sendvic. Ti stripovi su ostaci ostataka iz skladišta, nisu svi dobro ocuvani i imaju naljepnice po sebi, a osnovna svrha im je da služe za citanje, a nakon citanja poklanjaju se frendovima, susjedima, bacaju se u smece, neki ih odlažu na tavan ili se prodaju na aukcijama po 0.50kn. ;-)



'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 13/08/2007 : 23:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
ja sam nasao dosta dobro ocuvanih stripova po kompletima tako da se zna naci cak i da su sva tri odlicno ocuvana (doduse to sam nasao na moru, dok ovdje u sarajevu jos uvijek nisam naletio na takav primjerak).
meni je danas zeni u trafici dodavala jedan komplet tako sto se popela na onaj pult ispred(sa unutrasnje strane) i stala svom tezinom na neke komplete da bi dohvatila ovaj koji sam ja trazio :-D


"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/08/2007 : 23:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ja sam radio sprat ispod tih sto pakiraju stripove i novine

bolje vam je da ne znate ništa kako ti ljudi rade...

Ko je vas poznavao ni pakao mu nece biti težak!!!!
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 14/08/2007 : 00:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
jesi li bio u vojsci zeljko? jesi li jeo kiseli kupus? bolje ti je da ne znas kako se pravi :-D

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 14/08/2007 : 00:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Recem teti da mi doda neki strip, ona uzme stolac, jednom rucetinom lomi traljavo naslagane stripove, povlaci konop oko njih da ih bolje izreže, a kad mi ih konacno, onako, izlomljene dade, pocne se žalit da je skoro pala sa stolca!!! A ja samo beštimam i mrmoljim u sebi. Ludens/SA izdanja su fina i uredna, ali za razliku od SD imaju kartonske korice kod kojih jednim lomom ostaju trajni ožiljci. SD si mogao lomiti i savijati, a ovdje jok.

----------------------------------
Last words are for fools who haven't said enough.
Go to Top of Page

Legacy Keeper
New Member



Serbia
177 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 14/08/2007 : 05:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Legacy Keeper's Homepage  Send Legacy Keeper an ICQ Message  Send Legacy Keeper a Private Message
Hmmm...moracju i ja malo da pljujem ovde,dodushe ne Ludens,Marketprint,distributer za Srbiju...Inache ja dobio Hrvatske komplet MM na kome nije bilo nikakvih nalepnica na stripovima a ochuvanost je besprekorna...
Marketprint je distributer Ludensa za Srbiju...Do pre par meseci sve je bilo ok...Sva izdanja bila su pakovana u kesama sa ubacenim parcetom papira na kome je istampano ime distributera i cena stripa...Medjutim,od pre par meseci,tachnije od ZEX br.139 Marketprint je cenu lepio preko cene Ludensa sto je totalno idiotski...
Kada vec imaju ok cene ( 135 dinara = manje nego 16 kuna ) mogu da povecaju cenu za 5 dinara i daju te stripove u kesama...Ovako mi ostaje da nabavljam stripove iz Hrvatske ili da ih jurim po Striparnicama...

-potrebne kolekcije SD i Ludensa
www.myspace.com/elldamar
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 14/08/2007 : 06:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Imao sam i ja slicno pitanje ali ostadoh bez odgovora....

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=25340&SearchTerms=,marketprint

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"

Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16825 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/08/2007 : 10:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by verter

sada se namece jedno pitanje: kako se skinu te naljepnice da se neprodati stripovi pakuju za iducu turu kompleta (zima - ljeto)? ne vjerujem da neko sjedi i skida ;-))) (doduse mozda ludens uposljava stotinjak kineza koji imaju zaduzenje da skidaju naljepnice :-D, a nevjerujem ni da se ti stripovi unistavaju.


Ja sam par puta nalazio komplete gdje su preko stare naljepnice nalijepili novu. U tom slucaju je skoro nemoguce skinuti dvije naljepnice a da se ne ošteti strip.
Go to Top of Page

Legacy Keeper
New Member



Serbia
177 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 14/08/2007 : 10:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Legacy Keeper's Homepage  Send Legacy Keeper an ICQ Message  Send Legacy Keeper a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Imao sam i ja slicno pitanje ali ostadoh bez odgovora....

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=25340&SearchTerms=,marketprint

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"





Poslah im jedan mail,pa cjemo videti da li je vredelo...

-potrebne kolekcije SD i Ludensa
www.myspace.com/elldamar
Go to Top of Page

Patak15
New Member



South Sandwich Islands
220 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 14/08/2007 : 12:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Patak15's Homepage  Send Patak15 a Private Message
Ja najcešce kada kupim neki komplet mi je dosta da mi dva stripa odgovaraju jer mi je to mnogo jeftinije nego kupnja u srip-knjižari.Nekada mi se svi stripovi(dva AF i tri Boenelli)raspadnu a nekada su svi izvrso ocuvani(najcešce DD i MN.Da barem možemo birati,TO BI BILO IZVRSNO ZA NAS ALI I ZA IZDAVACE ALI IZGLEDA DA TO ONI NECE NIKADA SHVATITI.
Go to Top of Page

jimi
Junior Member



Croatia
349 Posts

Member since 03/08/2007

Posted - 14/08/2007 : 12:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jimi a Private Message
Pa ja sam vecinu extre dosad kupil tak u kompletu. Nikakve naljepnice na stripovima nikad nije bilo, nikad mi se ni jedan nije raspal, a format Ludensa mi je bolji nego od SD.

Tu na kiosku kod mene su dva pakiranja Zagor extra, naravno u svakom je po jedan NN, no iz svakog kompleta mi jedan Zagor odgovara i kad bih ih sad mogel uzet a dva i jedan NN bilo bi super. Ovak niti Ludens dobiva, a ni ja. Kad nekam odem onda obilazim kioske u potrazi za onim kaj trebam!

Only when all is lost, there is something to live for!
Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 14/08/2007 : 15:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message
Pa ja to malo kupujem (samo kad je kriza :)) ali nisam primjetio da su unutra neki ošteceni stripovi niti naljepnice mislim da je papiric ubacen unutra ...
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 14/08/2007 : 16:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
ja te komplete ne kupujem, jer još nisam naišao na glancera u kompletu, svi su neki raspadnuti, pošarani, u jednom zagoru je cak falilo 30-ak str, ma užas
Go to Top of Page

Legacy Keeper
New Member



Serbia
177 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 14/08/2007 : 20:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Legacy Keeper's Homepage  Send Legacy Keeper an ICQ Message  Send Legacy Keeper a Private Message
Haha...jbt pa gde ti kupujesh te stripove?o_O

-potrebne kolekcije SD i Ludensa
www.myspace.com/elldamar
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 15/08/2007 : 20:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message
quote:
Originally posted by verter

jedna od stvari koje me iritiraju vec godinama su one naljepnice na kompletima tipa "zagor komplet ljeto **** 23kn" ili "MM komplet zima **** 6km" koje su stavljane na prvi strip koji stoji u kompletu.
ove godine na moru sam bio pozitivno iznenadjen kada sam vidio da se naljepnice stavljaju na plasticnu foliju oko kompleta i to me je obradovali. ali avaj... kad sam se vratio kuci vidim komplete na kioscima u sarajevu i na moje veliko razocarenje naljepnice su opet na stripu }:-) :-((
ko stavlja te naljepnice? distributer ili oni u ludensu (berni ili ko vec radi s tim)?
sada se namece jedno pitanje: kako se skinu te naljepnice da se neprodati stripovi pakuju za iducu turu kompleta (zima - ljeto)? ne vjerujem da neko sjedi i skida ;-))) (doduse mozda ludens uposljava stotinjak kineza koji imaju zaduzenje da skidaju naljepnice :-D, a nevjerujem ni da se ti stripovi unistavaju. gdje oni zavrse i sta bude s njima na kraju?

nadam se da ce ljudi zaduzeni za komplete koji se prodaju u BiH vec jednom doci pameti i u redoslijedu "slaganje - naljepnica - pakovanje" obrnuti posljednja dva.


"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"


Kad dodjem u Bosnu kupim ponekad neki kompletic na kiosku ali nazalost uvijek sa zaljepljenom etiketom na prvom stripu.U Hrvatskoj to nerade,znam, jer sam ovog ljeta kupio 20 kompleta i etiketa je na kesici zaljepljena (Hvala bogu - ko bi to sve skidao).
Uglavnom ta etiketa se skine za 5 minuta kao da je tu nikad nije bilo , pa ako covjek kupi 1-2 kompleta onda nije nesto strasno da odvoji to vrijeme za to (dok se ispusi jedna cigareta nestanu dvije etikete).

Lesli Eldridz,Tabasko Pit,Sumiko!
$€N@D
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 16/08/2007 : 07:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Kako se "bezbolno" skidaju te proklete etikete??

"...a dje vam je sad FAP mašina!!"
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16825 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/08/2007 : 08:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Juce sam bio u Hrvatskoj i na nekim kioscima su na apsolutno svim stripovima ispisane te famozne šifre, a na paketima su ispisane na naljepnici, pa jedino u tom slucaju ne smeta. Ali pošto je ovog mjeseca bilo puno izdanja nisam imao para za neke vanredne kupovine, tako da sam kupio samo DD 95.
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 16/08/2007 : 17:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message
quote:
Originally posted by vope

Kako se "bezbolno" skidaju te proklete etikete??

"...a dje vam je sad FAP mašina!!"



Evo ovako:

-Natopis jedan dio krpe sa vodom(kao da je vlazna) i stavis kap deterdzenta za sudje.Onda sa tim vlaznim dijelom trljas po citavoj etiketi dok se gornji sloj neskine(uzme koji minut).Kad si skinuo taj prvi sloj,ostaje prozirni dio koji se skida sa palcom.Znaci , trljas palcom u jednom pravcu tako da se i ostatak etikete polako skida. Kad si skinuo i taj sloj moze se desiti da je boja ispod etikete malo jaca nego ostatak stripa.Utom slucaju sa istom onom navlazenom krpom sa deterdzentom trljas lagano(napomena-lagano)po tom jacem obojenom dijelu dok nedobijes zeljeni rezultat.


Lesli Eldridz,Tabasko Pit,Sumiko!
$€N@D
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000