forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Skenirani stripovi - obavijest
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

DOMI
Advanced Member



Croatia
5065 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 22/09/2007 : 21:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
Živjela papirnata izdanja stripova!
Nepotrebni su skenirani u digitalnom obliku. Nemaju pravu vrijednost.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 23/09/2007 : 00:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
nikad nisam procitao skenirani strip
niti sam ikada bio na tom topiku od 150 stranica, pa ni ne znam o cemu se tu radi, ko to skenira i zbog cega, mislim cisto tehnicki, ciji oni to strip savijaju i stavljaju u skener, i cemu uopce trud
ok, shvacam ovo sa stranim stripovima, cak i sa prastarim izdanjima domacih, ali ovo s novim izdanjima je cisti bezobrazluk, i to još pred nosom izdavaca, pa cak i da mu ti skenovi pomažu u prodaji, ispravno je postupio

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

skAgs
Starting Member



66 Posts

Member since 30/01/2006

Posted - 23/09/2007 : 01:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send skAgs a Private Message
quote:
Originally posted by DOMI

Živjela papirnata izdanja stripova!
Nepotrebni su skenirani u digitalnom obliku. Nemaju pravu vrijednost.



hehehe... živjela papirnata lešina jednog drveta. zgodno sroceno. a o kakvoj ti vrijednosti pricaš? tržišnoj? duhovnoj? prakticnoj? potrošackoj? jel piratski album Astera Blistoka jednako vrijedi (po kojoj god osnovici da vrednuješ) kao i 5 brojeva Eksa u kojima su izašle prve 3 epizode? opet mudri DOMI psihoanaliticar i mjerilo vrijednosti na djelu



Ucini to na balkanski nacin, život ti ne ovisi o nekoj tudoj volji.
Ucini to na balkanski nacin, neka rade puške, zolje i pištolji.

Edited by - skAgs on 23/09/2007 01:15:40
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 23/09/2007 : 10:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

toliko našeg smeca koje ima hrabrosti da se zove knjigom možeš naci po našim knjižarama

pa svako zadnje smece ako se tiska i uveze jest i ima punopravnu vrijednost da bude - knjiga.

quote:
Originally posted by Toninho

a ti sad držiš predavanje o špagetijima
i imaju itekakvu kulturnu a i odgojnu vrijednost
jerbo nas pokazuju u pravom svijetlu

ma ti si sve sto sam napisao krivo shvatio, ali nema veze...
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3131 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/09/2007 : 12:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

naravno, svi su pojmovi u kulturi sumnjivi i dvosmisleni, ali sama namjera Spaghettija otkriva ponesto. mislim, ambicije autora. Metabaruni i Ridjobradi spadaju u istu skupinu.




Dakle, slazemo se. Samo sam pitao, jer ako Metabaruni nisu komercijalni i eksploatacijski strip onda ne znam sto jest.
Go to Top of Page

Torpedo
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 06/07/2005

Posted - 23/09/2007 : 15:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Torpedo a Private Message
Skenovi mogu ošteti izdavaca jedino ako se radi o lošem stripu. Npr. Ljubav&rakete nije problem skinuti sa neta ali me to nije sprijecilo da kupim domace izdanje.
Apeliram na Markosa da vrati themaddraftsman topik nazad ! Koliko sam vidio na njemu su samo americka izdanja koja nitko ne objavljuje na ovim prostorima.
Go to Top of Page

boromir
New Member



Serbia
196 Posts

Member since 21/01/2007

Posted - 23/09/2007 : 18:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send boromir an ICQ Message  Send boromir a Private Message
Ja recimo nikad nisam citao skenirane stripove meni je to uvek bilo bezveze a smatram da ako je pocinjen akt nasilja spram izdavaca a nije prvi slucaj da tu temu ne triba ni vracat...

Alessandro Chiarolla za predsjednika Italije!!!
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 23/09/2007 : 19:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
[
quote:
Originally posted by Toninho

a ti sad držiš predavanje o špagetijima
i imaju itekakvu kulturnu a i odgojnu vrijednost
jerbo nas pokazuju u pravom svijetlu

ma ti si sve sto sam napisao krivo shvatio, ali nema veze...
[/quote]

a more bit
ondak sorry
pa uz pivicu jednom

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5065 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 23/09/2007 : 22:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

nikad nisam procitao skenirani strip
niti sam ikada bio na tom topiku od 150 stranica, pa ni ne znam o cemu se tu radi, ko to skenira i zbog cega, mislim cisto tehnicki, ciji oni to strip savijaju i stavljaju u skener, i cemu uopce trud
ok, shvacam ovo sa stranim stripovima, cak i sa prastarim izdanjima domacih, ali ovo s novim izdanjima je cisti bezobrazluk, i to još pred nosom izdavaca, pa cak i da mu ti skenovi pomažu u prodaji, ispravno je postupio



Konacno netko pametan. Ma bravo prijatelju! Naravno da nemaju nikakvu vrijednost a pogotovo bih se nadovezao na navode jednog forumaša kako vecina amerikanaca "kupuje stripove u metrou, u cekaonicama, cita ih u pauzi i onda BACA u koš"... Pa nisu nam valjda uzori instant-Ameri koje je primjerice Dubrovacka Republika svojevremeno medunarodno priznala... Za takve je možda pogodan kakav sken stripa ali bilo kojem iole površnom kolekcionaru apstraktni su bilo kakvi skenovi jer strip nije nikakva PROLAZNOST USPUT itd vec vrijednost koja zaslužuje svoje mjesto na policama.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

guzadj
New Member



China
255 Posts

Member since 15/03/2007

Posted - 24/09/2007 : 00:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send guzadj a Private Message
Domi munjo posto vidim da skupljas postove, ajde bogati nadji sebi neku drugu temu da se hvalises i napadas! Nemoras sto puta da kazes da nevolis skenirane. Jednom si rekao i to je dosta a sada AJDE ZDRAVO i trazi za sebe neku temu koju ces mozda voljeti i tu moci da dodjes do izrazaja.
Ja volim papirnata izdanja i nemam police kuci ali sam za sebe nasao nacin da tu vrijednost nekako sacuvam na racunaru i to je moje, a tvoju ljubav prema papirnatom ne napadam. Neznas sta se na tom topicu radilo, a da si znao mozda bi malo te svoje prste vezao necim da nepises svasta, jer nigdje ni na jednom topicu nije bilo veceg zajednistva i sloge i zato RAZLIGU!!!!
Nesto razmisljam da bi se najbolje snasao pod temom SVASTARA!
Ken2: tamo nisi bio pa nemoj onda ni da komentarises o njemu. Tvoji su komentari mozda adekvatni za topice koje si procitao. Pa ni sam Markos nepise tako o tom topicu, a on je ipak ovdje najvise pogodjen, za sto je meni iskreno zao!

Supa je super, ali super nije supa!

Edited by - guzadj on 24/09/2007 00:23:34
Go to Top of Page

Batman forever
Starting Member



Serbia
52 Posts

Member since 30/05/2007

Posted - 24/09/2007 : 02:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Batman forever a Private Message
Ma Darijo prijatelju ja ti predlažem da mi i ovog DOMIJA provucemo kroz skener a onda putem Gmaila pošaljemo na sve moguce adrese na netu.Šteta je da ovakva "pamet" cuci samo na ovom forumu...Jedino ce biti problem ako ga Ameri okarakterišu kao spam..Ha,ha onda nam ne preostaje ništa drugo nego da mi mijenjamo sajt..Ovakvi kad puste korijenje teško se cupaju..Bar do 10.000 posta!Pozdrav druže i cuvaj se Madjarica!Mnogo su opasne..he,he

comicsforever@gmail.com
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 24/09/2007 : 10:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Malo mi je tesko da bilo sta napisem, tek sad sam procitaoceo ovaj topic (jer sam prethodnih desetak dana uletao na forum samo na kratko), i jako sam neprijatno iznenadjen, posebno time sto smo dozvolili da nam se jedna budala uvuce u redove i razbije nam koncepciju koju smo tako dugo stvarali i koja je funkcionisala. Naime, jos davno sam hteo da predlozim da na neki nacin ogranicimo prijem novih clanova na gmail listu, nije mi se svidjalo sto ih je bilo mnogo u poslednje vreme koji su imali tek nekoliko postova na ovom forumu, sto je neka vrsta pokazatelja da to nisu pravi ljubitelji stripova i da su upitni njihovi motivi pridruzivanja nasoj gmail listi. Naravno, nije lepo ne primati nove clanove, ali mogli smo to nekako usloviti, na primer, sa najmanje 200 postova na forumu, i to pravih postova gde bi bilo ocigledno da se doticni novi clan zaista iskreno ukljucuje u nase diskusije. Dragi princip mogao je biti na preporuku (pozivnicu) nekog tekuceg clana, s tim sto bi se taj clan obavezao da garantuje za postupke onoga koga nam preporucuje da ga primimo na listu. Ne znam, mozda neko ima pametnije resenje koje cemo primenjivati ubuduce.

Naravno da Markosa (sa kojim se, inace, vrlo cesto ne slazem), ovoga puta podrzavam apsolutno. To sto je doticni uradio nije samo bezobrazluk ili krsenje zakona, vec niski udarac koji izgleda jako bedno i jadno do te mere da mi se povraca od takvih tipova. Nemam reci. Nadam se da cemo nastaviti sa nasim topicom, jer za razliku od nekih ljudi (koji su jedva docekali da "popljuju" sve sto smo radili na polju skeniranja stripova), ja volim skenirane stripove i njihovim citanjem ne osecam se da cinim ista lose, jer nezavisno od toga sta imam a sta ne u skeniranom obliku, ono sto volim cu svakako kupiti a nesto drugo, opet, samo cu procitati skenirano necu nikad kupiti jer ne bih ni kupio cak ni da ga nemam skeniranog. Ne ulazim ovog puta u bilo kakvu analizu kako to izgleda u proseku kod drugih...
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 25/09/2007 : 00:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---
...ja volim skenirane stripove i njihovim citanjem ne osecam se da cinim ista lose, jer nezavisno od toga sta imam a sta ne u skeniranom obliku, ono sto volim cu svakako kupiti a nesto drugo, opet, samo cu procitati skenirano necu nikad kupiti jer ne bih ni kupio cak ni da ga nemam skeniranog...



Mislim da ova recenica oslikava sustinu. Ja iskreno ne poznajem nijednog citaoca stripova koji ne bi kupio neki strip koji voli uz opasku "imam vec skenirano". Jedan problem koji je do sad po meni postojao je to sto postoje ljudi koji bi DVD-je sa tim skenovima naplacivali i tako ubirali (ne tako malu) materijalnu korist od tudje iskrene ljubavi i entuzijazma. I direktno i indirektno. Mislim da postoji nekoliko sajtova bas u tu svrhu. Ovaj problem koji se javio samo pokazuje da nikad ne treba potcenjivati ljudsku pakost. Jer jedini razlog za ono sto se desilo je cista pakost.
U svakom slucaju, Markosov postupak je vise nego opravdan i potpuno razumljiv. Sam Tantus (kome zelim da se ovom prilikom poklonim) je rekao da je ova tema prevazisla sva ocekivanja, tako da verovatno nije bilo moguce izvrsiti neku moderaciju "u pokretu", koja je izgleda bila neophodna. :-|

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war
Go to Top of Page

viktor14
Senior Member

Croatia
1119 Posts

Member since 06/08/2007

Posted - 06/10/2007 : 16:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send viktor14 an ICQ Message  Send viktor14 a Private Message
Žalosno. Nema više skeniranih stripova. Šmrc.
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5065 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 06/10/2007 : 17:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
quote:
Originally posted by viktor14

Žalosno. Nema više skeniranih stripova. Šmrc.



Nije žalosno. Na kioscima izlaze reprinti Dylan Dog extra, Zagor extra (tko voli), ponovo izlaze Mark, Blek (tko voli), Alan Ford klasik (tko voli), u MC knjižari hrpa je starih izdanja iz ex YU, isto tako u Libellus knjižari hrpa starih brojeva u prodaji. Da ne nabrajam NOVE (tko voli noviji crtež svih navedenih i ne navedenih).
Da rezimiramo, nije šteta uopce, a i manje ce biti ozracenih na ekranima...

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000