forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Najbolje izdanje 2007
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 08/01/2008 : 19:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message
Ko prima opklade na pobjednika ???;-))
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/01/2008 : 19:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Za kiosk stripove je sve jasno, ali za albume je, bogme, situacija je prilicno napeta, svaka cast onome tko pogodi, jer je zaista neizvjesno. Tri su naslova na vrhu jako izjednacena, svaki glas moze odluciti.
Bodovi Glasovi
486 65
486 69
480 69

Trouble will find me
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/01/2008 : 21:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Kiosk:Tex maxi-Zlato juga, Mister No-Crveni vjetar,Amazing Spider-man,Tex-Ljudi koji su ubili Lincolna,Dylan Dog-Misterij Temze..dalje se više ne sjecam.Nažalost,zaboravio sam Dekarina izdanja i Zagor 500 koji ce vjerojatno na kraju biti prvi jer se stvarno radi o posebnom izdanju sa onim dodatkom(mada lani mislim da nije bilo nijednog Zagora pri samom vrhu).
Generalno,ponuda kiosk stripova u 2007 cini mi se poprilicno slabašnom ali još ima brdo stripova koje nisam stigao procitati(MM maxi i specijalci,MNO specijal i maxi, zadnjih nekoliko Zagor extra).

Kod albuma je druga prica,10 nominacija je jednostavno premalo ali poredao sam ih ovako:Chicanos,Tom bar,Noc bez kraja,Tamo gde pogled ne dopire,Izbacivac 2,Metabaruni,Magicni vjetar 8, Hermann-Afrika,XIII broj 13 itd.
Složio bih se sa Toninhom,Metabarune je trebalo staviti kao jedno izdanje jer namjera mi je bila glasati za oba ali kako je premalo nominacija,glasao sam samo za knjigu #1.

Inace,Svagdanja borba i Tom´s bar ce sigurno biti medu prva 3.Za treceg nisam siguran,možda Metabaruni..

Bond.James Bond.

Edited by - Aco on 08/01/2008 21:55:28
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8102 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/01/2008 : 23:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Za kiosk stripove je sve jasno, ali za albume je, bogme, situacija je prilicno napeta, svaka cast onome tko pogodi, jer je zaista neizvjesno. Tri su naslova na vrhu jako izjednacena, svaki glas moze odluciti.
Bodovi Glasovi
486 65
486 69
480 69


pa, dosta su raspršeni glasovi, ako su prva tri od preko 300 glasaca dobila glasove njih manje od 70, onda ocito nema favorita
cisto logicki, pretpostavljam da je puno bonelijevaca od libellusa raspršilo glasove medusobno, a da su u vrhu pojedinacni albumi ili integrali, recimo metabaruni (iako oni imaju problem 2 izdavaca, pa ih to možda degradira), pa svagdanja borba, tom's bar, 300, sambrovi, chicanos, pogled, možda i stranci u raju

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/01/2008 : 02:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Nisam baš upucen u citavu pricu, ali ako sam dobro skužio nakon glasanja ide izvlacenje (medu glasacima) za nekakve nagrade, jelda? Koje su nagrade (ako nije problem)?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/01/2008 : 09:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nije problem u Metabarunima 1 i 2, zasto bi to trebalo biti spojeno zajedno? To su razlicite epizode istog stripa, moguce da se nekome vise svidja prvi, a ne drugi, i obrnuto. Pravi je problem Metabaruni 1 i Kasta Metabaruna 1 - to su dva izdanja istog stripa - i u biti, glasovi za ta dva izdanja su glasovi za jedan te isti strip. Nisam na to mislio prije, ali cak i da jesam, ne bih mogao puno napraviti. Vidjet cemo na kraju sto ce biti, ali ovo ce vjerojatno biti jedan od onih slucajeva kad se obicno govori "a jbg, takav je sustav glasovanja".

Sto se nagrada tice, radi se naravno o stripovima. Ja mogu obecati nekoliko Fibrinih albuma, a za ostale izdavace, kako se tko odazove. Jos moram poslati poziv.

I inace, zanimljivo, jos NITKO ovdje nije spomenuo kao favorita album koji trenutno vodi:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 09/01/2008 : 11:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Za kiosk stripove je sve jasno

Opet Q pobjedjuje, a?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/01/2008 : 11:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
To bar nikad nije bilo upitno:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/01/2008 : 12:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Nije problem u Metabarunima 1 i 2, zasto bi to trebalo biti spojeno zajedno? To su razlicite epizode istog stripa, moguce da se nekome vise svidja prvi, a ne drugi, i obrnuto. Pravi je problem Metabaruni 1 i Kasta Metabaruna 1 - to su dva izdanja istog stripa - i u biti, glasovi za ta dva izdanja su glasovi za jedan te isti strip. Nisam na to mislio prije, ali cak i da jesam, ne bih mogao puno napraviti. Vidjet cemo na kraju sto ce biti, ali ovo ce vjerojatno biti jedan od onih slucajeva kad se obicno govori "a jbg, takav je sustav glasovanja".

Sto se nagrada tice, radi se naravno o stripovima. Ja mogu obecati nekoliko Fibrinih albuma, a za ostale izdavace, kako se tko odazove. Jos moram poslati poziv.

I inace, zanimljivo, jos NITKO ovdje nije spomenuo kao favorita album koji trenutno vodi:)



300? nemoj pisat,nek bude iznenadenje

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/01/2008 : 12:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Spomenut je i 300 par postova iznad.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26474 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/01/2008 : 13:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Corto?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1694 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 09/01/2008 : 13:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message
Adah je pomenuta, možda "Otok Bourbon 1730"?
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 09/01/2008 : 14:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Stranci u paradajzu ili Larcenat.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8102 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/01/2008 : 14:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Nije problem u Metabarunima 1 i 2, zasto bi to trebalo biti spojeno zajedno? To su razlicite epizode istog stripa, moguce da se nekome vise svidja prvi, a ne drugi, i obrnuto. Pravi je problem Metabaruni 1 i Kasta Metabaruna 1 - to su dva izdanja istog stripa - i u biti, glasovi za ta dva izdanja su glasovi za jedan te isti strip. Nisam na to mislio prije, ali cak i da jesam, ne bih mogao puno napraviti. Vidjet cemo na kraju sto ce biti, ali ovo ce vjerojatno biti jedan od onih slucajeva kad se obicno govori "a jbg, takav je sustav glasovanja".

Sto se nagrada tice, radi se naravno o stripovima. Ja mogu obecati nekoliko Fibrinih albuma, a za ostale izdavace, kako se tko odazove. Jos moram poslati poziv.

I inace, zanimljivo, jos NITKO ovdje nije spomenuo kao favorita album koji trenutno vodi:)


taj problem sam malo iznad i naglasio
ja mislim da bi, ako metabaruni 1 (ili 2) u zbroju glasova fibre i belog puta imaju prednost, da to treba zbrojiti i neka pobijede
ipak se bira najbolji strip, a ne izdanje, prijevod, dizajn

a što se vodstva tice, ako do sada nije spomenut, onda nemam ideje
nije valjda da je bonelijevac?

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 09/01/2008 : 15:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Corto?


Isto mislimo.
Balada najsigurnije...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 09/01/2008 : 15:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Nije problem u Metabarunima 1 i 2, zasto bi to trebalo biti spojeno zajedno?



Izašli su odjednom i tako sam ih citao,kao cjelinu,kao zaokruženi serijal.Teško bi sad izdvojio koji su albumi bolji a koji lošiji jer ih doživljavam kao jedan strip.Ali razumijem te,jer po mojoj logici,i npr. Incal bi trebao ici kao jedno izdanje itd.

Problem je bio (bar kod mene) Magicni vjatar,Nathan Never ili Dampyr .Ta izdanja sadrže po više brojeva u jednoj knjizi pa se može dogoditi da ti je jedna epizoda do jaja,a druge su prosjecne a ti ipak moraš glasati za tu knjigu što opet nije realno .Ali valjda su kod svakog glasovanja neke poteškoce pa tako i kod ovoga.Uglavnom,mislim da je sistem dobar i da ništa ne treba mijenjati(osim možda broja nominacija jer izdanja ima stvarno puno).

Što se konacnog pobjednika tice,Dušman je u pravu,mogli bi to biti i Stranci u raju.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/01/2008 : 16:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Markos

Nije problem u Metabarunima 1 i 2, zasto bi to trebalo biti spojeno zajedno? To su razlicite epizode istog stripa, moguce da se nekome vise svidja prvi, a ne drugi, i obrnuto. Pravi je problem Metabaruni 1 i Kasta Metabaruna 1 - to su dva izdanja istog stripa - i u biti, glasovi za ta dva izdanja su glasovi za jedan te isti strip. Nisam na to mislio prije, ali cak i da jesam, ne bih mogao puno napraviti. Vidjet cemo na kraju sto ce biti, ali ovo ce vjerojatno biti jedan od onih slucajeva kad se obicno govori "a jbg, takav je sustav glasovanja".

Sto se nagrada tice, radi se naravno o stripovima. Ja mogu obecati nekoliko Fibrinih albuma, a za ostale izdavace, kako se tko odazove. Jos moram poslati poziv.

I inace, zanimljivo, jos NITKO ovdje nije spomenuo kao favorita album koji trenutno vodi:)


taj problem sam malo iznad i naglasio
ja mislim da bi, ako metabaruni 1 (ili 2) u zbroju glasova fibre i belog puta imaju prednost, da to treba zbrojiti i neka pobijede
ipak se bira najbolji strip, a ne izdanje, prijevod, dizajn


Ako to napravim, a necije tudje izdanje pobijedi, razapet ce me da favoriziram svoje izdanje. Ako to ne napravim, a neko drugo moje izdanje bude pobjednik, razapet ce me da ne zelim dijeliti pobjedu s Belim Putom. Itd itd. Onda je mozda bolje ostaviti glasove kakvi jesu, da ne stvaram sebi dodatne probleme, jer sam u prilicno nezgodnoj situaciji kao organizator i takmicar.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/01/2008 : 16:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by Markos

Nije problem u Metabarunima 1 i 2, zasto bi to trebalo biti spojeno zajedno?



Izašli su odjednom i tako sam ih citao,kao cjelinu,kao zaokruženi serijal.Teško bi sad izdvojio koji su albumi bolji a koji lošiji jer ih doživljavam kao jedan strip.Ali razumijem te,jer po mojoj logici,i npr. Incal bi trebao ici kao jedno izdanje itd.

Problem je bio (bar kod mene) Magicni vjatar,Nathan Never ili Dampyr .Ta izdanja sadrže po više brojeva u jednoj knjizi pa se može dogoditi da ti je jedna epizoda do jaja,a druge su prosjecne a ti ipak moraš glasati za tu knjigu što opet nije realno .Ali valjda su kod svakog glasovanja neke poteškoce pa tako i kod ovoga.Uglavnom,mislim da je sistem dobar i da ništa ne treba mijenjati(osim možda broja nominacija jer izdanja ima stvarno puno).

Što se konacnog pobjednika tice,Dušman je u pravu,mogli bi to biti i Stranci u raju.


Da vam objasnim u cemu je stvar - u "bubanj" idu stripovi koji su izasli tijekom godine i koje sam ja ubacio u stripovi.com bazu, tj. koji su se pojavljivali na "novo na kioscima". E sad, kod npr. dvobroja ili trobroja - najlakse je bilo staviti jedan unos u bazu, tipa MV 8 "Epizoda 1 - Epizoda 2 - Epizoda 3" i onda se na "novo na kioscima" pojavi jedna naslovnica sa sva tri naslova. Ako to razbijem u 3 zasebna zapisa MV 8 "Epizoda 1", MV 8 "Epizoda 2", MV 8 "Epizoda 3" onda bi se u izboru svaka epizoda pojavila zasebno, ali bi onda imao problem na "novo na kioscima" npr. jer bi mi se tamo ista naslovnica (MV 8) pojavila 3 puta, s razlicitim naslovom. Nadam se da razumijete problem. Isti problem je i s npr. Stripotekom i Q-om i SMGom i ostalim magazinima koji imaju po nekoliko stripova u jednom broju - i nikako da sjednem da ga rijesim. Valjda cu uhvatiti vremena i pokusati to kvalitetnije napraviti, ali za sada ostaje tako.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 09/01/2008 : 16:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

...
Problem je bio (bar kod mene) Magicni vjatar,Nathan Never ili Dampyr .Ta izdanja sadrže po više brojeva u jednoj knjizi...
...

meni je "problem" sto su tvrdokoriceni benellijevci iz trakavicnih regularnih serijala uz pridjev "knjiga" postali albumi. t.j. ustvari mi nije "problem" jer volim bonelli, ali malo je cudno.

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 09/01/2008 : 18:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
@marko : sve razumijem.Trenutno mi ne pada napamet neko bolje riješenje.Baza je ok a sitnih nedostataka ce valjda uvijek biti.

@pavel: htio sam još prije glasanja predložiti da kategorije budu "Bonelli" i "ostalo" ali nakon kraceg razmišljanja ipak mi se to nije cinilo kao najsretnije riješenje.Osobno "Martin Mystere-LJudi u crnom" ne doživljavam kao album ali ne znam kako to riješiti.Nije ga bilo na kioscima pa ne može ni u tu kategoriju.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 09/01/2008 : 18:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Markos

Nije problem u Metabarunima 1 i 2, zasto bi to trebalo biti spojeno zajedno? To su razlicite epizode istog stripa, moguce da se nekome vise svidja prvi, a ne drugi, i obrnuto. Pravi je problem Metabaruni 1 i Kasta Metabaruna 1 - to su dva izdanja istog stripa - i u biti, glasovi za ta dva izdanja su glasovi za jedan te isti strip. Nisam na to mislio prije, ali cak i da jesam, ne bih mogao puno napraviti. Vidjet cemo na kraju sto ce biti, ali ovo ce vjerojatno biti jedan od onih slucajeva kad se obicno govori "a jbg, takav je sustav glasovanja".

Sto se nagrada tice, radi se naravno o stripovima. Ja mogu obecati nekoliko Fibrinih albuma, a za ostale izdavace, kako se tko odazove. Jos moram poslati poziv.

I inace, zanimljivo, jos NITKO ovdje nije spomenuo kao favorita album koji trenutno vodi:)


taj problem sam malo iznad i naglasio
ja mislim da bi, ako metabaruni 1 (ili 2) u zbroju glasova fibre i belog puta imaju prednost, da to treba zbrojiti i neka pobijede
ipak se bira najbolji strip, a ne izdanje, prijevod, dizajn


Ako to napravim, a necije tudje izdanje pobijedi, razapet ce me da favoriziram svoje izdanje. Ako to ne napravim, a neko drugo moje izdanje bude pobjednik, razapet ce me da ne zelim dijeliti pobjedu s Belim Putom. Itd itd. Onda je mozda bolje ostaviti glasove kakvi jesu, da ne stvaram sebi dodatne probleme, jer sam u prilicno nezgodnoj situaciji kao organizator i takmicar.



Nismo valjda takvi ljudi. Nema šanse da ce bilo ko da kuka za rezultate. Zaboravih da ti kažem, jeste Kasta Metabaraona tamnija od Metabaruna.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 09/01/2008 : 18:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Zašto je Q 21 uvršten u izdanja na kioscima
kad se prodaje samo u striparnicama?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/01/2008 : 18:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Zašto je Q 21 uvršten u izdanja na kioscima
kad se prodaje samo u striparnicama?


Tradicija. Navika. Nisam o tome ni razmisljao.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/01/2008 : 18:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

quote:
Originally posted by Markos
Ako to napravim, a necije tudje izdanje pobijedi, razapet ce me da favoriziram svoje izdanje. Ako to ne napravim, a neko drugo moje izdanje bude pobjednik, razapet ce me da ne zelim dijeliti pobjedu s Belim Putom. Itd itd. Onda je mozda bolje ostaviti glasove kakvi jesu, da ne stvaram sebi dodatne probleme, jer sam u prilicno nezgodnoj situaciji kao organizator i takmicar.


Nismo valjda takvi ljudi. Nema šanse da ce bilo ko da kuka za rezultate. Zaboravih da ti kažem, jeste Kasta Metabaraona tamnija od Metabaruna.


Stvarno si naivan. Naravno da smo takvi ljudi. Mogu ih nabrojati bar deset koji cuce u "niskom startu" i cekaju pucanj. Tamnija, svijetlija, nije bitno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 09/01/2008 : 19:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Videli te da se primaš i sekiraš. Ko im jebe mater.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000