forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Kako poboljšati DD-a?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

acika
Junior Member



Trinidad and Tobago
381 Posts

Member since 04/02/2004

Posted - 11/09/2007 : 14:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit acika's Homepage  Send acika a Private Message
quote:
Originally posted by realist

Treba napraviti epizodu s više završetaka, kao u Mikijevom zabavniku: "Ako želite da Dylan okrene sisatu plavušu, okrenite stranu 63, a ako želite da se duri u svojoj sobi i skrši galiju po 87-mi put, okrenite stranu 94..." :)


hahahah
i da znas da si me podsjetio na te almanahe

www.stripovimk.tk
"more je suvise slano,zasecirimo ga" GRUNF
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 11/09/2007 : 15:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Nije nimalo problem u serijalu, problem je, kao što sam vec nekoliko puta rekao, u ljudima koji ga trenutno pišu. Ja ne tražim puno, samo dobru realizaciju sa efektnim, maštovitim, dobrim raspletima naspram naivnosti, nezainteresiranosti, gluposti koje nam se eto serviraju pri kraju prica. I otarasiti DD-a balasta angažiranih prica o ucviljenim ženama, ljubavi prema životinjama i pateticnih hendikepiranih spodoba neprocjenjivog unutarnjeg potencijala. Dajte mi stravu i užas, i po mogucnosti ne nužno u obliku vampira, duhova i zombija... nego stravu u obliku devijacija, nastranosti, izopacenosti što izvire iz dubina ljudskog uma.
Go to Top of Page

Akul
Junior Member

Croatia
354 Posts

Member since 08/05/2007

Posted - 11/09/2007 : 21:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Akul a Private Message
Mislim da bi trebalo zaposliti nove scenariste pošto su se ovi sadašnji "ispucali"....Ovi mladi bi možda imali kakve orginalnije ideje...
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 12/09/2007 : 20:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Opa, evo nam Djoleta:) Ura!

Pa eto, on bi mogao da iskomentarise ovih nekoliko mladjih (ili makar novih)scenarista koji su se pojavili poslednjih godina. Vidim da su jednog od njih vec bacili na redovnu seriju.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5626 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/09/2007 : 15:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Baš ovih dana citam na stripovi online Abatonove i Vaninnijeve Dylane! Koliko je to iznad ovoga danas... Cak mi ni Montanari & Grassani nisu loši u Tajnama Ramblina... Leže im takve epizode, kad Dylan i Groucho putuju negdje (Noci punog mjeseca, Dama u crnom)... I tu primjecujem jedan od glavnih problema... Grouchova uloga danas... Nekad je on znao spašavati Dylana, a što danas radi??? Otvara vrata, pravi caj, ispali par viceva i to je to... 2-3 stranice po broju...

Slažem se s Leom da treba dati serijalu neki smjer... Neku misao vodilju, ali ne bih volio vidjeti ga u Americi, kako je netko predložio... Nek se on drži dobre, stare Europe... Uostalom, nije on Zagor, ne može vidjeti cijeli svijet besplatno...

Što se tice scenarista, nijedan me ne oduševljava... Kod Barbatove cijenim što joj nisu sve epizode na isti kalup, trudi se uvesti nešto novo... Ali pritom od Dylana pravi totalno drugu osobu...

Ruju radi industrijski horror, bez imao šarma... Likovi su (bar meni) sterilni, bez onog neceg...

Chiaverotti se srozao... Nekad je bio zabavan, danas ni to...

Manfredi... Svidjela su mi se samo Vrata pakla, ostalo ni ne pamtim...

Medda... Na trenutke odlican (Otkucaji vremena), na trenutke bezveze (Rijeka zaborava)...

Zakljucak: Fali svježe krvi... I to hitno...

P.S. Sclavia sam izostavio jer na njega nemam zamjerki... Da barem on piše sve epizode...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 13/09/2007 15:52:04
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/09/2007 : 16:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ukidanjem Dylana kao junaka i ponovnim kreiranjem nekog slicnog necemo ništa dobiti, bilo bi možda dovoljno malo poveceg retkonovanja u serijalu i gotovo, neki novi jaci neprijatelji, možda promjena lokacije, smanjiti Dylanovu patetiku na neku realniju mjeru. Ionako je Dylan sad vec više-manje obicni horror strip koji obraduje svaku mogucu temu, bilo koji lik u njegovo doba bit ce slican Dylanu, ako ce ga raditi Bonellijevci.

Od ovih novijih scenarista koji su na redu kod nas jedino mi je Barbatova najzanimljivija jer ima ideje za razliku od nekih drugih koji štancaju epizode bez mozga i milosti. Neko spominje Chiaverottija, njega vec odavno nema, a imao je nebulozne slashere, makar sa stilom. U Italiji koje izlaze bi najradije procitao Sclavijeve epizode jer me interesira kakav je sad nakon povratka.

A i mi stripaši smo vec pomalo zasiceni svim i svacim, tako da neke stvari više ne prolaze... NIje samo Dylan u pitanje, vec i ostalo.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46562 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/09/2007 : 16:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
baš tako-zasicenje.mislin da ce boneli sve više prilazit na nove serijale koje ce nakon odredenog broja ugasit.to bi mogla bit jedna od buducnosti stripova.i izgleda mi vrlo izgledna.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 13/09/2007 : 16:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
A ne zaboravimo da još uvijek ima toliko toga neiskorištenog a što bi se moglo plagirati u Dylanu Dogu.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 13/09/2007 : 17:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

A ne zaboravimo da još uvijek ima toliko toga neiskorištenog a što bi se moglo plagirati u Dylanu Dogu.

Da, ima još materijala za plagijatorsku ekipu. Medutim problem je nešto drugo, Dylan Dog nije taj tip junaka koji basa iz avanture u avanturu (mada ustvari je, ali ga fanovi tako ne percipiraju) kao recimo Martin Mystere. Ipak je baza DD-a njegova (pretjerana) introspekcija, patetika, osobni doživljaj, nazovite to kako hocete, zato to nebi išlo. Mystere s tim nema problema, jer prvenstveno rješava misterije, a ovo što se nadoveže je samo dobri (ali ne neophodni) plus.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/09/2007 : 17:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Kad Sclavi konacno ode, maknuti Dylanovo cmizdrenje i fobije nekim preobratom u njegovoj licnosti. Kao ugleda svjetlo, spozna vjecnu istinu ili konacno preboli ljubav prema svojoj majci/ljubavnici Morgani. I onda neki cisti pocetak i gotovo. Dylan Dog vol. 2, od novog broja 1.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 14/09/2007 17:17:56
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 14/09/2007 : 19:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
kako? kad neko uspije da nagovori sklavija da se vrati, kada natjeraju kjavija da piše svoje standardne horror trash makljaže (koje najviše volim u DD) i kad prestanu više one dosadne teme tipa "ostavila/o me cura/decko, mrzim cijeli svijet i sad cu sve poubijati" ili "svi su me zezali kad sam bio djecak/curica, sad cu vam se svima osvetiti". vratimo dylana u horror svijet kojem pripada.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 14/09/2007 : 21:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Pa, ono sto najvise boli je to sto povratak Sklavija realno nije urodio plodom. To jest, ne u meri ocekivanja.

Mada, iskreno - meni je Ukronija sasvim, sasvim dobra. Miljama ispred epizode "Marty" koja je pokupila najbolje ocene, kad su te tri povratnicke price u pitanju.

Svejedno, Sklavi i dalje to radi nekakvom lakocom koju drugi uopste nisu uspeli da dostignu u njegovom odsustvu, i nisam zeleo biti popustljiv nego bas, bas kritican prema tom povratku - a opet me je posteno zabavio tim pricama i opet ga je lepse citati nego ostale.

Sta onda tu fali? Kako su se mnogi vec slozili - fali Marcheselli. To jest, ili on licno ili pak neko drugi ko ima zajebane ideje. Sklavi ce do smrti biti zanatski sjajan i kad bi mu neko prisapnuo, upumpao u glavu nekakav pravac u kome treba terati Dilana a da se njemu to dopadne, verujem da bi serijal zablistao. Ili bi se makar posteno udaljio od ovoga danas.


Medjutim, dopada mi se ovo sto je Dee kazao - pa, i mi smo preturili toliko stripova od onomad do danas, postali mnogo zahtevnija publika i jbg, ne obara nas s nogu bas bilo sta iole smisleno.


Epizoda "S druge strane praga" (#228) meni spada u top 10, i ako to nije trglo Sklavija, onda ne znam sta ce. Tu Paola stvarno briljira u svom odnosu prema likovima, ali i prema izdavackoj kuci, i prema samom Sklaviju (olicenom u liku Ksabarasa - Ksabaras= Dilanov otac = Sklavi!). Citava epizoda je totalno metaforicna i govori o stanju samog serijala na do daske hrabar nacin, a to kako se Paola istresla na Sklavija... au, zajebano.


Scena u kojoj Ksabaras (=Sklavi)stoji na kisi, naslonjen na ogradu mosta i pita misterioznu osobu koja je glavni lik epizode (a to je, zapravo, sama Paola Barbato): "Kako je on?" ... i dobije odgovor:
"Ja Vas vise necu obavestavati o tome kako je i kako zivi. Nije mu dobro, puno pati. Ali, ako Vam je stalo do njega, sami se nadjite s njim!"



Misteriozna osoba, o Dilanu: "Pati.Vise zbog povreda duse, nego onih telesnih."

Ksabaras: "To je dobro, bol ojacava. Izaci ce iz toga vise..."

Misteriozna osoba: "...vise slican Vama?"

Ksabaras je ledeno pogleda preko svog ramena, pun besa i stida. Sjajna, sjajna slicica.



...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 14/09/2007 : 21:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Btw... da je to bio jubilarac, a ne ono pateticno govno, ja bih bio apsolutno oboren s nogu.


Ali, naravno, niko joj ne bi dozvolio da ovako proslavlja dvadesetogodisnjicu DDa.

Mozda bi vam bilo zanimljivo i kako se postavlja prema Dilanu, Bloku, Grucu, serijalu i prema ribama za jednu epizodu, ali ne bih da spojlujem dalje bez dozvole:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5626 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/09/2007 : 00:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Dozvoljeno ti je, sinko

Kako je to epizoda koja ce kod nas doci najbrže za 5-6 godina, realno i kasnije, a ljudi koji znaju talijanski vjerojatno je vec imaju, ne vjerujem da ce ikome smetati... Neke opce stvari, ne moraš prepricati baš sve...

P.S. Neki dan procitah 'Hotel duhova', pa me zanima jedna stvar... Je li 'Nedodija b.b.' inspirirana tim stripom??? Bilo bi zakon kad bi napravio još koju pjesmu inspiriranu Dylanom...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 15/09/2007 : 00:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Hahaha, pa mogao bih reci i da jeste na neki nacin, mada ne jedino time. No, dobro je ta epizoda posluzila kao reminder za neka od Djavolovih imena.

Inace, Dilan je stalno tu negde kod mene: ima, recimo, epizoda koja jos nije izasla kod nas a zove se "Sarada" (kao jedna pesma s tog istog abuma), a treci album zove se "Treca strana medalje" - jerbo je treci i celi se bavi simbolikom i znacenjima broja tri - ali upravo taj naslov nosi Meddina prica koju cemo citati kroz par meseci:) Toliko mi se naslov dopao da nisam vise razmisjao ni tren:)

Elem, sto se #228 tice, samo par meni sjajnih momenata.

-Dilan se seca scene u kojoj visi nad provalijom, a 'misteriozna osoba' ga drzi. Pogadjate, stanje serijala. Dilan trazi da ga pusti, kaze da on naprosto mora da (pro)padne i da nikako ne zeli i nju povuci sa sobom. No, ona kaze da ga nece pustiti, kako god ispalo.

-Dilan, Gruco i 'misteriozna osoba' lutaju gustom dzunglom, po mraku, shvatajuci da su odavno izgubljeni i da ne znaju kud ce. Pogadjate, dzungla = DD serijal. Tada 'misteriozna' upita Gruca da joj kaze ko je on, uopste. Kaze da ga ne poznaje, da ne zna kako da se ponasa prema njemu. Gruco se zbuni. A znate svi da Paolu, izmedju ostalog, hejtuju i zato sto ne ume da koristi Gruca u pricama. 'Misteriozna' mu to i kaze - "Ti si zagonetka za mene, niko od nas ne zna nista o tebi!". Dilan ih prekida carskim momentom koji se opet direktno odnosi na serijal - budu li se medjusobno svadjali, nikada nece pronaci izlaz. Valja da, ma kako razliciti bili, pokusaju da rade zajedno.

-Riba za jednu epizodu biva progonjena od strane 'misteriozne', koja pokusava da je ubije na sve moguce nacine. Kada napokon riba krikne "Zasto me toliko mrzis?", misteriozna odgovara da idiotkinja nije ni svesna koliko je ona ne mrzi. Mozda je prezire, ali je ne mrzi - jer od nje pokusava da napravi kakvu-takvu osobu, a ne glupavu radodajku koja nema veze sa zivotom. To se odnosi na momenat sto Paola (gotovo) nikad ne da Dilanu seksualne odnose u pricama:)

Inace, radnja price svodi se na to da je neko jako blizak Dilanu, Grucu, Bloku i Ksabarasu zavrsio na operacionom stolu i da najverovatnije umire. To tera sve njih da preispitaju svoj odnos prema toj osobi. Kraj je veoma dramatican i dobar, i nema smisla da vam ga prepricam. Reci cu samo da je jedino Ksabaras (Sklavi!) imao lek.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 15/09/2007 : 11:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Vrlo, vrlo, vrlo interesantno.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/09/2007 : 12:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Bas sam danas procitao tri DD zaredom. DD extra 40,42 i 43. Sve epizode ok ,osim Hijena koja je slaba. Idem da preskocim na epizode 200+ da vidim taj "pad" kvalitete.

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 15/09/2007 : 13:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
mislim da bi serijal uvelike poboljsao pojavljivanje nekog karizmaticnog glavnog neprijatelja (od xabarasa vise nema ni jednog)
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5626 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/09/2007 : 22:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Zvuci zanimljivo, mogao bi DusMan to izdat...

Leo, imaš PM...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 16/09/2007 : 00:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Ako Dule hoce, ja mogu da dam strip na skeniranje i mozda cak mogu da sredim prevod, ako bi Djole bio rad da prekontrolise to na kraju.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/09/2007 : 01:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Šta, Preko praga?

Ne bih, nisam toliko siguran u svoj talijanski...

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5626 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/09/2007 : 09:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Šta, Preko praga?

Ne bih, nisam toliko siguran u svoj talijanski...



Odoka

Što misliš kako je Brixy prevodio?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3382 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 16/09/2007 : 09:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message
E iman ja jednu ideju....
Londonom haraju strašni zlocini( bilo bi uistinu gadnih scena bez cenzure) morbidno-seksualne prirode. I Dylan to rješava( Groucho cilu epizodu sve zajebava) i dode do neke 80-godišnje babe. Baba se ko bavi crniom magijom i uz pomoc njene opsjeda ljude i naganja ih da cine gadne stvari, a zašto radi to što radi nema nikakvog objašnjenja, baba je inace 100% normalna. I ona ga zacara i spava s njim!!!!!! UI Dylan na kraju dozna šta se dogodilo i brutalno ubija tu babu. Ali sad svake veceri ima gadne nocne more. Bio je sa 80-godišnjom babom!!! Cili je sjeban... A šta je najgore baba ce se vratit...
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 16/09/2007 : 11:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Pa, ova moja Maja zna italijanski prilicno dobro. Kad je meni prevodila, nije se saplela ni jednog momenta.

Sta ja znam, poenta price je da bi stvarno bio vredno uraditi ovu epizodu - u smislu, vrednija je citanja nego onaj dupli jubilarac. Btw, hocemo i dobiti #250 u izdanju DusMan comicsa?:) Hajde i to:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/09/2007 : 11:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Khm, povodom 250, jel' se tvoja drugarica vratila iz te Italije vec jednom? >:)

A da je Preko praga vrednije od jubilarca - jeste, što i nije teško. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000