forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolja Mister No-ova prica.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 02/09/2007 : 16:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Kako sam u sredu operisao krajnike i morao da ležim, po ceo dan sam citao skenirane Mister No-e.
Stekao sam utisak da su se i scenaristi i crtaci najviše trudili oko epizoda koje opisuju "pilotovu" prošlost. Pitao bih forumaše koja im se od ovih epizoda najviše dopala?
Ja sam recimo po prvi put citao onu epizodu koja se dešava u Nju Jorku i zimovalištu Aspen, mislim da se zove Krvavi sneg. Taj me je strip stvarno oduševio, posebno što nije bio ratne tematike. Možda bih cak, ako nije napisana napisao i recenziju za ovu epizodu.
Mnogo mi se dopala i epizoda koja se dešava u Italiji-Umreti na Kapriju. Ponovo brilijantan crtež i jaka prica. Fenomenalan je onaj opis atmosfere na trgu u Kapriju kad Mister Nou to objašnjava onaj klinac. Genijalno.

Šta je momci? Nije anketa, Slobodna je tema.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 02/09/2007 : 16:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Šta je momci? Nije anketa, Slobodna je tema.


ali je krivi forum, ovo je trebalo pod Bonelli
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 02/09/2007 : 17:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Da,to je i mene zacudilo,sta ce Mister No na podforumu BD...Nadam se da ce ga adm preseliti tamo gde mu je mesto...No hard feelings Rasp...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 02/09/2007 : 18:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Cekaj dok se naviknem. Ja koristim ovo "Active topics" pa ni ne vidim koji je gde. Oprostite momci.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 02/09/2007 : 20:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message
Jako realistican strip... No u Bonelliju su ga zapostavili...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 02/09/2007 : 20:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Nije najbolje ocenjen, šta li?

Na kraju one avanture po planini Mister No kaže da ce o završetku one price sa motoristima da prica drugi put. Držim ga za rec.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/09/2007 : 21:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
najbolja epizoda MR NO-a je ona Rongo,Rongo.Znak moci i Tangata Manu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 02/09/2007 : 21:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

najbolja epizoda MR NO-a je ona Rongo,Rongo.Znak moci i Tangata Manu.




Sinoc sam ih baš citao. Dobre su, ali mi je Krvavi sneg do sada najbolji.
Naravno pod makazice držim Africki serijal koji je za mene nešto najbolje od Mister No-a. Jedva cekam da Afrika izade u Libelusovom izdanju, kupicu ih sve do jedne. zamisli recimo knjižurinu "Kartum" ili onu "Mau-Mau"? Bice to baš mocni stripovi. Mocniji i od Kaste Metabarona.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 02/09/2007 : 22:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
tesko je rec s obzirom da nisam procitao nijednu iznad broja 960 LMS-a a to je hvaljeni Africki serijal,al za sada mi je neprikosnoveno najbolji Maxi 1 "Bilo jednom..."
Posto je odnio pobjedu kao najbolje kiosk izdanje 2006,ocito je da se nije dopao samo meni.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/09/2007 : 22:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
taj "bilo jednom u New york-u" je napravljen na bazi odlicnog filma prica iz Bronxa

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 02/09/2007 : 23:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Da taj je i meni super.
Hvala onome ko je prebacio ovu temu u Boneli.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 03/09/2007 : 00:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message
Prvo mi pada na pamet trilogija

Hodnik za pakao / Zakon osvete / Bekstvo sa Kajene

Papillon na Castellijev nacin sa uvjerljivim Bignottijevim crtezom

a zatim

jos jedna trilogija koja zavrsava sa epizodom "Zov agvanura"

Of all the things I've lost, I miss my mind the most
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/09/2007 : 00:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Teska odluka, ali za mene je medju najboljim epizodama: Poslednji Cangaceiro!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 03/09/2007 : 01:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Možda se nismo najbolje razumeli, ali ja sam mislio na najbolje Mr. No-ove epizode u kojima on prica svoje price o svojoj prošlosti.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 03/09/2007 : 07:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
CRVENE SENKE - definitivno najjaci MrNo.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

K.G. 21
Junior Member



Croatia
480 Posts

Member since 01/05/2006

Posted - 03/09/2007 : 08:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send K.G. 21 a Private Message
Trebao si anketu napraviti.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 03/09/2007 : 09:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
Rio Negro, jedan od prvih stripova, koje sam procitao, uopce


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2596 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 03/09/2007 : 10:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Nije najbolje ocenjen, šta li?

Na kraju one avanture po planini Mister No kaže da ce o završetku one price sa motoristima da prica drugi put. Držim ga za rec.



Nastavak price o motoristima ti je - Sukob u suton/Grad zlocina/Gangsteri/Trka u smrt (LMS 794/795 i 798/799). Sjajna prica.
A najbolja prica u kojoj on ghovori o svojoj prošlosti? Sve od mene dobijaju ocjenu izmedu 95 i 100 posto! Razlike su minimalne...

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 03/09/2007 : 11:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
od starih ritual canzas...od novih ninja.

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/09/2007 : 12:22:18  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Možda se nismo najbolje razumeli, ali ja sam mislio na najbolje Mr. No-ove epizode u kojima on prica svoje price o svojoj prošlosti.

Onda: Bilo jednom u New Yorku!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/09/2007 : 13:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
New York je dobar, da.....bilo je tu svakakvih epizoda.
Npr. svida mi se jedna gdje on vozi nekog kriminalca u avionu pred ruke pravde pa ih obore na pola puta ne sjecam se kako se zove, ima nekih 18-19 godina kako sam zadnji put držao tu knjižicu u ruci

Osim te, još mi se svidjela i "Covjek iz Acapulca".... pa onda ona sa velikim bubama.... pa sa nekim ludim profesorom koji je izmislio nevidljivost itd. ma ima ih more jedno! Zato i volim Mr.Noa.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 03/09/2007 : 13:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
quote:
Originally posted by Antracit

Prvo mi pada na pamet trilogija

Hodnik za pakao / Zakon osvete / Bekstvo sa Kajene

Papillon na Castellijev nacin sa uvjerljivim Bignottijevim crtezom
Jest, to je +5

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 03/09/2007 : 17:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Ima bar deset najboljih, teško je odliciti za baš najbolju, kad bih morao rekao bi "Krvavi snijeg"!!

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/09/2007 : 17:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
od epizoda šta se ticu prošlosti MR NO-a podjednako Gangsteri i Krvavi snig

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 03/09/2007 : 20:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by K.G. 21

Trebao si anketu napraviti.



Ankete kao nacin sticanja saznanja o nekoj pojavi su varljiva stvar, od kad je sveta i anketa.
Šalu na stranu, u anketi moraš da zaokružiš ono što ti drugi ponudi, a ja ne volim da mi drugi nude, nego da ja biram sam.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 03/09/2007 : 20:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by alen

CRVENE SENKE - definitivno najjaci MrNo.



da. iznad svega. mozda malo blizu anangi ili ufo-u, ali ipak numero uno. krvavi snijeg je isto odlicna, ma ima ih jos dosta, ali sjene su No 1.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000