forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 PROJEKT
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

kiky
stripovi.com suradnik



7312 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 06/10/2007 : 12:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
by Sclavi & Casertano



Alden Clay ne postoji... ali nije jedini. Mnogi poput njega imaju posao, kuce, obitelji... ali svejedno oni ne postoje. Idealni gradani jednog idealnog svijeta. Ali nitko od njih nije svjestan da je zapravo dio jednog "Projekta", tajanstvene zavjere svjetskih razmjera.

Epizoda odiše misterijom, tajanstvenošcu, solidnom dozom psihodelije, ironije (interesantna upotreba mobitela). Casertano ovdje prezentira nešto malo "teži" crtež, ali svejedno vecinom itekako dobro podupire atmosferu price. Zadovoljavajuce...

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/10/2007 : 12:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ova naslovnica mi je jedna od stanovih najboljih,
strp nisam procitao ali ako bude na razini naslovnice ....
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 06/10/2007 : 13:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
jedva cekam ovog dylana!

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/10/2007 : 14:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
odlicna naslovnica

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 06/10/2007 : 14:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Ovo bi moglo bit dobro.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Horatio Caine
New Member



Bosnia and Herzegovina
181 Posts

Member since 29/08/2007

Posted - 06/10/2007 : 17:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Horatio Caine a Private Message
Napokon i da procitamo zadnju epizodu Sclavija

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4275 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 06/10/2007 : 21:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message
zadnja je ali pred pauzu.posle 64 broja opet pise scenarija..originalni 241 i 242 pa i dalje...
Go to Top of Page

acika
Junior Member



Trinidad and Tobago
381 Posts

Member since 04/02/2004

Posted - 07/10/2007 : 00:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit acika's Homepage  Send acika a Private Message
zaista dobra naslovica Angela..

www.stripovimk.tk
"more je suvise slano,zasecirimo ga" GRUNF
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 07/10/2007 : 01:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Ne, nego #240 - pa #243 i #244 - pa #250. Ali, nije najavljeno da se vratio, sve su ovo izuzeci a ne stvarni povratak.

"Projekat" je skroz oke, Sklavi izlazi zaokruzujuci svoju uobicajenu temu - makar jednu od njih: zivot u modernom dobu i uklanjanje identiteta. Nista novo, ali fino zaokruzenje.

A Casertano... samo prelistajte "Posle ponoci" i ovo. Skromno mislim da mu je ovo najgpore delo ikad, gotovo da mi se nimalo ne dopada. Naravno, to je Casertano, - dakle, ako kazem da mi je ovde los, ne kazem da je spao ispod Cossua ili takvo nesto, daleko od toga, gluposti. Ali, u odnosu na svoj nivo... ma nimalo mi se ne dopada.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 07/10/2007 : 09:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
I meni je ovdije Casertano slabiji nego inace. Strip sam na brzinu procitao,nisam ni skužio jel Dylan otet ili ženska,nije loš onaj dio u akvarelu...
Go to Top of Page

dyd666
Starting Member



6 Posts

Member since 10/08/2005

Posted - 07/10/2007 : 10:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dyd666 a Private Message
Ma samo me zanima koji je ovo Dylan po redu sa vanzemaljskom tematikon
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 07/10/2007 : 12:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message
Roman je ocajan ... Nešto najlošije šta sam u posljednje vrime procita ... ocjena 0 ... Crtež je jako loš ... jedino valja naslovna strana ...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46520 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/10/2007 : 12:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by provodina

Roman je ocajan ... Nešto najlošije šta sam u posljednje vrime procita ... ocjena 0 ... Crtež je jako loš ... jedino valja naslovna strana ...



tako loše?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7312 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 07/10/2007 : 15:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Sclavi jako dobar u baratanju sa teorijama zavjera, ideologijama (strogo kontroliranom ponašanju) i gubitku identiteta koji dolazi s time. Halucinacije, ludilo, plus onaj prepoznatljivi sarkazam... bolja mi je ovo epizoda od prethodne Sclavijeve "Za šaku novca", i puno bolja od nekoliko posljednjih u regularnoj seriji.

8/10
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 07/10/2007 : 15:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Meni je naprimjer strip odlican
jedino dosta epizodu kvari Casertanov crtež
šta sve ucine rokovi,jebemu
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 07/10/2007 : 17:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nisu rokovi. Covek je menjao svoj stil, i proci ce još neko vreme dok ga ne vrati na onaj slican starom.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 07/10/2007 : 18:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Rispekt za eksperimente, to je uvek dobrodoslo. Ali, na kraju, dodje vreme da se eksperimenti vrednuju. Meni ovo los eksperiment. A Sklavi, kazem, sasvim oke izlazak. I meni je bolja od prethodne njegove.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 07/10/2007 : 18:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pa da, neuspešan eksperiment - što stalno kažem, Casertano je poceo da zamišlja da je Bacilieri.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 07/10/2007 : 19:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Izgleda zanimljivo. Budem uskoro provjerio.

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7004 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 08/10/2007 : 17:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
Dobro, zanimljivo i napeto. Prilicno stravicna teorija zavjere sa dosta sarkazma na racun današnjeg svijeta ovisnog o mobitelima. Casertano cudan, ali ipak dobar.

7/10

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Akul
Junior Member

Croatia
354 Posts

Member since 08/05/2007

Posted - 09/10/2007 : 22:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Akul a Private Message
Evo nabavio danas ovaj strip(sramota kako tete na kiosku skrivaju nove stripove duboko u najmracnijem kutu kioska dok vani stoje stari brojevi) i moram proznati da je ok strip,bio bi bolji da je crtež bolji,stvarno mi ne paše ovaj Casertano, nadam se da mu ovo nije novi stil...
8/10
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/10/2007 : 15:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Casertano mi je dosta odbojan u ovom broju, stvarno se srozao. Likovi mu stvarno odlaze u karikaturalnu krajnost. Tema je još jedna omiljena u Sclavijevom opusu, covjek koji ne postoji, kao što je to bio Pakao u prošloj (koja mi je bila 10X zabavnija od ove). Lijepo razradena tema vladinih zavjera/otmica izvanzemaljaca sa otudenošcu, no imam dojam da stvarno nije imao ideje sprovesti kraju pricu te se jednostavno uplice u beskonacnu petlju budenja (trenutno mi na pamet pada Videodroma ili eXistenz). Što je mislio, ovime završiti serijal? Dakako, uporaba tehnologije ili mobitela svakako doprinosi otudenosti i nece nam ništa dobro donijeti; kao što je vidljivo u samom projektu. Kraj je po Sclaviju neminovan, ili cemo postati zombiji sa serumom doktora Xabarasa ili ce nas Big Brother držati poput zombija na uzici pomocu mobitela? Fajt frekvencijama mobitela mi je bio zapravo smiješan?! 5/10

Genijalan mi je ovaj monolog:
"Ja ne postojim, ja ne postojim. Pomalo proturjecno, ako razmišljam da ne postojim, onda zasigurno postojim, no sva sreca da u zadnje vrijeme sve manje razmišljam..." Ako i važi cogito ergo sum, svejedno pocinje važiti sve manje ili postaje nevažno, u svakom slucaju. Ima dobrih dijelova, no u cjelini mi i nije uvjerljivo dovršeno.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/10/2007 : 16:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

(trenutno mi na pamet pada Videodroma ili eXistenz).


Brazil Terija Gilijama je mnogo bliži primer - toliko blizak da je finale Projekta na granici plagijata.

quote:
Originally posted by DeeCay

Kraj je po Sclaviju neminovan, ili cemo postati zombiji sa serumom doktora Xabarasa ili ce nas Big Brother držati poput zombija na uzici pomocu mobitela?


Mislim da nije u pitanju ili/ili situacija, vec da je prvo jednako drugom.

S tim što je to samo jedan aspekt sklavijnaskih zmobija, onaj najbanalniji. I upravo zbog toga Sclavi pada kada se bavi ideologijama i teorijama zavere - ne uspeva da napravi dovoljan otklon da bi rekao nešto novo ili price vredno. Svaka DD epizoda koja ima jasnu ideološku pozadinu je slaba do bola - od Doktor Terora, preko Projekta, do (još citljivog) Lova na veštice. Vampiri su još najbolji sa tom tematikom.

Sclavi je najbolji kada preko Dylana leci svoje traume - a kada piše o ideologiji, onda se vidi da je u pitanju nešto što on MISLI da bi trebalo da pogada, ali je na nekom dubljem nivou ravnodušan prema tome. Zato tada i izbacuje samo banalne pricice.

To po strani, Projekt ima smisla kao Kraj Dylana, isto kao što i Poslednji covek na Zemlji ima tog smisla. Dylan u komi, osuden da nikada ponovo ne oživi, ali i da ne umre. To je ono što se desilo sa serijalom... a pesimisti bi rekli, ono što se i dalje dešava.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/10/2007 : 17:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by DeeCay

(trenutno mi na pamet pada Videodroma ili eXistenz).


Brazil Terija Gilijama je mnogo bliži primer - toliko blizak da je finale Projekta na granici plagijata.


Bi li mi vjerovao da sam prekjucer pogledao po prvi put polovicu Brazila, a ostatak sam htio ovih dana? Možda si mi nehajno bacaknuo mali spoiler, no nema veze... Sad si me podsjetio, razmišljao sam kod gledanja i o Sclavijevom birokratskom paklu koji je takoder vrlo slican ustroju društva Brazila. Onda i greške koje se dogadaju u savršeno informatiziranoj birokraciji?

quote:
quote:
Originally posted by DeeCay

Kraj je po Sclaviju neminovan, ili cemo postati zombiji sa serumom doktora Xabarasa ili ce nas Big Brother držati poput zombija na uzici pomocu mobitela?


To po strani, Projekt ima smisla kao Kraj Dylana, isto kao što i Poslednji covek na Zemlji ima tog smisla. Dylan u komi, osuden da nikada ponovo ne oživi, ali i da ne umre. To je ono što se desilo sa serijalom... a pesimisti bi rekli, ono što se i dalje dešava.



Da, i možda podsvjesno sam sebi želi reci da je kraj (da je vec i kod Posljednjeg covjeka bio kraj), no i on sam uvijek zapocinje. Ispocetka. Koma veliš? Ja bih rekao serija beskonacnih pokušaja oživljavanja/budenja... Srce i dalje kuca, no mozak ne radi.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7312 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 10/10/2007 : 18:35:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
A da ironija bude što veca, naslovnica ove anti-mobilne epizode od danas krasi zaslon moga mobilnog aparata.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/10/2007 : 23:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Da, i možda podsvjesno sam sebi želi reci da je kraj (da je vec i kod Posljednjeg covjeka bio kraj), no i on sam uvijek zapocinje. Ispocetka. Koma veliš? Ja bih rekao serija beskonacnih pokušaja oživljavanja/budenja... Srce i dalje kuca, no mozak ne radi.



Ma nisu budenja, budenje je samo jedno, iz sveta herojske fantazije u kome good guy wins, u pravi svet, u kome pobede nema. Posle toga - koma.

Inace, fascinantno mi je kako je rasprava o stanju lepka u jednom stripu življa od rasprave o samom stripu, koji uopšte nije nekontroverzan.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000