forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 beli put - kasta metabarona 5-8 + kuca predaka
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Elfglen
Starting Member

1 Posts

Member since 22/09/2006

Posted - 09/10/2007 : 11:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Elfglen a Private Message
Izdavacka kuca Beli Put objavila je drugi tom Kaste Metabarona, kultnog dela slavnog scenariste modernog evropskog stripa Alehandra Hodorovskog i argentinskog umetnika Huana Himeneza.
Ovaj serijal, jedan od najmarkantnijih u evropskom stripu u poslednjoj deceniji dvadesetog veka, sadrži ukupno osam epizoda. Prve cetiri su objavljene pocetkom jula, a serijal se sada zaokružuje drugim tomom.
Pored cetiri preostale epizode, ova knjiga sadrži i pricu Kuca predaka koji osvetljava univerzum u kojem obitavaju Metabaroni – hodoverzum, kao i neke od želja i stremljenja samih autora. Tako se stice kompletna slika o ovom klasiku devete umetnosti.
Takodje, izdanje sadrzi skice i ekskluzivni tekst Z. Janjetova koji pocinje sa radom na novim epizodama Metabarona.

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 10/10/2007 : 12:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
Da dodam- cena je neverovatnih 20 evra.

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 10/10/2007 : 15:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Da dodam i ja, samo jednu rec : M O NJ U M E N T A L N O

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 10/10/2007 : 20:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
quote:
Originally posted by wildboar

Da dodam- cena je neverovatnih 20 evra.


Samo?!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/10/2007 : 22:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by William_Wallace

quote:
Originally posted by wildboar

Da dodam- cena je neverovatnih 20 evra.


Samo?!


Ne znam da li si ozbiljan ili se zezaš, ali to nije puno za takav strip. Dagušce, rekao bih da je superpovoljna cijena za takav biser.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 10/10/2007 : 22:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Cena je sasvim OK!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 10/10/2007 : 22:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by William_Wallace

quote:
Originally posted by wildboar

Da dodam- cena je neverovatnih 20 evra.


Samo?!


Ne znam da li si ozbiljan ili se zezaš, ali to nije puno za takav strip. Dagušce, rekao bih da je superpovoljna cijena za takav biser.


Pa to ja i mislim, cena je SUPER, bas sam pre neki dan drzao u rukama prvi broj izdanje je stvarno Extra!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 10/10/2007 : 22:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
Za 328 stranica full kolora i sa tvrdim koricama cena je neverovatna.

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 10/10/2007 : 22:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
quote:
Originally posted by wildboar

Za 328 stranica full kolora i sa tvrdim koricama cena je neverovatna.


Ja se samo pitam da li im se to uopste isplati!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 10/10/2007 : 23:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Ja mislim da tu ima i jedna druga stvar, a to je rivalitet izmedu Fibre i Belog puta.
Oni ce se, cini mi se i ubuduce,( na veliku radost nas kupaca ) takmiciti u tome ko ce lepše, ko ce bolje i što da ne, ko ce jeftinije.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 10/10/2007 : 23:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Pa za sve si u pravu,sem za to zadnje,tesko da ce se u tome utrkivati i takmiciti,to je put u propast...eto brate Grigorije...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/10/2007 : 23:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Fibra ni u kom slucaju ne moze biti jeftinija od Belog Puta. Nasi su tirazi puno manji, svi troskovi i cijene u Hrvatskoj su puno vece (dizajn, prijevod, prijelom, tisak). Ja se, sve i da hocu, ne mogu natjecati u cijeni, iskljucivo u kvaliteti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 11/10/2007 : 00:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Ma to je svima nama jasno Markose,ili se bar nadam da je svima...samo ti cepaj kako si zapoceo,izbor stripova,kvalitet,dizajn su ti bez premca,a cena ce biti onolika kolika mora biti,ti to i ne radis prvenstveno zbog novca,to svako ko je dobronameran shvata...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 11/10/2007 : 00:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Kad spominješ kvalitet, popizdeo sam što sam kupio onog Crvenog barona od Sistem komiksa, ne da si ga dobro uradio...
Pazi, meni u principu nije važno da li ce biti pet evra više ili manje. Ja stripove kupujem jednom u dva meseca i kupujem stripove koji ce biti za sva vremena.
Dakle, meni nije kao drugima važno da strip izadje kad je najavljen, da mu cena bude kao što je najavljena... Važno mi je da bude dobro uraden, pa nek kasni i godinu dana i neka košta koliko treba da košta.
Kad sam kupio Komancu, koja je cini mi se otvorila seriju, mnogi su mi rekli da je skupa, a nije skupa. Kupi ti pojedniacne albume, pa ceš da vidiš kolko ce ti para izaci. Porediti pojedinacne albume i ovakva izdanja je smešno.
Još bitnija stvar je to što su ovi Metabaroni izašli sad, pa ko zna kad i o tome treba misliti.
Nego, iskristicu priliku da te pitam:
Kako npreduje Špageti i From Hell?
Prosto ne mogu da verujem da ce izaci strip od 600 strana?

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE

Edited by - Raspucin on 11/10/2007 00:32:29
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 11/10/2007 : 00:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by axle munshine

Pa za sve si u pravu,sem za to zadnje,tesko da ce se u tome utrkivati i takmiciti,to je put u propast...eto brate Grigorije...


Nisam ti ja ni malo naivan.... Lukav sam kao djavo. Gledam ih ja i jedne i druge.
Kako si mi ti brate Grigorije? Možeš li? Pita li te neko?

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 11/10/2007 : 11:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
Metabaroni sadrže fiksni trošak od desetak iljada evra i ako se to deli na 500 komada ili na 2000 komada javlja se razlika od 15 evra po primerku (najmanje toliko više Markosa košta njegovo izdanje po kompletu Metabarona). otprilike je to i razlika u cenama ova dva izdanja.
Ja se nadam da ce tržište jednog dana moci da proguta 5000 primeraka ovakve knjige (što je bio pocetni tiraž tvrdokoricenih izdanja Decjih novina nekada) i da ce cena biti oko 15 evra.
To je cilj kome težimo.
Put cemo naci ili cemo ga napraviti.

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/10/2007 : 13:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Kad spominješ kvalitet, popizdeo sam što sam kupio onog Crvenog barona od Sistem komiksa, ne da si ga dobro uradio...
Pazi, meni u principu nije važno da li ce biti pet evra više ili manje. Ja stripove kupujem jednom u dva meseca i kupujem stripove koji ce biti za sva vremena.
Dakle, meni nije kao drugima važno da strip izadje kad je najavljen, da mu cena bude kao što je najavljena... Važno mi je da bude dobro uraden, pa nek kasni i godinu dana i neka košta koliko treba da košta.
Kad sam kupio Komancu, koja je cini mi se otvorila seriju, mnogi su mi rekli da je skupa, a nije skupa. Kupi ti pojedniacne albume, pa ceš da vidiš kolko ce ti para izaci. Porediti pojedinacne albume i ovakva izdanja je smešno.
Još bitnija stvar je to što su ovi Metabaroni izašli sad, pa ko zna kad i o tome treba misliti.
Nego, iskristicu priliku da te pitam:
Kako npreduje Špageti i From Hell?
Prosto ne mogu da verujem da ce izaci strip od 600 strana?


Dobro, Crveni plast je ipak vise nego pristojno napravljen, odlican papir, tisak i uvez, tu se nema sto reci.
Spaghetti 3 i 4 su odavno gotovi, ali cekam jos neke sitnice i dodatne materijale pa da ih pustim u tisak. Dok ne budem zadovoljan do kraja, necu ih pustiti. Sumnjam da ce stici do kraja godine, pretpostavljam tamo u prvi/drugi mjesec. From Hell vjerojatno tek za Mafest.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 11/10/2007 : 13:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
BP je odustao od From Hell zbog nastojanja da se preklapanja izbegnu kad god je to moguce.

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/10/2007 : 13:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Da se ne lažemo, tržišta nema cak ni za jedno izdanje From Hell, kamoli za dva.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 11/10/2007 : 14:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

BP je odustao od From Hell zbog nastojanja da se preklapanja izbegnu kad god je to moguce.





Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/10/2007 : 14:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Zaista neocekivana vijest. To mi nemalo olaksava poziciju.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 11/10/2007 : 14:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
Realno, BP bi ga mogao izbaciti pre tebe, ali zaista naše tržište nema potrebe za dve ovakve stvari.
Tebi verovatno više znaci ovakav naslov i ako si vec dobrano zagazio u njega, neceš se povuci pa bi bilo zaista loše poklapati te.
No, možda cak napravimo i neko zajednicko izdanje.
Ti odradiš prava i prevod, mi štampu, ti svoj deo tiraža prodaješ u Hrvatskoj i Sloveniji, nama ostaviš ostatak Jugoslavije.
Pricam napamet, da si hteo doci za Salon stripa mogli smo i uživo.

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.

Edited by - Boban on 11/10/2007 15:00:51
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15563 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/10/2007 : 15:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
i evo nove tvrtke sa imenom BP-FIBRA :-)))))

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/10/2007 : 15:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nadam se da cu doci na Sajam knjiga, ako nova putovnica bude gotova na vrijeme.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 11/10/2007 : 15:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
...pffff... aj ti sad nama reci pravi razlog sto su te skinuli sa granice...


Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 11/10/2007 : 18:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
Ma pitanje je gde je uopšte on i bio.
Žena ostala u zagrebu, on ko zna gde je lutao i šta je radio.
Pa kome se još dogada da ga vrate s granice zbog tako bizarnog razloga?

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000